MILUJEME WELLNESS

Ocenenie „Penzión roka“ získal 5 rokov po sebe: Je čas, aby ste Wellness Penzión Strachan*** objavili aj vy

Každý z nás potrebuje občas (podľa mňa pravidelne) utiecť od dennodennej rutiny a poriadne zrelaxovať, výpnúť, zresetovať, turn OFF… Keď sme sa zobrali, povedali sme si, že každý rok si pozrieme kúsok našej krajiny a budeme si pripomínať ako sa máme dobre. Alebo som to povedala ja a drahý súhlasil. Čo iné mu zostalo? 🙂

Takže slovenské dovolenky plánujem ja a zostalo na mne vybrať miesto pobytu našej letnej tatranskej oddychovky aj tentokrát. A tak som tento rok už len čakala kedy sa dohodneme na dátume, pretože miesto som už mala dávno vybrané. Spôsobil to jeden post na Instagrame u známej a Penzión roka 2014, 2015, 2015, 2016, 2017 a ešte aj 2018 – Wellness Penzión Strachan***  v srdci Belianskych Tatier, v Ždiari som zabookovala rýchlosťou svetla.

Vy ešte nemáte fotku z chodníka korunami stromov?

Neviete si predstaviť moju radosť, keď som zistila, že náš penzión má skvelú polohu neďaleko Bachledovej doliny, kde sa nachádza atrakcia Chodnik korunami stromov Bachledka, ktorá bola takisto na mojom zozname.

Samozrejme stačila by aj obyčajná prechádzka v okolí, ktorú by som za iných okolností aj uprednostnila a vyhla sa davom, ale mojou úlohou je ľuďom sprostredkovať zážitky a priviesť ich aj cez tento blog na miesta, o ktorých ani nevedia, že existujú.

Cestou tam sme stretli bábätká v nosičoch, starých, mladých, rodinky a bolo vidno, že každý si spokojne vykračuje za cieľom – čo bol v tomto prípade výhľad na Tatry a samozrejme fotka s hashtagom #chodnikkorunamistromov. 🙂

Ku chodníku sa dá dostať lanovkou z Bachledovej doliny alebo pešo z Bachledovej doliny, Jezerska alebo Malej Frankovej. My sme sa vybrali ako inak pešo z Bachledovej doliny a túra nám trvala okolo 40 minút, pre mňa trošku aj adrenalín, keďže fúkal vietor a adrenalínovo som sa cítila aj na chodníku, ktorý trošku pracoval pod vplyvom vetra. Bolo jasné, že stromy nie sú nehybné stĺpy. Dozvedeli sme sa, že chodník postavila nemecká firma, tak som bola trošku kľudnejšia.

Nakoniec si domyslite na mojich fotkách trošku slniečka, pretože sa mi nepodarilo urobiť žiadne fotogenické zábery. Nevadí, dôležitejšie ako fotka je pre mňa a moje zdravie cca tých 18tisíc krokov za deň.

[nggallery id=125]

Praktické info:

Chodník je otvorený denne od 9:00 do 19:00. Posledný vstup je o 18:00.

Dospelý zaplatí za lístok 9 eur, dieťa (3-14 rokov) a seniori a ZŤP 7 eur. Rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti) vychádza na 22 eur.

Ani som ešte nestihla dokončiť tento článok a práve mi volali moji rodičia, že “Hádaj kde sme? No predsa v Bachledovej doline!” Tip mali samozrejme odo mňa. 🙂

Útulný penzión s vlastným destilátom

Polonasiaknutí atmosférou Tatier a dažďom sme si to namierili do nášho penziónu, ktorý sme mali naozaj na skok a ja som ho spomedzi všetkých v dedinke hneď spoznala. Bola som pyšná, že tu strávime náš spoločný čas. Hneď ako sme vkročili do penziónu, cítili sme rodinnú náladu a nasiakli sme tou atmosférou úplne až po okraj.

Po ubytovaní nás milá recepčná v kroji zaviedla priamo do izby. To som nečakala … Venovala nám pár minút vysvetľovaním čo kde kedy a ako a bolo to privítanie ako sa patrí. Pohľadom som utiekla na POSTEĽ! Keď sa zatvorili dvere, hneď som si urobila svoj komfort.

Renovovaná (len dva týždne pred naším príchodom) Štandard izba s ľudovými motívmi, krásnymi a príjemnými obliečkami, vôňou dreva, zakvitnutými oknami a takýmto VÝHĽADOM? U mňa pocitovo aj na štyri hviezdičky. Podľa umiestnenia hotela predpokladám, že výhľad tu dostanete z každej strany.  

Načo chodiť do zahraničia? V podtatranskej obci Ždiar (len 13km od Poľska) nájdete všetko – tradície, folklór, ľudovú architektúru, takéto ubytovanie a môžete celá rodina relaxovať a užívať si voľné dni v penzióne, kde je kopec dobrého jedla a nápojov. O tom sa ešte zmienim …

Viem, že každý z nás vníma svet okolo seba úplne inak, ale vynikajúce internetové hodnotenia hostí iba potvrdzujú, že tu je každý na tej najlepšej adrese a vyberie si svoj pobytový balíček.

Wellness Penzión *** Strachan – jediný wellness penzión v Ždiari

Milujem wellnesská s výhľadom. Ak máte pocit, že celá táto recenzia sa točí len okolo výhľadov, tak nenamietam. Veď sme predsa v Tatrách! Moje myšlienky tu majú vždy dostatok priestoru, aby sa stratili, aspoň ja to tak na sebe pozorujem. Preto chválim umiestnenie celej wellness zóny smerom na Tatry. Po saunovaní viete oddychovať priamo na terase s výhľadom (opäť!).

Wellness je otvorené denne 16,00 – 22,00 hod. ale funguje na objednávky kvôli kapacitám. My sme si ho “bookli” hneď v prvý deň a ešte pred večerou. Mali sme ho hneď vedľa na našom poschodí. Plachty a uteráky nás už pekne čakali a okrem nás bola vo wellness ešte jedna trojčlenná rodinka. Pohodička …

Čo nás vo wellness zóne čakalo:

 • Vírivka
 • Fínska sauna
 • Parná sauna
 • Infra sauna
 • Oddychová zóna s jedinečným výhľadom na štíty Belianskych Tatier
 • Studené ochladzovacie vedro
 • Teplé osviežujúce dažde

“Zdravie a krása nie sú samozrejmosť, ale pravidelná starostlivosť.” Hrubým písmom zvýraznená múdrosť v knihe pre hostí pripomínala, čo je podstatou nášho fungovania a aj dôvod, prečo tieto wellness výlety absolvovať pravidelnejšie, nehovoriac o psychohygiene.

Keď už sme pri tej hygiene, udelila by som penziónu bezpochyby najvyššie hodnotenie celkovej čistoty.

Uvítaciu ceremóniu sme zakončili 42% Strachanovicou z čučoriedok, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou uvítania každého hosťa a to sme nemohli odmietnuť. Na zdravie, dovolenkári!

Niekoľko tipov ako zdravo dovolenkovať som si prečítala aj v Strachan novinách ešte pred večerou, tu sú:

 1. Nejedzte očami, naložte si radšej menej a jedzte pomaly.
 2. Ku každému hlavnému jedlu si dajte veľkú porciu zeleniny.
 3. Ak máte dosť, neprejedajte sa len preto, aby ste mali prázdny tanier.
 4. Dopoludnia sa zamerajte na ovocie, jogurty a nesladenú kávu.
 5. Na večeru sa vzdajte sacharidov, teda zemiakov, ryže a naopak doprajte si mäso, ryby, syry a zeleninu.
 6. Po 15:00 nejedzte ovocie, sú tam zbytočné sacharidy.
 7. Máte chuť na sladké? Dajte si ovocnú zmrzlinu, kúsok želé alebo ovocného koláča.

V rámci polpenzie je výber jedál pestrý:

 1. raňajky – formou švédskych stolov (široký výber z teplých aj studených jedál a nápojov, vrátane kávy, čajov, jogurtov, džúsov, ovocie a čerstvá zelenina)
 2. večere – formou bufetových stolov / polievka, predjedlá – domáce klobásky, syry, ryby, bohatý výber z jedál teplej kuchyne, dezertov, šalátov, dressingov  … )

Celý čas nás obsluhovali servírky v krojoch, chápete? Takáto tradičná exkluzívnosť sa hodila nielen do tatranskej scenérie, ale zaslúžili si to aj kuchárske špeciality na tanieroch. Inak tomu nebolo ani v reštaurácii Medvedí brloh hneď pri svahu.

Nesmiem zabudnúť, že Strachanovci mysleli aj na najmenších dovolenkárov. Ak chcete s ratolesťami zažiť množstvo dobrodružstiev, toto musíte vedieť medzi prvými. Práve počas nášho pobytu tam tiež vedľa penziónu otvorili family park Strachankovo s celodenným animačným programom pre všetky deti od 3 rokov.

Nájdete tam pravú farmu plnú zvieratiek, javisko, kde sa konajú vystúpenia, animátorov, veľké ohnisko na opekanie, či krásny výhľad priamo z bufetu, kde sa osviežite a nasýtite, keď sa vám nebude chcieť opekať. Alebo si zahráte minigolf a preveziete sa na E-biku.

Čo sa nám v Penzióne Strachan*** páčilo:

 • milý personál
 • úplne čerstvo zrenovované prvé poschodie, v ktorom sme bývali
 • izby maximálne vyluxované
 • parkovanie zdarma – videli sme si na autíčko z izby
 • výhľad z izby na Belianske Tatry
 • kids friendly do slova a do písmena, veľa atrakcií v exteriéri – preliezky, ihrisko pre deti, sprievodné a tématické programy
 • pestré večere a raňajky (kuchyňa aj pre vegetariánov) 🙂
 • blízkosť ďalších turistických destinácii – TOP výhoda
 • zabezpečený pitný režim po saune vo forme bylinkovej limonády
 • varia aj pre celiatikov a dosť si pochvaľovali (počuli sme od vedľajšieho stola)

[nggallery id=126]

Čo by sme v Penzióne Strachan*** vylepšili:

 • menšie wellness (tri sauny a vírivka stačia na mierny relax), bez bazéna

Na záver o Penzióne Strachan**** v Bachledovej doline:

Už od prvého e-mailu sme zažili zo strany vedenia fantastický prístup a naozaj sme sa na pobyt vďaka tomu tešili. Okolie Ždiaru a Belianskych Tatier nám pomohlo zabudnúť na stres a starosti, kontakt s prírodou pomohol zdraviu a zlepšil náladu.

V zime Ždiar ako jedno z najväčších lyžiarskych stredísk na Slovensku (viac ako 20 vlekov s umelým zasnežovaním) ponúka aj zimné vyžitie. Myslím, že polohu hneď pri vleku ocenia najmä lyžiari – blízko na ubytko, blízko na pohárik, blízko do reštaurácie a wellness.

Všetky zariadenia, služby a možnosti relaxu u Strachanovcov sme využili naplno. Takže za nás všetko na výbornú (ako hodnotenie na Google) a nerobíme to často, že sa vraciame na to isté miesto, ale toto pravidlo porušíme a už vieme aj kedy.

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info