MILUJEME WELLNESS

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku nemá obdoby. (Áno, sú aj iné kvalitné wellness, ale… )

Ak si myslíte, že tento článok bude nejaká platená PR reklama, tak ste na omyle.

Práve včera sme sa vrátili z víkendu v Maximuse a zase ma raz tak nadchol,
že som si povedala, že vám tento článok jednoducho musím napísať 🙂 Už počas relaxu v saunách mi víril v hlave no a dnes sa mi o ňom dokonca snívalo!

Tak teda tu ho máte. Teda vlastne tu ich máte – 12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a prečo si ho zamilujete aj vy:

1. Prostredie a celková atmosféra

Úplne si spomínam, ako som sa s výrazom „waaaw“ pred niekoľkými rokmi prechádzala wellnessom Infinit po prvý raz. Je veľa pekných wellness, ale čo sa mi nesmierne páči na tomto brnianskom je to, že všetko tu spolu krásne ladí, prelína sa, dopĺňa sa.

Nie je to žiadne wellness v minimalistickom štýle, ale dizajn sáun a celý areál ťažia z toho, čo je v tejto oblasti typické. Je útulné, ale zároveň krásne vzdušné.

Sauny á la vínne pivnice zapustené do zeme, kryštáľovo čisté jazierko s potôčikom, sauny s výhľadom na jazero, zelené strechy, krásna záhrada… Bylinková sauna s lokálnymi bylinkami, relax miestnosť s názvom „Vinný sklípek“, v ktorej si môžete dať aj pohárik lokálneho vínka.

Dizajn a atmosféra tohto wellness sú na jeden ďalší článok, ktorý pre vás mimochodom mám tiež 🙂 Prečítajte si ho tu.

Areál Infinit Maximus

2. Skvelé saunové ceremoniály

Infinit Maximis sa stále zlepšuje, buduje, vylepšuje. Už dávnejšie tu pribudla veľká sauna – Saunový dóm – určený hlavne na saunové ceremoniály.

(Ak ste ešte žiadny saunový ceremoniál nezažili, tak viac o ňom sa dozviete tu.)

Saunové ceremoniály sa tu konajú každý deň vždy o pol a o celej hodine. Čo sa mi však páči je, že na rozpise je vždy uvedený nielen názov ceremoniálu a sauna majstra, ktorý ceremoniál bude robiť, ale je pri ňom aj značka, vďaka ktorej budete vedieť, čo na ceremoniále asi tak očakávať (R – relaxačný, P – príbehový, E – energický)

Ak teda máte v saune radšej relax, vyberajte relaxačný, ak túžite po zábave, tak energický.

Ceremoniály sme v Infinit wellness absolvovali viackrát a vždy sa nám to náramne páčilo 🙂

3. Sauny s výhľadom

Ak máte radi výhľad zo sauny, tak v Inifnit Maximus si prídete na svoje. K Saune na jazere s panoramatickým výhľadom na modré jazierko pribudla nová sauna „Jeskynní svatyně“. Tá si naše srdcia aj telá získala ešte viac. Je z nej vidno na jazierko a večer tiež na zapadajúce slnko. Nádhera!

Už sa teším, keď si tú romantiku prídeme vychutnať niekedy v zime, keď za sklom bude treskúca zima a sneh, no v saune teplúčko 🙂

4. Personál

Neviem úplne presne, aké všetky kritériá majú pri výbere zamestnancov do tohto wellness, no úsmev, priateľskosť a milý prístup k návšetvníkom sú rozhodne na zozname.

Práve počas nášho posledného víkendu som sa zamýšľala, ako je možné, že všetci sú tu tak milí a usmiati. Netuším! Ale žiadnu kyslú tvár sme tu ešte nikdy nestretli – ani na recepcii, ani za barom ani nikde inde. A tak by to malo byť. Veď kde inde ako vo wellness by sa mal človek cítiť vítaný 🙂

5. Občerstvenie a wellness bary

Vo wellness v Ininit Maxumus vás hlad ani smäd neprekvapí. S úsmevom vás tu pohostia v jednom z troch wellness barov alebo aj na wellness recepcii.

A ponuka teda vôbec nie je ako zo školského automatu. Nájdete tu drobné sladkosti, zdravé aj nezdravé, čerstvé ovocie, sendviče, oriešky, olivy, koláčiky a zdravé dezerty. Na pitie to nie je inak, na výber je všetko možné od domácich limonád, fresh džúsov, cez sypané čaje, espresso až po víno či nejaký miešaný drink.

Káva a alkohol počas saunovania nie sú úplne najzdravšie nápoje, (prečo sa dočítate v tomto e-booku), no pokiaľ sa nič nepreháňa a saunovanie beriete s ľahkosťou a viete, čo vaše telo znesie… a máte z toho pôžitok, tak prečo nie 🙂

Posedenie pri každom z barov robia z wellness aj takou malou kaviarňou, kde si môžete posedieť a trošku pokecať . Veru áno, aj pokecať si môžte. A to dokonca bez výčitiek, že by ste niekoho rušili. Ten, kto chce oddychovať v tichosti, ten sa môže pekne zašiť do niektorej z tichých oddychových miestností 🙂

6. Vonkajší areál a relax na čerstvom vzduchu

Nie je nad to, keď sa človek po saune môže vyvaliť niekde vonku na čerstvom vzduchu, vychutnávať si príjemné slnečné lúče a počúvať pri tom štebot vtákov a zurčiaci potôčik.

Áno, aj toto v Infinite majú! A milujeme to 🙂 A stavím sa, že vy budete tiež.

7. Vyhrievaný chodník a dáždniky pred vonkajšími saunami

Tak za túto vychytávočku Infinitu tlieskame. Fakt tam majú vyhrievaný chodník! Takže žiadne studené tlapky nebudú 🙂 Pokojne naboso zo sauny do sauny, bez papúč. Bezpečné a hlavne príjemné, najmä v zime.

Ďalšou vychytávkou vonkajšieho wellness sú dáždniky, vďaka ktorým môžete prechádzať medzi saunami a ani počas dažďa nemusíte mať všetko mokré. Ak medzičasom pršať prestane, dáždnik len necháte v košíku a ide sa ďalej.

8. Stovky drobných detailov

Detaily robia celok a pri každej návšteve objavujem ďalšie a ďalšie. Nedokážem odhadnúť, koľko detailov majú v Infinit Maximus vychytaných, dovolím si povedať, že stovku by som napočítala ako nič.

Okrem už spomenutých ako napr. vyhrievaný chodník mi práve v tomto momente napadajú detaily ako napríklad stierka na zotretie vody z lavičky v parnej saune, nemí sluhovia v oddychových miestnostiach, sauna „Vinný sklípek“, ktorá má v lavici aj priestor na odloženie pohára vína, tiché sauny pre tých, ktorí majú radi pokoj, bylinková relaxačná miestnosť s parným výluhom harmančeka, na ochladenie je v ponuke oddelený pánsky a dámsky ochladzovací bazénik, dezinfekčný sprej na očistenie hojdacích kresiel v jednej z relax miestností… Zoznam by bol veľmi dlhý.

Jediné, čo by som k tomu dodala je to, že toto wellness je v skutku robené srdcom. Navrhuje ho sám majiteľ, ktorý saunovanie miluje. A je to poznať.

9. Vonkajšie jazierko na ochladenie

Vonkajšie kryštálové jazierko je nie len pastvou na oči, ale zohráva v tomto wellness aj dôležitú úlohu. Po saune sa v ňom návštevníci môžu príjemne a v zime aj poriadne schladiť.

10. Najsamlepšie relaxačné kreslá

Nobelovu cenu vynálezcovi relaxačných kresiel v oddychovej miestnosti pri bazénoch. Lepšie ako tisíc slov je ísť a vyskúšať. Rozhodne!

11. Čistota a saunový kvalitár

O čistote v Infinit hádam ani nemusím písať. Ani smietku tu človek nenájde. Dokonca, ak si kúpite napríklad minerálku so sosáčikom, tak ešte aj tú plastovú vec, ktorú treba pred otvorením odstrániť, vám dá personál pri podávaní sám dolu, aby sa to nepohadzovalo kade tade.

No a keď som počas tohto víkendu na vlastné oči videla, ako 2x krát za deň prišla dievčina a skontrolovala presklené dvere do sáun a panoramatické okno, či nie sú docapkané a prípadne ich aj utrela, tak som zostala v milom šoku. Žiadne také „to počká do záverečnej, aj tak sa to za chvíľu zašpiní“… Detail, ale presne jeden z tých, ktorý robí Infinit jedinečným.

Čerešničkou bola pracovníčka, ktorá celý deň chodila po celom wellness a kontrolovala kvalitu sáun. Spoznáte ju podľa saunovej zástery , na ktorej jej svietil nápis „Saunový kvalitář“.

Prišla, spýtala sa všetkých prítomných, či je všetko v poriadku a vysvetlila, že prišla skontrolovať, či je sauna vyhriata na správnu teplotu, či je tam správna vlhkosť, či všetko funguje ako má.

Za mňa všetky palce hore 👍

12. Meranie dĺžky vstupu

Vstup do wellness si na recepcii môžete kúpiť v troch základných dĺžkach – 90, 120 a 180 minút. Obrovskou výhodou však je, že čas sa vám začne merať až po vyjdení zo šatne smerom do sáun alebo do priestorov bazénov. Žiadnych stresujúcich 15 minút na prezlečenie (no povedzme si úprimne, nám ženám treba občas aj trochu viac)

Jednoducho povedané, platíte len za čistý strávený vo wellness. Ak sa po niečo vrátite, počítanie sa zastaví a spustí sa opäť po opustení šatne.

A ak by sa vám v Infinite tak páčilo, že by ste chceli zostať aj dlhšie, než ste pôvodne plánovali, tak to vôbec nevadí.

Za pretiahnutie pobytu tu návštevníci platia opäť po minútach. Žiadne také že sa počíta každá začatá polhodina. Skrátka zaplatíte len toľko, koľko si užijete.

Pár slov na záver

Aj keď to tak môže vyzerať, znova opakujem, že tento článok píšem s veľkou radosťou a nadšením a z vlastnej iniciatívy, lebo toto wellness vážne milujem. Ak ste v ňom ešte neboli, tak rozhodne chodťe vyskúšať. Stojí to za to. Vo wellness Infinit totiž vedia, že relax je umenie 🙂

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info