MILUJEME WELLNESS

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie

Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy. Sauna je nakreslená, projekt a povolenia máme, bobrú grafiku a merč tiež. Už nám chýba iba dofinancovať projekt, aby sauna neostala len v našich srdciach a počítačoch. 

Prečo na Dunaji?

Lebo je všeobecne známe, že Bratislava nedostatočne využíva potenciál Dunaja. Môže za to viacero faktorov, pričom nedostatok drobnej oddychovej infraštruktúry je jedným z nich. A nám je to ľúto. Takéto projekty môžu stimulovať celú lokalitu a veríme, že nebudeme poslední. A ak to funguje v iných mestách, môže aj tu. Veď cyklotrasu ako v Dánsku už máme. 

Naša sauna však nebude len miestom na štýlové zahriatie kostí, ale aj miestom zábavy.

Napríklad keď sa rozhodnete si po vysaunení skočiť ešte do podpalubia na piuko, či koncert. Chceme, aby bola prístupná pre všetkých bez rozdielu farby, tvaru, veku a pohlavia. Aj preto bude sauna fungovať bez nutnosti rezervácie, teda kto neskoro chodí, viac nemusí. Ale nie, len si chvíľu počká. 

Súčasťou sauny bude aj ochladzovacia kaďa, do ktorej bude neustále prúdiť čerstvá dunajská voda. 

Pýtate sa, či je voda v Dunaji čistá? Áno, veď ide z Rakúska! Ak vás však dunajská voda neláka, vymysleli sme aj vonkajšiu sprchu. 

Kde na Dunaji?

Sauna bude zavesená za chvostom lode PINK WHALE – nezávislého kultúrneho priestoru parkujúceho oproti vyrastajúcej mestskej štvrti Vydrica, ktorá má potenciál byť pokračovaním živého centra. A viete čo majú spoločné človek, bobor a veľryba? Podobné ryhovanie mozgu. Náhoda? Áno. Ale my veríme, že aj tieto navonok odlišné zvieracie projekty dokážu fungovať v symbióze. 

Prečo bobor? 

Bobor pomáha regulovať tok riek a zlepšuje kvalitu vody. Jeho stavby poskytujú útočisko a potravu pre mnoho druhov rastlín a živočíchov. Konštrukčné aktivity bobrov ovplyvňujú celý ekosystém a zvyšujú environmentálnu stabilitu. Tvarujú krajinu podobne ako človek, no na rozdiel od neho do nej bobor zasahuje oveľa citlivejšie, a tak sa tam postupne vracajú aj iné živočíchy. Veríme, že inak to nebude ani s našou, citlivo navrhnutou a osadenou saunou, kam sa bude každý živočích rád vracať. 

Ako ma za podporenie kampane odmeníte?

Hmotne aj nehmotne. Praktickým merčom, ktorý využijete nie len v saune, ale aj na koncerte v podpalubí, vstupom do sauny, sezónkou na celý rok, exkluzívnymi kúrami, grafikou, alebo len teplým slovom. Necháme na vás.

Na to, aby ste k nám mohli chodiť, sa však budete musieť stať členom združenia. Členské bude 10€/rok a následne si budete môcť kupovať jednorazové vstupy, alebo predplatené karty.

Otázky, ktoré vám možno práve napadli:

A to vám stačí 10 000 eur? 

Nie, ale stačí to na dofinancovanie projektu. Slovenská sporiteľňa nám verí a vďaka úveru od nich, a vašej pomoci na to budeme mať!

To fakt tam chcete postaviť aj bazén?

Áno. Navrhnutý je, ale budeme naň potrebovať ešte trochu viac času a peňazí.

Nebojte sa, bazén bude fungovať tak, že vás neodplaví! Veď v minulosti už na nábreží bazény fungovali, napríklad priamo oproti bývalému PKO. 

Kto za kampaňou stojí?

Sme saunoví nadšenci, ktorým chýba komunitné saunovanie v centre mesta. Tešia nás živé brehy, ktorým vie dopomôcť aj kvalitná architektúra.  

Jano Brunovský – hlavný bobor
Matej Mazák – pomocný bobor
Matej Kurajda (Grau Architects) – architektúra sauny
Peter Jančár (Woodmaster) – realizácia sauny
Mišo Mikuš (bubblegum) – grafika a identita
Martin Sichman (lodný inovátor, Spear Hydro) – dizajn sauny a bazéna
Lukáš Kalivoda (U/U Studio) – dizajn sauny
Barbora Brunovská – právne vecičky
Tomáš Novák (Enwood) – statika
Eva Petrželová (FreeAndy Agency) – textíky
Viki Borovičková (nuuk lamps) – videjká
Jano Stiffel – textíky

Na čo získané peniaze použijeme?

Ak sa nám podarí získať:

2 500 EUR – sme na dobrej ceste, štvrtina spolufinancovania je v kožuchu.
5 000 EUR – sme na polceste.
7 500 EUR – vyzerá to fajnučko – tri štvrtiny sú v župane.
10 000 EUR – získame balík na dofinancovanie sauny, spolu s ochladzovacou kaďou! A všetci vieme, že sauna bez kvalitného schladenia nie je plnohodnotná.
40 000 EUR – to možno aj slzu vyroníme, lebo bude aj na bazén! 

Kedy sa už budem môcť saunovať? 

V prvej etape projektu by sme chceli postaviť saunu, šatňu a ochladzovaciu kaďu, avšak vidíme aj ďalekú budúcnosť. A v tej je bazén na kúpanie.

My sme sa už pri jej tvorbe zapotili dosť a teraz potrebujeme vašu podporu, ideálne finančnú, nech sa môžete spotiť aj vy, keď si do nej v zime sadnete. Ak vás zaujíma ako sa nám bude dariť, môžete to sledovať na našom instagrame.

Za každý príspevok ďakujeme! 

Vďaka vašej štedrosti sme v uplynulých dňoch nielen dosiahli, ale aj prekročili cieľ zbierky, čo nám pomôže saunu vytuniť ešte viac. Do konca kampane však zostáva UŽ LEN 1 deň, preto ak nás ešte budete chcieť podporiť, či povedať o nás vašim kamošom, urobte tak. Máte to u nás. Doslova.

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info