MILUJEME WELLNESS

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás, malo byť ešte viac. Sviatok všetkých zamilovaných sa už blíži, a ak tento rok chcete svojho partnera prekvapiť niečím netradičným, máme pre vás skvelé tipy.

Pre tých, čo chcú zažiť raj na zemi

Raj na zemi. Aj tak by sa dali pomenovať tie najluxusnejšie a najmodernejšie wellness a spa na Slovensku. Výberom toho najlepšieho, kam počas Valentína môžete zobrať svoju polovičku, si zaručene vyžehlíte aj tie najväčšie chyby.

Private Spa v hoteli Kaskady

Novootvorené privátne wellness, v priestoroch jedného z najlepších spa hotelov na Slovensku, ponúkne svojim hosťom maximálne súkromie. V jedinečnom priestore vytvorenom špeciálne pre tých, ktorí obľubujú skutočný oddych a najradšej si ho vychutnávajú so svojimi blízkymi a preferujú súkromie, nájdete okrem fínskej a parnej bylinkovej kabíny aj zážitkovú sprchu, oddychovú zónu a služby barmana. Cena za 2 hodiny v privátnom spa hotelu Kaskady pre maximálne 4 osoby je od pondelka do piatku 150€, počas víkendov 200€.

Zion Spa

Uznávaná slovenská značka luxusných spa, známa pre výnimočné wellness služby založené na tradičnej slovenskej pohostinnosti. To všetko a ešte omnoho viac nájdete pod hlavičkou centier Zion Spa. Grand Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski ponúkajú svojim hosťom inovatívne spa procedúry a programy vytvorené na holistickom prístupe. Sú určené pre všetkých, ktorí si chcú udržať a zlepšiť svoje zdravie a krásu v pokojnej atmosfére prestížnych luxusných miest. Za jednorazový neobmedzený denný vstup do fitness a wellness centra s výhľadom na Tatry pre dvojicu zaplatíte 140€, pričom ako hostia získate prístup k vnútornému relaxačnému bazénu, vnútornej vírivke, k 4 saunám (fínska, infra, suchá soľná, parná aromatická), v areáli Zion Spa tatranského Grand Kempinski však nájdete aj procedurálnu miestnosť pre 2 a VIP spa apartmán. V Bratislave si za romantický výhľad na Dunaj a jeho okolie zaplatíte rovnako, pričom k dispozícií vám nebudú len tri bazény a tri sauny (fínska, infra a parná arómasauna), ale aj nadštandardné služby s nezameniteľnou atmosférou.

X-BIONIC Sphere

Prvá ázijskú saunu na Slovensku, biosaunu či exteriérovú fínsku saunu, parnú saunu, infrasaunu, soľnú jaskyňu a parnú bylinkovú saunu nájdete len kúsok od Bratislavy, v modernom komplexe X-bionic® wellness sphere Šamorín. K dispozícii vám v priestoroch relaxačného wellness a spa areálu bude nielen exteriérový ochladzujúci bazén, ale aj tepidárium, tri vírivky, pričom jedna z nich je privátna a kneippov kúpeľ. Za 3 hodinový pobyt v dokonalom mieste pre relax zaplatíte ako dvojica 100€.

Pre dobrodružné povahy

Skúsili ste už saunu v prírode? Ešte nie? Tak by ste to mali rýchlo napraviť, pretože ide o zážitok, ktorému sa vyrovná máločo. Veď sedieť vo vyhriatej saune, sledovať zasneženú krajinu navôkol, popritom počúvať praskot horiaceho dreva a naplno relaxovať, je skúsenosť, ktorú pravdepodobne nezažijete každý deň. Navyše, ak je vaša polovička dobrodružná duša, romantickým rande v prírodnej saune zaručene trafíte do čierneho.

Lesná Sauna

Na úvod vás trochu sklameme. Lesnú saunu v Spišskom Hrhove si pravdepodobne na Valentína neužijete. Pri troche šťastia si ju však užijete ešte tento rok. Nie, nežartujeme. „Vzhľadom na opakujúce sa otázky dopĺňame, že ak sú políčka červené, sauna je naozaj na tak dlhý čas dopredu rezervovaná“ – takéto upozornenie vás privíta pri rezervácií. A, že o Lesnú saunu, za ktorou stoja občianske združenia Woven, Centrum architektúry a Čierne diery, je obrovský záujem, hovorí najbližší voľný termín. Január 2024! Vstupné je dobrovoľné, treba si len doniesť dostatok pitnej vody, vlastné uteráky a svetlo. Odporúčame vám sledovať ich web a akonáhle sa niečo uvoľní, rýchlo klikať a rezervovať. Zážitok, ktorý si z Lesnej sauny odnesiete, bude stáť rozhodne za to.

Sauna Košariská

Len 15 minút cesty autom z Bratislavy, na brehu jazera Veľké Košariská, je možné nájsť oázu pokoja. Filozofia privátnej Sauny Veľké Košariská vychádza z tradičných východoslovanských parných kúpeľov s pecou na drevo, tzv. baní. A práve táto špecialita je jednou z vecí, ktoré robia toto miesto výnimočným. Rovnako tak výnimočné je aj miesto, kde sa sauna nachádza. Príroda navôkol, ale najmä krištáľovo čisté jazero Veľké Košariská urobia z vášho pobytu nezabudnuteľný zážitok. Priestor sa prenajíma ako celok, to znamená, že si ho môžete vychutnať vo dvojici, ale aj ako partia. Ceny sa začínajú na 120€ za 3 hod., pričom okrem sauny, získate aj prístup k relaxačnej miestnosti, vlastným sprchám a toaletám.

Pixxla

Unikátny koncept mobilných, samoobslužných, kontajnerových sáun, ktorý vznikol na Slovensku. Minimalizmus s maximálnym zážitkom, tak by sme zhrnuli značku Pixxla, ktorej pobočky nájdete naprieč Slovenskom. Šesť menších a jedna väčšia sauna – na Vajnorskom jazere, na Veľkom Draždiaku, Lesná sauna Bratislava, na Slnečných jazerách v Senci, na Šachtičkách neďaleko Banskej Bystrice, na brehu Mŕtveho ramena Váhu pri Komárne, na vodnej nádrži Sigord a v Starom kameňolome pri Poprade. Ceny za prenájom sa líšia od miesta a začínajú na 49€ a končia pri sume 69€ za 2,5 hodiny.  

Kontajnerová sauna v lese na brehu jazera

Niečo len pre ňu

Výber dámskej kozmetika a jej správna voľba je pre pánov mnohokrát španielska dedina. Avšak s našimi tipmi pre romantický valentínsky darček ukážete svojej polovičke, že jej na vás skutočne záleží.

Modrá púpava

V súlade s filozofiou slow beauty – krásy, čo sa neponáhľa (s rovnakým významom ako slow fashion, len vo svete kozmetiky), sa v srdci stredného Slovenska presadili súrodenci Elena Krátka a Peter Virostko. Pod značkou Modrá púpava vyrábajú produkty nielen na telo, tvár a vlasy, ale aj prípravky pre rôzne kozmetické problémy. Vďaka originálnym funkčným receptúram, starostlivo vybraným surovinám a vlastnoručne pripraveným bylinkovým extraktom je sila prírody v ich výrobkoch využitá naplno.

Niečo len pre neho

Správny muž dnes nosí bradu! Dlhšiu či krátku, ale vždy upravenú. To podľa výskumov hovorí 9 z 10 žien. A ak k tým ženám patríte aj vy a chcete svojej bradatej polovičke urobiť na Valentína radosť, zvoľte naše tipy!

Bearded Tales

Prírodne a ručne vytvorené produkty, ktoré podľa ich vlastných slov zachraňujú nielen bradu, ako znak mužnosti, ale taktiež prírodu, zastrešuje značka pánskej kozmetiky Bearded Tales. Na ich webe nájdete nielen oleje a mydlá na bradu, ale aj hipsterské, gentlemanské a vikingské tričká.

Zdroj foto: Bearded Tales, Modrá Púpava, Pixxla, Sauna Košariská, Lesná Sauna, Zion Spa, Kaskady, X-bionic Sphere, Freepik

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info