MILUJEME WELLNESS

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do Maďarska, neďaleko Debrecénu, do najväčšieho aquaparku v Strednej Európe, Hungarospa v Hajduszoboszló.

Hungaro Spa Hajdúszoboszló -najväčší bazén v strednej Európe

V Hajdúszobosló sme boli ubytovaní neďaleko od kúpeľného areálu. Už z diaľky sme tušili, že nálepku najväčší aquapark v Strednej Európe si tento aquapark nevyslúžil len tak, pre nič za nič.

Vzdialenosť tobogánov a rôznych atrakcií vykúkajúcich spoza plotu v diaľke v nás nezadržateľne spustilo stúpanie očakávaní.

Po prechode cez vstupnú bránu, kde sme za celodenný lístok zaplatili 1800 HUF (cca 5,8 €), som si v duchu hovorila: „A do kelu! Tak túto recenziu budem písať tri dni…“ Možno by stačilo napísať len „Bolo fasa, choďte tam 🙂 “, ale keďže pre vás máme vždy nejaké perličky, tak nech sa páči, tu je recenzia pre vás 🙂 .

Aktuálny cenník vstupov nájdete na tejto stránke ›››

Hungaro Spa Hajdúszoboszló - detský bazén 2

Dalo by sa povedať, že Aquapark Hungarospa je rozdelený na štyri hlavné zóny: liečebné kúpele, štrand (vonkajšie kúpalisko), aquapark (tobogány) a aquapalace (vnútorné bazény) + saunová zóna.

Liečebné kúpele Hungarospa v Maďarsku

Čo by to bolo za maďarský aquapark bez liečivej vody. Veď práve kvôli liečivým termálnym vodám mnohí cestujú na „Maďare“, aby uľavili svojmu telu vo vodách s ozdravnými účinkami a na rôznych procedúrach.

Inak tomu nie je ani v Hajdúszobosló.

Voda na pohľad pripomínajúca odvar zhrdzaveného železa je balzamom na rôzne boľačky a choroby a to najmä na ochorenia pohybového ústrojenstva. Tak ako to býva zvykom, tak aj tu bazény s liečivou vodou okupovali predovšetkým postarší občania.

Bazénov s liečivou termálnou vodou tu bolo neúrekom a tak aj pri masovej návštevnosti sa vždy v bazéne nejaké to miesto nájde. Liečivé vody sú vo vonkajších bazénoch, v časti aquapalace a dokonca aj v samostatnej zóne.

[nggallery id=39]

Hungaro Spa Hajdúszoboszló - termálny bazén

Štrand alebo mega kúpalisko v Hajdúszobosló v Maďarsku

Vonkjašie bazény so všetkými atrakciami sa naozaj postarali o to, aby tento aquapark dostal hneď niekoľko prvenstiev.

Okrem toho, že je tento aquapark najväčší v Strednej Európe, tak má aj najväčší bazén v Strednej a Východnej Európe v podobe malebnej zátoky pripomínajúcej Karibik. Hĺbku vody od členkov až po hlavu značili odtiene azúrovej farby. Pirátska loď, palmy a maják, čo viac je treba?

Okrem mnohých bazénov pre deti aj dospelých a rôznych atrakcií majú v Hajdúszoboszló aj bazén s umelým vlnobitím. Pravdepodobne ani netreba opisovať aká tlačenka tu každú  hodinu počas 10 minút, kedy bolo vlnobitie spustené, nastala.

Škoda však je, že napriek zjavne veľkej žiadanosti tohto druhu vodnej zábavy, vlnobitie spúšťali len 3x doobeda a 4x poobede v hodinových intervaloch len na 5-7 minút.

Potrebujete ubytovanie v Podhájskej? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Hungaro Spa Hajdúszoboszló - bszén s vlnobitím

Štrand, alebo kúpalisko, poskytuje zábavu pre malých aj veľkých (pre deti tu je dokonca detské divadlo či centrum zábavy), pre športovcov aj lenivých ( tenisové kurty, trampolíny,…), hladných či smädných. Ceny za občerstvenie, tak tie môžeme Maďarom závidieť.

Výborné palacinky či klasická letná kúpalisková klobása za 1€, tak o tom môžeme na Slovensku len snívať.

[nggallery id=42]

Adrenalín v Aquaparku

Napriek tomu, že polovica našej 4-člennej výpravy, nie sú práve tobogánoví nadšenci, dotiahli sme ich hneď v prvý deň do zóny Aquapark – tobogánového kráľovstva. Vstup do tejto zóny je platený extra a je rozdelený do dvoch častí – na „normálne“ tobogány a do extrémnej zóny. Výhľad od vstupnej brány do aquaparku nás mierne vystrašil a mylne sme si mysleli, že práve to sú tobogány extrémnej zóny.

Hungaro Spa Hajdúszoboszló - tobogány 2

O to viac sme boli prekvapkaní po menšej prechádzke, keď  sme vydesene otvárali ústa so slovami „tak toto nie, toto nedám…“. Obrovská veža s extrémnymi tobogánmi na nás pôsobila mierne odstrašujúco.

Už len pri predstave pohľadu z vrcholu veže nám zovrelo hrdlo (najmä tým, čo máme strach z výšok 🙂 ), no po postupnom zvyšovaní náročnosti od najľahších po ťažšie a ťažšie sme sa na záver zviezli aj na týchto extrémnych kúskoch.

Cena za celodenné vstupné do základnej časti Aquaparku stojí  1900 HUF (cca 6€) a do základnej + extrémnej zóny  3300 HUF (cca 11,60€). V ponuke sú aj vstupenky na dve hodiny. V cene za vstup do aquaparku je aj zapožičanie  plážového lehátka (v časti štrand –kúpaliska za poplatok 500 HUF – 1,5€).Booking.com

[nggallery id=38]

Aquapalace v Hajdúszobosló so saunovou zónou

Poslednú časť Aquaparku Hajdúszoboszló v Maďarsku tvoria vnútorné bazény a atrakcie. Kľudové bazény s rôznymi tryskami a vodopádmi, vírivky, či detské bazény a tobogán, a to všetko pod jednou strechou. Umelé jaskynné či podmorské kulisy na nás pôsobili mierne rozpačito, gýčovo –negýčovo.

Hungaro Spa Hajdúszoboszló -jaskynný bazén

Musíme sa priznať, že táto časť aquaparku v Maďarsku bola pre nás miernym sklamaním. Príplatok 3600 HUF (cca 11,60) boli v tomto prípade nie najlepšie investované peniaze. Hlavný dôvod návštevy tejto časti bolo pre nás, ako inak, wellness a sauny (tie stáli mimochodom ďalších 800 HUF – 2,60€).

Tešili sme sa na saunové ceremoniály, ktoré sú v Maďarsku zvykom a lahôdkou, no dočkali sme sa len vypnutých sáun v neútulnej wellness zóne s ochladzovacím bazénom v štýle divadlo (bazén bol obkolesený lehátkami). Takýto aquapark by si zaslúžil omnoho lepšie wellness, ako to, čo sme tu našli.

Okrem spomínaných zábaviek je v časti Aquapalace aj množstvo iných wellness aj fitness možností: masáže, posilňovňa, zumba, jóga…

[nggallery id=40]

Plusy:

 • Množstvo bazénov
 • Vyžitie pre všetky vekové kategórie a kúpaliskové typy (relax, šport, zábava, regenerácia, detičky)
 • Dostupné ceny
 • Super tobogány aj pre náročných
 • Liečivá voda a relax zóna
 • V prípade škaredého počasia kryté bazény
 • Ceny za občerstvenie
 • Ceny za vstup
 • Možnosť športového vyžitia
 • Večerný život na promenáde pri aquaparku

Mínusy:

 • Väčšina sáun nebola doobeda v prevádzke + malé wellness vzhľadom na celý aquapark
 • Bazén s umelým vlnobitím v prevádzke len veľmi krátko len zopár krát za deň
 • Výber v bufetoch mierne obmedzený (chýbali tu zdravšie jedlá )

[nggallery id=41]

Potrebujete ubytovanie v Podhájskej? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Náš názor na Aquapark Hungarospa v Hajdúszoboszló v Maďarsku

V tejto letnej destinácii sme strávili dva dni plné zábavy aj relaxu, vychutnali sme si tobogány aj podriemkávanie na slniečku, skákanie vo vlnách či sedenie vo vírivke. Titul najväčšieho aquaparku v Strednej Európe si Hajdúszoboszló rozhodne zaslúži. Ak sa Vám teda v lete nechce merať cestu k moru do Chorvátska, tak vám odporúčame práve túto destináciu. Ubytovanie od 20€ aj počas letných mesiacov si môžete zarezervovať napríklad na booking.com. Prijateľné ceny a zábava pre každého, večerný život na promenáde a tradičné maďarské jedlá sa určite postarajú o skvelú dovolenku 🙂 .

PS: Ešte jeden malý, od nás netradičný, tip na záver: Ak by ste nevedeli, kde sa v tomto kúpeľnom mestečku famózne najesť za prijateľné ceny, tak určite vyskúšajte reštauráciu v hoteli Ambrózia na hlavnej promenáde. Jedlo tu nielenže vyzerá skvele, ale aj fantasticky chutí. Vyskúšajte 🙂

Celkové hodnotenie Aquaparku Hungarospa v Maďarsku

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Rozmanitosť a počet bazénov: * * * * *
Wellness zóna: * * *
Možnosť športového vyžitia a zábavy: * * * * *
Pomer cena/služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info