MILUJEME WELLNESS

Praha trochu inak: Vychutnajte si luxus v srdci mesta z vírivky na streche

Ak ste už niekedy boli v Prahe, tak iste budete súhlasiť, že je to mesto v skutku nádherné. Historické centrum, kultúra a umenie fungujú ako magnet na turistov z okolitých krajín aj z druhého konca sveta. Sami sme si už „stovežatú“ niekoľko raz prešliapali po vlastných, a tak som si trochu myslela, že ma už len tak niečim neprekvapí. Ale veru prekvapila!

Víkendový výlet do českej metropole mal totiž tento raz úplne iný nádych. Výhľad na Hradčany bol ten najlepší, aký si viete predstaviť… Teda aspoň podľa nás 🙂 Vôbec sme sa totiž netlačili v dave turistov, ale sme sa váľali v parádnej privátnej jacuzzi s proseccom v ruke na streche luxusného hotela The Emblem*****.

Luxusný The Emblem***** len pár krokov od Pražského Orloja

Neviem, či máme na búrenie Matky prírody na D2 šťastie, no táto cesta z Bratislavy do Prahy nás dokáže vždy poriadne zaskočiť. Na „dé dvojke“ sme zažili sneh v máji (nie poprašok, ale 15 centimetrov behom chvíľky! ), krupobitie v lete a vietor silný, že kamióny radšej postávali, kde sa dalo. Pri ceste autom do Prahy si už začínam myslieť, že máme v aute nejaké tajné lokalizačné zariadenie, pretože akonáhle vytiahneme päty zo Slovenska a prídeme nanajvýš za Brno, tak sa spustí nejaká pohroma. Keď nie prírodná, tak cestárska 😀

Nejaká D2 nás však nemôže odradiť od toho, aby sme si dali výlet do zeme českej. Nasadli sme do vlaku a za 3,5 hodinky sme vystupovali na Hlavnom nádraží.

Hotel The Emblem***** sa nachádza na Platnéřskej ulici č.19, čo je doslova len pár krokov od úplného centra Prahy – Staroměstského náměstí. Tí, ktorí sa do Prahy vydajú autom, však nemusia svojho štvorkolesového tátoša parkovať niekde bohvie kde a ťahať kufre po dlažbe z mačacích hláv a priebežne čekovať kolieska kufru, či ešte máte všetky. Ku dverám hotela Emblem sa dá bezproblémovo dostať aj autom, či taxíkom, čo teda považujem za výrazné plus 🙂

Ako vo vatičke v dizajnovom hoteli The Emblem***** priamo v centre Prahy

Už po príchode do hotelovej haly sme sa v 5-hviezdičkovom The Emblem-e cítili ako vo vatičke. Namiesto postávania pri pulte recepcie pri vyplňovaní nevyhnutných formalít nás milo privítal personál vo vstupnej hale a usadil nás v dizajnovej „lobby obývačke“ vedľa recepcie.

Ešte sme skoro nedosadli na pohodlný gauč a v rukách sme držali welcome drink. Po minútke si prisadol príjemný recepčný a úplne všetky náležitosti sme vybavili z pohodlia sedačky! Už sme teda pochodili hocičo, no s takýmto servisom sme sa ešte nestretli 🙂 

Absolútne vynikajúci servis a vysvetlenie nasledovalo aj po príchode do izby. Odprevadil nás do nej opäť milý muž, čo nás vítal v hoteli. Vysvetlil nám a ukázal každú jednu vec, ktorá bola na izbe, od zapnutia telky, ovládania klímy až po minibar či službu práčovne a čistenia topánok. Chvíľkou mi až preletelo hlavou, či vyzeráme tak „hlúpo“ alebo či to patrí k štandardu hotela. A nie, nie sme hlúpi… Je to štandard, celkom užitočný 🙂

Tento hotel je výnimočný nielen svojimi službami, ale aj dizajnovými kúskami od svetových dizajnérov. „Lobby obývačka“, reštaurácia, izby či iné zákutia hotela sú zariadené dielami od rôznych umelcov a dizajnérov. Ak ste teda umenia a dizajnu znalí, tak sa tu môžete cítiť ako na výstave 🙂 . No a keby vám bolo málo, tak v hotelových brožúrkach a na info tabuľke vo výťahu sú vždy vylepené aktuálne informácie o umeleckých výstavách a podujatiach v Prahe.

Naša izba mala oficiálny názov Queen dom. Tak, ako celý hotel, aj izby sú zariadené v štýle Art deco. Veľká king size postel s páperovými perinkami a vankúšikmi bola úplne fantastická. Po príchode z večere nám dobrá víla nechala na nočnom stolčeku prírodný sprej s esenciálnym olejom z levandule na upokojenie a sladší spánok. Stačí streknúť na vankúš a spíte ako batoľa. Na nás to fungovalo stopercentne. 

Každé oko na prvý pohľad spozná, že na kvalite materiálov sa tu vôbec nešetrilo. Drevné podlahy, mramorová kúpeľňa a iné vychytávky dávajú tomuto hotelu ešte väčší punc luxusu.

Chutné raňajky hodné chvály

Nechcem sa ponosovať, ale robiť recenzistu takýchto dobrých hotelov je vážne ťažké 😀 Udržať si sebadisciplínu a nenechať sa zlákať všetkými dobrotami, ktoré človeka čakajú na raňajkách, je fakt heroický výkon 😀 Ale dali sme to celkom na slušňákov. 

Z ponuky bufetových stolov so všakovakými dobrotami (od údeného lososa až po rôzne druhy müsli, orieškov a sladkých záležitostí) sme to uhrali na čerstvé ovocie a ovsenú kašu s medom a sušeným ovocím z ponuky raňajok á la carte. Okrem kaše boli v ponuke aj vajíčka či omeletka podľa vlastného výberu. 

Čo sa nám na The Emblem***** v Prahe páčilo:

 • veľmi sa nám páčil iný prístup, než vo väčšine (aj luxusných) hotelov – po príchode nás usadili v dizajnovej hotelovej obývačke (v lobby bare), recepčný prišiel za nami (nie my na recepciu) a všetko sme vybavili zo sedačky aj s welcome drinkom 🙂
 • personál nás odprevadil až na izbu a dokonale vysvetlil každý jeden detail
 • ľahučké páperové paplóniky a vankúše
 • vybavenie izby a minibaru hodné 5* (vrátane nespressa minibaru či bedeker Prahy)
 • luxusná kúpeľňa 
 • levanduľový olej na dobrú noc ako bonus – detail, ktorý poteší 🙂
 • všetky materiály a vybavenie boli už od pohľadu veľmi kvalitné
 • absolútne chutné raňajky a super servis
 • fitness prístupné 24 hodín denne
 • ochotný a milý personál, ktorý poradil a zariadil, čokoľvek sme potrebovali 🙂
 • poloha hotela je naozaj TOP – priamo uprostred centra dostupné aj autom
 • hotel aj izby sú zariadené dizajnovými kúskami od svetových návrhárov
 • hotelom sa niesla zvláštna elegancia a atmosféra
 • hostia majú voľný vstup aj do Maharal clubu, kde si môžu posedieť ako doma v obývačke, stretnúť sa s kamarátmi pri drinku či prenajať si miestnosť na svoju udalosť

Čo by sme na ubytovaní hoteli The Emblem***** v Prahe vylepšili:

 • naša izba Queen dom mala cca 21 m2, čo nie je málo, ale ani veľa. Počas nášho pobytu nám to plne stačilo, no ak pricestujete s dvoma lodnými kuframi, tak ich zaručene budete musieť vyložiť do skrine a kufre niekam odložiť. Alebo si dopriať niektorú zo suít 🙂

[nggallery id=100]

The M Spa: Luxusné wellness s výhľadom na Prahu 

Ubytovanie v hoteli je super, ale coš takhle dát si wellness? Za mňa s potešením 🙂 . Taký výhľad na Hradčany, aký majú hostia hotela a wellness The M Spa, totiž nenájdete hocikde. Privátna jacuzzi pre dvoch, fľaša prosecca a slnečná terasa s výhľadom široko ďaleko, to je ponuka, ktorá sa neodmieta 🙂

Vírivku na streche hotela si môžete prenajať len a len pre vás na 30 – 60 minút za poplatok, pričom pri hodinovom vstupe máte fľašu prosecca zdarma. 

Okrem jacuzzi sme si super komfortne oddýchli aj vo fínskej saune. Ani na tej sa tu očividne nešetrilo – dizajn i materiály pôsobia maximálne kvalitne a potešili aj široké lavice (širšie než je štandardom v bežných saunách). Druhou možnosťou na saunovanie je parná sauna.

Vo wellness nám trošku chýbal ochladzovací bazénik, no v pohode sme vydržali ochladenie aj v zážitkovej sprche v kombinácii s drveným ľadom. 

Veľké plus však udeľujem za Kneippov kúpeľ. Vodu doň si totiž každý môže napustiť čistú, iba pre seba. Stačí stlačiť tlačidlo a za kratučkú chvíľu máte Kneippa pripraveného. Po čase sa voda zase vypustí a tak si ďalší hosť môže dopriať znovu čistú vodu. 

Vonkajšia strešná terasa je na oddych ako stvorená. Juuuj, ako fajnovo sa váľalo na vankúšoch počas prvých jarných dní a slnečného počasia. Niekdy však počasie nemusí byť úplne ideálne a tak je na relax v zálohe aj oddychová miestnosť s pohodlnými kreslami.

Pitný režim by mal byť v každom wellness samozrejmosťou, no tu sme dostali opäť čosi naviac, za čo si v iných hoteloch hostia musia platiť. Okrem karáf s vodou a citrusmi boli na stole pripravené aj šálky a vrecúškové čaje, v termoske čerstvý zázvorový čaj a k tomu aj extra zdravá voda z ľadovca. Na skrotenie malého hladu či mlsnoty sú na stole jabĺčka a sušené ovocie. 

Hoteloví hostia majú vstup do wellness zdarma a neobmedzene v čase od 10-21:00. Prístup do wellness majú aj hostia mimo hotela za poplatok 850 českých korún na 3 hodiny (cca 32 €)

 

Čo na wellness The M Spa v hoteli The Emblem***** oceníte:

 • čistý a vzdušný dizajn 
 • všetky materiály a vybavenie opäť veľmi kvalitné
 • extra milý personál 🙂
 • komornejšia atmosféra
 • neobmedzené plachty aj uterák a taktiež neobmedzený vstup do wellness (otvoreného 9-21:00) 
 • veľká fínska sauna so širokými lavičkami a SOS tlačidlom na privolanie pomoci
 • sprchy hneď oproti fínskej saune
 • na schladenie aj ľadová drť (bazénik žiaľ chýba)
 • vodu do kneippovho kúpeľa si môžete napustiť čistú len a len pre vás (nemusíte mať fóbiu z nejakých nepríjemných záležitostí vašich predchodcov v tomto kúpeli)
 • príjemná vonkajšia terasa s množstvom vankúšikov a skvelým výhľadom na mesto a Hradčany 
 • pohľad na „stovežatú“ si môžete vychutnať aj z privátnej jacuzzi
 • strešná jacuzzi je síce spoplatnená, no pri rezervácii na 1 hodinu máte v cene aj fľašu prosecca
 • občerstvenie – počas relaxu si hostia môžu dopriať zdarma aj malé občerstvenie v podobe čajov, sušeného ovocia, jabĺčok, či extra zdravej vody z ľadovca 🙂
 • šatňa vo wellness je tiež veľmi pekná, v dámskej šatni som dokonca našla aj pripravenú rôznu kozmetiku, ktorá môže nejednu z nás zachrániť 🙂 (Napr. lak na vlasy, deodorant, odličovač, dámske hyg. potreby a pod.)
 • príjemná wellness hudba 
 • ponuka masáží a prírodnej kozmetiky ale o tej sa dozviete nižšie 

 

 

Čo by sme na wellness The M Spa v hoteli The Emblem***** vylepšili:

 • vo wellness sú síce sprchy, v ktorých si môžete nastaviť, odkiaľ chcete, aby na vás voda tiekla, no napriek tomu nám vždy o wellness trošku chýba ochladzovací bazénik
 • bolo by fajn, keby jacuzzi bola v cene a neobmedzene, no na druhej strane by ju hostia potom mali len ťažko ako privátnu

[nggallery id=101]

Pure Altitude Candle Masáž – relax, ktorý vás zbaví všetkého…

Za 5 rokov, počas ktorých s Martinom vymetáme wellness a masáže po rôznych kútoch Slovenska aj zahraničia, sme okúsili vážne len zopár masáží, ktoré človeka zabavia všetkého: víru myšlienok v hlave, stresu a napätia v tele, či stuhnutých svalov.

Masérov, ktorí fungujú ako mašinka na peniaze (vhodíte mincu a masírujú hlava – nehlava, kosť – nekosť) je totiž veľa. Ale takých masérov, ktorí ozaj vedia vycítiť, čo človeka kde bolí a dokážu mu s citom pomôcť, je ako šafranu. A keď takého nájdeme, tak sa vytešujeme ako malé deti a pridávame na zoznam „Odporúčame“ 🙂 

Veľmi ma potešilo, keď som na jednu takú masérku naďabila aj vo wellness The M Spa. Už pri prvých dotykoch mi bolo jasné, že terapeutka Petra to „má v rukách“ a vie rozpoznať, kde, čo a ako. 15 rokov praxe sa nedá ošidiť 🙂

Skôr než sa masáž začala, tak mi Petra všetko vysvetlila. Mne, ako obrovskej fanúšičke všetkého prírodného a zdravého, veľmi zahrala na nôtu prírodná kozmetika z Francúzska značky Pure Altitude. Tú v Čechách nezoženiete nikde inde, len v tomto hoteli a wellness.

Moja masáž mala oficiálny názov Pure Altitude Candle masagge – čo je masáž teplým voskom zo špeciálnej sviečky. Aby mi na chrbát nepadal popol zo zhoreného knôtu sviečky, tak sa vosk iba zohrial v ohrievači. Verím, že pre mnohých klientov týmto zmizne nielen popol, ale aj strach z príliš horúceho vosku.

Hodinová masáž sa začala jemným uvoľnením nôh a chrbta. Bola to taká tá príprava tela na to, že sa ho bude niekto dotýkať a masírovať, aby sa uvoľnilo a relaxovalo. Tento postup mám veľmi rada, lebo občas sa stane, že masér ide rovno na vec a mastí mi silou boľavé miesta od prvej minúty, z čoho som ešte viac stuhnutá.

Candle masagge – masáž voskom, patrí k relaxačným masážam, pri ktorej človek naozaj vypne a zrelaxuje. Po počiatočnom uvoľnení celého tela pokračovala masážou chrbta, nôh a rúk zo zadnej strany. Hneď od začiatku terapeutka Petra rozpoznala, kde mám problém a mäkkými technikami sa týmto mojím stuhnutým boľačkám venovala. Jej ruky akoby tancovali na mojom tele a ja som sa išla rozliať blaženosťou na masážnom stole. 

Po pol hodinke nastal čas na zmenu polohy a ja som sa pretočila na chrbát. Masáž pokračovala opäť od nôh, cez ruky a dekolt až po hlavu. Masáž rúk, dlaní až po špičky prstov doslova milujem. O masáži hlavy a tváre ani nehovoriac. Ešte teraz pradiem blaženosťou, keď si na to zmyslím 🙂

Hodinovú masáž by som si pokojne zdvojnásobila – také to bolo dobré! Navyše po mesiaci na Filipínach, z ktorých sme sa v tom čase vrátili,  bola moja pokožka suchá a vyprahnutá ako Sahara a masážny vosk – alebo skôr balzam, bol pre moju pokožku skutočným polahodením. Podľa pokynov masérky Petry som sa v ten deň osprchovala len čistou vodou, aby sa výživné látky z balzamu mohli ešte viac vstrebať a vyživiť pokožku. 

A výsledok? Moje vysušené lýtka boli fuč. Konečne dostali niečo extra hydratačné, lebo už som si na ne mazala všetko možné, a napriek tomu sa po pár hodinách objavili suché miesta.

[nggallery id=102]

Náš celkový názor na The Emblem***** Hotel a wellness The M Spa v Prahe

Ak chcete zažiť Prahu trocha inak, možno luxusnejšie, možno relaxačnejšie, tak The Emblem***** a jeho wellness The M Spa vás uspokoja na každej úrovni. Pohodlie, personál, jedlo aj relax – všetko na skvelom mieste priamo v centre Prahy. 

Privátna jacuzzi s dobrým proseccom sú na romantiku ako stvorené. Navyše, ak si pražské pamätihodnosti náhodou prejdete po svojich, tak vám relax v saune či vírivke padne určite vhod. Ako bonus si môžete vychutnať západ slnka a výhľad na Pražský hrad a Malú stranu. The Emblem***** Hotel a jeho welless The M Spa jednoznačne odporúčame 🙂


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info