MILUJEME WELLNESS

Hotel Kontakt: Wellness, v ktorom si pospíte ako v žiadnom inom

Určite poznáte porekadlo „Ako na Nový rok, tak po celý rok“. Nie že by sme boli práve poverčivé staré babky, no ako správny wellnessáci sme si povedali, že predsa len to novoročné wellness nie je zlý nápad.

Tento rok sme s našou partičkou silvestrovali v Starej Lesnej. Chata, resp. veľmi novodobá chata ( v podstate nový dom), ktorú sme na pár dní osídlili, bola tuti fruti. Mala však jednu malú chybičku – chýbalo jej wellness.

Vadilo? Nevadilo…

Wellness hotel Kontakt jacuzzi

Nájsť totiž v Tatrách wellness nie je vôbec ťažké. Veru, ani sme dlho nehľadali. Čo by kameňom dohodil a 100 metrov došiel sme mali Wellness hotel Kontakt.

Wellness na objednávku

Vo wellnesse hotela Kontakt môžu leňošiť aj neubytovaní hostia. Naše spontánne rozhodnutie ísť sa vyhriať po hodinovej prechádzke v -15°C sme však dobrovoľne nasilu prehodnotili.

Do vitálneho sveta v Kontakte sa mimo hoteloví môžu dostať len na objednávku na konkrétny čas a minimálne deň vopred.

Wellness hotel Kontakt - bazén

Prístupnosť verejnosti však závisí od obsadenosti hotela. Ak majú plno, máte smolu, prípadne vám ponúknu čas, kedy je vitálny svet málo obsadený.

Bazénový a vitálny svet v hoteli Kontakt

Tak ako je vo wellness hoteloch zvykom, tak aj v Kontakte majú „wellness“ rozdelené na bazénový svet a vitálny (saunový) svet.

Bazénový svet zahŕňa väčší bazén s vodnými tryskami, v ktorom si aj zaplávate, detský bazén a jacuzzi aj s barom. Svoje očko pri tom môžete pokochať na peknom výhľade na upravené okolie za oknami.

wellness hotel Kontakt Jacuzzi bar

Vitálny (saunový) svet vo wellness hoteli Kontakt

Wellness v Kontakte, pokiaľ mi pamäť slúži, má už niečo cez 5 rokov. Napriek tomu toto wellness vyzerá stále veľmi pekne a rozhodne má aj čo ponúknuť.

Dizajn vnútorného wellness v štýle „gazdovského dvora“ zahŕňa 6 sáun: tatranská sauna – fínska, rímsky kúpeľ, parná sauna mentolová, bylinková a soľná a infra sauna. Okrem toho vnútorná časť vitálneho sveta má aj veľkú vírivku, tatranskú smršť (kneippov kúpeľ), tepidárium a samozrejme nechýba ani relaxačná zóna.

Vo vonkajšej časti sme si aj pri teplote 15 stupňov pod nulou vychutnali jacuzzi. Zrubový domček s fínskou saunou vyzeral tiež veľmi zvodne.

Wellness hotel Kontakt - vnútorná vírivka

V tatranskej saune sa o polievanie kameňov postará čudné zariadenie, ktoré každých pár minút presunie deravé vedro s kameňmi nad pecou do veľkej nádoby s vodou a naspäť. Kvapky vody stekajúce z kameňov potom zvyšujú vlhkosť v saune.

Posteľ vo wellness? Prečo nie?! 🙂

Pol kráľovstva a princeznú celú by si zaslúžil ten, komu napadlo nahradiť tvrdé a nepohodlné lehátka mäkučkou posteľou s vankúšom a dekou. Ledva som si stihla dať aj druhú nohu do postele, než som na wellness postieľke zaspala 🙂

Wellness hotel Kontakt - postele na relax

Masáž v hoteli Kontakt

Počas rochnenia v saunách a vírivkách sme si dopriali aj malé rozptýlenie v podobe masáže. Ušli sa nám posledné dve voľné miesta na klasickú 20 minútovku za 15€. Celkový dojem bol OK, no bolo vidieť, že ujo mal nacvičené svoje masérske číslo, ktoré si odkrútil a bolo hotovo.

Robil to síce poctivo, no chýbal tomu cit a zmysel nájsť miesto, ktoré človeka najviac bolí a patrične sa mu povenovať.

Každopádne určite nie je spravodlivé hádzať všetkých masérov tohto wellnessu do jedného vreca. Mám taký pocit, že moje oko zachytilo v Kontakte aj masérky ázijského vzhľadu – masáže od nich bývajú už z iného súdka 🙂

Wellness hotel Kontakt - vonkajšia terasa s vírivkou

Plusy Wellness hotela Kontakt**** v Starej Lesnej

 • Vitálny (saunový) svet je bezplavková zóna
 • Čisté a udržiavané wellness
 • Postele v relaxačnej zóne
 • Rozmanitosť sáun (+vedro s vodou v suchých saunách a hadica s vodou v parných saunách)
 • Vonkajší ochladzovací bazénik
 • Voda s citrónom
 • Uterák a plachta zdarma
 • Jacuzzi bar – v bazénovej časti
 • Príjemný výhľad

Mínusy Wellness hotela Kontakt**** v Starej Lesnej

 • Vyššia cena (20-30€ – takú sumu uvádzajú na webe, zrejme v závislosti od obdobia, my sme platili na Nový rok 1.1. 30€/3h)
 • Neubytovaní hostia sa musia vopred objednať (min. jeden deň vopred)
 • Neubytovaní hostia sa do wellness väčšinou dostanú v „neatraktívnom čase“, kedy je wellness málo obsadené ubytovanými, alebo sa nedostanú vôbec ( na druhú stranu ako ochrana ubytovaných hostí je to férová vec 🙂 )

Plus / Mínus Wellness hotela Kontakt**** v Starej Lesnej

 • prístup aj pre neubytovaných hostí (pre neubytovaných je to +, pre ubytovaných -)
 • ako vo väčšine wellness hotelov v Tatrách je wellness otvorené až od 15:00. V prípade škaredého počasia však v saunách podkúria už skôr a pustia vás už o 13:00.

[nggallery id=71]

Celkové hodnotenie Wellness hotela Kontakt****

Saunový svet v tomto hoteli je jeden z tých, ktorý sa vo Vysokých Tatrách určite oplatí navštíviť. Odložte lyže alebo vyzujte turistické topánky a hor sa na trocha relaxu do Kontaktu. Relax v tomto wellnesse rozhodne odporúčame 🙂

Okúsili ste už wellness v Hoteli Kontakt v Starej Lesnej? Budeme radi, ak nám o tom dáte vedieť do komentárov nižšie 🙂Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info