MILUJEME WELLNESS

Wellness v Bratislave za 5 eur? V Rekre klube určite áno!

Wellness Rekre Club Bratislava - jacuzzi

Wellness Rekre Club Bratislava - jacuzzi

Po dlhšom čase sme opäť otvorili newsletter jedného slovenského zľavového portálu. Spomedzi rôznych ponúk kadečoho na hocičo tam na nás zízala ponuka na wellness za 5eur!

Za 5 eur? To ako fakt?

Po predchádzajúcich skúsenostiach s podozrivo nízkou cenou za vstup, ako napríklad do Sauny Furst v Bratislave, sme lacným vstupom radšej odolávali (ako sa hovorí „za málo peňazí, málo muziky“), no akási pracovná lenivosť a daždivé počasie nás veľmi rýchlo ukecali, aby sme aj tento lacný wellness v Rekre klube  vyskúšali.

Keďže sme sa rozhodli vyskúšať tento wellness neplánovane a najradšej ihneď, tak sme sa cez telefón najprv objednali – či vlastne uistili, či vôbec je voľné a môžeme prísť. Za veľmi férový prístup recepčnej, ktorá nás hneď v telefóne upozornila, že nejde o žiadne veľké wellness, že majú len fínsku saunu, ochladzovací bazénik, vírivku a malú oddychovú miestnosť, tak aby sme potom neboli sklamaní, dávam tomuto wellnessu malé plus. S tým sa človek nestretne každý deň.

Rekre club je typické panelákové wellness. Prerobené obchodné priestory či pivnice na prízemí paneláku sa stávajú čoraz častejším javom. Nuž čo, veď malá zastávka po práci a relax v saune v blízkosti domova môže mať celkom úspech. Priznáme sa, že takýmito službami priamo pod nosom by sme ani my nepohrdli. Skôr naopak :).

Kapacita wellnessu je 4-5 ľudí. Mali sme šťastie – či práve nešťastie, lebo v tom istom čase tam bol aj iný pár. Podľa slov recepčnej tam obsadenosť 4 osobami nebýva veľmi časté a tak si v podstate za 10 eur môžete smelo užiť privátne wellness :). A ak by ste si to chceli potvrdiť, tak môžete túto možnosť využiť aj oficiálne a rezervovať si celé wellness len pre seba.

[nggallery id=34]

Po príchode nás recepčná privítala, nadelila kľúče, osušky, plachty a dokonca nám ponúkla aj papučky! Takýto servis sme teda nečakali. Ukázala nám šatne a medzičasom nám pripravila poháre s vodou pred saunu.

Tak ako recepčná spomínala, wellness nebolo veľké a nebolo práve ani najnovšie, no bolo udržiavané, čisté s príjemnou komornou atmosférou a hudbou. S druhým párom sme sa zharmonizovali tak, že do sauny sme chodili na striedačku. Sauna nie je príliš veľká, v sede tak pre 5 osôb, ležmo len pre dvoch :). Malý plusový bodík udeľujem za vedro s vodou na polievanie kameňov v peci.

Veľké plus a zároveň malé mínus prirátavam ochladzovaciemu bazéniku, na ktorý sa v podobných malých wellnessoch zabúda. Super, že tu naň nezabudli, avšak vstup do neho je trošku komplikovanejší a pre menej pohyblivé osoby určite nemožný.

Za zmienku určite stojí vírivka. Už od pohľadu bolo jasné, že nejde o nijakú lacnú atrapu jacuzzi, ale o poriadny masážny kúsok. Celkom by ma zaujímalo, ako ju dostali do vnútra mini miestnosti, v ktorej bol, pretože bola takmer ako obmurovaná :). O príjemnú atmosféru sa postaralo podvodné svetlo a hudba.

V relaxačnej miestnosti boli 4 preklápacie kreslá, s malými stolčekmi. Na skrátenie dlhej chvíle boli k dispozícii dokonca aj nejaké časopisy, no pri tlmenom svetle horiacich sviečok má len málokto chuť zapnúť lampu a čítať.

Táto pomerne príjemná relaxačná miestnosť mala však menšiu chybu. Napriek tomu, že v nej boli dve okná aj so zatiahnutými vonkajšími žalúziami, tak sa nedali otvoriť a vzduch v miestnosti sa po čase stal naozaj ťažko dýchateľným a doslova sme sa tešili, kedy sa vonku zhlboka nadýchneme.

Plusy:

 • Vynikajúca cena na zľavový kupón za 4,99€ (normálny nezľavnený vstup je za 10€)
 • Poskytnutie plachty, osušky a dokonca aj papučiek
 • pohár vody hneď po príchode a sauna bar
 • výborná jaccuzi
 • komorné prostredie (možno budete vo wellnesse úplne sami)
 • príjemná hudba a sviečky
 • možnosť masáže
 • možnosť rezervácie celého wellnessu
 • ochotný personál

Mínusy:

 • obtiažny vstup do ochladzovacieho bazénika
 • nedostatočné vetranie

Náš názor na wellness Rekre Klub v Bratislave

Po návšteve Rekre klubu – saune v bratislavskej Karlovej Vsi, sme dospeli k záveru, že aj za málo peňazí sa dá v pohode relaxovať. Tento wellness nie je síce super extra tuti fruti, ale na relax po práci určite stačí. Za 5 eur si sem môžete vyraziť s kamoškou či s partnerom namiesto posedenia pri kávičke a dokonca tu budete mať aj príjemné súkromie. Rekre klubu – wellnesu v Bratislave, dávame teda zelenú 🙂

Celkové hodnotenie Wellness Rekre Klub Bratislava

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * *
Pomer cena/služby: * * * * *
Celkovo: * * * *

Privítali by ste takéto malé wellness vo vašom okolí? O vaše názory a skúsenosti s Rekre klubom v Bratislave sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info