MILUJEME WELLNESS

140 minút, ktoré by ste mali s partnerom zažiť

Hotel Zochova Chata - Vínna terapia

Hotel Zochova Chata - Vínna terapia

Po rokoch plánovania a vonkajšieho očumovania krásneho Hotela Zochova chata v stredisku Piesok neďaleko Modry, sme sa konečne na toto wellness pozreli aj z vnútra a otestovali na vlastnej koži služby a lahôdky zo skvelého wellness menu.

Na zúbok sme sa pohliadli nielen saunovému a bazénovému svetu, ale patrične sme využili aj procedúry, ktoré má wellness v Hoteli Zochova chata v talóne. A poviem vám, vytiahli sme si srdcové eso.

Po 2 hodinách a 3 zahrievacích kolách v saune sa náš relax v tomto wellnesse ešte ani zďaleka nekončil. Práve naopak.

Čakala nás totiž exkluzívna párová procedúra s názvom „Vínna terapia“. Podľa názvu je každému jasné, že  v hlavnej úlohe pri tejto procedúre je hrozno a jeho rôzne formy. Hrozno sme tu jedli, pili, natierali na telo a dokonca sme sa v ňom aj kúpali.

Párová vínna terapia sa postarala o 140 minút dokonalého relaxu a tri rôzne pôžitky v podobe peelingu, kúpeľa vo veľkej drevenej vani a aroma masáže. Najlepšie na tom bolo, že všetky tieto slasti sme si obaja mohli vychutnať naraz a spoločne.

Hotel Zochova Chata - Vínna terapia - drevená vaňa

Procedúra s názvom vínna terapia sa začala peelingom. Voňavou kašičkou s obsahom prírodnej pemzy, esenciálneho hroznového oleja, olivového oleja a morskej soli nám maséri „vyšúrovali“ celé telo.

Peelingom sa odstraňujú odumreté bunky pokožky, pri čom sa pokožka prekrvuje a čistí. Takýto peeling vraj pôsobí aj proti celulitíde. Vydrhnutí od hlavy až po päty sme si dali rýchlu sprchu a mohli sme prejsť do ďalšej, veľmi romantickej etapy 🙂

My dvaja, hrozno, víno a vaňa na Zochovej chate

V druhej časti procedúry sme sa s masérmi dočasne rozlúčili. Vo vedľajšej miestnosti na nás totiž už čakala luxusná drevená vaňa s horúcou vodou s mliekom z červeného hrozna a mandľovým olejom, občerstvenie sladkým hroznom a dva poháre červeného vína. K tomu tlmené svetlo zo žiariacich sviečok a zvuky lesa Malých Karpát.

Myslím, že táto etapa už nepotrebuje ďalší opis, tú idylku si určite viete predstaviť aj sami :). Po kúpeli sme mali pokožku jemnú a voňavú ako bábätká 🙂

Hotel Zochova chata - vínna terapia

Vykúpaní a voňaví sme boli pripravení na záverečnú delikatesu – celotelovú párovú aroma masáž. Masáž z oleja z hroznových jadier a panenského slnečnicového oleja sa začala najprv v oblasti chrbtice a krížov, chodidlá, nohy, stehná až po zadok.

Keď sme sa už skoro rozplývali, otočili sme sa na chrbát a masáž pokračovala rukami a dlaňami, pri čom som ja osobne vždy v siedmom nebi. Myslela som si, že masáž rúk je pri masírovaní to najlepšie, ale až tu som zistila, že existujú aj lepšie partie.

Po tom čo sme mali vymasírované ruky aj nohy z oboch strán, nasledovala ešte šija. Túto časť masáže si tiež patrične vychutnávam, ale keď mi masér začal masírovať uši, tak som nebola v siedmom nebi, ale v raji na zemi.

Vždy som sa pri filme Intouchables (Nedotknuteľní) smiala, ako si Philippe nechával masírovať uši (teda na neho to malo aj iné účinky 🙂 ), ale až teraz som pochopila, aká je to slasť. Kto nevyskúša, neuverí.

Koľko stojí relax na vínnej terapii?

Hotel Zochova Chata - párová vínna terapia - masáž

Možno sa teraz v duchu pýtate, koľko tento 140 minútový pôžitok v Hoteli Zochova chata stojí. No, špás to nie je práve najlacnejší, ale určite za to stojí.

Za viac ako dve hodiny relaxu a romantiky s partnerom na tejto procedúre zaplatíte 180 eur.  V prípade, že máte radšej oddych osamote, môžete si tento pôžitok dopriať aj single za cenu 108€.

V Hoteli Zochova chata mysleli aj na tých, ktorí by si radi užili len niektorú časť vínnej terapie, či už peeling, masáž alebo romantický kúpeľ.

Napríklad celotelový peeling si môžete vychutnať len za 27€ na osobu, aroma masáž za 48€ na osobu no a za 60€ môžete celú hodinu relaxovať v luxusnej drevenej vani, či už sami alebo s partnerom.

Ak ešte neviete, čím potešiť svojho partnera pod stromčekom, tak vínna terapia môže byť skvelý tip. Viac ako dve hodiny relaxu a romantiky pri svetle sviečok dokážu urobiť divy 🙂 . Vínnu terapiu aj úžasné wellness v Hoteli Zochova chata Vám srdečne odporúčame 🙂

Potrebujete oddych? Ubytovanie nájdete tu:Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info