MILUJEME WELLNESS

Neviete čo s načatým letom? Zachráni vás termálne kúpalisko v Dunajskej Strede

Ani nechcem počítať, koľko rokov to už je, čo sme sa s našimi chodievali v lete kúpať do Dunajskej Stredy. Nechcem, ale tuším, že najmenej takých 15 to bude… Odvtedy už Thermalparkom v Dunajskej pretieklo veľa vody a keď sme sem minulý víkend zobrali naše mamy „vyvenčiť“ počas letných horúčav, ani sme len netušili, akú tvár má dnes toto vychýrené letné kúpalisko. 

Z domu „ze Záhorá“ pri Malackách sme vyrážali okolo 9:15. Vyzdvihli sme najprv moju mamu a potom to Martin strihol po známej ceste cez pezinskú Babu. Niekedy mám pocit, že Schumacher je jeho nevlastný brat a tak to cez zákruty reže o stošesť. Viem, že túto cestu však už pozná takmer naspamäť a tak sa cítim bezpečne.

Po štyridsiatich minútach dorazíme do Pezinka, kde medzi pasažiermi vítame Martinovu mamu. Vďaka Pezinku má tretinu času aj vzdialenosti ušetrenú. Nás to z Malaciek celkovo vyšlo na 1,5 hodiny a 85 kilometrov. Počas cesty v duchu niekoľkokrát ďakujem za opravenú klimatizáciu v aute. 

Príchod do Thermalparku v Dunajskej Strede a parkovanie

Pamäť mi ešte slúži a tak sa po príjazde do Dunajskej chvíľu hrám na navigáciu. O 3oo metrov odbočte vpravo, prichádzate do cieľa… Hneď po príchode sa na nás snaží urobiť dobrý dojem novo vybudovaná budova Thermalparku spolu s hotelom. Celkom sa im to zvonka darí. 

Od zaparkovania na veľkom parkovisku nás delí závora a automat na lístky. Počítame s tatranskými cenami parkovného – teda asi 5€ na deň.  Keď však zbadáme, že parkovné nás vyjde len na 1 euríčko, hovoríme, si, že to je dobrý deal a spokojne berieme vypľutú kartičku z automatu. 

Do Thermalparku sme dorazili cca o 11-tej a pomerne veľké parkovisko sa výdatne plnilo autami. S parkovaním však problém nebol, akurát to nebolo priamo pred vchodom. Pár krokov navyše po ceste v aute však padlo vhod na malé rozhýbanie.

 

Vstupné do Thermalparku v Dunajskej Strede

Po vstupe do haly s pokladnicami na vstupné sme sa na najprv pozreli na hodinky a tipovali, koľko bude rada na lístky trvať – 10 minút bol môj odhad. Keďže ale v státie v rade výslovne nemám rada, vždy sa pozerám, či sa náhodou rady pri pokladniach netvoria vďaka stádovému efektu – kde stoja ľudia, tam sa treba postaviť a stáť tiež.

Bingo, vzadu vidím pokladníčku, ktorá pred sebou nemá nikoho a tak s úsmevom obchádzame stádo a pýtame si 4x celodenné vstupné, z toho 1x ZŤP. Keďže sme rodina, hodil by sa aj rodinný lístok, ale presviedčať pokladníčku, že máme 14 rokov, by bolo asi márne 😀

Cena dospeláckeho celodenného vstupného nás vyšla na 9€/osoba, ZŤP na 8€. V ponuke je aj 3-hodinový lístok za 7,5€. Deti to majú za 5 na tri hoďky alebo za 6 na celý deň. Okrem toho sú v Thermalparku vyzbrojení aj rodinnými lístkami, vernostnými zľavami, permanentkami, a zľavami pre lokálnych obyvateľov Dunajskej Stredy. 

Čipovými náramkami si štikáme turniket a prechádzame rovno von do letného areálu kúpaliska – Thermalparku. 

Pomaly sa mi v hlave obnovujú staré výjavy a obrázky. Po pravej strane míňame zónu bufetov, ktoré sú asi jedno z mála, čo sa tu za tých 15 rokov vôbec nezmenilo – ani v ponuke, ani vo výzore 😀

Keď tak rozmýšľame, kam sa v rámci zeleného areálu zložíme, prišiel nápad, že by bolo fajn nájsť si nejaké lehátka. Bum, a v tom nám do nosa cvengol drevený stánok s klasickými kúpeľnými oblátkami, lehátkom na streche a vyveseným cenníkom za prenájom. 2/€ lehátko na celý deň. Hneď si pýtam 4. 

Pani v stánku však na moju dodatočnú otázku, či majú ešte nejaké voľné, neisto odpovedá, že niekde vzadu za plaveckým bazénom vraj ešte nejaké voľné sú. Jemne však naznačila, že vzhľadom k pokročilému času, máme na 4 vedľa seba rovno zabudnúť. Najlepšie však spravíme, keď sa tam pôjdeme pozrieť, obsadíme si a potom prídeme zaplatiť. 

Mierime teda naprieč areálom ako šípy, aby nás niekto, nedajbože, neubehol. Ako prichádzame k plaveckému bazénu, tak moja predstava lehátka mizne ako gáfor a vravím si, že bude fajn, keď nájdeme aspoň jedno pre Martinovu mamu, lebo ťahať ju za každým z deky by mohlo byť celkom komické 🙂

Potrebujete ubytovanie? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Za plaveckým nič, skúšame to teda kúsok vedľa. Som presvedčená, že ten jeden opustený slnečník bez lehátok tam isto čakal len a len na nás. Polovica misie splnená a tak hľadáme v radoch voľné lehátko, ktorým by sme náš pľac pod slnečníkom mohli obohatiť. Nakoniec sa nám podarilo nájsť aj jedno neoznačkované farebnou páskou daného dňa a tak je naše (pásku dostanete po zaplatení). 

Vonkajšie bazény, tobogány a atrakcie na kúpalisku v Thermalparku v Dunajskej Strede

Vďaka klimatizácii v aute sme mali pocit, že sme ešte málo uvarení a tak sme si to namierili rovno do teplého vonkajšieho relaxačného bazéna. Teplá termálna voda v kombinácii s poludňajším slnkom nad hlavou ma nenechali dlho chladnou a po chvíli zo mňa tečie ako z koňa – a to nehovorím o vode. 

Našťastie, vonkajší teplý bazén susedí s chladnejším rekreačným bazénom a tak stačilo preliezť vedľa a trošku sa schladiť. Vedľajší rekreačný bazén by som označila skôr ako bazén pre väčšie deti. Hĺbka v ňom sa hýbe od asi 50 cm do 90 cm. Doplnený bol o vodné hlavice a „hríbikovú fontánku“ obľúbenú v radoch detí aj dospelých. 

Pozeráte na fotky a vravíte si, že to tam vyzerá na masovku? Hmm, no popravde, tak trochu aj bola. Ale keď zvážime, že bola horúca sobota uprostred leta, tak to vôbec nebolo také hrozné. Inak povedané, zažili sme už aj oveľa väčšiu tlačenku na kúpaliskách, než bola tu v Dunajskej. Bolo plno, ale ešte vždy nie precpano.

Vráťme sa k bazénom. 

Vo vonkajšom areáli sa nachádzajú ďalšie 3 bazény. Jeden veľký plavecký, taký, v ktorom sa skutočne osviežite. Hneď vedľa neho je Taliansky bazén (prívlastok taliansky je dodnes pre mňa záhadou) s teplotou vyššou a hĺbkou nižšou, než v plaveckom bazéne. K talianskemu bazénu je v podstate prilepená jacuzzi, na ktorú si, pochopiteľne, musíte vystáť radu alebo vyčíhať vhodnú chvíľu, keď niekto svoj zdroj bubliniek opustí. 

Ďalší bazén je je určený najmenším návštevníkom. Uprostred detského bazéna je šmykľavka a na šmykľavke detí ako maku. Toto mravenisko som radšej odfotila len z bezpečnej vzdialenosti a viac som sa nepribližovala 😀

K vonkajším atrakciám a vodným zábavkám pribudla tobogánová veža s viacerými tobogánmi rôznej náročnosti. Priplatili sme si s päťdesiat centov za jeden šmyk a ideme s mamami na tobogán. Dobrý žart, že? 😀 Teda tie mamy na tobogáne myslím 🙂 To že si za tobogánový adrenalín treba priplatiť, je svätá pravda. Jeden šmyk 0,5€, 10 šmykov 3€, 20 šmykov 4€ atď. 

Vnútorné bazény Thermalparku v Dunajskej Strede

Už dlhší čas sa Thermalpark v Dunajskej pýši aj vnútornými bazénmi alebo, moderne povedané, vodným svetom. Asi pred 4 rokmi sme tu okúsili pôvodné „akože wellness“, ktoré nás vtedy veľmi nenadchlo. Wellness má dnes úplne nový šat a rozmery, tak verím, že aj pomery v ňom sú o kus lepšie. Saunovanie a wellnessovanie sme si tentokrát odložili na horšie časy (rozumej počasie), ale sme si vedomí, že máme „povinnosť“ ho prísť ešte otestovať 🙂

Vo vnútornom vodnom svete sú v podstate 4 bazény. Jeden plavecký, druhý „wellness bazén“ s rôznymi tryskami, masážnymi hlavicami a atrakciami. Vedľa neho v kútiku je maličký detský bazénik. Samostatný priestor je venovaný rotunde – kruhovému bazénu s najteplejšou vodou spomedzi všetkých bazénov.  Z rotundy sa dá vyplávať aj do novej vonkajšej časti, čo môže byť celkom romantika hlavne v zime. 

Pre info – voda v rotunde má 36-39°C – čiže dosť veľa, po 20 minútach je človek červený ako rak. Je silno mineralizovaná a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo. Minerálna termálna voda je takisto aj vo vonkajšom relaxačnom bazéne, ktorý je v prevádzke celoročne. 

Aktivity a zábava na termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede

Ponuka bazénov bola pre nás a naše mamy viac než postačujúca a nič nám nechýbalo. Kultúrnou vložkou kúpaliskovej atmosféry bola animačná šou spojená s tancovaním – cvičením vo vode. Poobede animátorky vystriedalo vystúpenie mladých tanečníc (od malých dievčatiek až po cca 18-tky) z miestneho súboru. „Parketom“ im bola terasa medzi barmi na terase. 

V areáli sme postrehli kopec detských atrakcií, cez trampolíny, preliezky, detský stan, stolné hry a pod. Súčasťou areálu je aj prístup k prírodnému jazeru, na ktorom sa dá člnkovať alebo sa nechať zavrieť do obrovskej nafukovacej gule a gúľať sa v nej po vodnej hladine. Aqua zorbing sa tomu tuším odborne nadáva. 

Kúpaliskové menu alebo niečo pod zub 

Ako som už spomínala na začiatku, kúpalisková zóna bufetov zostala aj po 15 rokoch stále rovnaká. Rovnaká je poloha, vzhľad aj ponuka. Langoše, hranolky, hot-dogy, guláš, klobása, pizza, palacinky… Klasika. Vôbec nič sa nezmenilo. Jediné čo sa zmenilo po 15 rokoch boli rady cez obed v týchto stánkoch. Z 10 metrov sa skrátili asi na 3. Pomohli tomu najmä nové bary a ďalšie stánky či reštaurácia, ktoré v areáli pribudli. 

Pre koho z vás je kúpalisko synonymom langoša? 😀 V našej rodinnej skupinke to bolo 4 zo 4. A tak sme svoje zhrešenie na mastnom kysnutom nezdravom langoši „ospravedlnili“ tým, že nič zdravé nebolo na výber 😀 Keď som však po veľmi dlhej dobe langoš ochutnala, zistila som, že to už dávno nie je moje gusto a polovicu prázdnych kalórií som nechala na papieri. 

Neskôr som v jednom bufete – bare na terase zahliadla aj dva nesmelé šaláty na obrázku hneď vedľa hamburgerov. Ňu-ňu, a do ďalších stánkov by ste sa infiltrovať nechceli? 

Tento bar – či bufet s terasou asi v strede areálu bol celkom cool. Príjemné sedenie v tieni, stánok s mojitom v jednom rohu, káva v druhom. Atmosféru chill out-ového baru robila letná hudba z reprákov, ktoré asi každú minútu-dve prekričala obsluha z bufetu slovami: „paľacinky 23„, „burger 15„. Hlavne tie „paĽacinky“ boli celkom úsmevné 🙂

Každopádne, táto zóna a posedenie na kávičke sa nám ľúbili.

Čo sa nám na termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede páčilo:

 • bazény pre malých aj veľkých
 • bazény aj s teplou minerálnou vodou
 • množstvo atrakcií a zábaviek v areáli, vďaka ktorým sa nik nenudí
 • v areáli sú na viacerých miestach stánky s občerstvením, a tak sa človek nemusí trepať cez celé kúpalisko po pohár vody alebo po langoš s hranolkami  😀 😛
 • prvé lastovičky v podobe zdravej stravy sa už ukazujú v šalátoch
 • skrinky a prezliekárne na viacerých miestach
 • za 2€ sa dá prenajať lehátko aj so slnečníkom (treba však prísť v dostatočnom predstihu)
 • tobogánová veža s ôsmymi šmykľavkami – neskúšali sme, ale vyzerala fajn a nikoho s holou riťou sme z neho odchádzať nevideli
 • parkovné pre návšetvníkov termálneho kúpaliska bolo nakoniec zdarma a parkovaciu kartičku nám odblokovala pokladníčka ešte pri kúpe vstupeniek
 • pekne upravený areál, udržiavaná tráva a dostatok tieňa pod stromami
 • súčasťou Thermalparku je aj masážne centrum (v centrálnej budove) – masáže sme však neskúšali

[nggallery id=124]

Čo by sme na termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede vylepšili:

 • v celom areáli sme nepostrehli ani jednu pitnú fontánku – toto by mal byť základ každého kúpaliska, wellness či iného podobného zariadenia
 • viem, že langoše, klobásy a hranolky na kúpaliskách nikdy nevymiznú, no pribudnúť by mali nejaké zdravšie alternatívy
 • v priestoroch s vnútornými bazénmi bolo neznesiteľne dusno a to aj napriek otvoreným oknám a dverám ⇒ zišla by sa lepšia vzduchotechnika
 • zišlo by sa viac lehátok a slnečníkov

Náš názor na termálne kúpalisko Thermalpark v Dunajskej Strede

Napriek letnej špičke a pomerne vysokej hustote návštevníkov sme si deň na kupku v Dunajskej užili. Mamy sme „vyvenčili“, zrelaxovali, vyslnili, vykúpali, nakŕmili. Cieľ bol splnený. 15 rokov tomuto kúpalisku len a len prospelo a priznávam, že som bola príjemne prekvapená. S kľudným svedomím môžem povedať, že je to kúpalisko na úrovni. Pokiaľ neviete, čo s načatým letom, tak skúste výlet do Thermalparku v Dunajskej Strede. Odporúčam 🙂 

Potrebujete ubytovanie? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info