MILUJEME WELLNESS

Hotel Minerál: Ubytovanie a relax v kúpeľoch Dudince

Wellness v Hoteli Minerál - Dudince

 

Liečivá voda pachom pripomínajúca skazené vajcia vyviera na niekoľkých miestach. Môžete ju volne piť z fontánok popri promenáde, kúpať sa v nej v hoteli Rubín a rozhodne ju cítite všade kam sa pohnete.

Lieči predovšetkým ochorenia srdcovo-cievneho ako aj pohybového charakteru. Vodu podobného zloženia už nájdete jedine vo Vichy vo Francúzsku.

Wellness v Hoteli Minerál - Dudince

Kúpelné hotely tvorí trojica Rubín, Smaragd a Minerál. Za ubytovacie služby a wellness môžem podať informáciu iba za Hotel Minerál počas víkendového pobytu. Hotel Rubín som navštívila iba za účelom bazéna s minerálnou vodou, ktorý sa v Mineráli paradoxne nenachádza.

Pobyt v hoteli Minerál bol príjemný. Čistý, s veľmi príjemným personálom. Napriek obsadenosti sa nestalo, že by servis zlyhával. Jedlo bolo výborné, aj keď výber obmedzený. V piatok ako nástupný deň je večera pre všetkých rovnaká, aj keď chutná, ale na obedy a večere máte na výber 4 druhy jedál (treba si vybrať vždy už deň vopred) a hoci varia výborne, mohli by pridať niečo zdravšie.

Wellness Hotel Minerál, Dudince

Wellness časť je malá – skladá sa z dvoch sáun – suchej a parnej, vírivky, chladiaceho bazénika, spŕch a lehátok. Svojou malosťou je veľmi útulný a v podstate v ňom máte všetko, čo k relaxu potrebujete.

V budove sa nachádza ešte jeden súkromný wellness, ktorý bol v tom čase obsadený. Vedľa wellnessu je miestnoť s masážnymi prístrojmi na rôzne procedúry, ktoré hotel ponúka. Cez víkend však má medicínsky personál voľno, takže diagnostiku a medicínske procedúry nečakajte.

Výborný je minerálny liečivý bazén v hoteli Rubín. Obmedzený je kapacitou 25 ľudí, ale napriek tomu, že je prístupný verejnosti bol vždy poloprázdny. Možno odradila cena 5,90 EUR za hodinový vstup. V bazéne však nemôžte plávať a nemáte tam čo robiť, ani výhľad nie je nejako zvlášť zaujímavý, takže hodinu strávite sedením a pozeraním do stropu.

Na voľný čas je tu na výber veľa aktivít vrátane športu a výletov do okolia, avšak večer vás pravdepodobne čaká nuda. Možno preto bolo osadenstvo hotelov starších ročníkov. Na výber máte telku na izbe, spoločenské hry, ktoré vám na recepcii zapožičajú (za poplatok) či tradičný bowling vo vedľajšom hoteli. Nočný bar bol dokonca z technických príčin zavretý, čo určite nepotešilo mnohopočetnú skupinu rusky hovoriacich návštevníkov, ktorí tu boli na zájazde.

Wellness Hotel Minerál - Dudince

Plusy hotela Minerál v Dudinciach:

 • Okolo 40 druhov masáží na výber, niektoré zakomponované do zvýhodnených balíčkov. Veľa z nich je veľmi orginálnych – napríklad Tuina čínska zdravotná masáž či Hanakasumi. A ak vám to náhodou nestačí, v Hoteli Rubín sa nachádza thajské masážne centrum.
 • Na slovenské pomery veľmi príjemný personál
 • Zaujímavý koncept karibskej sprchy s hudbou a svetelnými efektami a veľmi autentickou búrkou.
 • Výborné jedlo v hotelovej reštaurácii a krásne nadizajnované.
 • Veľmi príjemný a originálny dizajn celého hotela.
 • Dobrá lokalita hneď na promenáde blízko hotela Rubín, Smaragd a kúpaliska Dudinka.
 • Niekoľko osviežení po saunovaní na výber – vedierko so studenou vodou, bazénik s vlažnou vodou, obyčajná sprcha alebo karibská sprcha, ktorá prechádza z vlažnej do ľadovej a potom do teplej.
 • Množstvo aktivít v Dudinciach a okolí. Okrem zdravotných procedúr je tu krásna príroda, lokálne vinice, starodávne rímske kúpele, skalné obydlia Brhlovce, historické Levice, Santovka.

Mínusy hotela Minerál v Dudinciach:

 • Keďže hotelový wellness v Mineráli je obmedzený na 8 osôb, treba sa objednať aspoň deň vopred. Predovšetkým cez víkendy je hotel celkom zaplnený, takže sa len tak spontánne do wellnessu vybrať nemôžete. Môj osobný názor je, že do wellnessu sa zmestí viac ako 8 osôb. Predsalen do každej sauny sa zmestí 7-8 ľudí a nie všetci sú vždy na rovnakom mieste. Lehátok je však iba 8.
 • Nečakajte žiadne papučky, sprchové gély či telové mliečka. Hotel má síce 4 hviezdičky, ale žiadny nadmerný luxus vo wellness neponúka.
 • Hluk. Pri lehátkach šumí jacuzzi, v parnej saune syčiaca para, pri sprchách prúd vody z bazénika. Okrem suchej sauny sa nemáte kde porozprávať a zo suchej sauny vám vyschnú ústa takže sa pripravte na bobríka mlčanlivosti po celú dobu.
 • Chýba voda na pitie. Treba si doniesť vlastnú fľašku.
 • Málo zdravej stravy. Na to, že ľudia chodia do Dudiniec zo zdravotných dôvodov chýba jedlo z čerstvej zeleniny či ovocia.
 • Papierové steny. Večer počujete hrať telku z vedľajších izieb.
 • Cena. Keď už ste v tejto oblasti tak sa vám viac oplatí zaplatiť si vstup do Podhájskej.

[nggallery id=31]

Čo dodať na záver o Hoteli Minerál Dudince:

Ak Dudince, tak určite ubytovanie v Mineráli. Kompletne zrekonštruovaný hotel je príjemnejší ako zastaralejšie a o hviezdičku kratšie hotely Smaragd a Rubín. Na wellness pobyt si však s hotelom Minerál nevystačíte, do wellnessu stačí zájsť tak raz. Určite využite zvýhodnený balíček masáží a procedúr, ktorý ponúkajú ubytovaným hosťom a nezabudnite navštíviť aj minerálny bazén v Rubíne.

Celkové hodnotenie Hotela Minerál v Dudinciach:

Čistota: *****
Ochota personálu: *****
Príjemnosť prostredia: *****
Kvalita sáun: *****
Dizajn: ****
Pomer cena/služby: ***
Celkovo: ****

Wellnessovali ste sa už aj vy v Hoteli Minerál v Dudinciach? Napíšte nám o tom do komentárov pod článkom. 

 


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info