MILUJEME WELLNESS

Wellness v Hoteli Partizán****: Top wellness na Slovensku, ktoré si okamžite zamilujete

Viete akú otázku ako wellness blogerka počujem najčastejšie? No predsa „Ktoré wellness je na Slovensku to najlepšie?“

Po tom, čo sme strávili víkend v Hoteli Partizán**** na Táľoch a nechali sme sa rozmaznávať v jeho wellness, tak mám novú odpoveď.  Nature wellness v Hoteli Partizán**** suverénne zaraďujeme na vrchol nášho rebríčka najlepších slovenských wellness a myslíme si, že by ste sa o ňom mali dozvedieť viac 🙂

Nature wellness v Hoteli Partizán**** je rozdelené do niekoľkých zón, všetky však majú spoločný začiatok – na wellness recepcii. Milé úsmevy zamestnancov na začiatok sú ako malá predohra pred naladením sa na relax.

Zóny Nature wellness v Hoteli Partizán**** sú teda 4 – Aqua & kids, Family saunas, Vital & sauna a Slnečné spa s privátnym wellness. Pre tých, ktorí berú wellness ako životný štýl, musím spomenúť aj parádne fitko s výhľadom do prírody. Ten parádny výhľad do prírody je tu vlastne všade. A z pohodlia teplého župana je výhľad na bielu krajinu ešte krajší, než zvyčajne. 

Bazény v Aqua & Kids

Keby tu nebolo také super wellness so saunami, ktorému sme nevedeli odolať, tak by som si celkom isto vyskúšala aj zaplávať vo veľkom bazéne s protiprúdom a masážnym chŕličom. Ale každý máme svoje priority… 🙂 My sme sa radšej zohrievali v teplučkých saunách, relaxovali pod rukami terapeutov a užívali si privátne wellness.

V tejto časti Nature wellness v Hoteli Partizán**** je okrem veľkého bazéna aj panoramatická vírivka a morský kúpeľ – teda bazénik s teplou a slanou vodou ako v Mŕtvom mori. 

Už samotný názov Aqua & Kids prezrádza, že aj deti si v bazénoch nájdu zábavku. Štvoricu bazénov dopĺňa detský bazénik určený pre najmenších kúpačov. 

[nggallery id=116]

Saunovanie s deťmi v nových Family Saunas si obľúbite

Ak náhodou patríte k „wellness rodičom“, tak wellness v táľskom Partizáne sa vám bude určite páčiť. Novinkou Nature wellness sú sauny a relax zóna určená najmä rodinám s deťmi. 

Táto saunová a relax zóna určená deťom je pre ne šitá na mieru v každom smere. Suchá sauna v kombinácii s infra saunou nie je vyhriata na tak vysokú teplotu, ako býva v „normálnych“ saunách pre dospelákov. Suché sauny pre deti by mali mať maximálnu teplotu 70-80°C. K tej v Partizáne dávam fajku „splnené“.

Druhá sauna pre rodinné saunovanie je parná sauna s efektným bublajúcim bazénikom. 

Pochvalu si rodinné sauny vysluhujú aj za pekné detské dekorácie detský stolček s farbičkami a omaľovánkami, ktoré deti zabavia počas fázy odpočinku po saune. 

Kameňom úrazu mnohých malých saunistov môže byť slabý pitný režim. Avšak s ochutenou sladkou limčou máte takmer vždy u detí vyhraté 🙂 . Vo vital kútiku je okrem vody s citrónom aj zásoba sladených sirupov, s ktorými sa môžete zdarma obslúžiť. 

Najlepšie na týchto Family saunas je to, že je jedno, či tu vaše deti budú hlučnejšie alebo neposednejšie, lebo sú určené práve nim. Dospelý, ktorí majú radi kľud, pokoj a romantiku, majú svoje vlastné wellness. Family saunas sú však wellness kráľovstvom detí a rodičov a majú u mňa veľký palec nahor. 

Najkrajšie a najútulnejšie wellness na Slovensku

Za tie roky, čo sa saunovanie a relax stalo naším pravidelným chlebíkom, sme okúsili už mnohé wellness – malé komorné, veľké aquaparkové, luxusné hotelové či romantické privátne. Dobré wellness spoznáme na 100% veľmi rýchlo. O wellness v Partizáne sme počuli už veľa a išli doň s dosť vysokými očakávaniami. Boli naplnené? Nie. Boli ďaleko prekročené 🙂

Po príchode sme na recepcii najprv dostali uterák a plachtu a recepčný sa nás spýtal, či sme vo wellness po prvý raz. Keď naša odpoveď znela áno, tak nás s úsmevom na tvári osobne previedol celým wellness a všetko nám podrobne vysvetlil. 

Najprv sme prešli spomínanou zónou bazénov a po schodoch sme vyšli na druhé podlažie, kde sa nachádza Vital & Spa zóna.

Hneď ako sme do Vital & Spa prišli, tak prvý dojem bol „hmmm, vyzerá super“. Tak ako celý hotel, tak aj wellness v Partizáne je dizajnovo maximálne zladené s prostredím, v ktorom sa nachádza. Nádych hôr a vidieka sa bravúrne dá zakomponovať aj do wellness. Drevo, kameň, prírodné materiály a vzory pôsobia nielen zladene, ale aj veľmi útulne. 

Sauny ako stvorené na relax 

Saunové spektrum v Nature wellness v hoteli Partizán**** síce nepatrí k tým najpočetnejším na Slovensku, no napriek tomu si myslím, že to vôbec neuberá tomuto wellness na skóre. Hádam budete súhlasiť so starým známym „nezáleží na kvantite, ale na kvalite“. A o kvalite v Partizáne nie je pochýb.

S pomedzi sáun je tu v ponuke fínska sauna, voňavá bylinková bio sauna, infra sauna, parná sauna, parná sauna s bazénikom na masáž nôh, bylinková sauna a laconium. 

Po výpeku v niektorej zo sáun je na výber viacero zážitkových spŕch alebo ochladzovací bazénik.  Za umiestnenie bazénika dávam malé body k dobru, lebo ten bol práve pri tých saunách, po ktorých sa poriadne schladenie v ľadovej vode bazénika žiada najviac. 

Poslednou fázou správneho saunovania je oddych. Aj v tomto smere je v Partizáne z čoho vyberať. Za spomenutie rozhodne stojí panoramatická vírivka, z ktorej výhľad na zasneženú krajinu je ako z gýčovej pohľadnice. 

Ďalšou možnosťou je štýlové tepidárium s krbom, ležadlami zavesenými na lanách, s teplou dekou a výhľadom na stromy, alebo štrková pláž s vyhrievanými kamienkami, na ktorej si budete pripadať ako v lete pri vode. 

Ďalším relax miestom vo wellness v Hoteli Partizán**** je dvoj podlažná oddychová miestnosť, ako inak, taktiež s panorámou do krajiny.  Ratanové lehátka s mäkkou poduškou dopĺňajú relaxačné „postele“ s pohodlným matracom. Čo vám budem hovoriť, tu človek ani nezbadá a prespí de hodiny 🙂 Doslova. 

Veľa, veľa chvály si zaslúži opäť tzv. vital kútik, v ktorom sme pravidelne dopĺňali tekutiny. Podobne ako vo family saunas, tak aj tu sa hostia môžu neobmedzene ponúknuť vodou s citrónom, limonádami a sirupmi. Práve ochutené vody tu idú na dračku. Nuž občas padne vhod prehodiť si chuť čistej vody na niečo sladené. 

Môžete ísť do wellness v Hoteli Partizán****, aj keď nie ste v hoteli ubytovaní?

Odpoveď znie, áno, môžete. Hotel však pochopiteľne uprednostňuje svojich ubytovaných hostí. Ak si teda chcete vychutnať slasti v tomto wellness, pre istotu si zavolajte na wellness recepciu a upresnite si dostupnosť wellness pre verejnosť. 

Cena 3-hodinového vstupu pre jednu osobu je 26€. V ponuke sú aj zľavnené vstupy pre ľudí z regióna, pre deti či seniorov, alebo rodinné vstupy. 

Ubytovaní hostia majú wellness k dispozícii neobmedzene a zdarma. 

Čo sa nám na wellness v Hoteli Partizán**** na Táloch páčilo:

Najradšej by som napísala, že všetko, ale budem konkrétnejšia a pôjdem pekne postupne 🙂 :

 • bazénová časť pre relax dospelých aj zábavu detí
 • family saunas – rodinné sauny prispôsobené saunovaniu detí v každom smere
 • do „dospeláckeho“ wellness majú povolený vstup osoby staršie 15 rokov
 • dizajn celého wellness v motívoch prírody
 • rozmanitosť sáun vo wellness, vedro s vodou v suchých saunách, hadica s vodou v parných saunách
 • sauny sú bezplavkové
 • ochladzovací bazénik aj so sprchou hneď vedľa horúcich sáun
 • panoramatická vírivka s úžasným výhľadom
 • parádne možnosti na relax – tepidárium s krbom, kamienková pláž či panoramatická oddychová miestnosť s „posteľami“
 • príjemná hudba a vôňa v celom wellness doplnená o atmosféru horiacich sviečok
 • pitný režim v podobe vody s citrónom alebo sirupmi
 • v druhej wellness zóne – v Slnečnom spa robia fakt dobré masáže a procedúry. Pre tých, čo chcú súkromie, je pripravené najlepšie privátne spa, v akom sme kedy boli. Viac sa dozviete v tomto článku »

[nggallery id=115]

Čo by sme na wellness v Hoteli Partizán**** na Táľoch vylepšili:

Možno to vyzerá ako nejaký platený reklamný článok, no nám sa vo wellness Hoteli Partizán**** tak páčilo, že je ťažké mu niečo vytknúť. Neubytovaných hostí možno môže trochu zamrzieť, ak sa do wellness z kapacitných dôvodov nedostanú práve vo vybranom čase. 

Otváracie hodiny sa prispôsobujú týždenne podľa vyťaženosti hotela a je lepšie si ich vždy vopred overiť. V podstate by sa dalo povedať, že v pracovné dni od pondelka do štvrtka je wellness v prevádzke 15-21:00, ostatné dni 11-21:00.  Za ekonomické rozmýšľanie a efektívne využitie určite nemožno dať mínus, len si otváraciu dobu radšej preverte 🙂 

Naše celkové zhrnutie o wellness v Hoteli Partizán****

Milujeme wellness. Milujeme Hotel Partizán**** 🙂 Ak si chcete dopriať ozaj výnimočný relax, tak toto miesto je na to ako stvorené. Dizajn, výhľad, služby, to všetko stojí za to, dopriať si tu predĺžený víkend alebo aspoň príležitostnú návštevu. Toto wellness si zamilujú rodiny s deťmi aj páry, ktoré túžia po oáze pokoja a romantike. Na otázku, aké wellness je podľa mňa na Slovensku najlepšie, mám odteraz odpoveď „Hotel Partizán na Táloch, predsa 🙂 “ Odporúčame!Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info