MILUJEME WELLNESS

Infinit Maximus: Najlepšie wellness, aké poznáme!

Nič v živote nie je náhoda. Ani to keď človek „náhodne“ objaví to najlepšie wellness. A ani to, keď to wellness je stále lepšie a lepšie. A ani to, že práve teraz čítate túto recenziu na Infinit Maximus v Brne – podľa nás najlepšie wellness vrámci Čiech a Slovenska.

Brnianske wellness Infinit Maximus sme objavili pred niekoľkými rokmi. „Náhodne.“ 🙂 (Hmm, takých 5 rokov to asi bude). Niekto by si mohol povedať, že po tých piatich rokoch to už možno nebude bohviečo, veď zub času zanechá stopu na každom wellness. Pravdou však je, že toto wellness zreje ako víno. A takmer zakaždým, keď sem zavítame, nás prekvapí nejakou novinkou alebo vylepšeným detailom. 🙂 

Kde sa nachádza Infinit wellness Rezort Maximum?

Wellness v Resorte Maximus je pobočkou wellness siete Infinit. Rezort Maximus (hotel s rôznymi možnosťami vyžitia ako tenisové kurty, bowling, fitness, kongres a wellness, mimochodom hotel v štýle feng šuej) leží pri priehrade Kníničky v Brne. Pre nás, Záhorákov, je to z „Mauacek“ naozaj kúsok, po diaľnici coby dup a tak vždy keď máme chuť na niečo extra, sadneme do auta a tradá smer Brno.

Čo všetko nájdete v Infint wellness Rezort Maximus?

Toto wellness sme navštívili po prvý krát cca pred 5 rokmi. V tedy bol wellness s vonkajším areálom otvorený sotva pár mesiacov a dodnes si pamätám, ako sme na to všetko užasnuto pozerali s otvorenými ústami ako také teliatka na nové vrátka. Tento wellness bol jednoducho o 10 levelov vyššie než všetko, čo sme do vtedy zažili. 

Infinit wellness v rezorte Maximus  rozhodne má čím očariť. Veľký počet sáun hádam všetkých možných druhov, vnútri aj vonku, k tomu výplavový bazén s celoročne vyhrievanou vodou a rôznymi tryskami, všetko zabalené do tipi-topi dizajnu a služieb.

Wellness komplex tvorí niekoľko častí. Tými hlavnými sú bazénová zóna s vírivkami, vnútorný saunový svet a vonkajší saunový svet. Ďalej tu nájdete privátne spa, masáže a rozmaznávacie procedúry.

Bazény v Infinit wellness v Brne

Keď sme vo wellness boli po prvýkrát, tak bazénovú časť tvoril menší bazén s vodnými tryskami a jacuzzi. Už dva roky však Infinit v Maximuse rozmaznáva svojich návštevníkov oveľa väčšími vodnými radovánkami. Z vnútorného bazénu sa stal veľký teplý bazén, z ktorého môžete preplávať von a tam sa nechať masírovať od nevidím do nevidím, pokiaľ budete vládať.

Vonkajšiu idylku v bublinkách robí aj slaná vírivka. Áno, vidíte dobre – vírivka so slanou vodou, ktorá komfortne obšťastní až 13 ľudí naraz.

Mimochodom voda bazéne a vírivkách je ako stvorená na relax pod holým nebom, aj keď sa vám za normálnych okolností robí cencúľ pod nosom. „Najchladnejší“ je zážitkový bazén s teplotou 34-36°C. Vírivky vás zahrejú ešte viac 🙂

[nggallery id=73]

V bazénovej časti vyrástla aj nová relaxačná miestnosť s krbom a nezabudli ani na wellness bar ( k tomu sa dostaneme neskôr) V lete môžete chytať bronz na lehátku na prírodnej lúke s menom Lada 🙂 (táto lúka síce na môj vkus vyzerala až moc prírodne – tráva a byliny do pol lýtok ma moc neuchvátili, no verím, že aj tento výmysel má mnohých prívržencov)

Vnútorný saunový svet vo Wellness Infinit v rezorte Maximus

Z pomedzi vnútorných sáun si môžete vybrať medzi parnou soľnou saunou, tureckou saunou, medovou saunou (suchá sauna s medovou esenciou), tropickou saunou (kombinácia suchej a parnej sauny) a ak chcete mať svätý pokoj a ticho bez hudby, môžete sa zašiť v tichej saune, ktorá vám pravidelne sama poleje kamene vodou.

100 bodov udeľujem za zlepšovák v parných saunách menom stierka. Po tom, čo si osprchujete lavicu v parnej saune vodou, zoberiete stierku (takú ako na okná) zavesenú na stene a penke si zbytok vody na lavici zotriete. Tak jednoduché a tak efektívne! Až si kladiem otázku, „kde udělali soudruzi z NDR chybu“, že takáto malá, ale účinná prkotina v ostatných wellnessoch absentuje!

(Týmto apelujem na všetkých majiteľov wellness, ktorí čítajú túto recenziu, aby sa inšpirovali a investovali euro päťdesiat a kúpili do pary stierku na okná 🙂 )

[nggallery id=74]

Po saune sa môžete schladiť v jednej z mnohých zážitkových spŕch, hodiť sa do bazéna či dať sa „do ledu“. Po ceste do jednej z vnútorných sáun nemôžete minúť ani kneippov kúpeľ.

Vnútornej saunovej časti prináleží aj ďalší wellness bar s posedením a tichú relaxačnú miestnosť s výhľadom na vonkajší areál. „Samozrejme!“, dalo by sa v Infinite povedať 🙂

Vonkajší saunový svet vo Wellness Infinit v rezorte Maximus – neverili by ste, že ste v Brne!

Vonkajší saunový areál wellness v Maximuse vyzerá tak „mrte“ dobre a prírodne, že by ste neverili, že je v Brne. Veľká fínska sauna s výhľadom na vodopád a kryštálovo čisté jazierko či sauny v štýle „moravských vinných sklípkú“ pod zelenými strechami – toto že má byť Brno? Zjavne áno! 🙂

 

Zo sauny nad jazerom si po sprche, ktorá je hneď pri vchode do sauny, môžete zájsť na schladenie do čarovného jazierka. Ak ste hanblivý, tak o kúsok ďalej nájdete oddelené sprchy s ochladzovacím bazénikom zvlášť pre dámy a zvlášť pre chlapov. Nie že by som bola hanblivka, ale opäť sa raz pýtam: „Kde nastala tá chyba?“, že toto ostatným wellnessom ešte nenapadlo…

K saune nad jazerom pribudla pred nedávnom aj ďalšia sauna s úchvatným výhľadom na jazero. Jej meno je „Jaskynná svätyňa“ a pre nás sa stala v tomto wellness ozajstnou favoritkou. Ten výhľad zo sauny musí byť čarovný v každom ročnom období. 

Vedľa jaskynnej svätyne sa v moravských vinných sklípkoch skrývajú ďalšie 3 sauny – Vinný sklípek (menej teplá sauna s príjemnou vôňou a krbom v strede, do ktorej si môžete vziať aj pohárik kvalitného vínka), Alchymistův sklep (sauna s teplotou 80-90°C) a Bylinná chyža (sauna s vôňou byliniek, ktorú sú v nej rozvešané).

Mohlo by s zdať, že vonkajšie sauny sú väčšinou „lajtovky“. Nenechajte sa zmiasť. Exkurzia pokračuje do malého a veľkého vulkánu. Vulkáno sauny sú sauny s veľmi vysokou teplotou – až 115% a teplotou vzduchu 10%. Pri vyššej vlhkosti sa pobyt v takej teplote doslova nedá vydržať a aj preto je v týchto saunách polievanie pece vodou zakázané. Tieto dve sauny majú hneď vedľa samostatné sprchy a ochladzovací bazénik.

Ideme ďalej. Dalo by sa povedať, že v strede vonkajšieho saunového areálu sa nachádza jedna väčšia budova. Ukrýva v sebe najväčšiu saunu tohto wellness – Saunový dóm. Pomenovanie Saunový dóm si táto sauna rozhodne zaslúži – jedná sa totiž o skutočne veľkú saunu s lavicami do polkruhu a pecou v strede (+menšími pieckami pri vchodoch pre udržanie teploty), v ktorej sa pravidelne niekoľkokrát za deň konajú saunové ceremoniály.

Aj keď saunovým ceremoniálom osobne holdujem čoraz menej, aspoň jeden si v Infinit wellness nemôžem odpustiť. Sauna majstri majú vždy v zálohe príjemný príbeh, ktorý osadenstvu rozpovie. K tomu hudba, vôňa a často aj rôzne mastičky, medíky či soli, ktoré sú na ceremoniále zdarma.

V druhej časti budovy vonkajšieho areálu sa nachádza ďalšia relaxačná miestnosť s barom a krbom v strede a k tomu aj terasa nad vodopádom.

Čo si môžete dať v bare vo wellness Infinit

Ponuka wellness barov v Infinite si jednoducho zaslúži samostatný odsek. Nájdete tu totiž všetko možné. Ponuka nápojov zahŕňa nie len fľaškovú klasiku, ale aj rôzne limonády a miešané nápoje, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, široká ponuka sypaných čajov, či dobré vínko alebo pivko ( s tým v saune veľmi opatrne).

 

Od hladu tu tiež nezomriete. Šaláty, jogurty, ovocie, bagety, pudingy, a rôzne iné zdravé aj menej zdravé pochúťky na vás budú mávať o sto šesť. Je li libo něco lehčího, môžete siahnuť po výbere čerstvého ovocia. A o všetko vám prinesú až k vášmu lehátku milé slečny 🙂

Okrem toho si pri bare môžete kúpiť aj saunové škrabky či pílingové soli a mastičky do sauny 🙂 Objednávku na masáž si tiež môžete vybaviť pri hociktorom z barov.

Už len o premyslených a premakaných baroch tohto wellness by som dokázala napísať celý článok, ale najlepšie bude, keď sa na to pôjdete pozrieť sami 🙂

Privátne spa

Radi by ste súkromie? No problemo. Privátne kúpele sú ako stvorené na romantiku vo dvojici. Stačí si vybrať z ponuky zážitkových Bali kúpeľov alebo vírivých kúpeľov a už len vychutnávať a vychutnávať a vychutnávať…

 

Masáže v Infint wellness v Rezorte Maximus

Ako závisláci  nielen na saune, ale aj na masážach, sme si nemohli nechať ujsť ani testovanie masáží. Aj keď je lepšie objednať sa vopred, našlo sa pre nás pár krát miestečko pre dve 20 minútovky.

V Infinite je treba prísť na masáž o 10 minútiek skôr aby ste si pred masážou ešte vychutnali kúpeľ nôh v peknom lavóriku s kúpeľnou soľou. Človek tak ide na masáž už „príjemne načnutý“. Opäť malá blbostička a veľký efekt.

Detaily, detaily, detaily

V celom wellness sa vyhrali skutočne do detailov. Je ich tu naozaj veľa, tak uvediem aspoň zopár 🙂

Detaily v tomto wellness hrajú tak veľkú úlohu, že sme o nich rpe vás pripravili aj článok 12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy.

Chodník

Za jeden z naj detailov wellness v brnenskom Maximuse považujem vyhrievaný chodník vonkajšieho areálu. Znamená to, že aj keď je zima a poľadovica, tak sa človek nemusí báť, že po ceste do sauny dá na zľadovatenom chodníku odpichnutý rit(ť)berger smerom k zemi a zláme si hnáty 🙂

Záverečná

Ďalší detail, čo rozhodne stojí za zmienku je záverečná. Wellness je otvorené každý deň od 9(10):00 do 22:30. Pýtate sa, čím je záverečná výnimočná oproti ostatným? Hneď vám to vysvetlím…

V mnohých wellnessoch je otváracia doba do určitej hodiny, dajme tomu do 22:00 (tak to uvádzajú aj v otváracích hodinách). A viete čo vám povedia, keď prídete relaxovať k večeru? „Wellness zatvárame o 21:45, tak vás poprosím, aby ste už vtedy boli na recepcii“. Žiaľ, toto je realita mnohých.

Vo wellness Infinit sa vám niečo také nestane. Otváracia doba je do 22:30 a do tej doby sa môžete aj pokojne saunovať bez toho, aby na vás niekto zazeral alebo vás vyháňal. Ak ste ešte v tom čase v saune, tak 22:35 vás príde milá slečna poprosiť štýlom: „Dobrý večer, bohužiaľ už zatvárame, tak vás chcem poprosiť, aby ste sa po skončení saunovania pomaličky presunuli do šatne…“  Klíďo píďo, žiaden stres… Jednoducho pecka a palec hore!

Meranie času

No a posledný detail z mnohých, ktorý si dovolím vypichnúť, je meranie času vstupu. Nie je nič prevratné, že pri vstupe dostanete čipový náramok, ktorým si odomknete skrinku a prejdete do wellness. Za super a fér prístup však považujem, že turniket na vstup do bazénového či wellnesového sveta je až za šatňou. Takže človek zaplatí len čistý čas strávený relaxom a nie obliekaním, maľovaním, fénovaním… Taktiež ak si človek niečo v šatni zabudne a vráti sa, tak meranie času sa preruší na pobyt v saune.

Koľko stojí relax vo wellnesse Infinit v Maximuse

Cenník za vstupy je rozdelený do viacerých dĺžok a cena sa odvíja od času, kedy do wellness prídete. Aktuálny cenník a tipy na zvýhodnené vstupné nájdete tu >>>

 

Čo sa nám na vstupnom v Infinit Maximus páči je, že ak sa vám zľúbi rochniť sa dlhšie než je dĺžka vášho vybraného vstupného, tak zaplatíte presne toľko minút, o koľko ste čas vstupného pretiahli. Žiadne účtovanie každej začatej polhodiny či hodiny. Skrátka opäť palec hore.

O tomto wellnesse by som vedela ešte popísať hory doly, ale lepšie je raz zažiť ako stokrát čítať. Ak vám ešte nestačili všetky spomenuté prednosti a krásne fotky, poďte sa radšej pozrieť na „malý“ výňatok plusov Infinit v Resorte Maximus 🙂

 

Plusy Infinit wellness Resort Maximus:

 • veľký počet sáun s krásnym dizajnom
 • všetko premakané do posledného detailu
 • dizajn
 • saunový svet (vonku aj dnu) je bezplavková zóna
 • viacero ochladzovacích bazénikov a k tomu aj jazierko
 • pre hanblivých oddelené ochldzovacie bazény pre dámy a pánov
 • tichá sauna aj oddychová miestnosť
 • viaceré wellness bary so skvelou ponukou občerstvenia
 • saunové ceremoniály
 • pravidelné saunové noci (nočné saunovanie)
 • príjemný personál
 • meranie čistého času pobytu vo wellness či bazénoch
 • zvlášť dámske a pánske šatne ( v dámskych sú v šatni fény, odličovacie mlieko a tampóny, vatové tyčinky, telový krém, v sprchách šampón a mydlo v jednom)
 • plachta a uterák zdarma ( pri vstupe na 3 a viac hodín si môžete prádlo raz vymeniť sa suché)
 • dáždniky pred každou vonkajšou saunou, aby ste pri prechode medzi nimi nemuseli moknúť
 • bazén a vírivky
 • masáže spolu s kúpeľom nôh v cene
 • privátne spa
 • prístup personálu a vyprevádzanie hostí po záverečnej
 • super cena
 • rôzne zážitkové procedúry a spa rituály, napríklad v Bali vani (obrovskej kamennej vani 🙂 – romantika ako sa patrí)
 • stierka v parných saunách

a veľa veľa ďalšieho 🙂

 

Mínusy Infinit wellness Resort Maximus:

 • pre mňa jediný mínus je, že je tento wellness v Brne a nie u nás za rohom 🙂 (aj keď to tak trochu za rohom je, záleží, s čím človek porovnáva 🙂 )
 • a ešte jeden detailík – v oddychovej miestnosti vonkajšieho areálu býva niekedy trošku hlučno z rozprávania ľudí na terase pri stoloch. Ticho sa však dá nájsť v tichej oddychovej miestnosti vnútri s výhľadom von

[nggallery id=75]

Plus/ Mínus Infinit wellness Resort Maximus:

 • kvôli hĺbke bazénov majú vstup do bazénového a saunového sveta povolené len osoby nad 145cm

Celkové zhrnutie  na wellness Infinit v Resorte Maximus v Brne:

Vždy, keď sa ma niekto opýta na najlepšie wellness v akom som bola, tak odpoveď je jednoznačná – Infinit v Maximuse. Zaručujem vám, že všetko, čo ste doposiaľ v slovenských a českých wellnessoch zažili a videli, Infinit s prehľadom schová do vrecka. Nemôžem inak, než toto wellness odporúčať všetkými desiatimi a ak sa dá, tak aj dvadsiatimi. Skrátka, choďte tam, je to pecka! 🙂

Ak ste sa dostali až sem, tak ďakujem, že ste recenziu dočítali až dokonca, bola to fuška 🙂 A nemusíte byť súkromníci – dajte o recenzii na tento skvelý wellness vedieť aj svojim kamarátom a známym 🙂

Ak sa vám zdá málo a chcete sa dozvedieť o tomto wellness v Brne ešte viac, mrknite aj na článok 12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy.Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info