MILUJEME WELLNESS

Najväčšie wellness na Donovaloch nájdete v Hoteli Šport***: Užijete si ho s deťmi aj bez nich

Vywellnessovali sme pre vás ďalší tip na parádny relax. A to doslova! 😀 Ako by sme vám mohli písať o niečom, čo sme sami nevyskúšali?! A svoju úlohu teda berieme zodpovedne. Tento krát sme za vás poctivo otestovali zrenovovaný Hotel Šport*** na Donovaloch.

I keď sme cez Donovaly prechádzali už nespočetnekrát, Hotel Šport sme si doposiaľ nikdy nevšimli. Popravde povedané, ono sa ho ani moc všimnúť z cesty nedá. Leží jemne schovaný v zákutí nad hlavným donovalským parkoviskom. Navigačné tabuľky nás však spoľahlivo doviedli až na hotelové bezplatné parkovisko. 

Prvý dojem z Hotela Šport*** na Donovaloch

Hovorí sa, že prvý dojem je dôležitý a je to to, čo si človek naozaj zapamätá. V dobrom aj v zlom. Chcete vedieť, aký bol náš dojem z Hotela Šport na Donovaloch?

Po vystúpení z hotela sme si ako prvé uvedomili ten krásny pokoj a zeleň. Presne toto sme potrebovali ako soľ. Každý sme schmatli jednu batožinu a cez peknú letnú terasu sme prešli pred budovu hotela. Najprv sme si úplne nevšimli veľký nápis „Hotel Šport“ nad hlavným vchodom a tak sme na malú chvíľu zostali v pomykove, kadiaľ sa do hotela vchádza. Skúsili sme to teda tým prvým vchodom, na ktorý sme natrafili – cez reštauráciu a lobby bar. 

Keď sme vošli dnu, tak sa nám vôbec nechcelo veriť, že sme prišli do trojhviezdičkového hotela. Mnohé štvorhviezdičkové hotely (nehovorím že všetky, ale je ich dosť) môžu blednúť závisťou pri pohľade na nový lobby bar, reštauráciu a recepciu.

Nehovorím, že to boli najluxusnejšie hotelové priestory, v akých sme kedy boli, no na typický slovenský trojhviezdičkáč to vôbec nevyzeralo. Vstupné priestory by sa pokojne mohli vyrovnať aj dobrým štvorhviezdičkovým hotelom.

Ok, hovorili sme si. Toto sa im celkom vydarilo, ale čo izby?

Z recepcie sme vycupkali aj s batožinou na prvé poschodie (až neskôr som si všimla výťah zastrčený trochu v rohu napravo od schodiska). Prešli sme dlhočiznou chodbou a potom ešte za roh a boli sme tam. Priložíme kartičku a vítal nás známy zvuk elektrickej zámky hotelových dvier. 

Otvoríme, nakukneme a je to tak. Aj hotelové izby sa prikláňajú k úrovni skôr 4 hviezd než ku trom. Povedala by som také tri a pól až trištvrte 😀 . Opäť žiaden mega luxus, z ktorého by sa nám zakrútila hlava ako nákupným maniačkám pri pohľade na topánky Manolo Blahnik, ale izba bola pekná, čistá, moderná, presne taká, ktorá ladí s horským prostredím. 

Na stene plochá telka, pod stolom minibar s dobrým arzenálom pre bujarú zábavu. Za dverami veľká skriňa, hneď vedľa zrkadlo aj vešiaky. Na oknách 2-vrstvové závesy, cez ktoré neprenikne ani jeden lúč svetla. Papuče, župany, všetko ako má byť.

Za trojhviezdičkový článok izieb v tomto hoteli sa dá označiť kúpeľňa. Tá síce nebola posledným výkrikom v oblasti kúpeľňového dizajnu, ale, čo je však dôležité je, že bola čistá a dostatočne veľká, so základnými toaletnými potrebami. 

Na stole bola podľa mňa najlepšia hotelová kniha, akú som doteraz videla, so všetkými tipmi ohľadom hotelových služieb aj výletov. Výletné atrakcie tu boli nie len spomenuté, ale boli v nej uvedené aj konkrétne kontakty na rezerváciu, požičanie, vyzdvihnutie… Našli sme tu podrobne vypísané aj naj turistické či cyklo trasy, kedy čo premáva, kedy čo funguje. Aj vďaka tejto knihe sme zistili, že v okolí ešte máme čo robiť. 

Hneď vedľa hotelovej knihy bol ďalší zaujímavý letáčik. Teda vlastne ako pre koho. Záujem o tento letáčik narastá priamo úmerne počtu detí, ktoré doma máte. Hotel Šport*** má označenie aj Baby friendly – po slovensky je priateľský k deťom a rodinám s deťmi. K tejto téme sa dostaneme ešte v ďalšej kapitole tohto článku, no neodbáčajme od letáčika.

Letáčik hovoril jasne – požičiame vám v hoteli čo budete pre dieťa potrebovať – od vaničky na kúpanie, nočníka, postieľky, zábrany na posteľ až po prenosný schodík pred umývadlo. Ak vám dieťa naloží viac, než by ste čakali, na recepcii dostanete kúpiť aj detské plienky či fľašku na kŕmenie. 

Zatiaľ sa do role rodiča úplne neviem vžiť, no verím, že ten pocit istoty a bezpečia, nech sa deje čokoľvek, je na nezaplatenie 😀

Baby friendly možnosti a aktivity pre rodiny s deťmi 

Páči sa mi, keď sa veci robia poriadne. Keď baby friendly, tak poriadne. Okrem spomenutých vecí z letáčika sme v Hoteli Šport*** natrafili na všakovaké detské pomôcky a vymoženosti. Pri bazéne hračky do vody a nafukovacie kolesá, prebaľovacie pultíky, detské „ohrádky“, to všetko v hoteli bolo na správnom mieste. 

Samotné deti sa ale najviac tešili z veľkej herne (ktorá sa, keď treba, zmení na konferenčnú sálu) a veľkého vonkajšieho detského ihriska. 

Ako hovorím, nie som rodič, ale o kvalitách hotela v oblasti „baby friendly“ asi hovorí aj odparkovaný kočíkový gang na recepcii hotela 😀

Treba však podotknúť, že Hotel Šport*** nie je vyslovene určený len rodinám s deťmi. Na svoje si tu prídu aj športovci aj páry. A my sme neboli výnimkou. Na svoje sme si tu prišli dokonca spôsobom, ktorým by sme v slovenskom horskom hoteli nečakali… 😀 

Okienko do gastronómie Hotela Šport*** na Donovaloch

Skôr než vám začnem opisovať, čo všetko a aké chutné mali v hotelovej reštaurácii, objasním vám, náš gastro „hajlajt“. Keď sme na bufetom stole na večeri zbadali indické špeciálne menu, neverili sme vlastným očiam. Pavlovov reflex sa spustil okamžite.  Pri pohľade na vegetariánsku „indiu“ sme začali slintať ako bernardíni pred mäsiarstvom. 

Najprv sme tento indický objav v slovenskej hotelovej kuchyni nechápali, no keď z kuchyne vybehol kuchár, ktorý bez pochyby z Indie bol, pochopili sme. A ako sme sa tak hotelom túlali a pohybovali sa, zistili sme, že tu nebol jediný s indickými koreňmi. 

Takže, o indickom jedle už viete (to mimochodom má svoje zastúpenie na večerných švédskych stoloch každý deň). Okrem neho sa na menu podieľalo bravčové, hovädzie aj hydina, cestoviny či iné vegetariánske varené jedlo, šalátový bar a rôzne malé predjedlá a polievka. Mäso sme nechutnali, no všetko ostatné bolo na jednotku.

Sladkou bodkou boli raz šúľance, raz buchty, raz niečo iné slovenské klasické. Za mňa super. Radšej jeden druh sladkého, ale chutného, ako dvadsať druhov umelých margarínových koláčov. 

Raňajková ponuka za večernou nezaostávala ani trochu. Vajcia, slanina, párky, nátierky, zelenina, jogurty a 5 druhov cereálií. Hotel Šport je asi prvý hotel, v ktorom som na raňajkách našla aj čisté ovsené vločky, bez cukru a bez príchute. 

Raňajkové bufety boli v pondelok o čosi menšie, no podľa mňa ešte lepšie. Na požiadanie vám kuchár spraví čerstvé vajíčka a čašníčka vám pripraví čerstvé pressíčko aj latéčko. 

Aktivity v Hoteli Šport na Donovaloch***

Hlavnou aktivitou, ktorú sme tu vykonávali, bol relax. Váľali sa v saune, plávali v bazéne. Mimochodom, wellness v Hoteli Šport*** je najväčšie na Donovaloch, ale viac si naň posvietime trochu nižšie. 

O detskom kútiku a vonkajšom detskom kráľovstve už viete. Za zmienku stojí aj vonkajší gril s posedením. 

Samotné prostredie hôr je predurčené na turistiku, cyklistiku, lyžovanie či na známy donovalský paraglajding z Novej Hole. Na tú sme si vybehli jedno ráno, ale paraglajdistov sme zatiaľ pozorovali z bezpečia pevnej pôdy pod nohami. Ďalej Habakuky, lanovka, bobová dráha… Ako vravím, stačí si prelistovať hotelovú knihu a o zábavu máte postarané. 

Čo sa nám na ubytovaní v Hoteli Šport*** na Donovaloch páčilo:

 • 3-hviezdičkové ubytovanie na úrovni 4*, rovnako priestory lobby a reštaurácie
 • novo zrenovovaný hotel otvorený v r. 2015
 • príjemné a čisté izby
 • extra milý personál (od čašníkov až po chyžné)
 • parkovanie zdarma
 • dobrý výber bufetových stolov na raňajkách aj na večeri
 • výborná hotelová kniha – top infošky ohľadom toho, čo sa dá v hoteli alebo v okolí robiť
 • župan + papuče na izbe
 • plochá telka a „vybavený“ minibar
 • zázemie pre rodiny s malými deťmi 
 • vonku detské ihrisko s preliezkami a vonkajší gril s terasou

[nggallery id=120]

Čo by sme na ubytovaní v Hoteli Šport*** na Donovaloch vylepšili:

 • Nie som rozmaznaná, ale na dobrý vankúš si jednoducho potrpím. Pre Martina boli v pohode, ja by som mala trochu iné preferencie 🙂 

Wellness, fitness, bazény

Už viete, že wellness v Hoteli Šport*** je najväčšie na Donovaloch. Ak ste sa dočítali až sem, tak už vás nebudem ďalej napínať ako gumu od gatí. Tu sú. Pravdivé a nefalšované informácie o tomto wellness. 

Toto wellness bolo otvorené v roku 2016 a rozkladá sa celkovo na troch poschodiach. Na najspodnejšom podlaží je wellness recepcia, oddelené dámske a pánske šatne, fitness, saunová zóna a masážna miestnosť. Na ďalšom podlaží je XXL vírivka, v ktorej si môžete pomaly aj zaplávať (ak nie vy, tak vaše deti určite 😀 ) a na samom vrchu je bazénová časť. 

Zachovajme poradie, začnime od dola. 

Opis šatní je asi to najmenej zaujímavé, čo potrebujete o tomto wellness čítať. Ak máte deti, stačí ak si zapamätáte, že tu môžete svoje dieťa na chvíľu „strčiť“ do detskej ohrádky či prebaliť ho na pultíku. 

Druhým bodom na wellness mape prvého podlažia je fitness. Kardio stroje, posilňovacia lavička, činky aj rebriny… Súhlasne pokyvkávame hlavou, ale predsa len dávame na tento víkend prednosť saunám 🙂 

Sauny sa nám veľmi poľubovali. A vlastne aj celá saunová zóna. Vo fínskej saune na širokých laviciach a troch výškových stupňoch sa potilo kráľovsky. Rovnako aj soľná sauna s kameňmi z himalájskej soli a coloroterapiou si získala naše sympatie. Saunovú štvorku dopĺňa infra sauna a parná sauna. 

Na ochladenie sa ponúka diskrétna sprcha (aj so sprchovými dvierkami) a parťáka jej robí ochladzovací bazénik. Bazénik bol fajn, akurát voda mohla byť studenšia. 

Teraz kontrolná otázka pre vás: Čo nasleduje po potení v saune a ochladení? Verím, že vaša odpoveď znela relax. Ak ste náhodou odpovedali inak, tak si nutne potrebujete preštudovať ebook Ako sa saunovať, aby ste si v saune neuškodili.

Takže relax v pokoji. Na ten majú vo wellness samostatnú relaxačnú miestnosť. Bonusom sú tri lehátka hneď vedľa soľnej sauny s fototapetou donovalského lesa. Pekné. 

Chválim a aj komfort oddychu. Mäkké podušky, teplé deky, časopisy, k tomu príjemná hudba aj sviečky. Tu je zopár foto a môžme ísť o poschodie vyššie:

Na druhom wellness poschodí sídli veľká, veľmi veľká jacuzzi. Netlačte sa prosím, je dosť miesta pre každého. Aj pre dve rodiny naraz. Za zástenou je aj malá „kuchynka“ a toalety. Viem si predstaviť taký firemný teambuilding v uzavretej spoločnosti tejto vírivky 🙂

Ale ideme ďalej. Na samom vrchu všetkých podlaží wellness sú dva bazény. Jeden veľký, v ktorom sa dá spraviť zopár plaveckých záťahov, a druhý maličký, v ktorom budete sledovať člapkajúce sa deti. Pre tie sú pri bazéne pripravené aj rôzne hračky a nafukovacie kolesá. 

Do wellness sa môžu prísť zrelaxovať aj neubytovaní hostia. Vyjde ich to na 14€/3 hodiny pri vstupe do 14:00, alebo na 18€/3 hodiny pri vstupe po 14:00. K týmto informáciám sa pýta ešte dodatok, že sauny sú v prevádzke až od 14:00.

Plusy wellness v Hoteli Šport***:

 • nové wellness, otvorené v r. 2016
 • extra široké lavice v saunách – najmä v suchých
 • sauny sú bezplavková zóna
 • ochladzovací bazénik, vedro s vodou v suchej saune
 • plachta a uterák k dispozícii
 • pitná voda z „vodomatu“ 😀
 • príjemná atmosféra a dizajn – relaxačná hudba a sviečky, lesná foto tapeta a coloroterapia v soľnej saune
 • mäkké podušky a teplé deky na lehátkach, časopisy na čítanie
 • miestnosť s extra veľkou jacuzzi – pre rodiny aj pre väčšie párty
 • všetko pre rodiny s deti – ohrádka v šatni, prebaľovací pultík pri bazéne, pomôcky a hračky do bazéna
 • príjemné masáže za rozumnú cenu (čítajte nižšie a dozviete sa viac)
 • pre ubytovaných hostí je k dispozícii zdarma a neobmedezene

[nggallery id=121]

Plusy/Mínusy wellness v Hoteli Šport***: 

Sami budete najlepšie vedieť, či je pre vás daný fakt plus a či mínus:

 • sauny sú prístupné do 17:00 aj pre deti
 • saunová časť je v prevádzke o 14:00
 • vstup aj pre neubytovaných
 • voda v ochladzovacom bazéniku v saunovej zóne bola na môj vkus trochu teplejšia 🙂

Masáže Pure Fiji od maséra z Indie 

Wellness bez masáže? Tak to by teda nešlo… 😀 Akurát je otázka, ktorú si vybrať? Nás vyslovene nič nebolelo, tak sme si pri pohľade na širokú ponuku masáží pripadali ako deti v cukrárni. Každý koláč by sme chceli ochutnať. 

Nakoniec sme si z ponuky vybrali dve masáže, resp. rituály s kozmetikou Pure Fiji. Martin stavil na Kokosovú vlnu a ja na Kakaové opojenie. Oba rituály mali 80 minút.

Prvá som prišla na rad ja s mojím kakaový opojením. Keď som zistila, že masírovať ma bude mladý muž z Indie, tak som sa celkom potešila. Niežeby všetci Indovia boli prvotriedni maséri. Ale predsa len, mnohí z nich sú výborní a India je kolískou rôznych liečebných aj spirituálných záležitostí.

Ale späť ku kakaovému opojeniu. Tento rituál sa začal pílingom, ktorý obsahoval pomleté kakaové bôby. Vôňu hodnotím 10-timi bodmi z 10. Jemnými pohybmi mi masér vypílingoval nohy aj ruky, brucho aj chrbát. Veeeľmi príjemné.

Po dôkladnom telovom pílingu nasledovalo očistenie tela teplými navlhčenými uteráčikmi. Och, ako ja tieto teplé uteráčiky milujem! 

Keď už som mala pokožku čistú a vyšúrovanú ako malé dieťa zadoček, masér prešiel k ďalšiemu bodu programu tohto rituálu – k masáži kokosovo-kakaovým olejom. Masáž bola skôr relaxačná, voňavá, hladkacia. Žiadne silové techniky na  premasírovanie hlbokých svalov sa nekonali. Opäť veľmi príjemné, až si človek praje, aby zastal čas.

Podchvíľou mi však preblesklo hlavou, že tento indický masér by stál za vyskúšanie aj pri nejakej klasickej silnejšej masáži chrbta alebo nôh. 

Záverom mojej masáže bol zábal v teplom kokosovom masle. Na hrudi mi pribudli 3 teplé veľké kamene na prehriatie akupresúrnych bodov. Čerešničkou kakaového opojenia bola masáž tváre a hlavy. 

80 minút ubehlo ako voda a masér sa so mnou lúčil so slovami, aby som sa 4 hodiny nesprchovala a nešla v ten deň do sauny, nech sa kokosové maslo čo najviac vstrebe a vyživí pokožku. Poslúchla som. Od kokosového masla nám voňala úplne celá izba aj oblečenie, čo som mala na sebe 😀 Každopádne vôňa to bola príjemná a moja pokožka bola vo výsledku krásne hladká, pružná, vyživená 🙂

Martinova masáž Kokosová vlna prebiehala trochu podobným spôsobom, tiež bola veľmi jemná a relaxačná. Masér si však na pomoc pribral aj mešce naplnené koksom a tamarindom. Tieto sa na striedačku nahrievali v miske nad sviečkou. Aj Martin na záver dostal zábal v kokosovom masle a rovnako sa mal v ten večer nesprchovať a nesaunovať.

Oba rituály boli výborné a musím povedať, že v porovnaní s mnohými inými wellnesskami si v Športe môžete dopriať túto rozkoš za úplne normálne a primerané ceny. Žiadne astronomické čiastky na vás nečakajú. Pomer kvalita výkon hodnotíme na jednotku 🙂 

[nggallery id=122]

Zhrnutie našich postrehov z Hotela Šport*** na Donovaloch

Všetko bolo povedané, všetko bolo napísané. Hotel Šport*** je ako stvorený na rodinnú dovolenku aj relax vo dvojici (my sme dvojica a náramne sme si tu oddýchli). Príjemné ubytovanie, chutná strava, wellness na parádu. Hory, lúky, zjazdovky, zábavky. I keď má hotel hviezdy tri, v mnohom sme mali pocit, že má štyri. Hotel Šport jednoducho odporúčame 🙂 Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info