MILUJEME WELLNESS

Kde sa vybrať na wellness dámsku jazdu? My sme boli v Health Spa v Bratislave, kde sme zažili dve a pol hodiny plné rozmaznávania

Health Spa - babská jazda

No konečne…Zhodnotili sme so sesternicou Domčou, keď sme si našli spoločný termín na wellness day. Obidve máme roboty od nevidím do aleluja (ako hovorí jedna pani pokladníčka u nás v obchode: „V tejto republike sa všetcia naháňajú a nikto nemá čas…“), ale dobrý wellness proste musí byť aspoň raz za mesiac aj keby sekery padali z neba.

Navyše Domi si tieto riadky už bude čítať v Nemecku, kde bude mať svoj dočasný druhý domov a to bola tiež príležitosť, prečo si dopriať babskú jazdu, kým bola ešte na Slovensku.

Miesto konania našej originálnej babskej jazdy sme mali vyhliadnuté už dávnejšie. Keďže sme z jedného rodu,  veľmi ľahko sa zhodneme na tom, čo nám vo wellness vie ulahodiť a čo nie. Ponuka Health Spa, ktorá na wellness stupnici rozmaznávania mala štyri hviezdičky z piatich (vysvetlím neskôr), bola to pravé orechové. Tým, že Dominika sa poznala aj s majiteľkou, celé to zmanažovala a ja som sa nemusela o nič starať.

Health Spa v Hoteli Bratislava

Diáre zladené, miesto vybrané,  večer à la len my a wellness mohol začať. Health spa je situované v Hoteli Bratislava na Seberíniho ulici č. 9 v Ružinove.

Musím sa priznať, že tento hotel aj wellness evidujem a pravidelne okolo neho chodím vzhľadom na to, že to mám z bytu asi tak 5 minút, ale ešte som tam doteraz nikdy nebola. Riadim sa mojim motivačným heslom: Všetko, čo potrebuješ už máš alebo to príde k tebe v ten správny čas. A takto to aj bolo…

Do Health Spa sme dorazili s tým, že: Zbavte nás stresu, prišli sme si to tu užiť! V priestore preplnenom pravou wellness atmosférou, kvalitnou spa hudbou, relaxačnou vôňou a usmiatou majiteľkou Ivet (s ktorou som si hneď potykala) som vedela, že to nebude problém.

Tak sme sa tešili na všetky tie procedúry, ktoré nás čakali, že sme hneď po príchode zo seba strhli všetky veci a zabalili sa do plachtičky. Majiteľka, masérka a skvelá osoba v jednom, nás oboznámila s programom, ponúkla nám džbán s citronádou, ktorú sme mohli celý čas popíjať a rozdelili sme sa. Dominika si to namierila rovno do sauny a ja som sa uvelebila do masážného kresla.

Health Spa - spoločné wellness zážitky

Keď som na začiatku spomínala štyri hviezdičky z piatich pri wellness menu Health Spa bolo to preto, lebo ako správne „krochniačky“ by sme zvládli určite aj bazén s vírivkou. Ten však vyskúšame nabudúce, napríklad na súkromnom wellness so svojimi polovičkami.

Čo sa to tam dialo?

Ctené wellnessáčky, to čo nasledovalo bol čistý únik z reality. Samozrejme, aj páni wellnessáci majú svoj balíček, ale toto bola predsa dámska jazda. 🙂 Čo sa nachádzalo v našom dámskom balíčku som sa dopodrobna dozvedela až na mieste. Boli to viac ako dve hodiny jedinečnej starostlivosti:

20 min. fínska sauna

20 min. telový peeling

25 min. masáž bio kokosovým olejom

20 min. prístrojová lymfodrenáž s aplikáciou krému proti celulitíde

30 min. peeling pleti, hydratačná maska a masáž pleti

15 min. antistresová masáž hlavy a šije

To bola veru iná kapitola

S Domčou sme si išli doslova svoj dvojhodinový wellness príbeh. V Health Spa to pôsobilo na nás dobre zo všetkých strán, uhlov, pohľadov…

Inak tomu nebolo ani keď sme boli s mojim partnerom na súkromnom wellness, o ktorom sa dočítate tu.

Health Spa - sauna

Neviem, či to bolo tým, že wellness centrum je otvorené len niečo viac ako rok a všetko tam bolo tip top vyglancované a nadizajnované alebo to bol úžasný pocit súkromia, ba až takej domácej wellness pohody, o ktorú sa celú dobu starala Ivetka, alebo to boli všetky tie relaxačné procedúry, ktoré sme rad za radom absolvovali.  Súhra malých detailov, ktoré naozaj potešili, bola dokonalá.

Uvedomila som si, že ani neviem kedy som naposledy upadla do „kómy“ pri masáži a totálne zabudla, kde sa nachádzam. 🙂 Hlava dostala wellness signál a odtiaľ to išlo už do celého tela, ktoré sa postupne uvoľňovalo. Zatiaľ čo ja som si „uletela“ pri masáži celého tela (najprv pekne vypeelingovať), Domča bola vo fínskej saune.

Očividne sa jej tam páčilo, lebo tam bola fakt dlho (samozrejme s prestávkami na osvieženie a sprchu a občasné babské rozhovory), my sme zatiaľ stihli celotelovú masáž aj peeling pleti, hydratačnú masku a masáž pleti.

Časovo som nemala vôbec prehľad a to sa mi na tom páčilo, že nemusím stále sledovať čas, kedy už musím „vypadnúť“. (Väčšinou máme ten pocit, keď ideme niekde na súkromné wellness alebo aj do akvaparku, poznáte to aj vy?). Všetko prebiehalo plynule bez rušivých elementov.

Na prístrojovú lymfodrenáž si prosím doneste so sebou legíny, my sme na to samozrejme zabudli. Našťastie to zachránila Ivet „legínami pre zábudlivcov“. Po natretí špeciálneho krému, ktorý má bojovú úlohu spacifikovať celulitídu, som si navliekla návleky na obe končatiny až po brucho, a nechala si rozprúdiť lymmfatický obeh.

Ten krém bol silný a miestami som mala pocit, že ma páli na koži ako keď sa spálite. Ale že to tak má fungovať… Ja celulitídu nemám, tak som to nevedela objektívne posúdiť, ale je dobré vedieť, že samotné krémy a gély na odstránenie celulitídy nikdy nad ňou nezvíťazia.

Health Spa - masáž

S podporou tepla a vibrácie však nie je nič stratené. To, že lymfu treba neustále „uvádzať do činnosti“, lebo nemá svoju vlastnú telesnú teplotu, práca svalov a pohyb, čiže telu vlastné teplo je veľmi dôležité.

Celulitída je večne omieľaná téma a nebudem tu teda príliš „celulitídovať“. Koordinácia pohybu, pravidelných masáží (ktoré si robievam aj sama napríklad galvanickými prístrojmi), dodržiavanie pitného režimu, vyrovnanie životosprávy a defektu výživy, zvráti však aj vážny stav.

And this is my story! V preklade, bol to aj môj príbeh, napriek tomu, že som chudá. A pritom, bavíme sa tu o prirodzenom „recepte“.  V žiadnom prípade netreba stagnovať, ale robiť niečo pre seba! Napríklad ísť aj na wellness babskú jazdu, kde si fajnovo oddýchnete a naštartujete sa aj v tomto smere. Je to jazda, ktorú si treba užiť. 😉

Sauna so sebou samou alebo s tvojou najlepšou kamarátkou

Vrátim sa späť k procedúram. Keď som si rozprúdila svoj lymfatický systém (bolo obdobie, keď ma táto téma neskutočne zaujímala a študovala som k nej všetko, čo mi prišlo pod ruky), vymenila som sa s Domčou – ona si užívala všetky doteraz spomínané masáže a beauty procedúry a do sauny zasadla nová kráľovná – ja.

Health Spa - vírivka

Je pravda, že tak dlho som tam nevydržala ako Domi, ale cítila som sa tam ako ešte nikdy predtým. Možno sa tu nájdu niektorí, ktorí majú saunu doma alebo zvyknú saunovať sami, ja som tento pocit zažila prvýkrát.

Po výdatnej lymfodrenáži som sa tam len tak prevalila a telo pracovalo, čistilo sa, rozumej 3 milióny mojich potných žliaz malo diskotéku.

Sauna je sama o sebe kozmetickou záležitosťou, pretože pleť vyčistí, rozžiari ju a podporí cirkuláciu krvi, ktorá je nositeľkou výživy. Treba dodržať určité zásady a vždy sa pred saunou poriadne odlíčiť, aby sme nemali upchané póry.

Nasledovala séria sauna-sprcha-sauna-sprcha a doplnenie tekutín. V polohe ležmo na lehátku som bola schopná dať Ivet už len zopár otázok a ona plná energie a s iskričkami v očiach nám rozprávala o svojom wellness kráľovstve a začiatkoch. Bolo niečo okolo pol deviatej, keď sme sa ako keby lusknutím prsta ocitli späť v realite.

Dve a pol hodiny odwellnessovaných, gratulujeme si!

Koľko stojí dámska jazda v Health Spa?

Ak sa orientujete na zľavových portáloch, mohli ste tam túto ponuku zachytiť. Cena je 39,99 € na osobu / dámu, a v prípade preferencie iných služieb v balíčku, odporúčame konzultovať s majiteľkou. Veľmi ochotne som za poskytnuté služby, čas a priestor zaplatila.

Plusy dámskej jazdy v Health Spa:

  • Pokoj a kľud hotela
  • Celková čistota zariadenia
  • Komunikatívnosť a prístup majiteľky
  • Výber zo sáun – fínska sauna a infrasauna
  • Osvieženie k dispozícii
  • Krásny dizajn priestorov
  • Výborná spa hudba
  • Zabezpečenie plynulého chodu celého wellness programu

Mínusy dámskej jazdy v Health Spa:

  • Nenašla som žiadne až na moju výhradu ku používanej kozmetike – Mary Kay ani baby sprchový gél nie sú spa kozmetika. Nehodili sa mi do perfektného spa priestoru. Spa kozmetika by mala byť na čisto prírodnej báze.

Naše zhrnutie na balíček pre dámy v Health Spa v Bratislave:

Myslím si, že Health Spa je ešte neobjavené, aj keď my sme ho už objavili a ževraj aj jeden pán, ktorý chodí na súkromný wellness až z Galanty.  🙂 Takže treba cinknúť každej kamarátke, maminke, sestre, svokre atď. a zladiť tie diáre. Pre nás to bol maximálny relax, ktorý si budem musieť čoskoro znova pripomenúť. Raz určite nestačí.

Chodievate na wellness dámske jazdy? Zažili ste niečo podobné? Ak áno, podeľte sa s nami o to v komentároch nižšie.

Celkové hodnotenie Health Spa:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu:  * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Potrebujete oddych? Nájdite si skvelé miesto pre relax:Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info