MILUJEME WELLNESS

Zelená žaba: Wellness v prírode, ktoré vás okúzli

Naša práca je aj naším koníčkom. Čo sa testovania a objavovania nových wellness týka, tak to platí dvakrát! 🙂 Nie vždy je však táto úloha ľahká, občas totiž vlezieme aj do wellness, na ktoré by sme radšej nenatrafili, no občas nájdeme vo wellness svete hotový poklad, o ktorom by sme najradšej vytrúbili do sveta „Je to super, choďte tam!“ Rovnako je to aj v prípade nového  vonkajšieho saunového sveta v Kúpeľoch Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach.

Za túto recenziu a odhaleného krásneho miesta na relax vďačíme aj nášmu fanúšikovi Michalovi, ktorý nám dal na wellness Zelená žaba tip 🙂 Preto ak viete aj vy o niečom výnimočnom, tak sme samé ucho (mail, facebook, komentáre…) 🙂

Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice- jacuzzi a sauny

Kúpele Trenčianske Teplice

Rozhodli sme sa, že skôr než sa vydáme za relaxom do Zelenej žaby, spravíme si malý prieskum okolia. Musím povedať, že samotné centrum Mestečka Trenčianske Teplice nás veľmi milo prekvapilo. Panoval tu zvláštny pokoj napriek tomu, že v uliciach sa premávali turisti a kúpeľní hostia.

Upravený park a pekne opravené historické budovy na nás urobili dobrý dojem. Koncept dobového kúpeľného mesta, síce asi tradične, doprzdili súdruhovia. Zväčša však aj tieto „skvosty“ komunistickej architektúry boli v rámci možností zreparované. Teda až na tie názvy – neviem ako pre vás, ale vybrať si hotel s menom Krym, tak to teda nie je „šialok mojej kávy“ (ako Dara Rolins hovorieva 🙂 ).

Park Trenčianske Teplice

Po obede v Kur Salóne, ktorý bol eňo-ňuňo, sme sa vydali hľadať Žabku zelenú. Kúpele Zelená žaba sa nachádzajú na úpätí hory nad mestečkom Trenčianskych Teplíc. Na parkovisko vedie nenápadná cestička, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako turistický chodník.

Nie že by sme boli leniví, no celkom nás potešil odkaz na tabuli v zmysle „počkajte si na zelenú a môžete ísť autom na horné parkovisko“. O sekundu už na semafore blikla zelená a my sme túrovali motor smerom na horné parkovisko.

Kúpele Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Na úvod by sme si mohli dať maličké historické okienko 🙂

Kúpele Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach vôbec nie sú novým pojmom. Budova aj celý areál bol vybudovaný v 30-tych rokoch. Po nociach kreslil a navrhoval hlavnú budovu aj areál svetoznámy architekt Fuchs. Medzi architektmi bola táto stavba malá diera do sveta.

Kúpalisko Zelená Žaba Trenčianske Teplice

Zub času sa však na nej zanechal svoj odtlačok a vyzerala ako všetko možné, len nie exkluzívne. Zašlú slávu týchto kúpelov oprášili sotva pred nedávnom a Žaba dostala poriadny facelifting. Zo zanedbanej ropuchy spravili opäť krásnu rosničku – moderné centrum oddychu aj pre skutočne náročných.

Kúpalisko Zelená žaba síce neponúka desiatky bazénov a atrakcií ako nejaký prepchatý akváč, no doslova vás opantá šarmom prírody. Pre verejnosť a nečlenov je k dispozícii veľký 33-metrový bazén s rôznymi tryskami a chrličmi a svoje detváky môžete vyšpliechať v peknom detskom bazéniku.

Ak si chcete dopriať niečo špeci, tak VIP členstvo by vás mohlo zaujímať. Ak budete „ví-aj-pí“ členom za pochopiteľne trošku mastnejšie predplatné, tak sa môžete vyvaľovať vo VIP zóne s vlastným bazénom, jacuzzi, šatňou, vždy voľným lehátkom a vlastnou obsluhou, ktorá vám bude nosiť napríklad aj prosecco priamo k bazénu. Pekná predstava, však? Nám sa to páči 🙂

Kúpalisko Zelená Žaba Trenčianske Teplice - letný bazén a VIP

Renovácia kúpaliska nie je jediné, čím sa Zelená žaba môže popýšiť. Investor sa tu musel poriadne pľasnúť po vačku, pretože k štýlovému kupku pribudlo ešte štýlovejšie wellnessko.

Ocenenie za architektúru by si za Zelenú žabu nezaslúžil len pôvodný architekt Fuchs, ale aj architekt, ktorý až fantasticky spojil vonkajšie wellness s lesom a prírodou. Až sa mi chce zatlieskať, ako krásne to vyzerá 🙂 Oproti svojmu predchodcovi Fuchsovi, ktorý kúpalisko navrhol, však jemne pozabudol na funkčnosť a detaily…

Wellness Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Nie som žiadna citlivka a nedotklivá osoba, no fakt nemám rada, keď celkový dojem z dobrého wellness pokazí ofučaná recepčná s tónom hlasu „čo ma tu zas niekto otravuje“. Na kontrolnú otázku po jej odrecitovaní povinnej inštruktáže sme dostali odpoveď podráždeným tónom „Veď som vám to hovorila…“ Brrr, studený psí čumák… Neostáva nič iné než veriť, že na druhej smene je niekto aspoň o dva chlpy a jeden vlas príjemnejší.
Kúpalisko Zelená Žaba Trenčianske Teplice - letné bazény

Wellness recepcia je ešte pred samotným vonkajším saunovým svetom. Tu sme od spomínanej blonďavej žabky dostali plnú výbavu. Doslova mi padla sánka, keď som uvidela, čo všetko nám tam za cenu 13€ za tri hodiny naložila. K trojhodinovému vstupu sme dostali zdarma župan, plachtu, uterák, a dokonca aj šľapky – žabky. Výbava je úplná pecka! 🙂

Okrem toho nám nadelila dva náramky – jeden čipový na turniket do saunového sveta a druhý s kľúčom od skrinky (škoda, že to nebolo 2 v 1, no v zásade to nijako nevadí). Na cestu nám ešte zaželala príjemné saunovanie. Ha-ha, žartujem! 😀 Podľa mňa si v duchu pomyslela, než už konečne vypadneme…

Saunový svet v Zelenej žabe

Vonkajší saunový svet Zelenej žaby tvorí súbor 7 tubusov orientovaných k veľkej centrálnej vírivke. Každý tubus v sebe ukrýva niečo iné. V jednom sú samostatné šatne pre dámy, v druhom pre pánov, v ďalšom relaxačná miestnosť, fínska sauna, infra sauna, v inom bylinková sauna či parná sauna.

Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice - vírivka

Už na prvý pohľad je vidieť, že to nie je wellness z dielne „brouka Pytlíka“. Aj laik zbadá, že na kvalite sa nešetrilo. Klasický drevený obklad vo väčšine sáun iných wellnessov vyzerá vedľa toho v saunách Zelenej žaby ako chudobný príbuzný. Nerezová vírivka aj iné bazény, relaxačné kreslá…

Vo fínskej saune, bylinkovej saune a relaxačnej miestnosti je zadná strana obložená soľnými kameňmi. Na to sa nielenže dobre pozerá, ale ešte to aj dobre pôsobí na dýchacie cesty.

Všetky sauny menia priebežne farbu osvetlenia a tak o tom človek ani nevie a podstupuje chromoterapiu. Počkajte, nemusíte googliť – chromoterapia je harmonizácia tela aj duše vplyvom „liečivých farieb“. Budiš, hádam to funguje. A ak nie, tak to aspoň dobre vyzerá 🙂

Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice - fínska sauna

Na schladenie v saunovom svete v Zelenej žabe si pre návštevníkov pripravili sprchu aj ochladzovací bazénik. Ochladzovací bazénik je dostatočne hlboký, aby sa v ňom človek ponoril celý. Do bazénika by sa však možno šikli viac schody než rebrík (kvôli bezpečnosti, po schladení sa mnohým ľudom krúti hlava), ale hádam to zvládne každý bez problémov.

Väčší problém s bazénikom, sprchou aj vírivkou však budú mať hanblivejšie povahy. Saunový svet je bezplavková zóna a bazénik, vírivka aj sprcha sú v úplnom centre diania. Užiť si ich diskrétne je mission impossible, keďže výhľad na ne je z každého miesta wellnessu. Ak si teda chcete dopriať vodné radovánky, počítajte s tým, že niekto možno zahliadne kúsok vášho bieleho zadku alebo (chlpatého) predku 🙂

Vonkajšie Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice

Na saunovom svete Zelená žaba si najviac zamilujete ten nádherný pohľad do prírody. Je to najkrajšie wellness v prírode, aké som kedy videla. A to som ich už videla celkom dosť. Do prírody môžete čučať celý čas vo wellness – zo sauny, z vírivky či relaxačnej miestnosti. Za slnečného počasia, aké sme mali aj my, vás do hladiny alfa naladí spev vtákov a hlboko relaxačná hudba.

S relaxom po saune v odpočivárni to však nie je až také ružové a chybička sa jemne vlúdila. Prečo?

V jednom z tubusov sa ukrýva relax room – teda odpočiváreň. Do priestorov jemne obmedzených sa zmestilo len 7 kresiel. Pokiaľ chcete sedieť, tak sú skvelé, ak si chcete ľahnúť, tak sa musíte poriadne schúliť, aby ste pätami neleštili sklo či nešteklili niekoho oproti vám 🙂

Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice- relaxačná miestnosť

Chyba by však nebola v krátkych kreslách – ja som si na nich potiahla asi hodinku spánku. Problém je v ich počte – je ich žalostne málo!

Nech počítam z prava, z ľava, poškrabem sa na hlave aj na brade, 7 miest v zimnom období pre 20 ľudí je pekelne málo. Za pekného počasia môžme prirátať ďalšie 4 záhradné lehátka, no je to fakt veľmi slabá náplasť. Najmä v prípade, že si ľudia bezohľadne obsadzujú lehátka županmi a uterákmi, aj keď na nich práve neležia.

Keď už teda v Zelenej žabe nemajú dosť miest na ležanie, tak by aspoň návštevníkov mohli upozorniť na to, aby si veci počas saunovania či máčania vo vírivke odkladali na vešiak.

Kedy sa vybrať do wellness Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Skôr než sa do wellness Zelená žaba v Tretnčianskych vyberiete, tak si nezabudnite spraviť rezerváciu, aby ste neodchádzali s dlhým a studeným nosom naspäť domov.

Gýčový výhľad do prírody z teplučkej sauny si v Žabe môžete vychutnať ako v zime, tak aj v lete. Rôzny však bude komfort, s akým si užijete prechod medzi saunami, šatňami a bazénmi.

Vonkajšie Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice- fínska sauna

Za daždivého a snehového počasia to môže byť celkom slušný problém. Nech sme pátrali akokoľvek, nikde sme nenašli pred saunou či šatňou dáždnik (ako napr. vo wellness Infinit Maximus). Za poriadneho lejaku teda už cestou do sauny môžete byť mokrý ako myš a to ste ešte do sauny nestrčili ani prst a nevypotili ani kvapku potu.

Nekryté vešiaky pred saunami v daždi a snehu tiež nie sú najgeniálnejším riešením. Mokrý župan a uterák – mňamka po saune, na ktorú nikdy nemám chuť.

Tiež by ma v celku zaujímalo, ako sa tu do sáun chodí v zime. Pohľad z vyhriatej sauny do treskúcej zimy – to je jedna z najväčších idyliek, akú poznám – sen všetkých zimomravých. Avšak, ako sa tam dostať a nedať po ceste nechtiac odpichnutý Rit(ť)berger?

Hmm, v záujme všetkých návštevníkov pevne dúfam, že drevené chodníky sú nejakým zázrakom úspešne vyhrievané a sneh a ľad sa na nich stíha topiť.

Plusy wellness Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach:

 • nádherné prostredie
 • krásny dizajn skvele zasadený do prírody
 • nové wellness a kvalitné materiály
 • soľné steny v saunách a oddychovej miestnosti
 • príjemná relaxačná hudba + živý spec vtákov z lesa 🙂
 • wellness je bezplavková zóna
 • super cena (13€/3h)
 • v cene je župan, plachta, uterák a dokonca aj žabky (šľapky)
 • automat na vodu
 • v odpočivárni na každom kresle aj teplá deka
 • ochladzovací bazénik
 • priestranné skrinky
 • v lete sa môžete vykúpať aj v nových bazénoch kúpaliska
 • v ponuke aj členstvo, v rámci ktorého si môžete užiť nap. vlastnú obsluhu, VIP lounge či prosecco až k bazénu 🙂
 • masáže (len počas letnej prevádzky)
 • možnosť aj iných aktivít (napr. vonkajší bowling, tenis, a pod.)

Wellness Zelená Žaba Trenčianske Teplice - šatne

Mínusy wellness Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach:

 • málo miest na oddych – vonku len 4 lehátka a v relaxačnej miestnosti 7 kresiel
 • kreslá mohli byť trošku dlhšie, aby sa na nich dalo pohodlne ležať
 • vstup do vírivky, ochladzovacieho bazénika a sprcha sú veľmi nediskrétne, čo pre hanblivých môže byť problém (hodila by sa aspoň symbolická zástenka či paraván)
 • pri saunách by mali byť v prípade daždivého počasia aj dáždniky (aby človek nemal hneď všetko mokré)
 • na recepcii nás prekvapila oprsklá recepčná štýlom „čo ju otravujeme“ – je možné, že vy natrafíte na milší personál
 • vyprahnutí po saune sme museli personál upozorniť na prázdny barel automatu na vodu (keď už chcú byť exkluzívne wellness, tak dostatok vody na pitie by mali čekovať automaticky priebežne)
 • vešiaky pred saunami sú nekryté a v prípade dažďa vám všetko zmokne

 [nggallery id=76]

Plusy/Mínusy wellness Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach:

 • je škoda, že vonku nie je viac miest na relax po saune – chýba nejaká teraska s lehátkami (najmä v lete)
 • do wellness sa treba vopred objednať

Celkové zhrnutie na wellness Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach:

Kocky sú hodené a všetko dôležité bolo napísané. Aj keď má wellness v kúpeľoch Zelená žaba svoje muchy, tak jedinečné spojenie sáun a prírody všetky pochybnosti, či toto wellness odporučiť, zmetie zo stola. Na tomto mieste vás čaká dokonalý reset hlavy. Na záver už len musím zakvákať, že relax v Zelenej žabe určite stojí za to 🙂 Kvak, kvak 🙂

Hviezdičkové hodnotenie wellness:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Poznáte krásne wellness v prírode? Dajte nám o ňom vedieť v komentároch, alebo nám napíšte, ako sa vám páči saunový svet Zelená žaba 🙂Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info