MILUJEME WELLNESS

Viete kde najlepšia thajská masáž a skvelé wellness? Hotel Horizont očarí aj vás…

Je tomu pár dní, čo ste sa na blogu milujemewellness.sk dozvedeli o úžasnom privátnom wellness na streche Hotela Horizont**** Rezort a veľmi nás teší, že sa vám páčil. Okrem V.I.P. Sky Loungu (privátnom wellness) sme vám priniesli aj detailné infošky o ubytovaní v tomto hoteli. No a nepovšimnuté, samozrejme, nemôže ostať ani hotelové wellness, ktoré majú hoteloví hostia k dispozícii úplne zdarma počas celého pobytu.

Čľapkať sa vo vode a popíjať si pri tom drink: V Horizonte povolené

Wellness a bazény v Hoteli Horizont**** v Starej Lesnej sa nachádzajú na najnižšom podlaží. Hoteloví hostia sa na wellness recepciu dostanú výťahom či schodmi z hotelovej haly. Aj tým, ktorí v Horizonte nocľah nemajú, sú brány wellness Mountain spa otvorené. Za poplatok 20€ si neubytovaní hostia môžu užívať wellness radovánky v bazénoch aj saunách po celý deň.

Hotel Horizont Stará Lesná - vírivý bazény

Keďže my sme však v Hoteli Horizont**** Rezort hajali aj papali, do wellness sme napochodovali rovno v županoch. Trochu nemilým prekvapením bolo, že na recepcii sú zdarma k dispozícii len plachty do sauny. Uteráky si sem treba priniesť z izby. Povedala by som, že toto menej bežné riešenie si pýta aj malé upozornenie hostí, aby rátali s tým, že uterákov vo wellness niet, alebo si za požičanie treba priplatiť 2€. 

Cez wellness recepciu sme prešli k veľkému bazénu, ktorý sa víril, svietil, perlil, chrlil, skrátka robil všetko možné… Všimli sme si, že veľký bazén má v obľube osadenstvo od najmenších detí až po zrelých. Rodičia určite nájdu veľkú potechu aj v maxi vírivke pri bazéne, pretože zakiaľ sa ich deti čvachcú a šantia, oni sa môžu masírovať prúdom bubliniek. No a ak deti práve zabáva dvojica hotelových animátorov, tak je ten najlepší čas dať si drink v bazénovom bare. A ten kto deti nemá, dá si drinky dva 😀

Hotel Horizont Stará Lesná - bar pri bazéne

Pool bar vo wellness v Hoteli Horizont**** si dovoľujem počastovať hneď tromi plusovými bodmi. Ten prvý majú za to, že vôbec pool bar so sedením vo vode majú, ten druhý majú za normálne ceny v bare (žiadne astronomické cifry na účte nehrozia),  a ten tretí majú za ponuku ovocia a občerstvenia,  ktorý je v menu baru. 

Drink z baru si pokojne môžte zobrať aj ku svojmu lehátku okolo bazéna alebo sa s ním môžete uvelebiť v jednom z troch kokónových kresiel s výhľadom na zeleň a Tatry za oknami. Vyzerá to dobre, čo vravíte:

Hotel Horizont Stará Lesná - vírivý bazén a kokónové kreslá

Ak vás zaujíma, či vo wellness nie je trochu plnka hostí, tak áno, v čase špičky trochu je. V piatok večer počet kúpačov v bazéne a počet saunárov vo wellness bol úplne v pohode, žiadna tlačenka ani nič podobné. V sobotu poobede, zrejme aj vplyvom upršaného počasia, hustota v bazéne postúpila na vyšší level. A aj keď sa hovorí, že dobrých ľudí sa veľa zmestí, preparkovali sme svoje telá radšej do vedľajšej zóny – do zóny sáun a relaxu. 

Saunový relax vo wellness Mountain spa

Aj keď počet ľudí v bazéne počas kúpacej špičky vzrástol, vo wellness sme žiaden výrazný výkyv nepocítili. Ľudí bolo síce v sobotu poobede vo wellness viac ako doobeda, no všetko bolo úplne komfortné a žiadna tlačenica nehrozila. 

Pomedzi dospelých saunárov sme tu do 18:00 stretli aj zopár detí, nakoľko aj wellness v Hoteli Horizont**** patrí k tým, čo majú nálepku „baby friendly“. Naše uši však žiaden výraznejší detský džavot či plač vo wellness nezaznamenali, za čo ďakujeme a zároveň aj gratulujeme ich rodičom, že ich zvládli tak pekne ukočírovať.

Hotel Horizont Stará Lesná - wellness - parná sauna

Možno práve aj počet sáun sa postaral o to, že nikdy sme sa v saune tlačiť nemuseli. Vo wellness Mountain spa v Hoteli Horizont je saunové menu tak akurát veľké. Našli sme tu fínsku suchú saunu, parnú bylinkovú saunu, soľnú saunu a infra saunu.

V centre saunovej zóny je ochladzovací bazénik a voda v ňom je na môj vkus dosť dobrá ( = úžasne chladná 😀 )

Ochladzovací bazénik je kolom dokola oddelený „stenou“ z drevených hranolčekov, ktorá vytvára pocit súkromia aj pre tých, čo majú z odhaleného tela pred možnými nenápadnými pohľadmi iných návštevníkov strach. Za túto „magickú stenu“ (vidno, že tam niekto je, ale zároveň aj nič nevidno 😀 ) majú dizajnéri tohto wellness odo mňa významnú pochvalu.  

Wellness Hotel Horizont - ochladzovací bazénik

A pochvalu si zaslúžia nie len za „stienku“ okolo bazénika. Chválim aj praktické oddelenie saunovej zóny od tej oddychovej posuvnými dverami. Žiadne zvuky zo sprchy či časté otváranie a zatváranie dverí sáun nás tu z leňošenia nevytrhlo. 

A teda leňošiť bolo kde. Okrem jacuzzi s intímnou atmosférou majú vo wellness v Hoteli Horizont*** aj jednu špecialitku – veľké vodné lôžku. Ak máte malý „detský sen“, vyskúšať si ležanie na vodnej posteli, tak toto wellness vám ho rado splní. 

Hotel Horizont Stará Lesná - wellness - jacuzzi

Ďalšou možnosťou na oddych po saune je samostatná relaxačná miestnosť s dizajnovým vodopádom. Jemné žblnkanie a pozorovanie vody stekajúcej po stene sú dobrou ingredienciou príjemného relaxu.

Rušivým elementom v odychovke však bola pre mňa telka, ktorá sa, mne z trochu nepochopiteľných dôvodov, v oddychovej miestnosti vyskytla v počte dva. Na jednej hrala slučka horiaceho kozubu aj so zvukmi praskajúceho dreva, no na druhom, i keď s vypnutým zvukom, bežala česká hudobná stanica aj so všetkými reklamami. 

[nggallery id=104]

Neviem, ako je to u vás, ale mňa pohybujúci sa obraz, blikanie, reklamy či klipy, ktoré mám usadené v hlave, maximálne magnetizujú a odpútavajú moju pozornosť. Namiesto relaxu som teda stále čumela na telku, ktorá hrala bez zvuku 😀 . No nič, telku dáme preč… 😀

Najlepšia thajská masáž, akú si môžete priať

Ani neviem spočítať, koľko rôznych masáží od rôznych masérok moje telo už zažilo. Do mojej hlavy sa však z kategórie thajských masáží vryli navždy dve.  Absolútne najdokonalejšiu a z liečivého hľadiska najúčinnejšiu som zažila od jednej tetušky priamo v Thajsku na ostrove Koh Samui (viac o nej sa dočítate v tomto článku). Táto tetuška so zázračnými rukami je pre mňa skutočná legenda a už sa veeeeeľmi teším, že o pár dní sa k nej po dvoch rokoch vrátim 🙂 

Vôbec by mi však nenapadlo, že druhú najlepšiu thajskú masáž zažijem na Slovensku v Hoteli Horizont****. Priznám sa, moje očakávania pred masážou neboli príliš vysoké a v hlave mi prebehla vetička: „Som zvedavá, či bude mať trochu šajnu, kde, čo a ako, alebo si len odkrúti svoje číslo a dovidenia…“

To som však ešte netušila, že dostaneme Rolls Royce medzi thajskými masérkami – masérku Wan. Ako prvý išiel na masáž Martin. Ja som už aj z pohľadu fotografa šípila, že nejde len tak o nejakú masáž, tetuška sa asi vyzná… Po pol hodinke moje pozorovacie schopnosti potvrdil aj Martin. Ako sa však vraví, je lepšie raz zažiť, ako sto krát vidieť a tak sme si s Martinom vymenili úlohy.

Obaja sme mali 30-minútovú masáž chrbta a šije. Na úvod masérka pripravila telo na masáž a rukami stláčala dôležité akupresúrne body. Už asi po minúte mala jasno v tom, kde mám problém. Moje tajné boľavé miesto na chrbte, ktoré mi doposiaľ objavila len teta v Thajsku, objavila aj Wan na Slovensku. A to je teda čo povedať. 

Môj chrbát bol v aktuálnom čase pred masážou ozaj v biednom stave a Wan sa teda na mne asi poriadne namakala 😀 . Nie však silou, ale technikou. Všemožne sa mi snažila čo najviac pomôcť a išla veru do hĺbky. Keby som vedela vyjadriť slovami jej zamyslené aj prekvapivé pohmkávanie, keď hľadala, odkiaľ a kam moje stuhnuté miesto ide, tak by som vám ho napísala. Táto teta je úúúplný poklad a nebojím sa povedať, že je to tajné eso tohto wellness. 

Hotel horizont - Thajská masáž

Na záver masáže nám masérka Wan obom ukázala jednoduchý cvik, ktorým môžeme stuhnuté miesto trochu uvoľniť.

Čo dodať na záver? Nuž, máme ďalší highlight na našich potulkách po Slovensku. Je viac než isté, že vždy keď budeme vandrovať v okolí Vysokých Tatier, tak Thajské centrum v Hoteli Horizont****  a masérka Wan nás jednoducho nemôžu minúť. 🙂

[nggallery id=105]

Plusy wellness v Hoteli Horizont****:

 • veľký bazén plný atrakcií – trysiek, protiprúdu, perličiek
 • teplota vody v bazéne má príjemných 33°C – nie je to žiaden kúpeľ pre ľadových medveďov 🙂
 • pool bar so sedením priamo vo vode bazéna, navyše s úplne normálnymi cenami v bare 
 • na bare je k dispozícii aj voda v džbánoch zdarma
 • 2 jacuzzi – jedna pri veľkom bazéne a jedna v tichej saunovej časti
 • animátorský program v bazéne pre deti aj dospelých
 • denné svetlo pri bazéne a výhľad na peknú zeleň
 • mäkké podušky na lehátkach pri bazéne aj vo wellness
 • široká ponuka sáun
 • ochladzovací bazénik, sprchy aj ľadová drť
 • vstup do ochladzovacieho bazénika je oddelený „zástenou“ a tak hanblivý nemajú taký nepríjemný pocit pri vchádzaní do neho
 • príjemný a intímny dizajn wellness 
 • absolútne skvelá a TOP masáž v Centre Thajských masáží od masérky Wan
 • v ponuke aj klasické masáže a procedúry

Mínusy wellness v Hoteli Horizont****:

 • na wellness recepcii dostanete iba plachtu, uterák si musíte priniesť z izby
 • televízory – pri bazéne aj v oddychovej miestnosti sú dosť rušivým elementom
 • počas animátorského programu pri bazéne sa hudba šíri aj do wellness
 • dodržiavanie bezplavkovej zóny v saunách by som neoznačila za 100%-tné, pár hosťom by sa hodilo malé vysvetlenie, prečo je saunovanie v plavkách škodlivé…

Plusy/Mínusy wellness v Hoteli Horizont****:

 • vstup do saunovej časti wellness je aj s deťmi, ten je však obmedzený do 17-tej hodiny, po tomto čase je deťom k dispozícii bazén
 • vstup do wellness je aj pre neubytovaných hostí za 20€ na neobmedzený čas
 • wellness je otvorené od pondelok – piatok otvorene v čase 14:00 – 21:00 hod.,  v sobotu a v  nedeľu 10:00 – 21:00

Naše zhrnutie na wellness v Hoteli Horizont**** a thajskú masáž

Hotelové wellness je za nás veľmi silný argument, prečo pri výbere dať tomuto hotelu jedno veľké ÁNO. Okrem iného, samozrejme 🙂 Veľký bazén, v ktorom sa vyšantia malí aj veľký, popíjanie drinku pri bare v bazéne a nové dizajnové wellness sú dôvody, prečo wellness v Hoteli Horizont**** dávame palce hore na rukách aj na nohách. Navyše, masáž, akú robí masérka Wan v Thajskom centre, sa hľadá ozaj ťažko. Odporúčame 🙂Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info