MILUJEME WELLNESS

Prelúskali sme wellness a penzión Masarykov dvor***: Bude sa vám páčiť!

Poznáte ten pocit, keď sa vám niekam až tak nechce, no nakoniec celá „akcia“ vypáli úplne geniálne? My túto situáciu poznáme veľmi dobre. Vôbec nám však nenapadlo, že sa nám prihodí aj prípade wellness víkendu v Penzióne Masarykov dvor vo Vígľaši. Niežeby sa nám niekedy nechcelo ísť wellnessovať – Bože chráň. Skôr sme si mysleli, že wellness v Masarykovom dvore nás nemá čím prekvapiť. To bol ale jeden veľký omyl, pretože sme tu zažili najlepší víkend pár dní pred Vianocami 🙂 

Penzión a jazdiareň  Masarykov dvor***

Masarykov dvor*** leží na okraji dediny Vígľaš. Vždy, keď sme mali tadiaľto cestu, tak som sa za pekne zrenovovanými budovami obzerala a vravela som si, že niekedy sa tu musíme zastaviť. Spraviť z chátrajúceho majera pekný penzión, jazdiareň a wellness, to chce určite poriadnu dávku odvahy.

Premena zo starého na niečo nové a pekné je oveľa ťažšie, než vybudovať niečo na zelenej lúke. Vo Vígľaši sa však premena podarila bravúrne a tak miesto ošarpaných a rozpadnutých maštáľ tu majú úžasné wellness, príjemný penzión a jazdiareň. Už len za toto im dávame palec nahor 🙂

Masarykov dvor*** po zjazde z diaľnice smerom do Vígľaša prakticky nie je možné minúť. Veľké parkovisko a veľký nápis na prednej budove sú tie najlepšie ukazovatele. My sme na recepciu penziónu prešli cez predný vchod – vchodom do reštaurácie. Vy však môžete budovu obísť aj autom a batožinu si vyložiť priamo na recepcii. 

Ubytovanie v Masarykovom dvore***

Prvý dojem každého penziónu či hotela robí práve recepcia a recepčný, ktorý tam na vás čaká. Prvý dojem v Masarykovom dvore bol ozaj dobrý. Príjemná recepčná nás s úsmevom privítala, vysvetlila, usmernila, čo, kde a ako. Netrvalo dlho a mierili sme na prvé poschodie do nášho apartmánu č. 119.

Hovorí sa, že na veľkosti nezáleží… (priznajte sa, na veľkosť čoho ste pomysleli ako na prvé? 😀 ) Ak sa bavíme o veľkosti izby, tak nezáleží, no ak je skutočne veľká, tak poteší. Po otvorení dvier do apartmánu sme boli opäť milo prekvapení, jeho priestrannosťou. „Obývacia izba“ s dvoma koženými sedačkami, skriňa, vešiak a lavička, stolík s chladničkou a ešte stále kopec miesta aj na tancovanie. V samostatnej izbe bola spálňa. Vášnivých sledovačov telky poteší, že v každej izbe je jedna. 

Veľmi sa mi páči, ak sú veci zladené nielen v rámci izby, ale aj hotela a celého areálu. Jednoduchý a čistý štýl bez zbytočností sa nesie celým hotelom. Masívny nábytok a odtiene béžovej a hnedej super korešpondujú s tématikou vidieka a jazdiarne. 

Čistota izby a aj celého hotela bola na jednotku s hviezdičkou. Ani s mojím extra všímavým šiestym zmyslom na čistotu som tu nenašla jedinú pavučinku či chumáčik prachu, ktorý by mi padol náhodou do oka. A to sa veru stáva málokedy 😀 

[nggallery id=111]

Prečo sa budú mať jedáci v Masarykovom dvore dobre?

Jednoducho preto, že tu klasickú slovenskú kuchyňu majú výbornú. Cesnačka bola vynikajúca, rovnako ako všetko ostatné, čo sme tu ochutnali. Z pomedzi raňajok ala carte sme si vybrali hemendex a ten si veru zaslúži samostatnú pochvalu. Len málokde vám spravia hemendex tak prudko jedlý. Milovníci slovenskej klasiky a mäsa si tu isto prídu na svoje. 

Aktivity v okolí Vígľaša

I keď sme si pôvodne mysleli, že v okolí Vígľaša takpovediac nie je do čoho pichnúť a veľa zábavy si tu neužijeme, tak aj v tomto smere sme sa hlboko mýlili.

Priamo k areálu Masarykovho dvora patrí aj veľká jazdiareň. Kone sú tvory ozaj krásne, ale my dvaja sa na ne oveľa radšej dívame než na nich jazdíme. 

Areál sme si teda neobzreli z konského sedla, ale z peknej vyhliadkovej veže, ktorá je dominantou nádvoria. Odtiaľ sme mali všetko ako na dlani. Pekne upravený areál s detskými atrakciami, jazdiareň a stajne, polia, lúky a v diaľke krásne Slovenské Rudohorie. 

Ak by som mala vymenovať 5 vecí, ktoré mám vážne rada, tak by to bolo more, príroda, západ slnka, dobré jedlo a wellness. Na Slovensku more nemáme, ale ku všetkým ostatným som si v mojom zozname mohla dať fajku splnené.

Okrem wellness, dobrého jedla a západu slnka sme neodolali ani príjemnej malej túre v neďalekých horách. Vydali sme sa okruhom cez hory z Detvy do Detvy. Cestou sme prechádzali cez zamrznutý vodopád Bystrô a zasnežené pláne. V bufete starého hotela Poľana sme si dali teplý čaj a vychutnávali si bielu nádheru.

Občas sme v diaľke zahliadli ski alpinistu, občas divú zver. Po tomto výlete som si povedala, že aj Masarykov dvor vo Vígľaši môžem pokojne zaradiť na zoznam destinácií blízko hôr a prírody, kde lesné cestičky nie sú plné turistov, bežkárov či cyklistov. A väčšinu času tu má človek pocit, že chodníčky tu patria iba jemu 🙂 

[nggallery id=114]

Čo sa nám v Penzióne Masarykov dvor*** páčilo: 

 • čistý hotel aj izby
 • náš apartmán bol obrovský
 • klimatizácia a chladnička na izbe
 • upan pre každého hosťa
 • chutná klasická kuchyňa
 • jazdiareň v areáli
 • pekný areál s jazierkom – my sme v Masarykovom dvore boli v decembri, no viem si živo predstaviť tú pohodičku pri jazierku na lehátku či v plážovom kresle s dobrým drinkom v ruke
 • pre rodiny s deťmi detský kútik a vonkajšie trampolíny, preliezky či obrie človeče nehnevaj sa…
 • no a v neposlednom rade parádne wellness, o ktorom sa dočítate nižšie 🙂

Čo by sme v Penzióne Masarykov dvor*** vylepšili:

 • jedlá v Masarykovom dvore boli výborné, a „mäsiari“ tu nebudú mať problém. Mne osobne trošku chýbali zdravšie alternatívy raňajok či bezmäsitých jedál

[nggallery id=112]

Wellness v Masarykovom dvore***, ktoré vás prekvapí

Ďalšie milé prekvapenie nám v Masarykovom dvore naservírovali priamo vo wellness. Priznávam, od wellness sme nemali nejaké extra vysoké očakávania a skôr sme si mysleli, že to bude také „OK“. Boli sme však hotoví z toho, aké super bolo wellness a relax v ňom. Mať niečo také u nás na Záhorí, tak sme tam najlepšími štamgastami 🙂

Wellness v Masarykovom dvore sa nachádza v samostatnej budove v rámci areálu. My sme sa do županov prezliekli už na izbe a po vonku sme ten kúsok z penzióna do wellness prebehli aj v papučkách. Iní hostia zase využili šatňu priamo v budove wellness a do wellnessevého sa nahodili až tam. 

Po vyjdení zo spoločnej šatne sme najprv prišli k nerezovému bazénu a masážnou hlavicou. Na stene vedľa bazéna sa vynímala krásna fototapeta slovenského zeleného lesa. Ko-neč-ne! Konečne niekto chápe, že wellness nie sú len gýčové obrázky orchideí, kamienkov či Buddhu. Konečne niekto do wellness priniesol krásy slovenskej prírody, toho čo je nablízku, toho, čo ladí s celkovým konceptom penzióna, areálu a okolia. Táto fototapeta vo wellness mi spravila takú radosť, že mám až chuť zavolať „jupííííí“ 😀

Hneď vedľa bazéna je aj veľká jacuzzi. Myslím si, že túto jacuzzi ocenia najmä rodiny s deťmi, ktoré môžu z víru bubliniek sledovať šantiace sa deti v bazéne. Pre tých, ktorí majú chuť na kus romantiky, je k dispozícii ďalšia vírivka v samostatnej miestnosti v saunovej zóne. 

Saunová zóna sa nachádza na prvom poschodí a musím povedať, že aj tu sme nestačili pozerať, čo všetko a ako elegantne sa tam zmestilo. Fínska sauna, infra sauna, soft sauna, parná sauna, bylinková parná sauna sauna a parná sauna s kneippovým kúpeľom, soľná jaskyňa, tepidárium, relaxačná miestnosť, sprchy… Takúto ponuku sme nečakali. 

Wellness bolo otvorené pred 2 rokmi, no stále vyzerá novúčko a čistúčko. Nápadu oddeliť relaxačnú miestnosť od sáun dávam veľký plusový bod. A nápadu dať samostatne aj hlučnú vírivku a dopriať tak viac vírivke súkromia, dávam plusový bod ešte jeden. 

Nie jeden, ani dva, ale pokojne aj 5 plusových bodov dávam úžasnej soľnej jaskyni. Pobyt v soľnej jaskyni zlepšuje stav dýchacích ciest aj pokožky. A hlavne sa v nej dobre relaxuje 🙂

Neoddeliteľnou súčasťou každého wellness by mala byť aj jeho praktická a užívateľská stránka. A aj tá sa v Masarykovom dvore vydarila. Vešiaky a lavičky po celom wellness, súkromie v sprchách, pitná voda z fontánky alebo z automatu, príjemná hudba, sviečky… Pokyvkávame hlavou a hovoríme áno! 🙂

Masážne radovánky vo wellness vo Vígľaši

V Masarykovom dvore sme otvorili aj ďalšiu wellness komnatu s nápisom masáže. Obaja sme si dali klasickú celotelovú masáž. Každý sme mali inú masérku no obe masáže boli veľmi príjemné a relaxačné. Atmosféru opäť doplnila hudba, sviečky a olej s vôňou podľa vlastného výberu. 

Pre koho a za koľko je wellness v Masarykovom dvore***?

Wellness v Masarykovom dvore je určené predovšetkým pre ubytovaných hostí, no prístupné je aj samostatným návštevníkom. Ak by ste sa sem vybrali len za wellnessom, tak je lepšie preveriť si obsadenosť wellness a hotela, aby ste sa do wellness v pohode dostali.

Vstupné si môžete kúpiť samostatne len do zóny bazéna a vírivky, ktoré stojí 8€ na dve hodiny, alebo za 14,20 si môžete užívať sauny aj bazény celé tri hodiny. 

Čo sa nám vo wellness v Masarykovom dvore*** páčilo:

 • nové sauny a pekný dizajn
 • príjemná relaxačná hudba, sviečky a vôňa = atmosféra na relax ako stvorená
 • oddelená oddychová miestnosť s mäkkými podložkami na lehátkach a s teplými dekami
 • 6 druhov sáun
 • soľná jaskyňa v cene wellness 
 • kneippov kúpeľ spojený s parnou saunou
 • jedna vírivka je v samostatnej miestnosti, druhá je hneď vedľa bazéna
 • bazén s masážnym vodopádom
 • plachta 
 • pitná voda k dispozícii
 • v ponuke aj masáže – taktiež v príjemnej atmosfére, pri sviečkach a s relaxačnou hudbou

[nggallery id=114]

Čo by sme vo wellness v Masarykovom dvore*** vylepšili:

 • tým, že je wellness v samostatnej budove, tak prechod z penzióna do wellness môže byť v zime trochu nepríjemný, najmä ak sneží alebo prší. V tom prípade je treba sa prezliecť až v šatni wellness a župany si vziať so sebou

Celkové zhrnutie na wellness a penzión Masarykov dvor***

Presne, ako som písala v úvode – nečakali sme veľa, ale náš pobyt vo Vígľaši v Masarykovo dvore „vypálil“ na jednotku 🙂 Pekná obrovská izba, poctivé jedlo, príroda a parááádne wellness boli skvelými víkendovými spoločníkmi. Keby sme bývali bližšie, tak do tohto wellness chodievame pravidelne. Možno táto recenzia vyzerá ako nejaká reklama, no nám sa v ňom skutočne veľmi páčilo. Jednohlasne a isto odporúčame 🙂 Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info