MILUJEME WELLNESS

Centrum Šport-Oddych-Pohoda: Keď v Malackách POTREBUJETE akútne WELLNESS…

V Malackách a okolí je wellness ako šafranu. Záhorákom z tejto oblasti sa tu urodili „eném“ dve (len dve) wellness centrá – malé wellness na sídlisku Juh v Malackách pod názvom Šport-oddych-pohoda centrum a o trošku väčším wellness v Hoteli Spark, sotva pár kilometrov od Malaciek.

wellness - SOP centrum Malacky - relaxačná časť

Výber spomedzi týchto dvoch je pre mňa ako vyberať si medzi malým jablkom a veľkým jablkom. S veľkosťou rastie cena, no kvalita je rovnaká. V tejto recenzii sa zahryzneme najprv do toho menšieho v malackom „ŠOP centre“ a sľubujem, že čoskoro sa dozviete viac aj o zľavovom hite menom Wellness hotel Spark.

Ak ste z „Mauacek“, tak možno viete, že Centrum Šport-oddych-pohoda je ako vstupná brána sídliska Juh. Pri pohľade na budovu len o trošku väčšiu od šopy, vám bude až zrak prechádzať, keď zistíte, čo všetko do nej s prehľadom vopchali.

wellness - SOP centrum Malacky - šatňa

ŠOP centrum v sebe ukrýva squashový kurt (POZOR, kurt nie je v skutočnosti squashový, ale ricochettový, teda menší a pravidlá hry sú iné), solárium, wellness a miestnosť s vírivkou. V ŠOP centre využili priestor aj možnosti do posledného centimetra. 

Wellness v Centre Šport-Oddych-Pohoda v Malackách

Wellness v ŠOP centre je z kategórie mini. Z dôvodu malej kapacity (podľa počtu miest na ležanie by mala byť len 4 osoby) a občasného kapra (žiadnych návštevníkov) v poobedňajších hodinách je potrebné sa na saunovačku vopred objednať.

Bez objednania by ste v saune nedali ani kvapku potu. Saunu v ŠOP centre v Malackách vám totiž zapnú len na objednanie tak 1-2 hodinky predom. Ak sa chcete využiť aj parnú saunu, nezabudnite to recepčnej pri objednávke povedať… Inak sa vám môže stať, že jediná para, ktorá v saune bude, bude tá, ktorú si nadýchate.

Pri príchode vám recepčná dá zdarma wellness balíček – saunový kilt (zásterku na suchý zips), uterák a pollitrovú minerálku, to všetko zabalené v igelitke. Vo vlastnom záujme si vypýtajte namiesto saunového kiltu radšej plachtu, pretože kilty do sauny tu majú ušité zo 100%-ného polyesteru, ktorý vôbec nesaje pot a ešte k tomu si dať v saune na seba umelinu je teda riadna kofotina.

wellness - SOP centrum Malacky - šatňa so sprchou

Samotnú „wellness zóničku“ tvoria oddelené šatne pre ženy a mužov, relaxačná časť so 4 vyhrievanými ležadlami, fínska sauna, parná sauna, ochladzovací bazénik so sprchou, miestnosť s napasovanou vírivkou a masážna miestnosť.

Je vidieť, že na čistote šatní si v ŠOP centre dávajú záležať, za čo sa dáva dôležitý plusový bod. Neviem sa však rozhodnúť, koľko mínusových strhnúť za chýbajúci toaleťák na WC! Najmä ak si to človek všimne až „príliš neskoro“ 🙂 . Tento zážitok sa nám tu stal síce len raz, no o to viac si ho človek pamätá. 🙂

Jasné, stáva sa… No za neodpustiteľné faux pas považujem chýbajúce mydlo na ruky na WC. Nechápem – buď im na wécku v ŠOP-e mydlo zakaždým bleskurýchlo vysublimuje aj s obalom, alebo vedenie zvysoka prdí na hygienu svojich zákazníkov…

Sauny v ŠOP wellness centre v Malackách

wellness - SOP centrum Malacky - ochladzovací bazénik

Na relax si v tomto wellness pre návštevníkov pripravili dve sauny (parnú a fínsku) a 4 vyhrievané ležadlá (ak by vás pod riťkou nehrialo, zapnite si vypínač na boku ležadla).

Fínska sauna je tu celkom vydarená. Ľahnú si tu aj traja kamaráti a ďalší môže sedieť. Nechýba ani vedierko s vodou. Osoby chronicky čistotné by sa však mali ušetriť pohľadu na presklené dvere do sauny. Tie tu zakaždým vyzerajú akoby pani upratovačka odišla na dvojmesačnú dovolenku. Je škoda, že takéto detaily kazia celkový dojem.

Kompaktná veľkosť tohto wellness má aj svoje výhody – ochladzovací bazénik aj so sprchou sú hneď vedľa fínskej sauny. Avšak „bacha na vlacha“ aby ste si po ceste – bez servítky povedané – „nerozmlátili hubu“, pretože dlažba vo wellness je fakt šmykľavá, hlavne za mokra.

Kedy sa vybrať na wellness do Šport-Oddych-Pohoda centa v Malackách

Zvoliť si v ŠOP-e správny čas na relax je doslova kľúčové. Niežeby to tu pravidelne praskalo vo švíkoch, to teda nie. Pes je tu zakopaný v ricochettovom kurte, ktorý sa pravidelne, takmer každý večer, mení na Jumping-ové štúdio.

Počúvať zdola inštruktorku Jumping-u ako vrieska po svojich cvičenkách s hudbou na plné gule a pri tom relaxovať – to dokážu len silne flegmatické povahy so štupľami v ušiach alebo dvomi tabletkami sedatív. Takže pamätajte – preverte si, či v daný deň nie je hodina skákania na trampolíne, aby vás v saune nenadhadzovalo aj bez cvičenia.

Vírivka vo wellness v Malackách

wellness - SOP centrum Malacky - vírivka

Centrum Šport-Oddych-Pohoda si pripravilo pre návštevníkov aj malý kumbálik s vírivkou. Vždy obdivujem, keď nejaké wellness dokáže do malej kutice napasovať jacuzzi tak, že človek netuší, ako ju tam vôbec dostali :). Skrátka inak povedané – keď človek otvorí dvere a náhodou sa potkne, nemá kam inam spadnúť, než len do vírivky.

Miestnosť s vírivkou v ŠOP centre v Malackách by som bez hanby označila za „verejné“ miesto intímností. Pokojne dám krk na to, že si tu nejeden párik užíval milostné radovánky, keďže na dverách do miestnosti je zvonka namiesto kľučky guľa. Nuž niežeby som bola prehnane citlivá, ale chuť vstúpiť do vody plnej ktovie čoho všetkého som moc chuť nemala.

Za tento vodný „play room“ si k bežnému vstupnému 10€/2h (alebo 9€/2h ak ste dvaja) priplatíte ďalších 7€.

Plusy wellness SOP Centrum v Malackách:

 • fínska sauna primerane veľká
 • vedierko s vodou vo fínskej saune
 • ochladzovací bazénik so sprchou hneď vedľa sauny
 • zdarma plachta (kilt) a uterák s minerálkou
 • parná sauna dobre parí
 • ležadlá, na ktorých si môžete regulovať, či vás majú hriať, alebo nie
 • denné svetlo – ak si vo wellness radi čítate, tak vás to určite poteší
 • možnosť prenájmu aj celého wellness (napr. pre rodinku či partičku kamarátov)
 • možnosť masáže
 • vstupné je pri zakúpení permanentky výhodnejšie

Mínusy wellness SOP Centrum v Malackách:

 • pravidelné hodiny jumpingu priamo pod wellnessom
 • chýbajúce mydlo v sprche aj na WC (rovnako chýba v šatni aj fén)
 • v parnej saune chýba hadica s vodou na opláchnutie lavičky
 • mimo hodín jumpingu je vo wellness ticho ako v hrobe – chýba relaxačná hudba
 • v pomere cena/výkon  by sa dalo povedať že je cena vyššia
 • za vírivku si treba priplatiť
 • celková atmosféra wellness je mierne neútulná – hodili by sa nejaké dekorácie, sviečky, a pod.
 • fotky na web stránke centra Šport Oddych Pohoda sú niekoľko rokov staré a totálne neaktuálne – dalo by sa to teda označiť za vedomé zavádzanie zákazníkov! Dnes wellness vyzerá úplne inak

Plusy/Mínusy wellness SOP Centrum v Malackách:

 • treba sa vopred objednať
 • každý pondelok je saunovanie len pre ženy, každý utorok pre mužov, ostatné dni sú zmiešané

Náš celkový názor na wellness Šport-Oddych-Pohoda centrum Malacky

Musím sa priznať, že v prípade ŠOP centra v Malackách mám poriadnu dilemu. Odporúčať? Neodporúčať?… Toto wellness neohúri, no vyslovene ani neurazí. A vzhľadom k tomu, že v Malackách wellness na výber veľa nie je, neostáva mi nič iné, než napísať „Vyskúšajte a uvidíte“.

Hviezdičkové hodnotenie v kategórii malých wellness:

Čistota: * * * *
Ochota personálu: * * *
Príjemnosť prostredia: * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * * *

Chodievate do Malackého wellness Šport-oddych-pohoda? Dajte nám vedieť, ako sa vám tam páči v komentároch pod článkom 🙂Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info