MILUJEME WELLNESS

Exkluzívny wellness s exkluzívnym výhľadom na exkluzívnej lodi – Samsara Spa Costa Diadema

Costa Diadema

Poznáte seriál Loď snov (Loď lásky)? Ja som tento seriál hltala kedysi pravidelne. Cestovateľské sny ešte v puberte a seriál o úžasnej lodi, ktorá sa plaví do krásnych miest, ma jednoducho nemohli nechať chladnou. Keď som si na konci každého dielu „utrela slinu“, tak som si povedala, že raz na takúto loď pôjdem.

A viete čo? Vyšlo to!

Občas sa stane, že človek príde k nejakej veci ako slepý k husliam. V podstate som k tomu druhu dovolenky prišla tak aj ja.

Martin sa mal tejto dovči zúčastniť s partnermi . Tak, ako vo väčšine prípadov, aj tento krát to malo byť bez báb. No nádej zomiera posledná. Akosi som v kostiach cítila, že táto loď z prístavu v talianskej Savone bezo mňa neodpláva 🙂

Costa Diadema

Morálku čisto chlapských stretnutí a dovoleniek pomaly ale isto vylepšuje kamarát Jirko Mazur. Jirko ako prvý začal na stretnutia brať a aj pozývať nielen partnerov, ale aj ich nežné polovičky, či malé ratolesti.

Po tom, čo sa rozhodol, že na loď berie aj svoju rodinu, utrhla sa malá lavína. Zrazu k chlapom pribudli partnerky a pridali sa aj ďalší kamaráti z infopodnikateľského sveta.

Z počtu 10 chlapov bola razom 28 členná skupinka Čechov a Slovákov, ktorí sa plavili po Stredomorí na palube Costy Diademy. 

Costa Diadema – obrovský hotel a zábavný park v jednom

Costa Diadema je loďka naozaj nemalých rozmerov. Úctyhodných 14 poschodí pre pasažierov (celkovo však 19), 306 m na dĺžku a 37 na šírku toho pojme naozaj veľa. Okrem  viac ako 3700 pasažierov a 1100 členov posádky na svojej palube plaví  1860 kajút, 7 reštaurácií, 15 barov, obrovské divadlo, herňu, kasíno, kino, basketbalové ihrisko, fitness, bazény a vírivky a veľa veľa ďalšieho.  Bez jedného by ste však teraz nečítali túto recenziu – a to bez exkluzívneho Samsara spa.

Costa Diadema - Thallasso

Už len z pracovných povinností sme si wellness na lodi nemohli nechať ujsť 🙂 . Smasara spa sa nachádza na 14. poschodí  Diademy. Vstup do neho nebol zahrunutý v cene pobytu, no za 20€ v akciovej cene sme si luxus tohto wellnessu užili dosýtosti.

Wellness Samsara spa na lodi Diadema zahŕňa fínksu saunu, parnú saunu, tepidárium, vírivky, relaxačné solárium, oddychovú miestnosť a bazén. Všetko, čo sme tu našli a kam sme sa pozreli bolo krásne a elegantné. Dokonca aj šatne v tomto wellnesse mali luxusné.

Costa Diadema - fínska sauna

Fínska sauna je náš najväčší balzam na telo aj dušu. A tá na lodi Costa Diadema dvojnásobne. Po tom, čo sme na drzovku porušili pravidlá tohto wellnessu, zhodili sme plavky a saunovali sa v uteráku, (plavky sú tu povinné z dôvodu pasažierov rôznych kultúr) nás v saune čakal prenádherný výhľad na šíre more.

Nádhera! Inak sa tento výhľad ani popísať nedá. Takýto exkluzívny pohľad ponúkala aj vedľajšia parná sauna, tepidárium, jacuzii, solárium a aj veľká relaxačná zóna.

Parná sauna aj tepidárium vyzerali tiež veľmi lákavo. Otestovať tieto sauny sa nám však nepodarilo, pretože sa nám nechcelo číhať, kým vylihovanie niekoho prestane baviť a uvoľní sa miesto.

Sauny boli síce rozmerné no počet ležadiel by mohol byť aj vyšší.

[nggallery id=58]

Po saune sme zamierili do krásnej oddychovej miestnosti so 4 posteľami s baldachýnom. Pri pohľade nahor mi v hlave vŕtalo, na čo sú hore tie čudné panely s lampami. Nedalo mi a začala som pátrať ako to na ovládacích paneloch spustiť. Bez návodu postláčala som všetky možné gombíky ale mašinka nado mnou sa nie a nie pustiť. No čo, kašlem na to.

Potrebujete vypadnúť a oddýchnuť si? Nájdite si skvelé miesto pre relax:

Aj keď som technický typ, otočenie kľúčikom, ktorý bol hneď vedľa, mi nenapadlo. Ako sa to robí som sa dozvedela až keď prišla ďalšia teta v sprievode zamestnankyne. Tá jej zapla panel a vysvetlila, že je to solárium. Neviem presne, na akom princípe fungovalo toto solárium, no z rozprávania zamestnankyne som zachytila, že ti nie je solárko klasické, ale nejaké šetrnejšie.

[nggallery id=59]

Plusy Samsara Spa na lodi Costa Diadema:

 • Prekrásny výhľad na more
 • Luxusné dizajn sáun a celých priestorov
 • Neobmedzený počet osušiek
 • Vedro s vodou vo fínskej saune
 • Minibar v oddychovej miestnosti so sypanými čajmi a vodou s citrónom
 • Možnosť wellness procedúr – masáže kozmetické ošetrenia,…
 • Príjemná atmosféra
 • Pri jednodňovom vstupe (za 20/35€) možnosť odchodu a príchodu počas celého dňa, pri týždňovom tak isto neobmedzene (106€/týždeň)

Mínusy Samsara Spa na lodi Costa Diadema:

 • plavky v saunách
 • chýbal ochladzovací bazénik
 • na ležadlo v parných saunách si treba počkať

[nggallery id=60]

Naše celkové zhrnutie na  Samsara Spa na lodi Costa Diadema:

Wellness aj celá loď boli pastvou pre oči a pre bruško, relaxom aj zábavou, pre mladých aj pre starých. Výhľad na more zo sauny, tak ten človek nevidí každý deň. Teda aspoň nie v našich končinách. Viem že na loď Costa Diadema kvôli wellnessu zrejme nepôjdete, no ak by ste sa predsa len na tomto kolose na mori ocitli, tak Samsara spa si rozhodne nenechajte ujsť.

Potrebujete oddych? Nájdite si skvelé miesto pre relax:Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info