MILUJEME WELLNESS

Vodný raj Vyhne – súkromný wellness za verejnú cenu

aquapark Vodný raj vo Vyhniach a jeho wellness

Skončilo sa naše dvojmesačné vysoké pracovné nasadenie a tak sme si povedali, že by to chcelo poriadne uvoľnenie a reset, samozrejme nejakým wellness výletom.

Náš výber padol na Vodný Raj Vyhne – malý aquapark obklopený prekrásnymi horami a spojený s výletom do Banskej Štiavnice – mestečka, v ktorom akoby sa čas zastavil.

aquapark Vodný raj vo Vyhniach a jeho wellness

Vodný Raj Vyhne je, ako inak, než vo Vyhniach. Vyhne známe svojím pivovarom, sú známe aj svojou termálnou vodou. Nie nadarmo tu vyrástlo zopár hotelov a penziónov v krásnom prostredí Štiavnických hôr. Po turistike nesmie chýbať poriadny wellness. Pochopili to aj miestni investori a tak v roku 2006 postavili s pomocou božou a pomocou EÚ, Vodný Raj.

Po príchode na miesto činu vo Vyhniach, sme zostali trošku v pomykove, či je vlastne otvorené. V okolí, kam naše oko len dovidelo, nikde ani živáčika a aj na parkovisku sme boli jediní. Vstupná brána bola síce otvorená, ale za kasou a ani v celom areáli nebol nikde nikto. Nechali sme sa teda viesť smerovými šípkami a našou intuíciou.

Wellness vo Vodnom raji sa nám nakoniec podarilo nájsť. Na recepcii nás už čakala milá pani, ktorá nám všetko vysvetlila. S výberom tej správnej vstupenky to bolo ťažšie, lebo tak komplikovaný cenník majú len málokde, navyše všetko na krátky čas. Nakoniec sme si vybrali kombinovaný vstup na wellness a výplavový bazén na 2h za 10€.

Boli dve hodiny po obede a my sme boli vo wellnesse samí samučičkí takmer celý čas. Úplná parádička :).

Vodný raj Vyhne

Dizajn wellnessu vo Vodnom Raji Vyhne je presne taký, aký bol moderný v roku 2006. Nie je to posledný výkrik módy a ani staré wellness spred 15 rokov.

Všetko bolo čisté a zdá sa, že aj na nejakej rekonštrukcii či oprave pracujú, keďže parná bylinková sauna a vírivé vane boli mierne rozbúrané a mimo prevádzky. Otázkou však je, ako dlho je to v takomto stave.

Politika aquaparku sa nám veľmi nepáčila, keďže vírivka vo wellnesse bola len za príplatok a sauny, ktoré boli mimo prevádzky, nám z ceny nikto neodrátal. Ani vo sne by nás nenapadlo, že vírivka vo wellnesse bude za príplatok. Okrem toho by ma zaujímalo, ako sledujú kto je vo vírivke a kto nie, keďže vo wellness zóne nie je žiadny pracovník a vírivku si návštevníci spúšťajú aj tak sami :). Hádam tam len nemajú skrytú kameru!

Wellness zóna vo Vyhniach posktuje:

 • Fínsku saunu
 • Parnú saunu
 • Parnú saunu bylinkovú
 • Infra saunu
 • Studené vedro
 • Sprchy
 • Vírivku za príplatok
 • Vírivé vane za príplatok

Vodný raj Vyhne - vírivka za príplatok

Parná a infra sauna boli príjemné, v parnej boli dokonca aj dve hadice na opláchnutie lavice. Veľkú výhradu však mám k fínskej saune. Čudujem sa, že im to ešte nejaký bezpečák nevyhodil na oči, pretože pec s horúcimi kameňmi nebola oddelená drevenou ohrádkou.

Bol to naozaj nepríjemný pocit ležať a pohybovať sa okolo nej, pretože si človek musel dávať dvakrát pozor, aby sa niekde náhodou nespálil.

Na ochladenie vo wellnesse vo Vyhniach majú len vedro alebo sprchu, z ktorej tiekla pomerne teplá voda a tak sa po saune príliš schladiť nedalo. Určite y sme privítali aj nejaký ochladzovací bazénik či kaďu.

K wellnessu vo Vodnom Raji Vyhne by som mala ešte jednu výhradu a to nepohodlné drevené záhradné lehátka. Aj keď bola na nich teplá deka, boli tvrdé nedali sa polohovať. Fixná poloha bola dosť nepohodlná a tak ani odpočinok nebol nič moc. Neuškodila by ani nejaká príjemná relaxačná hudba.

Plusy wellness Vodný raj Vyhne:

 • Vonkajšie bazény a výplavový bazén
 • Pekný výhľad z wellnessu
 • Hadice s vodou v parných saunách a vedro na polievanie kameňov v suchých
 • Zapožičanie plachty
 • Deky na ležadlách

Mínusy wellness Vodný raj Vyhne:

 • Pec vo fínskej saune bez drevenej ohrady
 • Bylinková sauna mimo prevádzky
 • Vírivka len za príplatok
 • Nepohodlné ležadlá
 • Komplikované vstupenky na krátky čas

Po lebedení v saune nám ostalo ešte 10 minút na výplavový bazén. Všeky bazény vo vyhniach sú nerezové a vyzerajú pekne. Vonkajší výplavový (vyplávate z vnútra von 🙂 ) má dve strany bazéna perličkové – vírivé, takže je tu dosť miesta pre každého.

[nggallery id=13]

Celkový dojem z Vodného Raja vo Vyhniach

Vodný Raj Vyhne ponúka naozaj krásny výhľad z letných vonkajších bazénov, výplavového bazéna a aj z wellnessu. Ako relax po turistike či lyžovaní v okolí môže byť celkom príjemný, avšak nejaký extra bomba zážitok vo wellnesse tu zrejme nezažijete. Bomba však môže byť letné kúpanie vo vonkajších bazénoch s krásnym areálom. Okrem iného sa tu môžete naučiť aj potápať. Ak sem niekedy pôjdete, spojte wellness s výletom do Banskej Štiavnice.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * *
Dizajn: * * *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * * *

Boli ste už vo Vyhniach vo Vodnom Raji? Bol to pre vás zážitok alebo bežný wellness? Vaše postrehy môžete napísať do komentárov pod článkom.

 


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info