MILUJEME WELLNESS

Veľké prekvapenie v Aqualande Moravia

Aqualand Moravia - Pasohlávky - bazénová časť Neptunariun

Aqualand Moravia - Pasohlávky - bazénová časť Neptunariun

Tá Jižní Morava, je jistě krásná zem, posázená vinohradem… Pravda, pravda. Aj krásna, aj posadená vinohradom a dokonca od augusta 2013 aj s vlastným aquaparkom – Aqualandom Moravia.

Aqualand Moravia leží na brehu vodnej nádrže Nové Mlyny v dedinke Pasohlávky medzi mestečkami Pohořelice (11km) a Mikulov (13km). Zo Slovenska je to čo by silák s rozbehom kameňom dohodil, asi 50km od štátnej hranice Kúty- Lanžhot.

Správy o novom Aquaparku na Morave sme zachytili ešte pred jej otvorením, no v zozname „must visit“ (musíme navštíviť) nás tento aquapark veľmi neinteresoval. Veď raz, keď pôjdeme okolo, sa zastavíme.

Všetko však zmenila jedna akciová ponuka pred Vianocami. 10,90€ za celodenný vstup do wellnessu a aquaria – no nekúp to, keď je to tak nádherne lákavé. Neváhali sme a v predvianočnom zhone sme vyrazili za kúskom oddychu k naším susedom za rieku Moravu.

Prečítajte si aj novšiu recenziu na toto wellness a ich saunové ceremoniály >>>

Aqualand Moravia je rozdelený do niekoľkých hlavných častí – Adrenalium (tobogánová časť), Neptunárium (hlavná bazénová časť) a Forum Romanum (wellness zóna). Hladom ani smädom sa tu neumiera, k dispozícii sú bary aj reštaurácia (Imperium Restaurant). Mimochodom názvy jednotlivých zón aqualadnu sú „porímštené“ podľa rímskeho tábora z čias Marka Aurélia, ktorý leží neďaleko.

Aj keď Neptunárium vyzeralo veľmi lákavo ( v bazéne bolo dokopy asi 5 ľudí, takže žiadna aquaparková tlačenica), nás lákali najviac sauny a tak po malej prehliadke areálu sme namierili rovno tam.

Na recepcii nás privítala veľmi milá teta, všetko nám ochotne vysvetlila, nadelila uteráky a plachty a upozornila na zásady správneho saunovania.

Aqualand Moravia - parná sauna s bazénom

Neviem prečo, ale musím priznať, že do aqualandu Moravia sme nešli s príliš veľkými očakávaniami. Skrátka fotky a ani internetové stránky nás nejako neočarili a tak sme si mysleli, že to bude ďalší z kategórie priemerných. Čo sme však v Moravii našli, nás teda poriadne prekvapilo.

Jednoduché, elegantné, moderné sauny, skvele vybavené, veľký počet a rozmanitosť sáun, hneď niekoľko víriviek a príjemná oddychová zóna.

Doslova nás prekvapil bazén či vírivka v parných saunách a „sauna v saune“ (cez jednu saunu sa prechádzalo do ďalšej :)) Tento wellness je ako stvorený pre milovníkov čistého dizajnu, bez rôznych čačiek-mačiek a mozaikových ornamentov.

Do veľkej vonkajšej vírivky s výhľadom sme sa doslova zamilovali. V bazénoch a vírivkách je geotermálna voda, ktorá okrem účinku minerálov na zdravie, má účinok aj na šperky. Zistila som to, keď som zbadala svoj zabudnutý prsteň na ruke, ktorý mi tu pekne zoxidoval (ak by sa to stalo aj vám, pomôže obyčajný čistič striebra z drogérie :))

V saunovej časti Aqualandu Moravia majú:

 • Fínksu saunu
 • Biosaunu
 • Infrasaunu
 • Tepidárium
 • Caldarium s horúcim bazénikom
 • Laconium
 • Soľnú saunu
 • Aroma saunu
 • Hamam
 • Kneippov kúpeľ
 • Veľkú vonkajšiu a dve vnútorné vírivky
 • Ochladzovací bazén a ľadová studňa
 • Oddychovú zónu a vonkajšiu terasu
 • Za príplatok Kryokomoru a rôzne druhy wellness procedúr a masáží.

Pre zákaz fotenia v saunovej časti prikladáme aj zopár stiahnutých z netu

[nggallery id=22]

Plusy Aqualand Moravia:

Mínusy Aqualand Moravia:

 • Na vonkajšiu vírivku bola nasmerovaná kamera – neviem či aj fungovala, ale vzhľadom na to, že celé wellness je bezplavková zóna, tak si túto kameru mohli odpustiť.

Naše zhrnutie o Aqualande Moravia:

Možno sa Vám táto recenzia zdá ako platený PR článok, ale môžeme čestne prehlásiť, že to tak nie je. Podľa nás je Aqualand Moravia úžasný. Našli sme v ňom nášho favorita. Strávili sme tu viac ako 5 hodín skvelého odpočinku. Tak skvelého, aký sme doteraz našli len v dvoch wellnessoch. Pokojná atmosféra, ochotný personál, skvelé vybavenie… Až nám bolo veľmi, veľmi ľúto, že na parkovisku bolo len 20 áut. Držíme Aqualandu Moravia palce a vám ho vrelo odporúčame :). Za priemernú cenu si tu totiž môžete užiť skvelý relax. Merať cestu do Aqualandu Moravia sa určite oplatí!

Prečítajte si aj novšiu recenziu na toto wellness a ich saunové ceremoniály >>>

Naše hviezdičkové hodnotenie:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Boli ste už v Aqualande Moravia? Páčilo sa vám tam alebo by ste niečo zmenili? Podeľte sa so svojou skúsenosťou v komentároch pod článkom.Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info