MILUJEME WELLNESS

11 tipov na skvelé vianočné darčeky, ktorými potešíte každého – od kamarátky až po babky

Síce nepatrím k tým, ktorí s Vianocami začínajú strašiť už koncom spetembra a darčeky pre svojich blízkych začínajú škrečkovať už v auguste… Vianoce však už doslova klopú na dvere. A to, milý priatelia, je čas najvyšší na zadováženie všetkých potešení a prekvapení pre vašich blízkych.

Možno máte niekde zoznam všetkého, po čom vaši drahí túžia. Pokiaľ však ešte len tápete kdesi vo svojich mozgových závitoch, čo by asi tak mohlo toho a toho potešiť… Tak potom je tento článok určený práve vám. Mám pre vás 11 tipov na vianočný wellness darček, vďaka ktorému budú vaši blízky zrelaxovanejší, krajší a zdravší 🙂

Ak si myslíte, že tento článok bude venovaný len tipom na vianočný darček alá wellness pobyt alebo masáže, tak sa mýlite. Pripravili sme pre vás 11 nápadov na wellness darčeky, ktorými potešíte všetkých – od babky až po kamošky. A vôbec pri tom nebudete musieť siahať hlboko do kapsy. 

TIP na darček č. 1: Kilt do sauny 

Verím, že zásady zdravého saunovania už máte aj vďaka nášmu e-booku dávno malíčku. Určite teda viete, že pokiaľ si nechcete spôsobiť zdravotné ťažkosti, tak do sauny sa chodí zásadne bez plaviek. Svoje telíčko môžete v saune zabaliť do plachty, prípadne sa saunovať aj na naháča. Pokiaľ vám však saunovanie na Adama a Evu nevyhovuje, tak lepšia alternatíva ako plachta je praktický kilt do sauny. 

Saunový kilt nepadá a zakryje čo má. Plachtu, ktorú dostanete vo wellness si tak môžete z hygienických dôvodov podložiť pekne pod seba. 

Saunové kilty nájdete tu ›››

TIP na darček č. 2: Liečivý esenciálny olej

Eseneciálne vonné oleje sú hotovým zázrakom. Napísať o ich blahodárnych účinkoch – tak to by bolo najmenej na 20 veeeľmi dlhých článkov. Ja som ich čaro objavila asi pred rokom a nedám na ne dopustiť. Nielenže mi pomáhajú odolávať napríklad jesenným virózam a chrípkam, či iným zdravotným zádrhelom. Esenciálne oleje sú ale aj vynikajúcim terapeutickým nástrojom na relaxáciu a uvoľnenie celého tela. 

Medzi relaxačné vône patrí napríklad už preslávená levanduľa, santal, kadidlo, harmanček a pod. Ak chcete vašich blízkych zenergizovať, tak im doprajte skôr vône citrusové, ihličnanové. Môžete siahnuť po olejoch čistých – reps. jedodruhových, alebo si môžete vybrať zo zmesí olejov – teda z kombinácie rôznych druhov.

Čo je pri výbrere esenciálneho oleja však najdôležitejšie je, aby olej bol čisto prírodný, v BIO terapeutickej kvalite. Bežné oleje, ktoré kúpite napr. aj pri pokladni v drogérii, sú syntetického pôvodu a ich používaním si môžete skôr uškodiť ako polepšiť. Treba si uvedomiť, že esenciálne oleje sú liekom, preto treba zvážiť, či svojmu telu (alebo svojim blízkym) dáte chémiu, alebo kvalitný olej, ktorý vám dokáže skutočne pomôcť.

My doma fungujeme na esenciálnych olejoch od českej firmy Bewit. Sú v terapeutickej BIO kvalite a nájdete ich na tejto stránke ›››

TIP na darček č. 3: Vonný difúzer

Už viete, že esenciálne oleje sú mocným čarodejom. Spôsoby, ako ich užívať sú rôzne. Môžete si dať malú kvapku priamo na pokožku (pozor, to však závisí od druhu oleja), pridať pár kvapiek do kúpeľa alebo do masážneho oleja, na dobrý spánok kvapnúť levanduľu na vankúš, alebo ich pridávať napr. do domácich čistiacich prostriedkov (mnohé oleje majú dezinfekčné účinky a stačí jedna kvapka a váš domov bude voňať nádherne). Či ak patríte do skupiny saunérov, tak určite vám poslúži aj v saune, keď pár kvapiek pridáte do vody, ktorou polievate kamene.

Veľmi príjemným spôsobom, ako prevoňať domov alebo kanceláriu, je použiť aroma difuzér. Aroma difuzér je niečo ako lampa, ktorej súčasťou je nádobka na vodu, do ktorej pridáte pár kvapiek oleja. Po zapnutí difúzera začne vznikať vodná hmla s vôňou oleja. 

Dizajn difúzerov môže byť rôzny, od minimalistických po krásne elegantné výrobky s meniacim osvetlením. Najlepšie difúzery sú ultrazvukové. 

U nás doma difúzer fičí denno denne. Máme difúzery opäť od českej firmy Bewit a tu ich nájdete aj vy ›››

TIP na darček č. 4: Kozmetika do sauny

Chodia vaši blízky do sauny? Tak potom zabudnite tento rok na klasické kozmetické balíčky s mydlom a deodorantom. Dajte im niečo originálnejšie a zdravšie ako bežnú kozmetiku plnú nezdravej chémie. 

Darujte im pod stromček niečo oveľa lepšie – napríklad nejaký prírodný píling alebo masku do sauny. V saune sa pokožka prehrieva, póry sa otvárajú a pokožka sa čistí. So správnym prírodným pílingom alebo vyživujúcou maskou bude pleť po saune vyzerať oveľa krajšie a zdravšie. 

Pri výbere opäť treba dbať na to, aby kozmetika do sauny bola čisto prírodná, lebo tak, ako tie prospešné látky, tak aj tie škodlivé sa cez otvorené póry pokožky v saune dostávajú do tela oveľa rýchlejšie ako za normálnych okolností. 

Kozmetiku môžete kúpiť už hotovú alebo môžete vytvoriť hand made darček a namixovať svojim blízkym napríklad cukrový píling, soľný píling alebo medovú masku či iné.

TIP na darček č. 5: Masážna škrabka

Tento darček vás vyjde doslova na pár eur.  Používanie rôznych masážnych škrabiek, kef či rukavíc v saune podporuje prekrvenie pokožky a zároveň majú aj funkciu mechanického pílingu. Prečo teda nedarovať takéhoto saunového pomocníka niekomu na Vianoce?

TIP na darček č. 6: Čiapka do sauny

Áno, áno, aj v saune sa nosia čiapky. Neslúžia však na to, aby vám v saune nebolo zima. Skôr naopak. Saunová čapica zabraňuje prehriatiu hlavy, čím predchádza prípadným bolestiam hlavy. Čapica alebo klobúk do sauny zároveň chráni vlasové korienky, ktorým príliš vysoká teplota môže škodiť. 

Saunová čapica je originálnym a hlavne aj praktickým darčekom pre každého saunéra. Pri výbere treba opäť dávať pozor na materiál, z ktorého je vyrobená. Vyberajte prírodné materiály a tým syntetickým sa radšej zo široka vyhnite. 

TIP na darček č. 7: Wellness župan 

Po každom kole v saune prichádza na rad aspoň 15-20 minút oddychu, najlepšie v niečom teplom a suchom. V župane. 

V niektorých wellness si môžete župan požičať za príplatok, v iných táto možnosť ani nie je. Preto je určite super nápad, mať vždy so sebou ten svoj, teplý, mäkký a možno aj s nápisom „Milujem wellness“. Áno, aj takéto župany pre vás máme – dokonca máme pre vás aj dva varianty.

Jeden teplý a hrejivý, ideálny na chladné dni a pre všetkých, ktorý potrebujú aj po saune teplúčko. Druhý z našej dielne je ľahký bavlnený župan, vhodný aj na leto, pretože nie je taký hrubý.

Chcete niektorý pre vás alebo ako darček pre vašich blízkych? Pozrite sem›››

TIP na darček č. 8: Vitamíny

Nech si hovorí kto chce, čo chce, ja na dopĺňanie vitamínov nedám dopustiť. Už roky zásobujem svoje telo rôznymi výživovými doplnkami a vitamínmi a musím povedať, že mi skutočne pomáhajú. Statočne ododlávam rôznym vplyvom, keď na mňa niekto zakašle, tak to neobležím ďalšie dva týždne, pri cestovaní ma žiadne „prehánky záchodové“ nestretávajú. 

Za mojim pevným zdravím určite stojí viacero faktorov, no jedným z nich sú nepochybne aj vitamíny. Skúšali sme doma už kadečo a v poslednej dobe u nás idú najmä vitamíny od firmy Duo life a to najmä kombinácia „Deň a Noc“, Céčko a teraz testujem aj kolagén na zlepšenie kvality vlasov a výživu kĺbov, keďže tým dávam v poslednej dobe zabrať trochu viac. 

Popísať, v čom je DuoLife výnimočný a prečo teraz funugjeme práve na produktoch od nich, by bolo opäť na ďalších 5 článokov. A toto má byť len článok s tipmi na vianočné wellness darčeky 🙂 Ak by ste si však o DuoLife chceli prečítať viac a možno ich aj vyskúšať na vlastnej koži či koži vašich blízkych, tak tu je odkaz ›››

TIP na darček č. 9: Masážny vankúšik

Ďalší tip na darček máme pre vás opäť pripravený na základe osobnej skúsenosti. Elektrický masážny vankúšik je skvelým darčekom pre kohokoľvek, koho občas bolí chrbát a potrebuje niektoré miesto rozmasírovať a uvoľniť tak stuhnuté boľavé miesto. Nie vždy je totiž nablízku niekto, kto vám dá malú masáž na stuhnutý chrbát. 

Práve vtedy môže byť záchranou elektrický masážny vankúšik, ktorý pomôže bez reptania a toľko, koľko budete potrebovať 🙂 Väčšina masážnych vankúšikov a podušiek funguje na princípe shiatsu masáže. Samozrejme, reálnu masáž skúseným masérom žiadny elektrický vankúš nenahradí, no minimálne vám dokáže pomôcť, vtedy, keď práve nemôžete ísť na masáž. 

My sme takýto vankúšik kúpili našim mamám a po tom, čo ho vyskúšala aj babka, tak sme ho museli zadovážiť aj jej 🙂

Široký výber masážnych vankúšikov nájdete tu ›››

TIP na darček č. 10: Masážny kúpeľ nôh

Chodidlá sú mapou reflexných bodov, ktoré sú prepojené s telovými orgánmi. Ich masírovaním môžeme uľaviť od mnohých zdravotných ťažkostí. Na to, aby sme podporili prekrvenie a uvoľnenie chodidiel, nemusíme ale za každým vyhľadávať špecialistu na reflexnú masáž. Pomôže aj to, ak si pravidelne doprajeme chvíľku pre seba s nohami v lavóre – resp. v masážnej vaničke na nohy. 

Stačí do vaničky naliať vodu a prípadne pridať pár kvapiek esenciálneho oleja alebo soľ na kúpeľ nôh. Prípadne postačí aj obyčajná sóda bikarbóna

Nohy si krásne oddýchnu a navyše je takýto kúpeľ aj ideálny na nasledujúcu pedikúru. 

Na trhu je množstvo takýchto masážnych vaničiek. Niektoré vibrujú, „bublinkujú“, menia osvetlenie a pod. Pozrite sem a vyberte si ›››

TIP na darček č. 11: Stav bez tiaže vo float-e

Viem, sľubovala som, že tento článok nebude o tipoch na darčeky tipu poukážka na masáže alebo wellness pobyt. Jeden z kategórie poukážok sme sem ale museli zahrnúť. Jedná sa totiž o jedinečný zážitok v stave bez tiaže, ktorý môžete zažiť a vychutnať si v špeciálnom Float-e. 

Float sa dá zjednodušene opísať ako veľká vaňa s vekom, napustená vodou do 35cm, v ktorej je rozpustených 350 kg epsomovej soli. Takéto množstvo soli zvyšuje hustotu vody a človek sa vo floate teda nadnáša na hladine v stave bez tiaže. Všetky vonkajšie podnety sú pri relaxe vo floate odbúrané a preto výsledky po hodiny vznášania sa sú úžasné.

Viac o float-e sa dozviete v tomto našom článku ›››

Máte tipy na ďalšie darčeky? Sem s nimi! podeľte sa o ne do komentárov pod článkom 🙂

A na záver vám prajeme, aby ste prežili Vianočné Sviatky v pohode a bez stresu, s tými, ktorí vám sú blízki. Veď hlavne o tom sú Vianoce 😉

 

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info