MILUJEME WELLNESS

Thermal park Dunajská Streda

Pred nedávnom sme sa preklikávali haldami e-mailov zo zľavových portálov a nechali sme sa opäť nalákať na výhodnú ponuku celodenného vstupu do bazénového aj saunového sveta v Termalparku v Dunajskej Strede. A tak sme sa vybrali „ na maďare“ –  krajiny liečivých prameňov.

Označenie bazénovej časti slovíčkom „svet“ je úplne v poriadku, avšak označenie „saunový svet“ je  pekne nadnesené.

logo s pozadim

Rekonštrukcia, ktorou termalpark pred niekoľkými rokmi prešiel, mu výrazne prospela a to najmä vybudovaním krytých zážitkových bazénov plných vodných atrakcií: perličiek, víriviek, vodných trysiek a vodopádov a ďalších zábaviek pre malé aj veľké deti. Keďže bola práve zimná sezóna, je pochopiteľné, že vnútorné bazény boli poriadne natrieskané.  O niečo lepšie to bolo v štyroch vonkajších bazénoch, ktoré sú v prevádzke aj počas zimnej sezóny. V lete je ponuka vonkajších bazénov rozšírená ešte o veľký plavecký bazén a malý detský bazén.

Relax v teplučkej liečivej vode pod večerným nebom, keď bola teplota vzduchu sotva nad nulou, bol naozaj príjemný a vychutnávali sme si ho plnými dúškami. Počas zimnej sezóny sú okrem vnútorných bazénov v prevádzke aj 4 vonkajšie: 2 kľudové, v ďalšom sa dá aj šantiť a v jednom dokonca aj zaplávať. My sme sa však okrem toho tešili na skvelý neobmedzený saunový oddych.

Úsmev nám doslova padol, keď sme dorazili do „saunového sveta“. Za dverami do tohto „sveta“ sedela pani vrchná saunárka – recepčná za starým písacím stolom a písankou a hneď nám oznámila, že máme prísť za hodinu, lebo sauny sú na objednávku a majú plno, a za hodinku sa možno niečo uvoľní.  Na tento fakt nebolo nikde žiadne upozornenie. Mierne do obrátok nás dostalo aj to, že kupón mal byť aj s neobmedzeným vstupom do sauny, a nie len na hodinu, ale koniec koncov a pravdu povediac, ani neviem, čo by sme tam viac ako hodinu robili.

Pri pohľade na vybavenie „saunového sveta“ a to konkrétne na starú kovovú skriňu spred tridsiatich rokov, presne takú, akú mali u všetkých lekárov a zubárov, v ktorej boli naukladané uteráky, sme nevedeli či sa smiať alebo plakať.  Celkové dizajnové prevedenie bolo ako na návšteve v doma robenom wellness u niekoho v pivnici.

Zo sáun je v ponuke fínska, infra a parná sauna, na ochladenie bazénik a štvorsekundová sprcha ( po stlačení batérie voda tiekla len 4 sekundy, takže sprchovanie je dosť otravné).

Ako zvyčajne, prvú sme okúsili fínsku. Tá nebola ani veľká, ani malá, ale akosi tu pozabudli na presýpacie hodiny a vedro s vodou. A nezabudli len na to, ale najmä na dobré saunové mravy. Napriek tomu, že každý dostal zadarmo plachtu a uterák, význam používania týchto vymožeností im bol asi neznámy a v saune sa v plavkách spokojne škvarila drvivá väčšina saunujúcich.

Spoločnosť v saune nám robil aj švárny dunjasko-stredský junák s vyholenou hlavou a výzorom mafiána (taktiež v bermudách po kolená), ktorý z plného hrdla a bez prestávky meldoval po maďarsky s blonďavou slečnou. Pohoršené pohľady z našej strany zostali zjavne nepochopené, ale vzhľadom na odstrašujúci vzhľad dotyčného sme hlasitý rozhovor počúvali celú hodinu. Radšej.  Aj pani saunárka namiesto toho, aby ich upozornila, že sú hluční, udržiavala s nimi družný rozhovor mimo sauny.

Ostatné dve sauny – parná a infra boli celkom v poriadku. Parná bola dizajnovo pekná a s dvoma stupňami. O veľkosti infra sauny by sa dalo polemizovať, ale dajme tomu že keby aj sem umiestnili nejaké tie presýpacie hodiny, tak bolo by to fajn.

Oddych po saune je v podstate nemožný. Na výber tu bola len jedna metrová lavička a 4 lehátka, z ktorých dve už obsadil spomínaný šuhaj.

Plusy:

  • Bazénový svet s liečivou vodou
  • Zapožičanie plachty a uteráka zadarmo
  • Masáže a magnetoterapia

Mínusy:

  • Žiadna osveta či upozornenia, že v plavkách sa do sauny nechodí!
  • Obmedzená dĺžka pobytu v saune len na jednu hodinu
  • Objednávanie sa do sauny
  • Stiesnené priestory
  • V saunách chýbajú hodiny
  • Štvorsekundové sprchy

Celkové zhrnutie o Termalparku v  Dunajskej Strede:

Termalpark Dunajská Streda sa môže popýšiť liečivou vodou a širokou ponukou bazénov, avšak je veľká škoda, že saunový svet vybudovali  na pomerne nízkej úrovni vzhľadom na veľkosť Termalparku a žiadanosti sáun.  A tak ak patríte k vodným typom, Termalpark v Dunajskej Strede  čaká na vás, ak však holdujete saunovaniu, toto nie je to pravé orechové.

Boli ste už v Termalparku v Dunajskej Strede? Boli ste spokojní, alebo by ste niečo zmenili? Svoje názory a skúsenosti môžete napísať do komentárov pod článkom.

Čistota: * * * *
Ochota personálu: * *
Príjemnosť prostredia: * * *
Kvalita sáun: * * * *
Dizajn: *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * *

 


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info