MILUJEME WELLNESS

Skvelý deň vo štvorici v Kúpeľoch Bükfürdő

„Moderné wellness, skvelé sauny, nízke ceny a saunové ceremoniály! Chcete ísť s nami?“ Takto jednoducho sme si na saunový výlet do maďarských kúpeľov v Bükfürdő pribalili nových dvoch pasažierov, kamarátov Janku a Miška.

Ako už tradične, tak aj teraz sa dohodnutý čas odchodu posunul o peknú hodinku. Tento krát sme však na vine neboli my, ale Miško, ktorý si 5metrov za posledným zjazdom z diaľnice za Nitrou spomenul, že nemá žiadne doklady a tak si dal hneď z rána 30 kilometrové koliesko. Keď Miško dorazil z okružnej jazdy, vyzdvihli sme Janku a mohli sme vyraziť.

IMAG0303

Kúpele Bükfürdő sú asi 100Km od Bratislavy. Zaplať pán Boh za navigáciu, lebo bez nej by sme ani na štvrtý raz do Büku netrafili.

Prečítajte si aj celú recenziu na wellness v Bükfürdő >>>

Lámanou maďarčino-nemčino-češtinou sme si kúpili kombinované celodenné vstupenky do sauny a zážitkových kúpeľov za 4300HUF. V saunovom svete sme si hneď rezervovali miestečká na dvoch ceremoniáloch, každý za 350HUF.

Prvý ceremoniál bol v parnej saune. Ponatierať sa v saune telovým mliekom a dostávať parné nárazy bolo príjemné, avšak ani nás a ani Janku a Miška, ktorí boli na saunovom ceremoniáli po prvý krát, táto procedúra extrémne nenadchla. Bomba prišla až na druhom.

Wellness v Kúpeľoch Bükfürdő - saunový svet

Druhý, medový ceremoniál, bol vo fínskej saune. Michael Jackson a jeho Earth song, dobrá vôňa a pekelné teplo v teplotných nárazoch bolo teda niečo. Malá prestávka vonku na rýchle natretie medom (včely útočili) a šup naspäť.

Hlavný ceremoniár si ovievanie uterákom poriadne vychutnával. Krútil nie len uterákmi ale aj zadkom. Pri tomto „tanečnom vystúpení“ sme sa na seba ani neodvážili pozrieť, lebo výbuch smiechu, čo by nastal by bol asi poburujúci :D.

V ďalších dvoch hodinách sa žiadny saunový zážitok nekonal a tak sme čas využili na zážitkové kúpele. V týchto sme boli po prvý krát aj my.

Zážitkové kúpele

Vonkajší štvordielny bazén vyzeral trochu nudne. Po príchode do krytej časti sa Janka pýta: „Wow, čo tu dávajú zadarmo?“. Masovka v bazéne vyzerala, že tam skutočne niečo rozdávajú. Krytá časť je skôr zážitkom pre deti ako pre dospelých. V bazéne síce všetko víri a bublinkuje, no veľká romantika to nie je.

[nggallery id=1]

Malou zábavou a pre Martina veľkým odhodlaním boli tobogany. Z vnútra sú prístupné tri – dva aj na nafukovacie kolesá a jeden klasický. Po malej chvíli prehovárania sa Martin ani nenazdal a už bol na vrchu veže aj s tandemovou nafukovačkou. Po tomto už nemohol cúvnuť a musel sa so mnou zviesť 🙂 Nakoniec sa mu to páčilo ale druhý krát si to v polovici výstupu pre istotu rozmyslel 🙂

Ani sme sa nenazdali a už bolo po štvrtej poobede. Po malom ukecaní Miška sme si kúpili lístok ešte na jeden ceremoniál, ktorý bol pre Janku asi najväčším zážitkom z celého dňa. Tento ceremoniál bol vo fínskej saune. Síce sme žiadny maglajz na natieranie nedostali, ale dámskemu osadenstvu úplne stačil pohľad na vymakané telo mladého ceremoniára. Keď Janku štípala celá tvár od horúcej pary, zakryla si len nos a ústa, ale fešáka z očí nespustila. Mimochodom nebola jediná! 🙂

Zámok Esterházy, Fertőd - maďarské Versailles

Vysaunovaní a dobre naladí vydali sme sa pomaly domov. V mestečku Fertőd sme sa ešte zastavili na dezertík a kávičku pri zámku Esterházy ( maďarské Versailles), ktorý je naozaj krásny. Bolo to príjemné zavŕšenie dňa. Už len hodinka cesty a náš výlet bol na konci. Bol to naozaj skvelý deň.

Ak chcete aj vy zažiť kvalitné wellness za dobrú cenu, wellness v Kúpeľoch Bükfürdő je skvelá voľba. Po ceste sa nezabudnite zastaviť v maďarskom Versailles.

Prečítajte si aj celú recenziu na wellness v Bükfürdő >>>

Boli ste už v Kúpeľoch Bükfürdő alebo na zámku Esterházy v mestečku Fertőd? Boli ste spokojní? Podeľte sa s ostatnými o vaše skúsenosti v komentároch pod článkom.

 


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info