MILUJEME WELLNESS

Sauna Fürst – wellness na vlastné nebezpečie

Neobmedzený vstup do sauny a k tomu ešte pohár čerstvej ovocnej šťavy za 10,99€ pre dve osoby, tak to je sen každého saunistu.

Na takúto ponuku nás nalákala Sauna Fürst a ich kupóny na zľavovom portáli. Aj keď podozrivo nízka cena naznačovala, že luxusné wellness to práve nebude, realita predbehla naše očakávania. Bohužiaľ, v tom horšom slova zmysle.

Bratislavská Sauna Fürst sa nachádza v objekte plavárne na Pasienkoch, hneď vedľa futbalového štadióna a nákupného centra Polus, presnejšie na adrese Junácka 4.

Už pri vstupe na chodbu, ktorá vedie na recepciu tohto zariadenia, nás uchvátila omamná aróma zatuchnutej starej plavárňovej šatne. Po vymenení znechutených pohľadov a s hlbokým nádychom sme sa odhodlali s iskierkou nádeje, že hádam to nebude až také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá, dôjsť na recepciu.

Mali sme šťastný deň, pretože práve bol mix deň, kedy majú prístup muži aj ženy. Na recepcii sme dostali plachtu a uterák  a cez záves sme prešli do šatne so skrinkami z čias dávno minulých, s peknou vrstvou prachu, vlasov a kadejakého iného chutného materiálu.

Sauny:

Sauna Furst ponúkala fínsku saunu, infra saunu a parnú saunu, ktorú sa nám však ani pri druhej návšteve nepodarilo nikde nájsť. Do fínskej sauny sa dá dostať skokom cez kaluž vody predo dvermi a stačí pri tom dúfať, že drevené madlo nezostane v ruke.  Vydutý opadávajúci drevený obklad so špinavými fľakmi má k príjemnému prostrediu skutočne ďaleko a nevykompenzujú to ani široké lavice a ani podivné drevené lehátko.

V infra saune úraz padajúcim predmetom síce nehrozí a infra panely hrejú o sto šetsť, no pri pohľade na ne a na presklené dvere môže čistotným povahám prísť poriadne nevoľno.

Ďalšie nebezpečenstvo úrazu sľubujú schody do ochladzovacieho bazénika, ktorých prvý schod má normálnu výšku, druhý je raz tak vysoký a tretí zasa iný. Prihriatí zo sauny, pristáli sme pádom v ochladzovacom bazéne a tak rýchlo ako sme vošli, tak rýchlo sme aj utekali von.

Plávajúce chumáče bieleho slizu vo vode v nás prebudili tie najnechutnejšie predstavy o ich pôvode.

Tento ochladzovací bazénik je v hlavnom priestore, kde sa nachádza ešte druhý o niečo väčší bazén a sauna bar s posedením. Šikovne rozmiestnené zrkadlá na stenách zaručujú 0% súkromia, takže si môžete byť istí, že starší ujo so stále holým predkom a chlpatým zadkom, nápadne nenápadne pozerá, ako sa sprchujete alebo idete do bazéna. Túto idylku dokresľujú zaprášené umelé kvety, škaredý strop a hrdzavé zábradlie.

[nggallery id=3]

Keď si telo vyžiada oddych, sú tu tri možnosti: drevená záhradná stolička v priestore pri bare, oddychová miestnosť, alebo ak je pekne a človek netrpí arachnofóbiou, tak vonkajší výbeh, na ktorom by sa aj pes unudil. V oddychovej miestnosti môžete pod rúškom slabého svetla spočinúť na starej posteli s nestarnúcou dekou larisou.

Plusy sauny Fürst:

  • Ponuka sauna baru  – najmä čerstvé ovocné šťavy
  • Široké lavice v saunách
  • Možnosť masáže za príplatok
  • Plachta a uterák v cene

Mínusy sauny Fürst:

  • Celková zanedbanosť, zastaralosť
  • Zlá hygiena
  • Nebezpečný vstup do bazéna bez upozornenia
  • Zrkadlá v ktorých je človek neustále niekomu na očiach

Plus/Mínus sauny Fürst:

  •  rozdelenie vstupov podľa dní na dámske, pánske a mix

Naše zhrnutie skúseností so Saunou Fürst:

Pozor, padá omietka! A nie len omietka, ale aj drevený obklad v saune, mozaika v bazéne a hrdzavý zatečený  podhľad na strope a vôbec mnoho vecí tu vyzerá, ako by mali práve odpadnúť. A ak nepadne niečo na človeka, tak takmer určite spadne on. Údržba a čistota je zjavne pre majiteľov španielska dedina. Ale keďže druhé šance sa majú dávať, navštívili sme túto saunu aj s odstupom niekoľkých mesiacov, no vôbec nič sa nezmenilo. Sauna Fürst má zlatú éru dávno za sebou a aj za cenu 9,90€ toto zariadenie odporúčam zoširoka obchádzať.

Boli ste v už v Saune Fürst? Páčilo sa vám? Svoje postrehy nám môžete napísať do komentárov pod článkom.

Čistota: * *
Ochota personálu: * * * *
Príjemnosť prostredia: *
Kvalita sáun: * *
Dizajn: *
Pomer cena /služby: * *
Celkovo: * *

 

Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info