MILUJEME WELLNESS

S kamarátmi či s rodinou, v Magura village a Relax hoteli Sojka sa vám bude páčiť

Stalo sa Vám už, že vaše obľúbené wellness alebo ubytovanie, do ktorého ste chceli práve vyraziť, bolo v danom termíne vybookované? Na prvý pohľad hotová katastrofa, no na druhý pohľad je to skvelá správa. Môžete totiž vyskúšať a objaviť niečo úplne nové, možno aj lepšie, skrátka nepoznané…

Presne vďaka obsadenej, a nami veľmi obľúbenej Chate zinke,  sme museli zalúskať na internete a nájsť nejakú náhradu. Netrvalo dlho a s partičkou kamarátov sme sa zhodli na víkende v drevených zruboch v Magura village a wellness v Hoteli Sojka***.

Wellness Relax hotel Sojka - uybtovanie v chatke

Hotel Sojka*** a k nemu patriace drevenice v Magura village ležia v takmer nedotknutej prírode Liptova, v dedinke Malatíny. Musím povedať, že atmosféra, ktorá sa niesla touto krásnou prírodou, by ukľudnila hádam aj tohto najväčšieho nerváka. Pokoj, vôňa lúk a štrngajúce zvončeky oviec na paši opodiaľ – to je taká slovenská wellness hudba 🙂

Ubytovanie v drevených zruboch Magura village

Po príchode do Malatín sme si vyzdvihli kľúče a „očekovali sa“ na hotelovej recepcii Sojky. Tá sa nachádza približne 200 metrov pred samotnou zrubovou dedinkou.

Magura village tvorí súbor 16 drevených chatiek. Každá z chatiek má na prízemí 3 v 1 –  kuchyňu + jedáleň + obývačku s krbom a samostatnú kúpeľňu. Najmä my, ženy, oceníme, že kuchyňa je nielen celkom dobre vybavená, ale má aj umývačku riadu. (Jupííí, za toto dávam palec hore 🙂 )

Na hornom poschodí sa nachádzajú 3 samostatné dvojlôžkové izby a ďalšia kúpeľňa s vaňou. Dve kúpeľne v jednej chatke sú naozaj príjemným komfortom aj pre väčší počet osadníkov.

Magura village - relax hotel Sojka 2

Aj keď z vonka vyzerajú všetky zruby v Magura Village rovnako, interiér sa v každej jemne líšil. Niežeby sme nazerali do chatiek iných, ale pri otvorených dverách na terasu sa nedalo nevšimnúť si, že sú chatky zariadené príjemne, a sú chatky zariadené príjemnejšie. Tie príjemnejšie väčšinou obývali exkluzívnejší turisti z Belgicka.

Tá naša patrila do kategórie prijemnej. Vybavenie síce zahŕňalo všetko čo sa dalo (a nič nám nechýbalo), no drevenici chýbal duch a zmysel pre detail… Inými slovami, drevotrieskové skrine a lacné dekorácie, ktoré s dreveným interiérom a malebným Liptovom nesúvisia, trošku kazia atmosféru.

Zábava v Hoteli Sojka a Magura viliage:

Hneď prvý deň po príchode sme si lámali hlavu čo zo zvyškom dňa. Na túru neskoro a do mesta sa nám nechcelo. Hmm, coš takhle dát si minigolf?

Wellness Relax hotel Sojka - hotelová časť

Jeden by neveril ako sa partia ľudí dokáže zabaviť pri dobrom minigolfe. Ten je spolu s inými detskými atrakciami (ktoré sme si tiež samozrejme nenechali ujsť) v areáli hotela Sojka. Mimochodom, záhrada a celý areál hotela je mimoriadne udržiavaný. Pokosená tráva akoby vám šepkala do ucha: „vyskúšaj ma, ľahni si a relaxuj…“

V chatovej oblasti sa taktiež nachádza detské ihrisko a dokonca aj letný bazén. Ten počas našej návštevy začiatkom júna ešte nebol v prevádzke.

Druhý deň, po prieskume okolia a malej 25 kilometrovej túre na Kavačianske oblazy, sme usúdili, že nastal čas omrknúť wellness.

[nggallery id=77]

 

Wellness v Relax hoteli Sojka***

Ako správny wellness prieskumníci a nachodení turisti sme zavítali aj do hotelového wellness. Aj keď sme boli hostia rezortu, za vstup do wellness sme si museli zaplatiť 13,50. Keďže sme neboli úplne „zvonka“ dostali sme závratnú zľavu 1,5€ (inak stojí vstupné 15€).

Na recepcii sme dostali náramky s čipom a inštrukcie na cestu do wellness časti. Podrobnejšie infošky, ako to vo wellness chodí, sme nedostali a tak sme si na všetko museli prísť sami.

Relax hotel Sojka - bazén

Keď sme vošli do šatne plnej žien, chlapi na seba hodili zmätený pohľad – sme tu správne? 🙂 Vyzeralo to totiž, že daná šatňa bola len dámska. Keď však pánsku nikto neobjavil, zhodli sme sa, že šatne sú spoločné.

Druhý oriešok bol s plachtami. Teda vlastne kiež by bol s plachtami – rozprávka „Tři oříšky pre wellnessákov“ by tu bol hit. Plavky sme si do wellness nebrali, plachty či uteráky sme nikde nenašli a po nejakej dobrej duši z radov personálu ani stopa…

Aj túto rozprávke sme však zakončili happy endom – plachty sme našli položené na bare pri bazéne, tak sme sa obslúžili sami.

Sauny a bazén v hoteli Sojka:

Prvá časť relax zóny zahŕňala bazén s vodnými tryskami a oddelený bazénik pre deti. Okolo bazéna je na oddych zopár lehátok a z tejto časti sa dá vyjsť aj na letnú terasu, za čo sa im udeľuje pekný plusový bod.

Samostatná saunová zóna by sa dala označiť ako stredne veľká. Nie je to malá „kujebka“ (ako sa v Pezinku hovorí) ale nie je to ani aquaparková masovka. Skrátka komorné hotelové wellness.

Wellness Relax hotel Sojka - jacuzzi

Dalo by sa povedať, že saunové menu zodpovedá veľkosti – našli sme tu fínsku saunu, parnú saunu, bylinkovú saunu, infra kabínku, jacuzzi, kneippov kúpeľ, ochladzovaciu kaďu aj vedro a relaxačnú miestnosť.

Sauny aj jacuzzi nás celkom príjemne prekvapili. Pekný dizajn a fínska sauna s troma stupňami a vedom s vodou – toto nikdy neurazí.

Neurazí, ale ani neohúri relaxačná miestnosť. Na drevených lehátkach v neútulnej miestnosti sme si pripadali ako na lepšej plavárni. Žiadna hudba, žiadne sviečky, nič čo by robilo tento priestor relaxačným. Situáciu zachránili aspoň deky, ktoré sme si podložili pod seba na lehátko, aby sme si nepripadali ako na dereši.

Totálne ticho v celom wellness občas prerušilo len kvákanie skupinky kamarátok, ktoré si rozhodne mali čo povedať…

Plusy wellness v Relax Hotel Sojka***:

 • počet sáun (vzhľadom na menšie wellness)
 • ochladzovacia kaďa aj vedro
 • vedro s vodou vo fínskej saune
 • wellness je bezplavková zóna
 • letná vonkajšia terasa na relax
 • deky na zakrytie v relaxačnej miestnosti
 • fínska sauna s troma stupňami lavíc
 • pitná voda k dispozícii + bar pri bazéne
 • možnosť masáží
 • denné svetlo a výhľad do peknej záhrady

Mínusy wellness v Relax Hotel Sojka***:

 • tvrdé drevené záhradné lehátka (treba podložiť min. 2 deky aby ste vydržali aspoň 20 minút ležať)
 • celé wellness neútulné – v relaxačnej miestnosti sme sa cítili ako v lepšej plavárni
 • vo wellness nehrala žiadna hudba
 • pre hanblivých nekrytý vstup do ochladzovacej kade
 • „šupacie“ (odsúvacie) dvere do spŕch a na WC (s tým WC to hádam nemyslia vážne)
 • v pomere cena/výkon je toto wellness pomerne drahé

Plusy/ Mínusy wellness v Relax Hotel Sojka ***:

 • do wellness majú prístup aj neubytovaní hostia
 • vo wellness aj pri bazéne sú rozmiestnené televízory (aj keď nehrali, fakt nechápem načo je vo wellness telka?!)

[nggallery id=78]

Náš názor na drevené zruby Magura village a wellness v Relax hoteli Sojka ***:

Koncept Magura village by som označila za celkom vydarený projekt. Pekné zruby v prírode s plným vybavením vrátane grilu, letného bazéna, detského ihriska a Karola – vtipného správcu, ktorý so všetkým pomôže, sú na rodinnú dovču či víkend s kamarátmi skvelou voľbou.

Po dobrej túre padne vhod aj relax vo wellness zóne Hotela Sojka. Ten má síce svoje muchy, no na ich vyladenie veľa nechýba. Verím teda, že sa veci dajú čoskoro do pohybu a priemerné wellness sa premení na skvelé miesto na oddych.

Boli ste už v Magura village či hoteli Sojka? Dajte nám vedieť, ako sa vám wellness páčilo a čo by ste ešte zlepšili. Svoje postrehy nám napíšte do komentárov.Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info