MILUJEME WELLNESS

Recenzia: Zion spa v Grand Hotel River Park

Wellness v Hotel Kempinski River Park Bratislava

Wellness v Hotel Kempinski River Park Bratislava

Tak na tento wellness sme si robili zálusk už dlho. Pre Martina to nebolo po prvý krát, čo okúsil komfort a pocit ako v bavlnke v bratislavskom 5 hviezdičkovom Grand Hotel River Park na brehu Dunaja, no pre mňa bol to bol doposiaľ bod záujmu na zozname „must visit“.

Keďže má Martin krátku pamäť a skôr než stihol napísať recenziu zabudol, aké wellness vlastne v Grand Hotel River Park majú, naskytla sa príležitosť, aby sme si tento wellness vychutnali nanovo. A neboli sme v tom sami, spoločnosť nám robili aj traja kamaráti.

Zion Spa je na 11. poschodí Grand Hotel River Park. Architektúra a najmä poloha hotela priamo pri rieke sľubujú čarokrásny výhľad nie len z izieb a priestorov hotela, ale najmä z wellness centra. Musím povedať, že ten si zaslúži 10 bodov z 10tich.

Wellness v Grand Hotel River Park nie je síce príliš veľké a neoplýva ani množstvom sáun (zo sáun je v ponuke fínska suchá sauna a aromatická parná sauna), no prevedenie je o to príjemnejšie. Fínska sauna nebola obložená tradičným tatranským profilom ale netradičným dreveným obkladom. Hrala v nej príjemná hudba, nechýbalo ani vedro, ale detail, na ktorý pozabudli, je drevená zábrana okolo pece. Pec je tesne pri vstupe a po príchode zo svetla do tmavej miestnosti je človek mierne zaslepení a veľa nechýbalo, aby sme boli aj prilepení na žeravú pec.

Na ochladenie sme využívali prívalovú sprchu (taká tá imitácia vodopádu 🙂 ), ktorá bola hneď oproti saune. Privítali by sme však aj ochladzovací bazénik, ktorý tu bohužiaľ chýbal. Namiesto neho bola vedľa sauny jedna z víriviek.

 Zion Spa Hotel Kempinski River Park Bratislava

Nerezový bazén 8×15 okupovali bohaté deti aj ich rodičia. Vo vírivke vedľa bazéna sa rochnili anglickí mladíci a na luxusných leňoškách okolo bazéna leňošili zahraniční dôchodcovia.

Mimochodm spomínané leňošky – biele kreslá na oddych boli mimoriadne pohodlné. Nie len že boli mäkkučké, ale časť pod nohami je mierne vyzdvihnutá, takže k dokonalému relaxu už chýbal jedine dobrý drink.

Pohodlné leňošky nie sú len okolo bazéna, ale aj v samostatnej relaxačnej miestnosti s tlmeným svetlom. Pri každom kresle je vlastná lampička, takže pre vášnivých čitateľov napríklad aj svetových časopisov, ktoré boli vzorne pokladané na stolíku, to bol relax ako stvorený. My sme dali prednosť podriemkaniu pod rúžkom baldachýnu.

Moderné wellness samozrejme ponúka aj množstvo skrášľovacích procedúr, masáží a relaxačných terapií, ale aj skvele vybavené wellness. Výhľad na Dunaj pri cvičení v posilke je trochu iná káva ako upotená posilňovna niekde v podzemí.

Pri východe z výťahu je wellness recepcia a bar, kde sa môžete objednať na procedúry, dať si drink či niečo pod zub, alebo si kúpiť plavky či tenisky, ktoré ste si zabudli doma.

relaxacna miestnost v Zion spa v hoteli Grand Hotel River Park Bratislava

Plusy:

  • perfektná oddychová miestnosť
  • krásny výhľad
  • neobmedzený počet plachiet a uterákov
  • relaxačná hudba v saunách
  • pohodlné kreslá
  • klubové členstvo (zvýhodnené ceny na procedúry, wellness aj fitness)

Mínusy:

  • chýbala zábrana proti spáleniu okolo horúcej pece vo fínskej saune
  • privítali by sme aj ochladzovací bazénik

Plus/mínus:

  • prístup aj pre deti
  • prístup aj pre verejnosť (cena vstupu 50€/osoba)

[nggallery id=32]

Náš názor na wellness v Grand Hotel River Park  Bratislava:

Wellness v tomto hoteli sme vyskúšali počas nášho pobytu v hoteli. Prefektný dojem z hotela nepokazilo ani wellness. Najviac bodov tomuto wellnessu dávam za skvelú relaxačnú miestnosť, úžasné kreslá a výnimočný výhľad. Wellness je pre ubytovaných hostí zdarma a radovánky si tu môžete užiť už od 169€/noc/izba pri objednávke cez booking.com. Za túto cenu si okrem neobmedzeného wellnessu môžete vychutnať napríklad aj raňajky, alebo sa povoziť v Rolls Royce. Vo svete to tak už raz chodí, za značku a za kvalitu sa jednoducho platí a platí to aj v prípade v Grand Hotel River Park v Bratislave.

Celkové Hodnotenie WELLNESS V GRAND HOTELI  RIVER PARK

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * *

Prečítajte si tiež recenziu Grand Hotel River Park Bratsilava

Poznámka pre našich čitateľov! Hotel zmenil názov z Kempinski Hotel River Park na Grand Hotel River Park.

Užili ste si aj vy wellness v Grand Hotel River Park  v Bratislave? Bolo to pre vás príjemné a skvele ste si oddýchli, alebo by ste radšej niečo zmenili? Vaše postrehy a skúsenosti napíšte do komentárov pod článkom.

 


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info