MILUJEME WELLNESS

Recenzia: Wellness v Grand Hoteli Bellevue vo Vysokých Tatrách

Počas pobytu v Grand hoteli Bellevue sme sa, ako inak, najviac tešili na wellness. Aj keď sme už dopredu tak trochu vyzvedali na internete, čo nás čaká a na čo sa môžeme tešiť, vždy je to iné na vlastné oči. A hlavne na vlastnej koži.

Pri váhaní, či sme na správnom podlaží na nás z diaľky mávala recepčná wellnesu. Podľa našich županov správne tipla, že hľadáme wellness.

bazen

Pri príchode nás privítala „milým“ tónom a slovami: „tu si zoberte uterák a plachtu, ak chcete“ a k tomu nám strčila kľúče od skrinky. Aj ďalšia konverzácia sa niesla v príjemnom duchu, čo ju tam vôbec otravujeme.

Na našu otázku, aké procedúry máme v cene odpovedala: „A čo ja viem kto ste, čo ste? Najprv sa mi predstavte a potom sa môžeme baviť!“ S otvorenými ústami a nechápavým výrazom sme zo seba dostali číslo izby. „No to už je lepšie“, odpovedala a medzitým sprdla nás aj recepciu hotela, prečo nemáme farebné náramky.

Napokon nám vymenovala tri procedúry: oxygenoterapiu (inhalácia kyslíka), parafango (bahenný obklad) a inhaláciu minerálnej vody Vincentka. Všetky procedúry opísala jednou vetou a aj to nie celkom správne a na upozornenie na kontraindikácie akosi pozabudla. Parafango znelo najlepšie.

Podľa popisu recepčnej sme si pod procedúrou s názvom parafango predstavovali prinajmenšom čerstvé bahno, ktorým nás ponatierajú. Tajomstvo parafanga však spočíva v plastovej fólii, na ktorej je nanesené bahno zmiešané s parafínom, to celé sa nahreje a priloží na bolestivé miesto. Zabaliť do deky a už len zhasnúť svetlo. Nebyť relaxačnej hudby, ktorá tam hrala, pripadáme si ako v nemocnici.

V saunovej časti wellnessu sme samozrejme okúsili všetko čo sa dalo: fínsku saunu, 3 parné sauny – bylinkovú, soľnú a eukalyptovú. Vo fínskej vedierko s vodou nechýbalo. Na ochladenie najprv sprchy a potom vonkajší ochladzovací bazénik, v ktorom vzhľadom na zimné obdobie bola voda s úctyhodnou teplotou. Celým spa sa niesla príjemná relaxačná hudba.

Jacuzzi v bazénovej časti wellnessu nesľubuje práve relaxačné ticho, keďže v bazéne sa šantia prevažne deti. Pre rodičov to však môže byť výhoda – vegetujú si vo vírivke a ešte aj deti majú pod palcom. Dve muchy jednou ranou. A k tomu si môžu dať drink z Aquabaru, ktorý je hneď pri bazéne. Pochopiteľne kde sú deti, tam je aj hluk. Tomu sme sa vyhli, keď sme oddychovali v oddelenej časti, ktorá bola len pre hostí s procedúrami. Nikto nás však odtiaľ nevyhodil (možno si nás ani nevšimli:)).

Saunová časť je v prevádzke až po 15tej hodine, tak isto aj masáže a ostatné wellness procedúry, čo považujem, za mierne mínus, aj keď je  to v hoteloch pod Tatrami bežné. Áno, dôvod je mi jasný. Predpoklad, že väčšina ľudí je cez deň na svahu, je v poriadku, ale keďže sme mali pobytový balík s názvom Wellness, tak nás ani vo sne nenapadlo, že by sauny otvárali tak neskoro.

Sauny vo wellness Grand Hotela Bellevue:

 • Fínska sauna
 • Parná bylinková sauna
 • Parná soľná sauna
 • Parná eukalyptová sauna
 • Sprchy
 • Vonkajší ochladzovací bazénik
 • odpočiváreň
 • Vnútorný bazén (10x20m)
 • Jacuzzi
 • Aqua bar

Plusy wellness Grand Hotela Bellevue:

Mínusy vo wellness Grand Hotela Bellevue:

 • Sauny, masáže aj ostatné procedúry až od 15:00

Plusy/Mínusy vo wellness Grand Hotela Bellevue:

 • Jacuzzi v hlučnej časti
 • Wellness prístupné aj pre neubytovaných hostí

 Záver o Grand Hoteli Bellevue:

Keď si odmyslíme nepríjemnú pani recepčnú, tak wellness v Grand Hoteli Bellevue vo Vysokých Tatrách bol celkom príjemný. Príjemné sauny, plavecký bazén a aj bar. Hluku sme sa vyhli, keď sme oddychovali v oddelenej časti, ktorá bola len pre hostí s procedúrami. Nikto nás však odtiaľ nevyhodil (možno si nás ani nevšimli:))

Ako sa vám páčilo vo wellnesse v Grand Hoteli Bellevue? Napíšte nám o tom do komentárov pod článkom.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info