MILUJEME WELLNESS

Recenzia: Wellness v Grand Hoteli Bellevue vo Vysokých Tatrách

Počas pobytu v Grand hoteli Bellevue sme sa, ako inak, najviac tešili na wellness. Aj keď sme už dopredu tak trochu vyzvedali na internete, čo nás čaká a na čo sa môžeme tešiť, vždy je to iné na vlastné oči. A hlavne na vlastnej koži.

Pri váhaní, či sme na správnom podlaží na nás z diaľky mávala recepčná wellnesu. Podľa našich županov správne tipla, že hľadáme wellness.

bazen

Pri príchode nás privítala „milým“ tónom a slovami: „tu si zoberte uterák a plachtu, ak chcete“ a k tomu nám strčila kľúče od skrinky. Aj ďalšia konverzácia sa niesla v príjemnom duchu, čo ju tam vôbec otravujeme.

Na našu otázku, aké procedúry máme v cene odpovedala: „A čo ja viem kto ste, čo ste? Najprv sa mi predstavte a potom sa môžeme baviť!“ S otvorenými ústami a nechápavým výrazom sme zo seba dostali číslo izby. „No to už je lepšie“, odpovedala a medzitým sprdla nás aj recepciu hotela, prečo nemáme farebné náramky.

Napokon nám vymenovala tri procedúry: oxygenoterapiu (inhalácia kyslíka), parafango (bahenný obklad) a inhaláciu minerálnej vody Vincentka. Všetky procedúry opísala jednou vetou a aj to nie celkom správne a na upozornenie na kontraindikácie akosi pozabudla. Parafango znelo najlepšie.

Podľa popisu recepčnej sme si pod procedúrou s názvom parafango predstavovali prinajmenšom čerstvé bahno, ktorým nás ponatierajú. Tajomstvo parafanga však spočíva v plastovej fólii, na ktorej je nanesené bahno zmiešané s parafínom, to celé sa nahreje a priloží na bolestivé miesto. Zabaliť do deky a už len zhasnúť svetlo. Nebyť relaxačnej hudby, ktorá tam hrala, pripadáme si ako v nemocnici.

V saunovej časti wellnessu sme samozrejme okúsili všetko čo sa dalo: fínsku saunu, 3 parné sauny – bylinkovú, soľnú a eukalyptovú. Vo fínskej vedierko s vodou nechýbalo. Na ochladenie najprv sprchy a potom vonkajší ochladzovací bazénik, v ktorom vzhľadom na zimné obdobie bola voda s úctyhodnou teplotou. Celým spa sa niesla príjemná relaxačná hudba.

Jacuzzi v bazénovej časti wellnessu nesľubuje práve relaxačné ticho, keďže v bazéne sa šantia prevažne deti. Pre rodičov to však môže byť výhoda – vegetujú si vo vírivke a ešte aj deti majú pod palcom. Dve muchy jednou ranou. A k tomu si môžu dať drink z Aquabaru, ktorý je hneď pri bazéne. Pochopiteľne kde sú deti, tam je aj hluk. Tomu sme sa vyhli, keď sme oddychovali v oddelenej časti, ktorá bola len pre hostí s procedúrami. Nikto nás však odtiaľ nevyhodil (možno si nás ani nevšimli:)).

Saunová časť je v prevádzke až po 15tej hodine, tak isto aj masáže a ostatné wellness procedúry, čo považujem, za mierne mínus, aj keď je  to v hoteloch pod Tatrami bežné. Áno, dôvod je mi jasný. Predpoklad, že väčšina ľudí je cez deň na svahu, je v poriadku, ale keďže sme mali pobytový balík s názvom Wellness, tak nás ani vo sne nenapadlo, že by sauny otvárali tak neskoro.

Sauny vo wellness Grand Hotela Bellevue:

 • Fínska sauna
 • Parná bylinková sauna
 • Parná soľná sauna
 • Parná eukalyptová sauna
 • Sprchy
 • Vonkajší ochladzovací bazénik
 • odpočiváreň
 • Vnútorný bazén (10x20m)
 • Jacuzzi
 • Aqua bar

Plusy wellness Grand Hotela Bellevue:

Mínusy vo wellness Grand Hotela Bellevue:

 • Sauny, masáže aj ostatné procedúry až od 15:00

Plusy/Mínusy vo wellness Grand Hotela Bellevue:

 • Jacuzzi v hlučnej časti
 • Wellness prístupné aj pre neubytovaných hostí

 Záver o Grand Hoteli Bellevue:

Keď si odmyslíme nepríjemnú pani recepčnú, tak wellness v Grand Hoteli Bellevue vo Vysokých Tatrách bol celkom príjemný. Príjemné sauny, plavecký bazén a aj bar. Hluku sme sa vyhli, keď sme oddychovali v oddelenej časti, ktorá bola len pre hostí s procedúrami. Nikto nás však odtiaľ nevyhodil (možno si nás ani nevšimli:))

Ako sa vám páčilo vo wellnesse v Grand Hoteli Bellevue? Napíšte nám o tom do komentárov pod článkom.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *Booking.com

Odporúčanie na iné články

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info

Letné schladenie v bazéne, na horách alebo v ochladzovni? A čo tak všetko naraz v hoteli Bránica?

Kam sa ísť schladiť počas letných horúcich dní? Presne takto znela moja otázka v klasické pracovné štvrtkové ráno pred hláseným júlovým horúcim víkendom. Keďže sme už...
Viac info

Ocenenie „Penzión roka“ získal 5 rokov po sebe: Je čas, aby ste Wellness Penzión Strachan*** objavili aj vy

Každý z nás potrebuje občas (podľa mňa pravidelne) utiecť od dennodennej rutiny a poriadne zrelaxovať, výpnúť, zresetovať, turn OFF… Keď sme sa zobrali, povedali sme...
Viac info

Neviete čo s načatým letom? Zachráni vás termálne kúpalisko v Dunajskej Strede

Ani nechcem počítať, koľko rokov to už je, čo sme sa s našimi chodievali v lete kúpať do Dunajskej Stredy. Nechcem, ale tuším, že najmenej...
Viac info