MILUJEME WELLNESS

Recenzia: Sai wellness Senec – dizajn a vzdušnosť

Pozrite si najnovšiu recenziu na Sai wellness Senec >>>

Sai wellness je časťou Aquaparku Senec. Dostať sa sem a užívať si relax môžete dvomi vchodmi – jeden vchod vedie priamo z parkoviska pred aquaparkom a druhý vchod vedie z aquaparku.

the art of (1)
Trojhodinové vstupné cez priamy vchod stojí 15€, cez prechod z aquaparku stojí 12€ (za vstup do aquaparku) +7€ za každý vstup do wellnesu, alebo celodenný vstup s jedným vstup do wellnessu v cene za 20€ (22€ v letnej sezóne), kedy je len na vás, koľko tam vydržíte.

Pri vstupe na recepcii každý dostane plachtu a za poplaok 2€ si môžete požičať aj župan alebo osušku.

Jednoduchosť, elegancia, vzdušnosť. Asi tak sa dá tromi slovami opísať Sai wellness v Senci. Už je to zopár rokov, kedy sme prvý raz po rozšírení navštívili tento wellness v Senci, no stále ho zaraďujem medzi najkrajšie a najpríjemnejšie na Slovensku.

Čo si môžete užiť v Sai wellness v Senci?

Sai wellnes má širokou ponukou sáun  s veľkou vzdušnou oddychovou zónou s výhľadom na malú japonskú Zenovú záhradu. Zo sáun sy môžete vybrať:

 • 3 fínske sauny – malá fínska a  veľká bambusová vo vnútri a jedna samostatná vonkajšia
 • Parná sauna
 • Aromatická bylinková sauna
 • Soľný kúpeľ
 • Turecký hammam
 • Infra sauna

Na schladenie môžete využiť Kneippov kúpeľ, ochladzovací bazénik, hydromasážne sprchy a vedro so studenou vodou alebo ľadovú drť.sauna bar a masážne centrum. Relaxovať môžete v jednej z troch víriviek (2 vnútrné a jedna vonkajšia), alebo v samostatnej oddychovej miestnosti s relaxačnými vibračnými ležadlami za príplatok 1€.

Suché sauny:

Malá fínska sauna je menšia sauna s tromi stupňami lavíc ešte z pôvodných čias pred tým, než wellness nadobudol dnešnú podobu. Kurozitkou tejto sauny sú presýpacie bulharské hodiny, podľa ktorých je 25 minút len 15 :).

Veľká bambusová poskytuje taktiež tri stupne lavíc a dostatok priestoru pre väčší počet osôb, no počas pracovných dní býva spustená až po 17h. Nevýhodou týchto dvoch fínskych sáun je, že ochladzovací bazénik sa nachádza len vonku a po ceste sa človek mierne ochladne a znižuje sa efekt prudkého schladenia.

Naopak, vonkajšia fínska sauna je priamo nad týmto bazénikom. Voda v ochladzovacom bazéne má najmä v lete teplotu minerálky zabudnutej v aute, tak je lepšie ušetriť si cestu a hodiť na seba studené vedro.

Medzi suché sauny patrí aj infra sauna. Tá by si vo wellnesse tejto kategórie zaslúžila aj väčšie rozmery, pretože niekedy býva pekne narvaná.

Pri dverách do všetkých suchých sáun je ceduľka, ktorá zakazuje vstup v plavkách, a ktorú polovica textilných prebiehačov z aquaparku spokojne s dobrým pocitom, že robia niečo pre svoje zdravie, ignoruje. (Zásady správneho saunovania nájdete tu)

Parné sauny v Sai wellness:

Bez soli a bez pary to nejde. No dobre, v tomto prípade ide, ale nie je to to pravé orechové. V soľnej parnej saune sú síce veľké soľné kamene, no šikla by sa aj soľ na píling. Pôvodná parná a aromatická parná sú na tom s parou lepšie a ak použijete jednoduchú fintičku s ľadom, neuvidíte na meter pred seba.

Jedna vec, čo v parných saunách chýba, je hadica s vodou na opláchnutie lavice pred a po použití, takže nezostáva nič iné, len sa čľapkať v tekutine na lavici a namýšľať si, že je to len voda z pary.

Turecký hammam je v skutku dizajnový skvost, ale 5 minút po príchod nudy je viac než dosť.

Oddychová zóna

Po celom wellnesse sú rozmiestnené kreslá a pohodlné polohovateľné ležadlá, a keby sa vám málilo, za 1€ sú k dispozícii vibračné relaxačné ležadlá. Sai wellness zahŕňa aj moderné masážne centrum s niekoľkými salónikmi, v ktorom poskytujú rôzne druhy masáží.

Osobne tu zatiaľ negatívnu skúsenosť s masérmi nemáme, nanajvýš tak počúvanie dopravných alebo iných „uvoľňujúcich“ zvukov z rádia počas polovice masáže. Samozrejme, nie je to pravidlo, všetko záleží od maséra, na ktorého natrafíte, alebo ku ktorému sa objednáte. Vždy ich tu je niekoľko.

Plusy Sai wellness:

 • Počet a rozmanitosť sáun
 • Kapacita max 80 osôb, ktorá je aj pri plnej obsadenosti znesiteľná
 • Sauna bar
 • Masérske služby
 • Relaxačná hudba
 • Príjemný dizajn a kontakt s vonkajším prostredím

Mínusy Sai wellness:

 • Parná bylinková a suchá bambusová sauna v prevádzke až po 17h

 • chýbajú hadice s vodou v parných saunách

 • Ochladzovací bazénik je od vnútorných sáun príliš ďaleko a voda v ňom (okrem zimných mesiacov) je príliš teplá

 • Ešte stále slabá prevýchova plavkáčov v suchých saunách

Záver o wellnesse v Senci

Pre nás je Sai wellness niečo ako srdcová záležitosť a chodíme sem tak často, ako sa len dá. S dobrou knihou a troškou ovocia tu podriemkávame, saunujeme a oddychujeme niekedy aj celý deň. Okrem nás sem chodí pravidelne každý týždeň ešte zopár skalných návštevníkov. Je to to najlepšie miesto na reset, tak neváhajte, a staňte sa aj vy jedným z nás, tento  Sai wellness v Senci za to stojí.

Ak ste aj vy boli v Sai wellness v Senci, napíšte nám o tom do komentárov pod článkom. Aj váš názor pomôže uľahčiť rozhodovanie pred návštevou tohto wellnessu.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * *
Celkovo: * * * * *

 

Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info