MILUJEME WELLNESS

Recenzia: Grand Hotel Bellevue vo Vysokých Tatrách

Keď prišiel čas na víkendový pobyt pod Tatrami a náš vybraný Grand hotel Praha bol obsadený, padlo slovo na Grand Bellevue v Hornom Smokovci.

Hotel netrpí práve vzhľadom typického romantického horského hotela, pripomína skôr dva prepojené panelákové bloky trčiace zo stráne, bohužiaľ zdevastovanej kalamitou.

bellevue hotel

Keďže v tom čase práve napadla 45-centimetrová vrstva čerstvého snehu, a my sme sa snažili vyštverať autom na horné parkovisko, tak po prvom šmyku nám bolo jasné, že dolné parkovisko bude tá správna voľba.

Zaparkovali sme hneď vedľa mladej dvojice, ktorá roztomilo vyhrabávala svoje auto spod snehu lopatkou. Nuž a ako sa vraví: kto druhému jamu kope, sám do nej spadne. A spadli sme aj my. Teda skôr zapadli.

Po tom, čo sme sa minútku pobavili na tímovej práci mladej dvojice a chceli ešte upraviť polohu auta, zapadlo do snehu aj to naše. Ešte lepšie bolo, keď sme na seba vzápätí zdesene pozreli a skríkli: nemáme lopatku!!! Našťastie, jedna pohotovostná stála pri dverách.

Interiér vstupnej haly, recepcie a komunikačných priestorov je v secesnom štýle. Recepčné na checkingu boli milé, ku kartám od dverí sme dostali aj voucher na wellcome drink. Potom už len cesta jedným výťahom na -2 a druhým na +6 a boli sme na tom správnom podlaží.

Hotel Bellevue v Tatrách - izba, postele

Moment prekvapenia prišiel po príchode na izbu. V očakávaní izby hodnej štvorhviezdičkového grand hotela nás prekvapila izba na úrovni 3*.

Stroho zariadená malá neútulná izba s červenými závesmi nebola zrovna ideálom našich snov. Nuž ceny dole v bare ako v 5*, izba ako v 3*, priemer sú 4*. Čistotu snáď ani netreba hodnotiť, tá by mala byť v takomto hoteli samozrejmosťou.

Grand Hotel Bellevue sa svojimi možnosťami vyžitia môže skutočne označiť ako grand.

Poskytuje wellness s plaveckým bazénom, beauty salón, fitness centrum, telocvičňu, bowling, biliard, squash, stolný tenis, stolný futbal a lyžiarsku školu. Okrem toho má jednu veľkú a tri menšie konferenčné sály, butik so suvenírmi, Lobby bar, Lucullus Bar, AquaBar, Bowling bar, Slovenskú reštauráciu a Reštauráciu Savarin ( pre ubytovaných hostí formou švédskych stolov).

O čo horší výber, o to lepšia chuť

Áno, presne tak. O čo horší výber z ponuky jedál švédskych stolov na raňajkách a večeri bol, o to bola lepšia chuť. A chuť bola na môj veru vynikajúca. Výber najmä raňajok pokrivkával na jednu nohu, večera už na tom bola lepšie. Rozhodne to však nebol výber hotela v 4* kondícii. Večere sme si doobjednávali za akciovú cenu 8€/osobu namiesto 15€, čo dobrá cena, nápoje sa platili zvlášť. A tak dať si po večeri čaj s citrónom za 3,10€ je úplná paráda :). Idylku každý večer dokresľovala živá hudba pianistu. Celkový prístup personálu bol skvelý, až na jednu výnimku vo wellnesse.

[nggallery id=2]

Keďže počasie prialo, snehu riadne nakydalo a slniečko krásne svietilo, na zábavky typu squash či fitko nám čas ani nezvýšil, radšej sme sa išli šantiť do snehu, ktorý je v takom množstve v zemepisných šírkach odkiaľ pochádzame, skoro ako legenda.

Poloha hotela, ako východiskového bodu na túry či lyžovačku, je ideálna. Vzdialenosť na stanicu tatranských električiek a autobusu je 200-300m. Zastávka ski-busu je priamo na ceste pod hotelom. Blízko je aj zubačka na hrebienok.

Nuž čo dodať na záver ku Grand Hotelu Bellevue?

Ranný výhľad na zasnežené Tatry bol skutočne nádherný. Dá sa povedať, že náš wellness víkend dopadol dobre, napriek tomu, že hotel celkom nesplnil naše očakávania. Grand hotel Bellevue má ešte zopár slabých miest, preto mu držíme palce pri ich zlepšovaní.

Už ste boli v Grand hoteli Bellevue v Starom smokovci? Ako sa vám tam páčilo? Vrátili by ste sa? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami s týmto hotelom v komentároch pod článkom.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Izby: * * *
Strava: * * * *
Vybavenie: * * * * *
Dostupnosť: * * * * *
Dizajn: * * *
Pomer cena /služby: * * * *
Celkovo: * * * *


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info