MILUJEME WELLNESS

Recenzia: GINO wellness – Termal park Bešeňová

Možno ste už počuli, že wellness Gino Paradise v Bešeňovej, je jeden z najlepších wellnessov na Slovensku. Teda aspoň sa to hovorí.

My sme sa však rozhodli, že si to overíme na vlastné oči, či na vlastnej koži, aké toto wellness skutočne je a čo ponúka.

besenova

Aj keď sa nám do wellnessu na prvý krát dostať nepodarilo, pretože práve prebiehala v daný týždeň rekonštrukcia, nevzdali sme sa a vrátili sa o pár mesiacov.

Bola práve júlová sobota, takže nám bolo jasné, že pri pokladniach bude mierna fronta Čechov, Poliakov a iných cezpoľných kúpačov.

Aj státie v rade malo svoj význam, pretože sme si lámali hlavu, ktorý balík si vybrať. Naším cieľom bolo najmä wellness a ten zahŕňa len jeden balíček a to VIP (celodenný vstup za 33 €, 3 hodinový za 30€).

Vstupenky sme rozlúskli a rozdelili sa do šatní. Prezliekanie v šatni bolo dosť zaujímavé. Premávka vysoká a ulička priúzka. Skrinka pri toaletách, nebola najlepšia voľba, pretože ľudia čakajúci s prekríženými nohami na toaletu značne blokovali priestor. Projektant sa trošku sekol, keď na 5 WC navrhol len jedno umývadlo medzi skrinkami 🙂

Poďme sa wellnessovať:

Zvedaví, vyzbrojení uterákom, minerálkou a niečím na čítanie, sme naštudovali mapku aquaparku a trafili do wellnessu. Vstup do saunového sveta bol v plavkách správne zakázaný. Sklamanie prišlo, keď nám teta oznámila, že vstup do saunového sveta je len na tri hodiny!

Druhé prekvapenie bolo, keď sme si so sebou nemohli zobrať uterák a minerálku. K dispozícii boli napájadlá s nesýtenou „pramenitou“ vodou a sódou (teplou). Plastové poháriky, si potom ľudia nosili do sauny a schovávali kade tade za dekorácie.

V samotnom wellnesse je k dispozícii bylinková, soľná a mentolová inhalácia, rímsky kúpeľ,  fínska sauna, kneippov kúpeľ, tepidárium, ochladzovací bazén s kúskami ľadu, hydromasážny bazén a sprchy, hydromasážny bazénik na nohy, vodná cesta, ľad, vyhrievané lavice a turecký penový kúpeľ hammam – na objednávku za príplatok.

Sauny boli pekné, vo všetkých hrala príjemná relaxačná hudba a aj teplota bola správna. Osobitné plus udeľujem za soľ na soľný píling v soľnej saune. Efektná bola aj atrakcia s názvom vodná cesta – kneippov kúpeľ v lepšom prevedení.

Do ochladzovacieho bazénika s kúskami ľadu padlo raz za čas zo päť ľadových kociek. Neviem, či práve vďaka tomu, ale voda v bazéniku bola pomerne dobre studená. Po vyjdení z bazéna bez uteráka neostalo nič iné, ako sa zabaliť naspať do mokrej plachty. Po prednesení poznámky na margo zdraviu škodlivého oddychovania v mokrej plachte nám však pani vrchná saunárke plachtu vymenila.

Dizajn wellnessu je miestami štýlový a miestami aj mierne gýčový, avšak  škoda je, že je bez denného svetla. Taký krásny výhľad z neho mohol byť! Viac okien by prospelo aj vzduchu vo vnútri. Parné sauny boli dosť prevoňané a vôňa bola intenzívna aj mimo nich. K tomu sa pridali ďalšie arómy zo svietnikov s vonnými esenciami a aróma bola aj na doskami zabednenej terase. Poviem vám, celkom sme sa tešili von, aby sme sa nadýchali čerstvého vzduchu.

Kapacita wellnessu na baneri bola 54 osôb. Podľa zásad správneho saunovania je dobré si po každej saune aspoň 15min. oddýchnuť a poležať, no počet lehátok v tepidáriu bolo rovných 8, plus nejaké vyhrievané lavice, na ktorých si teda človek veľmi nepohovie. Nech rátam ako chcem, niekde asi nastala chyba.  Keďže vonku bola tridsiatka a sauny vo švíkoch nepraskali, tak sme si vždy miestečko na oddych našli, no v čase nátresku to môže byť celkom problém.

Plusy Gino Paradise Bešeňová:

Mínusy Gino Paradise Bešeňová:

  • Nemožno si so sebou zobrať uterák ani minerálku
  • Celé wellness extrémne prevoňané
  • Málo ležadiel na oddychovanie
  • Chýba sauna bar

Plus/mínus Gino Paradise Bešeňová:

  • Vstup do 15 rokov zakázaný

Náš názor na  wellness v Gino Paradise v Termalparku Bešňová:

Staronový GINO wellness v Bešeňovej je celkom dobrá atrakcia pre návštevníkov aquaparku, ktorí behajú zo sauny do sauny, no pre pravých saunistov, ktorí majú wellness ako pravidelný rituál každý týždeň, veľmi určený nie je. To platí aj vzhľadom k pomerne vysokej cene, časovému obmedzeniu a niektorým ďalším obmedzeniam.

Každopádne Bešeňová ako aquapark, navyše aj s liečivou vodou, môže byť celkom príjemné spestrenie pobytu pod Tatrami. Ak sa predsa len na tlačenku v bazénoch a saunách necítite, tak môžete ísť napríklad do Kúpelov Lúčky.

Ako sa vám páčilo v Gino Paradise v Bešeňovej. Vaše dojmy nám môžete napísať do komentárov pod článkom.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * * *Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info