MILUJEME WELLNESS

Recenzia Baan Thai: Už vieme ako relaxujú thajský kráľ a kráľovná


Ako radi dostávate darčeky? Hlúpa otázka, však? A ako radi dostávate darčeky vo forme poukážky na wellness procedúru alebo masáž? Pri všetkej skromnosti, ja si teda lepší darček pre seba neviem ani predstaviť. Úžasné je, že to vedia aj moji najbližší. 🙂

Potom sa stane to, že keď oslavujem sviatok, ako teraz v polovici septembra, keď som oslavovala okrúhle narodeniny, som dostala štyri wellness poukážky od štyroch rôznych ľudí!

Viete si to predstaviť?

Štyri wellness dávky! Musela som si návštevy wellness a masážnych salónov rozplánovať, aby som sa od toľkej blaženosti nezbláznila. 😀

Baan Thai pred vchodom

Prvý darček, o ktorom bude aj táto recenzia, som mala ako prekvapenie, nevedela som kam ideme a čo budeme robiť, aj keď niečo som samozrejme tušila.

Bol piatok pred šiestou večer a môj najskvelejší partner ma zobral do Baan Thai v bratislavskom Hoteli SOREA REGIA.

Následne vznikla fotografia oslávenkyne pred vchodom salónu, kedy som už na 100% vedela, že ma čaká príjemný večer v Kráľovskom údolí (to je skutočná adresa salónu, nevymýšľam si).

Prišli sme, saunovali sme a (nad toxínmi) zvíťazili sme

Celá wellness paráda sa začala takmer dve hodiny pred procedúrkami. V cene darčekového kupónu bola aj fínska sauna na dve hodiny zdarma.  Všetko mal pod taktovkou môj drahý, ja som sa len nechala unášať slávnostnou atmosférou a viesť večerom ako kráľovná.
Najprv nás každého odprevadili do šatne, kde sme sa prezliekli do županu. Pamätám si, že materiál bol veľmi príjemný a mäkučký. Presne taký aký mám doma. 😉

Mínusové bodíky som sa rozhodla udeliť pri pohľade na horu kozmetiky (v šatni aj v oddychovej miestnosti), ktorá bola všade. Doslova. Neviem ako to bolo myslené, či som sa mala umyť gélom jednej značky a natrieť krémom druhej, tretej, štvrtej značky …

Ale v poslednej dobe sa často s tým stretávam, že v salónoch sa kombinuje veľmi veľa značiek. Na jednej strane, možno si z tej „hojnej“ kôpky má každý možnosť vybrať tú svoju značku (to by bol ten lepší prípad), na druhej strane ľudia s citlivou pleťou ako ja by sa mali vyvarovať kombináciám rôznych značiek a zložení, ktoré nepoznajú pretože si môžu narobiť nepríjemnosti v podobe pigmentových fľakov alebo iných kožných prejavov.

Aj mňa to lákalo objavovať nové, čoby nie? 😛 Moja profesionálna deformácia je, že každý krém hneď skúmam „odzadu“. Pozerám si najprv zloženie a nie to, či krém vonia alebo nie, či má pekný obal alebo nie.

Je na to aj super aplikácia CosmEthics, naskenujete si čiarový kód a hneď vám vyhodí, či tam je niečo čo tam nepatrí. Etiketa veľa napovie o etike produktu. 😉 Jednoznačne, ak si nič iné z tohto poučného úseku 😉 nezapamätáte a nechápete, prečo sa vôbec zaoberať zložením kozmetiky, stačí ak budete vedieť, že Paraffinum Liquidum  = nenatierať.

Baan Thain sauna

Je to synteticky spracovaná ropa na kozmetické účely, upcháva póry a má fatálne následky, lebo ju nefiltruje pečeň a narušuje prirodzený ochranný plášť kože, z čoho vznikajú rôzne dermatitídy. Námatkovo som nič také v tejto kôpke našťastie nenašla.

Oddychovú miestnosť sme mali iba pre seba a bola to paráda. Na striedačku sme si dávali jedno kolo v saune a druhé kolo v ľadovej sprche.

Rada vám pripomeniem, že návod ako sa správne saunovať si môžete prečítať tu. Čím kvalitnejšie sa saunujete, tým lepšie budú účinky.

Čo nás veľmi potešilo bolo nachystané osvieženie – čaj, citronáda, ovocie, vitamíny a keksíky. Pani recepčná sa pár krát aj zastavila, či máme všetko. Toto bol pohostinný nadštandard, ktorý ocení každý zákazník.

Baan Thai oddychová miestnosť a osvieženie

Čo sa týka celkovej atmosféry, od začiatku na mňa všetko pôsobilo veľmi relaxačne a nepotrebné myšlienky ostali bez kompromisov za dverami Baan Thai kráľovstva.

Napriek tomu som pri pohľade do sprchového kúta plného vlasov druhý krát trošku nechápala…

V našom prípade sme mali wellnessovanie zadarmo ako darček, takže nejak to rozpitvávať nebudem.  Ale napíšte nám dole do komentárov, ako riešite túto hygienickú nepríjemnosť, ktorá kazí celý dojem vo wellness, za ktorý si zaplatíte.

90 minút kráľovského relaxu


Najviac som sa samozrejme tešila na masáž a minúty do začatia kráľovského rituálu som odpočítavala. Keď si po nás prišli krásne a vysmiate masérky pôvodom z Thajska, čas prestal existovať!

V Thajsku som síce ešte nebola, ale wellness pôžitkári Deni a Martin áno a ako sa stali závislákmi na masážach nám prezradili v tomto článku. A presne tak som si predstavovala aj ja svoj „thajský“ wellness zážitok v Bratislave. Potešujúca správa je, že svoj kúsok Thajska som v Baan Thai našla aj ja.

Ale pekne po poriadku. Alebo skôr tak ako si to pamätám. 🙂

Jednorázové spodné prádlo počas masáže, aby to vaše zostalo čisté.

Presunuli sme sa do vedľajšej časti salóna o poschodie nižšie, kde nás čakal takýto kráľovský pohľad.

Obidvaja s partnerom sme „nafasovali“ jednorazové spodné prádlo a spoločne sme sa pri pohľade do zrkadla tak rozosmiali, že sa z nás smiali aj Thajčanky. Nuž, človek celý život niečo objavuje a my sme v tom momente práve objavili čaro tohto „odevu“.

Môj balíček začínal thajskou pedikúrou. Po kúpeli nôh mi moja masérka (ospravedlňujem sa, jej meno som bohužiaľ zabudla a tak som sa snažila si ho zapamätať) odstránila pomocou pemzy zrohovatenú časť kože z chodidiel.

Nasledoval píling celého tela. Táto procedúra bola veľmi intenzívna a voňavá, kokosovo-levanduľová. Po osprchovaní som cítila to „vyhladenie“ úplne všade. 😉

Balíček thajského kráľa, ktorý sa vyvaľoval hneď vedľa začal rovnakým pílingom ako som mala ja. Obidvaja sme pochvalne hmkali. 🙂

Po sprche sme sa vrátili späť na masážne kreslo. Ja na svoje, Matúš na svoje a moja masérka si zobrala do parády moje ruky a urobila mi zábal. Cítila som, ako sa mi uvoľňuje napätie v rukách a to bolo veľmi fajn.

Potrebujete relax? Stačí zadať destináciu:

Môj wellness kolega vedľa si akurát vychutnával rašelinový zábal na ramená a krk. Ako mi neskôr prezradil, na ten sa tešil najviac. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov.

Od momentu, kedy ma masérka začala masírovať po celom tele až nakoniec prešla na masáž tváre, hlavy, dekoltu, rúk a nôh, už som nemala absolútne poňatie o tom, ktorá procedúra bola ktorá, či mi naniesla kaviárovú masku alebo tú zo zlata. Môžem len povedať, že celkový zážitok bol korunovaný dokonalými masážnymi pohybmi a technikou thajských ručičiek a všetky nižšie uvedené oleje a krémy tomuto zážitku len dopomohli. Vymasírovaní, hydratovaní, vyživení a oddýchnutí sme vedeli, že sa tu musíme ešte vrátiť.

Pre úplnosť informácii, uvádzam kompletný spa program a názvy procedúr, ako išli za sebou.

Balíček Thajská kráľovná obsahoval:

 • pedikúra
 • celotelový píling kokos – levanduľa
 • celotelová masáž čokoládovým olejom
 • masáž hlavy
 • masáž tváre a dekoltu bio olejom podľa vlastného výberu
 • kaviárová maska alebo maska z 24 karátového zlata
 • zábal na chodidlá
 • zábal rúk
 • ukončenie procedúry krémom z bielej čokolády

Balíček Thajský kráľ obsahoval:

 • rašelinový zábal na chrbát
 • celotelový peeling kokos – levanduľa
 • masáž hlavy
 • ošetrenie pleti sérom z 24 karátového zlata
 • celotelová masáž
 • zábal rúk a nôh

Plusy Baan Thai :

 • Sprcha priamo v každej masážnej miestnosti
 • Poctivá masáž CELÉHO tela
 • Príjemná hudba
 • Vyškolené thajské terapeutky
 • Silnejšia masérka partnera a jemnejšia masérka partnerky
 • Bohaté občerstvenie
 • Exkluzívne zariadenie salóna

Mínusy Baan Thai:

 • Malá sauna – pre dvoch akurát
 • Hromada voľnej kozmetiky, z ktorej si človek nevedel vybrať, pôsobila rušivo
 • Sprchový kút neprispôsobený wellnessovému štandardu

[nggallery id=64]

Naše zrhnutie rituálu Thajský kráľ a Thajská kráľovná v Baan Thai v Bratislave:

Rituál thajskej kráľovnej alebo kráľa je vhodný pre pár, aj pre jednotlivcov. Môj Matúš kúpil dva kupóny, lebo každá kráľovná má vždy po boku svojho kráľa (alebo naopak 🙂 ). Wellness nie je len o relaxácii a zlepšení vzhľadu, ale aj o psychickom naladení a keď ste dvaja v domácnosti, tak je lepšie, aby boli predsa obidvaja „v pohode“. 🙂

Úvodné muchy, ktoré som vychytala sa dajú jednoducho napraviť – údržbou čistého odtoku v sprche a výskyt kozmetiky každého druhu by som nechala tak. Je to môj subjektívny názor, že jej tam bolo priveľa a niekomu sa to možno páči. Každý má právo na výber, ja si však vyberám keď sa dá tie prírodné riešenia.

Samotný rituál – aj keď sme občas niečomu nerozumeli, len sme sa usmievali a počúvali každý pokyn milých masérok, bol dokonalý wellness zážitok, aký sme ešte nezažili. Za 90 minút thajskej masáže som bola celá uvoľnená, napätie svalov odišlo a bola som zrelá jedine tak do postele. To isté nám odporučila aj pani recepčná pri odchode.

Baan znamená v preklade dom alebo domov a keďže domov sa vždy radi vraciame, sme presvedčení, že aj do Bann Thai sa budeme vracať pravidelne. Pretože si zaslúžime mať sa ako kráľ a kráľovná. Ak si myslíte, že si to zaslúžite aj vy, je ten správny čas na objednanie si tejto kráľovskej procedúry.

Boli ste už v Baan Thai v Bratislave? Vyskúšali ste aj Vy masážny rituál Thajský kráľ a Thajská kráľovná? Svoje postrehy nám napíšte do komentárov 🙂

Celkové hodnotenie Baan Thai v Bratislave:

Čistota: * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sauny: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Potrebujete relax? Stačí zadať destináciu:Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info