MILUJEME WELLNESS

Raj pre rodiny s deťmi – Penzión Uko: na Slovensku nemá páru

A nie len na Slovensku, ale aj v Čechách. Tento penzión sme na jeseň navštívili viac – menej náhodne. Avšak dojem, aký v nás zanechal, bol viac než prekvapivý.

Penzión Uko leží v srdci Jizerských hôr v dedinke Bedřichov, čo by kameňom dohodil (asi 10km) od mesta Liberec.

uko penzion

Nie je dedinka, ako dedinka, pretože Bedrichov alebo Béďov, ako ho volajú domáci, je skôr horské stredisko ponúkajúce bohaté zimné aj letné športové vyžitie.

Cesta z Liberca do Bedřichova je malé veľké horské bludisko. Svedčí o tom aj to, že sa nám aj s navigáciou podarilo v okolí zablúdiť :). Keďže tu myslia aj na takéto prípady, stačí zavolať na „číslo záchrany“ penziónu a personál sa ochotne zahrá na navigáciu po telefóne.

Penzión Uko tvoria 3 budovy a priľahlé parkoviská, ktoré sa na noc uzatvárajú rampou, takže hostia môžu kľudne spávať bez obáv, že ich autá dostanú nohy. Vchodové dvere do týchto budov sú na čip, čo je tiež z hľadiska bezpečnosti príjemné. Na prízemí hlavnej budovy sa nachádza recepcia a bar v jednom, reštaurácia, detský kútik a bowlingové dráhy.

Na prízemí druhej budovy je sympatické wellness centrum so saunami, bazénmi, vírivkou a odpočivárňou. Vyššie podlažia sú určené na ubytovanie hostí, kde je na výber z izieb rôznych veľkostí a počtov lôžok. Izby sú veľmi útulné s vlastnou kúpeľnou a televízorom. V každom z objektov je k dispozícii spoločenská miestnosť a kuchynka, kde si človek môže ukuchtiť nejaké to vlastné jedlo.

Raj pre rodiny s deťmi

Mnohé rodiny s deťmi majú často krát dovolenkový problém, či už je to s detskou stravou, vybavením potrebným pre starostlivosť o deti a atrakciami alebo programom pre ne, pretože okrem jednej šmykľavky pred penziónom alebo hotelom nemajú väčšinou vôbec nič.

Naopak, Penzión Uko myslí na najmenších v každom smere a zadarmo má k dispozícii detské nočníčky, dosky na WC, vaničky, prebalovacie pulty, baby sittery, hračky, knižky a rozprávky na DVD, detský riad, stoličky na kŕmenie. Okrem toho sa môžu ratolesti vyšantiť na veľkom detskom ihrisku, zaskákať si na trampolíne, zahrať si minigolf alebo sa okúpať v detskom bazéne.

Ak si chcú rodičia ukradnúť aj chvíľku pre seba vo wellnesse alebo na masáži, nie je to žiadny problém – pre deti sa v penzióne organizujú škôlky, kde sú deti pod dohľadom a majú o zábavu postarané, takže aj rodičia si môžu užiť spolu a nie len na striedačku.

Na priateľskej vlne

Atmosféra celého penziónu je veľmi uvoľnená, neformálna a priateľská. Nie len obsluha v bare a reštaurácii je milá a pozorná, ale bez problémov sa dá pokecať aj s vedením penziónu alebo aj samotnými majiteľmi, manželmi Ukovými, napríklad pri prechádzke po okolí, pri bowlingu, alebo pri grilovačke. Okrem toho pravidelne pripravujú víkendové pobyty s rôznou tematikou, a tak si každý môže nájsť to svoje srdcové.

Celkový dojem z Pneziónu Ukov Bedřichove:

Po prečítaní tejto recenzie sa možno mnohým bude zdať, že je to platená reklama Penziónu Uko, ale v skutočnosti to tak nie je. Tento penzión skrátka nemá chybu a natoľko sa nám zapáčil, že sa tam určite ešte niekedy vrátime. A preto či v zime na lyžiach alebo na bežkách, či v lete na bicykli alebo po vlastných, je pobyt v Bedřichovskom Penzióne Uko skvelý zážitok pre malých aj veľkých a môžeme ho vrelo odporučiť. Veď nie nadarmo bol ocenený titulom „Penzión roku“.

Boli ste aj vy už v tomto penzióne? aké máte s ním skúsenosti sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Izby: * * * * *
Strava: * * * * *
Vybavenie: * * * * *
Dostupnosť: * * * * *
Dizajn: * * * *
Pomer cena /služby: * * * *
Celkovo: * * * * *Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info