MILUJEME WELLNESS

9 krát ÁNO – 2 krát NIE = privátne wellness 7 Spa v Bratislave

Poznáte ten čas, keď sedíte pri práci, na okná bubnuje letný dážď a najradšej by ste nepohli ani prstom?

Áno? Tak sa tešte!

Máte totiž skvelú zámienku prelúskať zľavové portály a vyraziť za sladkým relaxom do nového wellness.

7 Spa - privátne wellness Bratislava

My sme tak natrafili na privátne wellness 7 Spa v Bratislave, ktoré sľubovalo 2 hodiny v luxusnom prostredí pre 2-5 osôb za 28€. Stačila telefonická objednávka a už sme sedeli v aute 🙂

Privátne wellness 7 Spa sa nachádza v centre Bratislavy a robili sme si naň zálusk už dlhší čas.  Objavili sme ho pri návšteve zážitkovej reštaurácie Benihana, ktorá je hneď vedľa. (Fotky aj video z tohto zážitku nájdete na konci recenzie 🙂 )

Po zazvonení nám strážnik otvoril dvere a my sme mohli vojsť do elegantnej, naozaj krásnej, vstupnej haly. „Idete do wellness? Tak nech sa páči, môžete ísť výťahom na -1“.

7 Spa - privátne wellness Bratislava

Dole nás už čakal wellness recepčný, ktorý nám nadelil uteráky a plachty, ukázal nám šatne a ako jeden z mála upozornil na to, že pred saunou sa treba osprchovať (mohol ešte dodať prečo a bolo by to skvelé 🙂 ).

Oddelené dámske a pánske šatne boli tak, ako celé  priestory wellness, veľmi elegantné a dobre vybavené. Po prezlečení nás ešte previedol celým wellnessom a kardiozónou (malé fitness so strojmi na kardio cvičenie), ktorá je tiež v cene vstupu.

Na úrovni vybavená kardiozóna vyzerala lákavo, len neviem, kedy jej možnosti využiť. Saunovať sa ihneď po cvičení alebo cvičiť po saunovaní, to je prilievanie oleja do ohňa a hazard so zdravím! (Viac o tom, prečo nie vhodné cvičiť ihneď pred alebo po saune, sa dočítate tu..)

Čo ponúka wellness 7 Spa?

Po príchode do oddelenej wellness zóny sme si hovorili „Waw, tak takto by malo vyzerať každé privátne wellness“. Čakala tu na nás fínska sauna, parná sauna, ochladzovací bazénik, jacuzzi, sprcha vichy a oddychový priestor.

Sauny boli naozaj skvelé, najmä fínska bola krásna a v nadštandardnom prevedení. Na kvalite a ani na cene tu určite nešetrili. Nechýbalo ani vedro s vodou a v parnej hadica na osprchovanie lavice. Nemôžeme inak, než nadeliť samé plusy 🙂

Avšak je veľká škoda nepríjemných detailov, ktorým sa tu mohli rozhodne vyhnúť. Bez nich by sme totiž toto wellness pasovali za jedno z najlepších privátnych wellness v Bratislave. (Veríme, že nabudúce už budeme milo prekvapení 🙂 )

Nasledujúce dve chyby by mali byť už odstránené, preto budeme radi, ak nám dáte vedieť, či už je všetko OK 🙂

Prvé schladenie v ochladzovacom bazéniku prinieslo aj prvé schladenie nadšenia. Steny aj dno bazénika boli na dotyk mierne slizké a na dne bol usadený piesok a iný nie príliš lákavý materiál. Dalo sa to síce prežiť, ale tomuto sa v „luxusnom wellness“, ako sa sami označujú, mohli naozaj vyhnúť.

Nasadiť plynové masky, ide sa do vírivky!

7 Spa - rivátne wellness Bratislava - jacuzzi

Druhá „perlička“ na nás čakala v jacuzzi. Okrem perličkovej vodnej masáže nás vo vírivke prekvapil ukrytý bonus.

Je nám jasné, že privátne wellness nesie so sebou aj isté možné riziká v podobe biologického materiálu, ktorý je treba patrične chemicky spacifikovať 🙂 , avšak v tejto vírivke to s bazénovou chémiou naozaj prehnali.

Smrad, aký vychádzal z vody po spustení trysiek, nás začal tak dusiť, že sme po dvoch minútach vystrelili ako rakety k oknu nalapať sa čerstvého vzduchu. Že je voda vo vírivkách viac cítiť po chémii, tak s tým sa stretávame pomerne často, avšak toto bol naozaj extrém!

Plusy privátneho wellness 7 Spa v Bratislave:

 • Príjemný dizajn
 • Zapožičanie uteráka aj plachty
 • Kvalitné sauny
 • SOS tlačidlá v saunách
 • Vedro s vodou vo fínskej a hadica na osprchovanie lavice v parnej saune
 • Možnosť objednať si občerstvenie z vedľajšej japonskej reštaurácie
 • Možnosť masáží
 • Príjemná relaxačná hudba
 • Súkromie

Mínusy privátneho wellness 7 Spa v Bratislave:

 • ochladzovací bazénik by si zaslúžil vydrhnúť
 • dusivý smrad chémie vo vírivke

(Od majiteľov tohto wellnessu sme už dostali informáciu, že tieto závady boli odstránené, preto budeme veľmi radi, ak nám dáte vedieť, či bolo všetko v poriadku 🙂 )

Plus/ Mínus súkromného wellness 7 Spa v Bratislave:

K dispozícii kardiozóna – ak ju využiť, tak odporúčame jedine s dlhším časovým odstupom

[nggallery id=46]

Náš celkový názor na privátne wellness 7 Spa v Bratislave

Oddych v tomto wellnesse sme si napriek 2 chybám, ktoré nás tu prekvapili, celkom príjemne užili. Pekný dizajn a relaxačná hudba spravili svoje. Úplne v pohode by sme zniesli aj 3 hodinky, dve boli dosť málo. Škoda, preškoda, že bazén aj jacuzzi neboli v 100%tnom stave (Tieto chyby by mali byť už odstránené, tak budeme radi, ak nám napíšete, či bolo všetko OK 🙂 ). Veríme však, že si na to prevádzkovatelia dajú pozor. Ak teda hľadáte súkromné wellness v Bratislave, 7 Spa vás možno prekvapí.

Hodnotenie wellness 7 Spa v Bratislave

Čistota: * * *
Ochota personálu:  * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena/služby: * * * * *
Celkovo: * * * *

TIP NA ZÁVER: Hneď vedľa 7 Spa sa nachádza už spomínaná reštaurácia Benihana, ktorá určite stojí za návštevu. Kuchári tu pripravujú jedlo priamo pred vami, spievajú, tancujú, flambujú… 🙂 Zoberte svoju rodinu či priateľov na večeru sem a o skvelý zážitok a výborné jedlo budete mať postarané. Veď pozrite sa sami:

[nggallery id=47]

Boli ste už vo wellness 7 Spa v Bratislave? Akú ste mali s týmto wellness skúsenosť vy? Svoje postrehy nám napíšte do komentárov nižšie.

Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info