MILUJEME WELLNESS

Sklené Teplice: Horúca liečivá voda a v jaskyni, ktorá vám uľaví

Už dávnejšie sme zistili, že mať plavky v aute stále v pohotovosti sa na ozaj vyplatí. Ak patríte k spontánnym či dychtivým kúpačom, tak vám plavky odporúčam ako povinnú výbavu auta.

Využiť ich môžete napríklad pri hodinovej relaxačnej zastávke v Sklených tepliciach v jaskynnom kúpeli Parenica.

Sklené teplice ležia v prekrásnej prírode Štiavnických vrchov. Dostať sa sem môžete priamo z diaľnice zjazdom smer Lehôtka pod brehmi. Potom už len 8km jazdy cez malebnú prírodu, a ste tam.

Do Parenice je dobré sa telefonicky objednať. Ak sa však rozhodnete pre malú relaxačnú vložku počas úmornej cesty diaľnicou, nič sa nedeje. Možno si budete musieť hodinku počkať, spoznať krásy okolia na polhodinovej prechádzke, dať si kávičku, ale vstupenky sa dočkáte.

Tie si kúpite v kaviarni Kur Salon, kde dostanete na podpis aj reverz, že netrpíte žiadnymi chorobami, na ktoré by horúca voda nemusela mať taký blahodarný účinok ( napr. vysoký krvný tlak apod.) Vstup je vždy o pol a celej hodine a kapacita je obmedzená.

Parenica v Sklených Tepliciach

Kúpele Parenica sú unikátne nie len teplotou liečivej vody (42°C), ale najmä tým, že relaxačný bazénik je čiastočne vytesaný do skaly a vyvierajúca horúca voda steká rovno po vápencovej skale. Pohľad na ňu je naozaj skvostný.

Okrem toho je v bazéniku aj malá jaskyňa, kde si môžete relaxovať „na tajňáša“. Tých, ktorých napadli nejaké kučeravé myšlienky, upozorňujem, že dlho v tejto jaskyni nevydržíte. Vzduch je tu ako v dobre zaparenej saune a teplá voda tiež urobí svoje.

Sklené Teplice

Do bazéna si nezabudnite zobrať so sebou minerálku. Pokiaľ ste doma nerozbili prasiatko, tak si zoberte svoju, pretože automat pri vstupe papá iba 1€ mince. Ak mu dáte viac, už vám nevydá. Pol litra vypijete ako nič a zvyšok času budete mať jazyk na kolenách.

Čľapkanie v bazéniku je limitované na 30 minút. Ak sa vám to zdá málo, tak mi verte, že teplej vody budete mať po krk už skôr. Po pol hodine varenia nasleduje pol hodina relaxu.

Plavky dole a plachty hore a môžete prejsť do odpočivárne, kde vás teta prevádzkarka zabalí do deky. Odpočiváreň je podľa mňa jedna z najkrajších na Slovensku.

Pohľad na skalu, veľmi jemné tlmené svetlo, relaxačná hudba a akvárium s bozkávajúcimi sa rybičkami (to musíte vidieť, naozaj sa bozkávajú )… Tu je skoro nemožné si na pár minút nepospať.

Ak ste prívržencami masážnych kresill, za príplatok si v nich môžete vychutnať plných 20 minút. Okrem toho, tak ako sa v kúpeľoch patrí, si môžete vybrať aj z množstva iných masáží a procedúr. Ak máte viac času, môžete vyskúšať aj procedúry v kúpeľných domoch ( sauny, rôzne bazény, zábaly a pod.)

[nggallery id=5]

Kúpele Sklené teplice a oddych v Parenici je pre nás už pravidelnou zastávkou na ceste po R1. Hodina skvelého relaxu a uvoľnený pocit po zvyšok dňa za 6€ rozhodne stojí. Preto ak pôjdete nabudúce okolo, neváhajte hodiť smerovku na zjazd z diaľnice a spríjemniť si tak cestu niečím výnimočným.

Boli ste už v Parenici v Sklených Tepliciach? Ako sa vám páčilo? Napíšte do komentárov vaše postrehy a skúsenosti.Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info