MILUJEME WELLNESS

Vykúpte sa v liečivom bahne! Zrkadlisko a Bahnisko v Piešťanoch je dostupné aj pre vás!

To, že Kúpele Piešťany sú najznámejšie na Slovensku a aj vďaka nim poznajú náš kúsok zeme v zahraničí, možno ani netreba spomínať. Za liečivou vodou a sírnym blatkom sem cestujú tisíce turistov zo všetkých kútov sveta.

Tradícia, kvalita služieb a zdravotnej starostlivosti, ale najmä „tekuté zlato“ vyvierajúce zo zeme, sú ako mucholapka na bohatých zahraničných dôchodcov a arabov z Blízkeho východu.

Ako si však dopriať luxus týchto tradičných procedúr a krásneho prostredia aj bez našľapanej peňaženky a drahého liečebného pobytu? Úplne jednoducho. Zastavili sme sa na hodinku v Kúpeľnom dome Irma a dali si relax v liečivej vode a bahnisku.

Kúpeľný dom Irma nájdete veľmi jednoducho. Ak ste ešte v Piešťanoch neboli, tak si dajte povinnú fotku s pánom lámajúcim barlu a prejdite ponad Váh. Mostíkom sa dostanete do kúpeľného areálu, ktorý je mimochodom nádherný. Kúpeľný dom Irma je hneď druhá budova po pravej strane.

Na kúpeľnej recepcii sme si za cenu 15€ kúpili vstupenku – časenku. Keďže sme išli takpovediac „naslepo“ a neboli sme dopredu objednaní, museli sme si 2 hodinky počkať. Aspoň sme mali čas ochutnať piešťanskú kuchyňu 🙂

Užitočné info: Najlepšie je sa do Bahniska a Zrkadliska vopred objednať a to na e-mailovej adrese recepciairma@spapiestany.sk. Odpovedajú pomerne rýchlo a ak do mailu napíšte aj svoje telefónne číslo, je možné, že vám aj zavolajú späť. 

Dámy vľavo, páni v pravo

Šatne, zrkadlisko aj bahnisko sú pre pánov a dámy oddelené. Pred šatňou sme mali počkať na milú tetu, ktorá nás pustila dnu a všetko nám vysvetlila.

Musím povedať, že šatne v Kúpeľnom dome Irma, sú tie najkrajšie, v akých sme kedy boli. Nuž plechové skrinky nie sú nič pre solventných turistov, a tak aj šatne si vyžiadali nóbl prevedenie.

V šatni sme sa zabalili do plachiet a milá pani nás zaviedla do zrkadliska – bazéna s liečivou termálnou vodou s teplotou 38-39°C. Do bazénov sa chodí bez plaviek, pre hanblivejších majú kúpacie zásterky. Mne sa pošťastilo, že som bola v bazéne aj v bahnisku sama, takže kúpanie „na Evu“ bolo o to príjemnejšie. Martinovi robili spoločnosť traja arabskí turisti.

Bazén zrkadliska aj bahniska je predelený vitrážovou stenou, takže pobyt vo vode sme si spestrili kreslením srdiečok a iných obrázkov na zarosené sklíčka. Bola to skvelá zábavka, skoro ako hra Aktivity v bazéne :). Po 10-15 minútach po nás prišla opäť milá teta a zaviedla nás do bahniska.

Bahnisko

Bahnisko je veľký bazén pod kupolovitou strechou. Na dne bazéna je 10-30cm sírnatého blata. Samozrejme nás hneď napadlo vydolovať mazľavé liečivé blatko nohou zo dna a poriadne sa ponatierať. Veď nech je účinok čo najlepší! Účinok bol možno lepší, ale zápach pokožky po síre bol kvalitný aj po umytí mydlom :).

Po 5-10 minútach (podľa toho, koľko kto vydržal) v 39 stupňovom bazéne nasledoval 20 minútový suchý zábal. V mojom prípade bol suchý možno prvých 30 sekúnd, pretože som sa pekne vyhriata z vody a zabalená do dvoch plachiet a hrubej teplej deky začala ihneď potiť ako maratónec na 40. kilometri. V záujme zdravia som však vydržala celých 20 minút.

Po absolvovaní všetkých procedúr sme si dali občerstvenie v kúpeľnom bare s výhľadom na krásny areál. Pocit „luxusu“ a deň spestrený opäť niečím novým a nevšedným je na nezaplatenie. Takéto zážitky môžu spestriť život aj vám. Kúpele Piešťany a Kúpeľný dom Irma za pozornosť určite stoja a tak keď bude vaše telo prahnúť po liečebnom oddychu, zamierte do Piešťan.

PS: Nezabudnite si dať pred vstupom do bazénov dolu všetky šperky, pretože vám zoxidujú tak ako mne. Našťastie pár minút v čističi striebra z drogérie to rýchlo vyriešilo 🙂

PS2: Pred príchododm si radšej vždy rezervujte vstup na adrese recepciairma@spapiestany.sk.

Boli ste aj vy Bahnisku a zrkadlisku v Kúpeľnom dome Irma? Ako sa vám tam páčilo môžete napísať do komentárov pod článkom.

 


Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info