MILUJEME WELLNESS

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho, prešla som niekoľko hotelov až som prišla na svoju wellness topku Prahy vo wellness hoteli Step****. Priznávam, veľkou mierou k mojím sympatiám prispel aj wellness z dielne Infinit – menší brat najlepšieho wellness, v akom som bola – Infinit Maxmus.

Prečo sa vám bude páčiť Wellness hotel Step**** v Prahe?

Štvorhviezdičkový hotel Step v Prahe zahŕňa množstvo atrakcií, takže si tu podľa mňa nájde každý niečo pre seba.

Medzi športové aktivity tu patrí golf, tenis, squash, badminton, bowling a fitness, pričom všetky sú dostupné za príplatok pre ubytovaných, tak aj pre neubytovaných hostí. Hotel tiež disponuje štyrmi reštauráciami a rovnako štyrmi barmi, nudiť sa tu určite nebudete.

Obsluha prvotne komunikuje v angličtine, čo ma spočiatku prekvapilo. Zrejme hotel láka prevažne zahraničných turistov. Izby sú štandardne zariadené, na hotel kategórie 4 hviezdičiek by som zhodnotila, že je to skôr slabšie ubytovanie. Naopak, čo sa týka služieb, bola som maximálne spokojná s milým prístupom a čistotou priestorov. Izbový servis jedla bol tiež príjemným spestrením, i keď platbu na číslo izby neponúknu automaticky a prinesú blok pre hotovosť.

[nggallery id=130]

Wellness v Prahe zo siete Infinit

Poďme ale k wellness. To sa v hoteli Step delí na privátne wellness siete INFINIT (ako som už spomínala – majú tiež jedno z najlepších wellness, v akom som bola v Brne v hoteli Maximus Rezort) a wellness centrum, ktoré sa ďalej delí na vodný a saunový svet. Musím tiež zdôrazniť, že do Maximus rezortu som sa dostala práve vďaka odporúčaniam na tejto stránke od Denisky

Privátne wellness poskytuje whirlpool, oddychovú miestnosť pre dvoch a možnosť masáží individuálnych alebo vo dvojici, no určite odporúčam služby zajednať dopredu. Pred masážou vás asistentky vyzvú, aby ste si dali kúpeľ/sprchu, nezapočítava sa to do času masáže a šatňa je oddelená od masážnych miestností.

Čo sa mi na wellness v hoteli Step v Prahe páčilo:

 • možnosť spoločných masáží pre dvoch
 • samostatné šatne pre pánov a dámy
 • možnosť osprchovať sa pred masážou (viac si to človek užije a „predohreje“ telo)
 • možnosť vstupu len do infinit centra bez potreby vstupu do vitálneho centra (môže byť súbežne aj nevýhodou)
 • výborne hodnotená úroveň masáží
 • priateľský prístup masérov
 • typická vôňa a hudba (už pri vstupe som mala rovnaký pocit ako v Brne)

Čo sa mi na wellness v hoteli Step v Prahe nepáčilo:

 • umiestnenie wellness je na chodbe hneď vedľa hotelových izieb
 • vitálny svet a saunové centrom nie sú prepojené, pri prechode musíte odovzdať aj bielizeň – teda plachtu (mne ho na vyžiadanie ponechali, pričom zavolali do druhej časti, že budem mať plachtu už od nich a tak mi tam dali len uterák)
 • ak chcete prejsť do sáun, musíte sa opätovne prezliecť (určite odporúčam, ak nechcete dopadnúť ako ja , opíšem ďalej)
 • úzka ponuka masáží (v porovnaní s balíkmi v Brne)
 • hotel ani Infinit centrum neposkytuje župan

Nevýhodou je, že každé wellness je na inom poschodí, vstupy sú oddelené a ak sa chcete dostať z hotelovej časti do saunového sveta, musíte prejsť cez viaceré športoviská, poschodia a množstvo ľudí.

Mne sa pri tejto príležitosti stala úsmevná situácia, kedy som si po masáži v privátnej časti vyžiadala plachtu (pretože sa mi nechcelo prezliekať do nohavíc a trička) a v nej zabaľená som vyšla na chodbu. Hovorím si, že veď to jedno–dve poschodia vo výťahu zvládnem. Ani čudné pohľady slečien na recepcii masáží mi neprišli zvláštne a myslela som si, že veď určite nebudem sama, komu sa nechce prezliekať a chce sa len prešuchnúť do sáun.

Tak ma navigovali, že mám vystúpiť na poschodí 1 a nasledovať šípky…tak som nasledovala šípky: prvá chodba vľavo, následne vpravo, dlho rovno, prešla som cez bowling a bar (kde už sedelo pomerne dosť ľudí a len sa pousmiali, evidentne sú na to zvyknutí), následne opäť vľavo, prvé schody vpravo, dlhá chodba vľavo, zabočiť doprava a som na ďalšej recepcii wellness. 

Keby som vedela, čo ma čaká, asi by som na seba hodila hocičo…teda hocičo okrem plachty, pod ktorou som nemala ani len plavky a musela som prejsť vedľa bowlingových dráh, popri kurtoch a cez ďalšiu recepciu

Do saunového sveta som si predplatila 90 minútový vstup, pretože dlhší neposkytujú a išla sa prezliecť. Po 90 minútach som platila za každú minútu naviac. Vstup počítajú od priloženia čipu (za sprchami a prezliekarňou) pred vstupom do bazéna.

Bazén v hoteli Step v Prahe je plavecký s tromi dráhami a veľmi príjemný. Po boku sa nachádzajú chrliče vody, vírivka a detský bazénik. Bazénová hala je večer krásne osvetlená, no počas dňa ju navštevujú rôzne školy a organizujú sa tu plavecké kurzy, preto sa mi zdala dosť preplnená. Bola som tu dvakrát v odlišné dni a situácia bola rovnaká, takže sa asi jedná o pravidelných návštevníkov.

Vstup do saunového centra je z haly bazénov. Opäť prejdete ďalšie chodby a poschodia (tentokrát už aspoň bez potreby prezliecť sa ) a ste v raji sáun, ako som nazvala tento priestor ja.

Sauny sú tu od výmyslu sveta: parná sauna so soľnými esenciami (v skutočnosti je ale bez pary), klasická fínska, tropická, bylinková, saunový zrub s parným nárazom, medová sauna s parným nárazom, krbová sauna a ochladzovací bazénik.

Do väčšiny sáun je vonkajší prístup spojený vonkajšou terasou s odpočivárňou a čiastočnou vnútornou odpočivárňou s krbom a barom. Zaujímavá a najmä príjemne relaxačná je aj vnútorná odpočiváreň s hojdacími ležadlami, jemnou vôňou a tichou hudbou.

Obrovským zážitkom boli pre mňa saunové ceremoniály. Síce boli vždy v selskej saune, teda fínskej, no sauna majstri sa po každom vystúpení menili. Výhoda je v tom, keďže sa ceremoniály konajú po 18:00 každú pol hodinu, že počas jedného vstupu si môžete užiť viac techník.

Mňa zaujali dva, pre mňa výnimočné, ceremoniály. Prvý bol nazvaný „Iná vôňa, iná pesnička“, bol venovaný typickým českým pesničkám a každá esencia ladila s obsahom textu piesne, napríklad pesnička o levanduľách niesla levanduľovú vôňu.

Po tretej esencii nám sauna majster ponúkol drtený ľad na ochladenie, pričom sme si ho mali aplikovať len na chodidlá pre úľavu nôh. Ľad obsahoval kvapky eukalyptu, prvotne chladil a jemne voňal, následne zvýraznil horúčavu.

Druhý ceremoniál „Cuba“ ma očaril kombináciou typických havanských pesničiek (všetci sme sa v saune vlnili a usmievali, čo vytvorilo exotickú atmosféru ), vôní esencií a ich kombinácií ako aj natieraním sa alpou po roztopení tretej ľadovej gule. Alpu sme si dali na dekolt, ruky a chrbát, spôsobilo to chladivé mravenčenie a následne tiež horúčavu.

Čo sa mi v saunovom centre INFINIT wellness v Prahe páčilo:

 • príjemná atmosféra, hudba a hrejúci krb v odpočivárni (i keď počas mojej druhej návštevy v ňom nehorelo)
 • moderná a kľudná vnútorná odpočiváreň
 • ponuka saunových ceremoniálov, ich množstvo a kreativita (mohli by však byť doplnené o peelingy alebo niečo iné)
 • kruhové usporiadanie sáun, ponuka sáun v budove aj vonku
 • útulný priestor, drevené obklady doplnené rastlinami
 • pestrosť vonkajšieho baru (ponuka zdravých jedál, nápojov, štiav a sypaných bylinkových čajov)

[nggallery id=132]

Čo sa mi v saunovom centre INFINIT wellness v Prahe nepáčilo:

 • otvorené úložné priestory, žiadne zamykacie skrinky (pri prvej návšteve mi niekto zobral uterák a na ďalší som nemala nárok). Ak si niečo zabudnete alebo chcete odložiť do skrinky, treba prejsť cez bazénovú halu naspäť do šatní.
 • vonkajšie priestory boli veľmi hlučné, pretože bolo počuť ruch z ulice a železnice, ktorá je hneď vedľa hotela
 • pre hostí nie je zadarmo ani pitná voda alebo poháre

[nggallery id=131]

Sieť INFINIT mám veľmi rada a musím priznať, že služby boli lepšie a pestrejšie v Brne a neviem sa odpútať od vzájomného porovnania. Masážne miestnosti boli v Brne väčšie, pred masážou vám dali kúpeľ chodidiel a po masáži sa hosť môže osprchovať priamo v masážnej miestnosti, pričom masér/masérka odíde a následne si vás vyzdvihne, aby vás odprevadili. Ak ste išli na ďalšiu procedúru, mohli ste využiť hotelový župan, čo mi tu veľmi chýbalo.

Pri ukončení pobytu som sa dozvedela, že sieť pokračuje v Prahe aj v iných hoteloch : Hotel Absolutum**** a Hotel Chateau St. Havel****. V Absolutum hoteli som bola asi pred dvoma rokmi a vôbec som si to neuvedomila. Môže to byť tým, že v Absolutume je wellness centrum v porovnaní s týmto veľmi malé, obsahuje len jednu saunu, odpočiváreň, bar, malý ochladzovací bazénik, masáže a solárium.

Moje celkové hodnotenie teda znie – jednoznačne sa oplatí navštíviť všetky, no primárne INFINIT Brno Maximus a INFINIT Praha Step, v tomto poradí od lepšieho. Ja som si Prahu a toto wellness vychutnávala v jarnom naladení rozkvitnutých parkov, čo určite odporúčamBooking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info