MILUJEME WELLNESS

Hotel Yacht**** Wellness & Business Siófok: Aktívny oddych či sladké leňošenie? Výber je na vás

Z viacerých strán sa na mňa dlhé roky valili informácie, že Maďarsko má výborne vybudované wellness centrá, aquaparky a kúpele za prijateľné ceny doplnené vysokou úrovňou služieb. A viete čo? Po pobyte v hoteli Yacht**** na okraji Balatonu plne súhlasíme!

Hotel Yacht**** Wellness & Business v meste Siófok sa nachádza cca 130 kilometrov od Komárna a niečo málo cez 100 kilometrov od Budapešti a je príjemným centrom pre oddych párov alebo rodín s deťmi. Ak radi navštevujete Budapešť (ako my), dá sa spojiť pobyt aj s aktívnejším oddychom v tomto veľkomeste, ktoré nás tiež očarilo. Náš pobyt sme tu absolvovali na prelome septembra a októbra, kedy už nebolo horúce počasie a predsa sme si vychutnali úžasný Balaton, dokonca z viacerých uhlov.

Hotel má príjemné, moderne zariadené izby ladené do modrých a bielych tónov doplnené bledými farbami doplnkov dreva. Pri vstupe na recepciu môžete nahliadnuť do baru a reštaurácie, ktoré majú priamy výhľad na jazero.

Reštaurácia je na vysokej úrovni, podávajú sa tu jedlá miestnej kuchyne, no nájdete tu aj iné ponuky formou švédskych stolov počas raňajok a večerí, jedlo bolo pestré a veľmi chutné, kávičku sme si vychutnávali s výhľadom na loďky vo vedľajšej lodenici. Miesto na nás pôsobilo veľmi útulne, moderne a hlavne – kľudne, i keď je v popise business hotel.

Vedľa hotela je spomínaná lodenica a prístav, z kadiaľ si môžete objednať jazdu po Balatone alebo sa pokochať loďkami pri hotelovej promenáde, kam sme sa chodili každý večer prechádzať aj my. Z tohto prístavu sa viete pohodlne trajektom alebo výletnými loďkami dostať do okolitých miest za pár drobných forintov.

Atmosféra je tu priam romantická, čo zrejme uchvátilo aj mladý manželský pár, ktorý mal v hoteli počas nášho pobytu svadbu a pre svoje „ÁNO“ si vybrali miesto priamo na terase za hotelom pri jazere. Nám sa podarilo celý obrad sledovať z vedľajšieho wellness centra s rovnakým výhľadom na jazero.

Izbu sme mali smerovanú na opačnú stranu hotela, z kadiaľ bol výhľad na druhú stranu jazera a les, na ktorý sa obzvlášť pekne dívalo pri západe slnka z balkóna s vínom v ruke. Celá atmosféra na nás pôsobila upokojujúco až do chvíle večernej zábavy svadby. Som zvyknutá, že vás hotel pri takejto väčšej akcii dopredu informuje, aby ste neboli prekvapení z ruchu a hluku. Zábava sa totižto konala na poschodí nad nami a i keď sme to neočakávali, chápeme to.

Jeden deň z pobytu sme strávili bicyklovaním po meste Siófok a tiež po turistických cestičkách popri jazere. Čo sa týka zabezpečenia, trasy a organizáciu má mesto zvládnutú na výbornú. Hotel nám poskytol turistické a cyklistické mapy, bicykle bez príplatku a mohlo sa ísť.

Deň nám ubehol pri pohľade na krásnu prírodu veľmi rýchlo, stihli sme aj ochutnávku maďarských špecialít v miestnych reštauráciách, ktorých sa v tejto lokalite nachádza neúrekom. I keď už bolo po sezóne a niektoré strediská, hotely a občerstvenia už boli zavreté, stále ste mali z čoho vyberať. V lete je táto lokalita atraktívna aj pre nočné zábavy pri vode.

Po celodennom bicyklovaní sme si išli oddýchnuť do hotelového wellness, ktorý je veľmi dobre vybavený a kam majú hostia bezplatný a neobmedzený vstup. Stačí prejsť spojovacou chodbičkou z izby v župane a ste tam. Nachádza sa tu plavecký bazén, vnútorná obrovská vírivka, detský bazén s atrakciami, množstvo lehátok a spa centrum na druhom poschodí.

Spa ponúka päť druhov sáun a vo vybraných dňoch aj saunové ceremoniály. My sme vyskúšali jeden z nich s medovým pílingom a bylinkovou vôňou, ktorá sa následne rozplynula celou oddychovou zónou.

Ceremoniál bol kvalitný s príjemnou hudbou, no narazili sme na jednu obrovskú chybu, ktorá sa nám vynorí v hlave vždy, keď si na pobyt spomenieme – počas saunovania s majstrom nás bolo v saune asi 7 ľudí, pričom len my dvaja s priateľom sme mali na sebe plachtu a ostatní boli oblečení v plavkách, na čo ich majster, na môj podiv, vôbec neupozornil.

Priznám sa, mala som zlý pocit aj za tých ľudí aj zaňho a bije sa vo mne otázka, či to bol dobrý sauna majster alebo nie, keďže jeho výkon bol, naopak, výborný.

Čo sa nám na Hoteli Yacht**** Wellness & Business v Siófoku páčilo :

  • Vnútorný prechod z izby do wellness centra/spa
  • Krásny výhľad z bazéna a víriviek na jazero a prístav
  • Množstvo ležadiel pri bazénovej časti
  • Bezplatné ceremoniály a pílingy
  • Zabezpečený pitný režim v spa
  • Výnimočná situácia – sledovanie svadby z bazéna

[nggallery id=123]

Čo sa nám na Hoteli Yacht**** Wellness & Business v Siófoku nepáčilo :

  • Vonkajšia vírivka a fínska sauna za príplatok
  • Málo ležadiel v spa centre
  • Ľudia v saunách v plavkách, ktorých nikto neupozornil

Cestu na Slovensko sme si spestrili plavbou trajektom po jazere z prístavu Szántódrév do prístavu Tihanyrév, kde sme si obzreli levanduľové polia, lesy a tyrkysovú vodu v meste Tihany z vyhliadky nad mestom. V tomto meste viete kúpiť výrobky z levandule, o ktorých sa vám ani nesnívalo – od tých klasických (voňavé vrecúška, mydlá, suché viazaničky a iné) až po moderné (levanduľová čokoláda, alkohol a iné).

Neďaleko sa nachádza známa atrakcia, ktorú nemôžete vynechať – člnkovanie v jaskyni v meste Tapolca. Mesto má veľa reštaurácií, odporúčame určite Pura Vida Wine&Dine, kde podávajú chutne pripravené ryby. Nám sa podarilo mesto navštíviť v čase, keď mali slávnosť rýb na námestí, no tu vám ju určite pripravia vždy výborne.

Hotel, lokalita, šíre jazero Balaton, služby a ostatné nás chytilo za srdce a určite sa sem plánujeme v krátkom čase vrátiť opäť. Záverečné hodnotenie – za nás maximálna spokojnosť

 Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info