MILUJEME WELLNESS

V Hoteli**** Liptovský dvor vedia najlepšie, aký relax potrebujú rodiny

Zorganizovať family wellness výlet na poslednú chvíľu bol výborný nápad. Vlastne, každý nápad, ktorý sa spája s wellnessom je výborný. O tomto si nebudeme klamať. 😉 Ale predsa, keď sa vám podarí nájsť perfektné miesto na oddych a zároveň voľný spoločný termín v mojom diári aj v diári rodičov, je to taký malý Vianočný zázrak.

Hotel**** Liptovský dvor

 Čo je lepšie ako rodinná dovolenka?

Ale pekne po poriadku. Rok 2015 bol našim rodinným rokom. Ak dobre rátam, oslávili sme v tomto roku 4 jubileá, s čím súvisí organizovanie zopár osláv, rodinné mecheche, veľa darčekov a príjemných starostí. A po poslednej oslave mi to došlo…

Z celého srdca som si priala zažiť ničím nerušený víkend niekde na samotke v kruhu tých, ktorí sú pre mňa celým vesmírom. A najideálnejšie ďaleko od práce, od vlastnej domácnosti, od mestského ruchu, niekde kde vám niekto dobre navarí, poprípade vás vymasíruje a nebude tam žiadne internetové pripojenie. Moja ideálna predstava vyzerá tak, že by sme si rodinnú dovolenku dali v plnom počte 6 osôb. To je však čisté sci-fi. 🙂

Možno to poznáte, ak máte početnú rodinu, že stretnúť sa všetci pokope je veľmi veľká vzácnosť. Je pravda, že vždy keď sme spolu celá rodina, je to pre nás najväčší sviatok a vtedy spravidla vždy oslavujeme. 🙂 S mojím wellness nápadom som vyrukovala teda po poslednej spoločnej oslave,  všetci mi ho odklepli a stačilo vybrať miesto pobytu pre účastníkov wellness zájazdu, našich rodičov a ich dieťa – mňa.

Liptovsky dvor zima

Lenže gúglenie tej správnej destinácie zaberá dosť času a ten som si chcela pri svojej vyťaženosti samozrejme ušetriť. Vopred som si hovorila, že chcem pre rodičov len to najlepšie a šetriť sa nebude.  Našťastie som si veľmi rýchlo spomenula na odporúčanie známych na Facebooku, ktoré mi kedysi cinklo do nosa – Liptovský dvor.

Otvorila som internet a zadala www.liptovskydvor.sk. Ponuka jesenného relaxu v drevenici ma mimoriadne oslovila tým, že bola originálne tematická a sezónna. Pozrela som si fotky a hneď som vedela, že toto je to pravé „liptovské“ a bolo rozhodnuté. Urobila som rezerváciu, ktorú si so mnou následne hotel potvrdil telefonicky a spoločne sme sa začali tešiť na rodinný víkend na Liptove.

 

Týždeň utiekol a náš víkend sa mohol začať. Keď sme dorazili do Liptovského Jána v Jánskej doline, ocitli sme sa v objatí jesennej prírody. Hotel**** Liptovský Dvor pozostáva z 15 samostatných dreveníc – apartmánov, ktoré vytvárajú rozprávkovú dedinku spolu s reštauráciou, recepciou, lobby barom a relax centrom.

Drevenice sú postavené v štýle typickej liptovskej architektúry. V kombinácii s dobrým počasím sa vám môžu počas celého roka naskytnúť takéto pohľady podľa toho, v ktorom ročnom období sa ubytujete.

Prvý dojem bol magický. Keď som vstúpila do chalúpky, pripadala som si ako ten kritik reštaurácií v kreslenom filme Ratatouille, keď ochutnal to jedlo a v mysli sa vrátil do detstva. 🙂 Ja som sa v mysli vrátila do svojho detstva, ktoré som ako dieťa väčšinou cez prázdniny prežila na chalúpke u babky.

Myslela som si, že to kúzlo je neopakovateľné a uchovala som si ho v pamäti. Po precitnutí som v momente začala pobehovať po celej chatke ako malé decko, z izby do izby a rodičom sa tiež pozdávalo. Hlavne, že bolo zakúrené. 😉 Priam to v chalúpke rozvoniavalo rodinnou pohodou. Bolo vidno, že majitelia nenechali nič na náhodu. Všetko bolo pre nás tip top pripravené.

Ubytovanie – nie ako každé iné

K ubytovaniu: Každá chatka je dvojpodlažná. Na hornom podlaží sú 2 spálne a 1 kúpeľňa, zatiaľ čo na prízemí je k dispozícii útulná obývacia izba s krbom (dokopy 4 pevné lôžka a 2 prístelky), kuchynský kútik, ktorý nie je uspôsobený na varenie, ďalšia kúpeľňa so sociálnym zariadením a terasa. K vybaveniu patrí káblová TV, trezor, minibar, chladnička, rýchlovarná kanvica a základné kuchynské potreby. Tie som hneď využila, keďže na mne zostal úvodný prípitok.


Rodičov som usadila, naliala som každému do poldecáčiku a pripili sme si na RODINU. Potom sme sa veľmi dlho rozprávali a čas razom prestal existovať… V rodinnej komunikácii je veľká sila a kde sa lepšie komunikuje ako v rozprávkovej chalúpke pri poháriku Tatranského čaju. 🙂

Po dvoch hodinách sme vykukli z okna, počasie nebolo bohužiaľ príliš ústretové, ale aj keď poprchávalo,  zhodli sme sa na tom, že by sme sa mali ísť nadýchať zdravého tatranského vzduchu. Vybrali sme sa na prechádzku. Jánska dolina ponúka množstvo turistických trás vhodných na prechádzky, výlety a cyklotúry. V prvý deň sme zašli s dáždnikom iba pár metrov za hotel a cestou naspäť sme hneď odbočili do hlavnej budovy a uzimení sme čajíčkovali v lobby bare pri krbe.

Menu

Wellness – gurmán pôžitkári

Mali sme v sebe už tatranský čaj, tatranský vzduch a na čase bola tatranská večera. V hotelovej reštaurácii, ktorá bola takisto v hlavnej budove vedľa recepcie, sme zasadli k prestretým stolom a objednali si večeru podľa dennej ponuky. Menu vyzeralo naozaj lákavo.

Široko ďaleko sa chyruje, že šéfkuchár Liptovského dvora Miro Gemzický (ocenenený za ABSOLÚTNEHO VÍŤAZA Tatranského pohára) pripravuje chutné domáce jedlá aj medzinárodné špeciality z kvalitných surovín od lokálnych producentov.

Vlastným mlsným jazykom sme sa utvrdili, že dobré chýry neklamali a špeciality z menu boli vynikajúce. Prvý gastronomický zážitok sme išli na večer vyplávať a vypotiť do sauny.

Wellness v Hoteli Liptovský dvor****

Relaxačné centrum sa nachádza v inej budove. V cene nášho pobytu sme mali doňho neobmedzený vstup, čo sme aj využili. K dispozícii bol krytý bazén, suchá a parná sauna, vírivka a vonkajšia drevená kaďa, fitnescentrum, masáže, zábaly a telové ošetrenia. Musím povedať, že sme sa za celý pobyt v bazéne a saunách s nikým netlačili.

Liptovský dvor je známy svojou baby-friendly a family-friendly filozofiou a čakali by ste, že deti tu budú všade. Aj boli. 🙂 Po večeri si moji rodičia dokonca začali robiť žarty na moju adresu, že sú medzi ubytovanými najstarší rodičia s 30-ročným miminom. Napriek obsadenosti hotela prevažne rodinami s deťmi, sme to nijako nepocítili. Deti boli na večeri spokojné a ticho a do relaxačného centra sme išli neskôr, čo bolo asi už po ich večierke. 😉 Ako sa hovorí: Vychytali sme to!

Na druhý deň ráno sme sa veselým krokom vybrali na raňajky. Keď si na ne aj teraz spomeniem, začnú sa mi zbiehať slinky a škvŕkať v žalúdku. To boli raňajkové hody! Ešte som ani nedojedla a už som sa tešila na ďalšie ráno a raňajky v Liptovskom dvore. Zabudla som podotknúť, že stolovanie bolo pre moju maminku ako autorku knihy s receptami absolútny zážitok a všetko si fotila.

Pre aktívnych dovolenkárov akými sme my, boli k dispozícii bicykle aj Nordic palice, vyzeralo to tak, že aj počasie nám dopraje a o program bolo vystaráno.

Nabalili sme si desiatu a vydali sa na jesennú expedíciu v okolí Liptovského Jána. Pôvabná Jánska dolina patrí medzi poklady Nízkych Tatier. Vedeli by sme si predstaviť aj celodennú turistiku, ale kvôli premenlivému počasiu sme sa „len“ prevetrali na bicykloch na jednu stranu a pozreli blízke okolie a Stanišovskú jaskyňu a na druhú stranu sme vychádzkovým tempom s nordickými palicami preskúmali terén, nakúpili suveníry a stretli miestneho lesníka.

Večer nás kvôli svadbe organizovanej v priestoroch reštaurácie čakal room service s vynikajúcou večerou priamo „u nás doma“. O tejto zmene sme boli upovedomení hneď pri ubytovaní a úprimne nám to vôbec neprekážalo. Naopak, celkom sme sa na to tešili. Nad jedlami, ktoré nám priniesol personál sme sa opäť rozplývali. Dezert a šalát sme si nechali na neskôr. Nevošli sa. 🙂

Po večeri bol scenár opäť rovnaký. Bazén, sauna, virívka, bazén, sauna, vírivka..a potom lenivý rodinný večer v chalúpke, ráno vytúžené mňam raňajky a smer domov. Ako to už býva, všetko príjemné vždy nejak rýchlejšie uplynie 😀 aspoň ľuďom sa to tak zdá. A preto, ak vám chýba čas s rodinou, tu ho asi vyrábajú. 😉 Počas troch dní sme mali dostatok času jeden na druhého, na rozhovory, na spoločné raňajky, obedy aj večeru, na spoločný oddych… Upevnili sme rodinné väzby v krásnom tatranskom prostredí a to bol cieľ.

Náš pobyt sa blížil ku koncu. Rodinnú dovolenkovú previerku sme zvládli na jednotku. Bola som nenáročné dieťa. Stačil mi krb, bazén, čerstvý tatranský vzduch „na dvore“ a dobré jedlo. A moji rodičia boli taktiež bezproblémoví.

Vidíme sa v roku 2016 a dúfame, že rodinný relax V Hoteli****  Liptovský dvor sa stane rodinnou tradíciou. Koniec koncov, obálku s poukážkou na naše meno sme si už dali pod stromček.

Plusy Hotela****  Liptovský dvor:

 • Prírodná kozmetika všade k dispozícii
 • Deti od 0-150 sú tu vítané 😉
 • Detský kútik (ten som nevyužila)
 • To, čo by sme inde zaplatili za hotelovú dvojlôžkovú izbu, sme zaplatili za celú dreveničku len pre nás. Lepšie ako deluxe apartmán 😉
 • Kľud a pokoj na chalúpke je presne to, čo sme hľadali namiesto klasickej hotelovej izby
 • Služby a pozornosť personálu na jednotku
 • Je tu veľmi veľa outdoor možností ako s rodinou prežiť aktívnu dovolenku – Ski Javorovica, Jánská Dolina poskytuje vo svojom okolí množstvo turistických trás vhodných pre prechádzky, výlety a cyklotúry počas celého roka.
 • Chutná kuchyňa hotela (možnosť prispôsobenia menu pre detičky a v prípade alergií)
 • Udržiavanie tepla v chatkách – centrálne kúrenie
 • Vybavenie a architektúra chatiek
 • Vonkajší altánok sa počas pobytu v lete určite zíde
 • Ubytovanie v čistých a udržiavaných chatkách
 • Čaj o piatej s domácim pečivom (chutilo super)
 • Zurčiaci potôčik (na ľavej strane, tam kde sme boli ubytovaní)!
 • Zdravé prostredie na oddych
 • …. a tak ďalej, a tak ďalej… 🙂

Kozmetika

Mínusy Hotela****  Liptovský dvor:

 • Málo sáun, ale dozvedeli sme sa, že Relax centrum prejde obnovou
 • No wifi na chatke (čo je aj plus aj mínus)
 • Cena polienok do krbu mohla byť vrátane celkovej sumy (Príplatok 7€)
 • Kúpanie v kadi sme nestihli

Koľko stojí relax pobyt v Hoteli****  Liptovský dvor :

Cena za osobu/noc bola 63€, dokopy to za náš víkendový pobyt na 2 noci urobilo 382,80€ aj s miestnym poplatkom.

Uvedená cena zahŕňala:

 • Ubytovanie v dreveničke – 2 noci
 • Zážitkové raňajky formou bufetových stolov
 • Večere formou 3 – chodového menu
 • Čaj o piatej s domácim čajovým pečivom
 • Senný zábal pre každú dospelú osobu
 • Aktívna prechádzka po lese s nordic palicami (požičanie zadarmo)
 • Požičanie bicyklov, tenis, squash, ping pong
 • Košík čerstvého ovocia na chalúpke
 • Kúpeľ v drevenej kadi pod holým nebom
 • Neobmedzený vstup do Relax centra (bazén, vírivka, parná a suchá sauna)
 • Parkovisko, Free Wifi v Lobby bare

[nggallery id=70]

Naše zhrnutie na Hotel****  Liptovský dvor:

Toto bola naša rodinná dovolenka roka 2015. Vychutnali sme si ju do slova a do písmena a podľa nás je to crème de la crème“ medzi rodinnými dovolenkami na Slovensku. Ticho, pohoda a prekrásne prostredie Nízkych Tatier v spojení s dobrým hotelierstvom je božská kombinácia. Myslím, že sme nenašli nič, čo by mohlo mať známky negatívneho hodnotenia. Len tak ďalej Liptovský dvor!

Naše hviezdičkové hodnotenie

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info