MILUJEME WELLNESS

V Aqualande Moravia sme neverili vlastným očiam (ani ušiam)

Aqualand Moravia - wellness

Aqualand Moravia - wellness

Nie je nad to, keď človek miluje svoju prácu. No a ešte krajšie je, keď sa človek vďaka nej stretáva so skvelými inšpiratívnymi ľuďmi, zdieľajúcimi podobné názory a pri tom si vychutnáva slasti wellnessu.

Pár týždňov dozadu nám preto bolo potešením prijať pozvanie od nášho kamaráta, taktiež online podnikateľa, Jirka Mazura, na víkendové priateľsko – pracovno – wellnessové stretnutie do hotela Termal Mušov, hneď vedľa Aqualandu Moravia.

V bohatom víkendovom programe na Pálave nechýbal ani skvelý večer v moravskom sklípku a ani skvelý wellness v Aqualande Moravia.

Wellness v Aqualande Moravia sme už zopár krát navštívili a na plné ústa a skvostnú recenziu sme šírili do sveta, že v tomto wellnesse sa potiť oplatí. Rozmanitosť sáun, príjemné prostredie a dodržiavanie zásad správneho saunovania nás jednoducho nemohli nechať chladnými. A to nielen vďaka vyhriatym saunám a vírivke s výhľadom do prírody.

Aqualand Moravia - wellness - vonkajšia vírivka

Nevstúpiš dvakrát do toho istého wellnessu 🙂

Stáva sa, že ak prídeme do nejakého wellnessu s odstupom pár mesiacov, tak nás vždy prekvapia nejakými novinkami. Občas dobrými, občas menej. Inak tomu nebolo ani v Aqualande Moravia.

Celý wellness v tomto aquaparku je bezplavková zóna a tak ako je dobrým zvykom, aj tu dávajú wellnessákom plachty zdarma.

Novinkou však je, že tí hanblivejší si môžu k plachte zobrať aj plátennú zásterku, do ktorej sa môžu zabaliť a zakryť to, čo chcú aby bolo cudzím okom nevidené. Veľkú plachtu si tak môžu pekne podstlať v saune pod seba a nešíriť svoj pot kade-tade.

Okrem týchto zásteriek pribudli v Aqualande Moravia aj návody na použite jednotlivých sáun. Informácie, na čo je ktorá sauna dobrá a koľko je dobré v nej pobudnúť, sa pred každou saunou nachádzali už od začiatku.

Teraz k nim pribudli aj manuály, do ktorej sauny je potrebné zobrať plachtu jednoznačne so sebou a pred ktorou ju treba nechať sušiť  na vešiaku predo dvermi. Za tento počin si Aqualand Moravia vysluhuje včielku do zošita 🙂

 

Jedna dobrá a jedna zlá správa – neverili sme vlastným očiam

Ďalšou novinkou v Aqualande sú saunové ceremoniály. Po návšteve tohto wellnessu pár mesiacov po otvorení sme vedeli, že je len otázkou času, kedy túto wellnessovú atrakciu zavedú aj sem. Naše oko teda radosťou zajasalo, keď sme na wellness recepcii zbadali víkendový rozpis ceremoniálov. Saunovými ceremoniálmi svojich návštevníkov v Aqualande Moravia obšťastňujú každú sobotu a nedeľu v čase 14:00, 16:00, 18:00.

IMG_0728
Termín o 14tej sme nestihli, ale na ten o štvrtej sme sa po saune zobudili práve včas. Na miesto činu sme prišli pár minút pred 16:00 ale údržbárovi(?) sa uráčilo prísť až 16:08.

Nezhltla som práve hodinky a nebazírujem na sekundovej dochvíľnosti, no v prípade, kedy na niekoho čaká množstvo ľudí, by správne načasovanie nebolo na škodu. Nehovoriac o tom, že ešte ďalších 5 minút vetral saunu.

Na persónu, ktorá prišla vyvetrať saunu a priniesla vedro s vodou som pozerala mierne krížom už pred saunou. Vo wellnesse, kde väčšina ľudí chodí bosá a v plachte, mal obuté kožené bagandže, oblečené čierne hrubé rifle a polyesterovú košeľu, na krku hrubú reťaz a za opaskom na karičke kľúče hádam od celého wellness.

Poviem vám, že som neverila vlastným zmyslom, keď táto osoba za sebou zatvorila dvere sauny z vnútornej strany a oznámila nám, že je saunový ceremoniár a ceremóniu bude robiť on!!! On, v bagandžiach (s podrážkou vibram 🙂 ), rifliach a umelej košeli začal kázať, že treba sa rozbaliť z plachty a dať si ju pod seba.

Neviete si predstaviť, ako neskutočne som si hrýzla do jazyka a držala sa na uzde, keď v natrieskanej saune mi povedal „Rozbalte se, nebo se nám tady zapaříte“ a mieril, aby som si odhrnula aj jemne prehodenú plachtu cez niektoré partie. Musela som sa teda veľmi, ale veľmi ovládať, aby som „nenapařila“ ja jemu. Fotku fešáka si môžete pozrieť priamo tu.

Odhliadnuc od pracovného odevu ceremoniára a štrngajúcich kľúčov na opasku, by bol ceremoniál fajn. Dokonca mal ujo pripravenú aj hudbu a technika či priebeh tiež neboli na zahodenie. Škoda, že absolútne nevhodným oblečením a tým aj ironicky znejúcimi slovami, inak možno príjemný dojem zamietli pod čiernu zem.

IMG_0722
Získanie permanentky je ako získanie občianskeho či colná kontrola

Na záver mám pre Vás ešte jedno malé upozornenie. Získať v Aqualande Moravia permanentku je skoro ako dostať občiansky, akurát nemej diskrétne a za kratší čas.

Na hlavnej pokladni sa Vás totiž pokladníčka mikrofónom, znejúcim na 5m ďaleko, popýta na všetky osobné údaje ako meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia. No a ako na každý riadny preukaz, aj tu si vás pekne odfotia, uložia do počítača a keď prídete na druhý deň, pekne si Vás skontrolujú.

Dostať oprávnenie na dlhší pobyt v Morávii je ako colná kontrola na Kube. Akurát že pokladníčka nemá cez seba prehodený samopal. Za permanentku, alias „pečiatku do pasu“, sa platí ešte aj záloha 200Kč.

Pár slov na záver o Aqualande Moravia

Aqualand Morávia aj napriek faux pas, ktoré sme tu zažili, stále patrí k našim obľúbeným. Zdravé saunovanie v príjemných saunách, čo viac si človek môže priať. Jedine ak malú desiatu, ktorú si sem prinesie, lebo pod zub vo wellnesse nič nekúpi.

Ďakujeme Jirkovi, za pozvanie, pohostinnosť a výborný program, ktorý so svojou skvelou manželkou, Martinkou, pripravili na celý víkend pre celú partiu „digitálnych kamarátov“ 🙂

Hľadáte ubytovanie v blízkosti Aqualandu Moravia? Skúste to tu:Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info