MILUJEME WELLNESS

Ako si rezervovať ubytovanie jednoducho a rýchlo + odkaz vďaka ktorému môžete ušetriť až 30 eur

Viem, že tento článok pre niekoho nebude nijako prevratný, ale otázky a komentáre s dotazom „Kde si mám rezervovať ubytovanie?“, „Aká je cena?“, „Máte voľné ubytovanie v tom a v tom dátume?“ či „Viete mi odporučiť ubytovanie pre rodinu tam a tam?“ s prichádzajúcim letom pribúdajú ako huby po daždi.

Stránka milujemewellness.sk zatiaľ neobsahuje vlastný rezervačný systém a ani sa nezaoberá predajom nejakých wellness pobytov. Preto som aj pre tých, ktorí v internetovom svete či v cestovaní a rezervovaní ubytovania na „vlastnú päsť“ nemajú veľké skúsenosti, pripravila krátky článok ako to urobiť jednoducho a rýchlo presne podľa vašich požiadaviek.

Okrem tipov a rád v tomto článku nájdete aj priamyme odkazy na 2 najznámejšie rezervačné systémy, cez ktoré je rezervácia ubytovania hračka. Navyše ak využijete tieto odkazy, môžete získať zľavu RXY EUR.

1. Rezervačný systém booking.com

Booking.com je hádam najznámejší rezervačný systém, pomocou ktorého si môžete zarezervovať ubytovanie kdekoľvek na svete. Nemusíte si tu vytvárať žiadne konto a ani robiť žiadnu registráciu užívateľa. Nájdete tu ubytovanie od hostelov (hostel = ubytovanie ktoré ponúka lôžko väčšinou v zdieľanej izbe s ďalšími hosťami) až po najluxusnejšie hotely a rezorty.

Jeho výhodou je, že môžete ponuku ubytovania filtrovať presne podľa vašich požiadaviek – ako je napríklad cena, počet hviezdičiek alebo druh ubytovania, vybavenia hotela, poloha, poskytované služby a rozhodne aj podľa dostupnosti vo vybranom termíne.

Pre zobrazenie ponuky vo vybranom meste stačí zadať názov mesta, počet osôb, termín a kliknúť na tlačidlo „Hľadať“.

Zobrazia sa vám výsledky vyhľadávania s možnosťami ubytovania v danom mieste a vybranom termíne. Teraz si môžete zadať filtre, ktoré vám umožnia nájsť ubytovanie podľa vašich predstáv ešte rýchlejšie.

Rovnako si môžete zoradiť výsledky vyhľadávania napríklad podľa ceny, počtu hviezdičiek alebo hodnotení.

No a teraz už môžete vyberať spomedzi možností. Pri jednotlivých ubytovaniach sa vám vždy zobrazí typ ubytovania, počet osôb, vzdialenosť od centra (ak ste nezadali presnú ulicu), počet osôb, služby ktoré máte v cene (napr. raňajky v cene a pod.), podmienky platby a cena.

Cena vo výsledkoch vyhľadávania je na booking.com vždy celková pre celý pobyt a pre zvolený počet osôb.

Poloha ubytovania je vec, ktorú by ste mali pri výbere rozhodne zvážiť. Už sa aj nám totiž stalo, že sme tento dôležitý fakt opomenuli a namiesto v blízkosti požadovaného miesta – napríklad centra mesta sme bývali niekde v okrajovej ťažko dostupnej oblasti.

Polohu alebo vzdialenosť od centra vidíte priamo pod názvom, alebo si dané ubytko môžete zobraziť rovno na mape kliknutím na link taktiež pod názvom ubytovania.

Z vlastnej skúsenosti vám radím dobre si premyslieť pomer cena/vzdialenosť – resp. dostupnosť na miesto. Aby sa vám potom nestalo, že sa k hlavnému bodu záujmu budete musieť prepravovať vždy autom, platiť parkovné či cestovné za taxík alebo mestskú dopravu, ktorá pobyt dokáže pekne predražiť.

Ďalšiu a veľmi podstatnú úlohu pri voľbe ubytovania je hodnotenie ubytovania hosťami, ktorí už v tomto ubytku boli. Platí: čím vyššie číslo, tým viac sa toto ubytovanie predchádzajúcim hosťom páčilo.

Po kliknutí na tlačidlo „Vybrať izbu“ sa vám zobrazí detailnejší popis daného ubytovania. Môžete si pozrieť viac fotiek, zistiť viac o službách v hoteli alebo o možnostiach v okolí, prípadne si prečítať aj slovné recenzie iných hostí.

Páči sa vám vybrané ubytovanie? Potom sa na stránke posuňte o kúsok dolu a vyberte si typ izby. Pri každom type nájdete opäť zhrnutie o ubytovaní, podmienky platby a storna pobytu. V kolónke počet izieb si zvoľte koľko izieb si chcete rezervovať a kliknite na tlačidlo „Rezervujte si teraz“.

Na ďalšej stránke nájdete opäť zhrnutie objednávky. Pred dokončením rezervácie si všetko ešte raz dobre skontrolujte – najmä termín ubytovania (aj to sa nám už raz stalo, že sa nám chybička vlúdila a ubytko sme si rezervovali v inom termíne, než sme chceli).

Rovnako je na tejto stránke potrebné vyplniť vaše údaje pre rezerváciu ako je meno, kontaktný e-mail či telefón. Potom sa posuňte nižšie a kliknite na veľké tlačidlo „Ďalší krok: posledné údaje“

Na nasledujúcej stránke ešte vyplňte krajinu a váš telefónny kontakt.

Každé ubytovanie si samo určuje, či chce za pobyt zaplatiť vopred platobnou kartou, alebo môžete zaplatiť až na mieste, no zároveň vašu kartu potrebuje autorizovať, aby malo istotu, že rezerváciu beriete vážne a hlavne, že máte finančné prostriedky na jej úhradu. V niektorých ubytovaniach dokonca na rezerváciu platobnú kartu ani potrebovať nebudete.

Ak je platba vopred nutná, tak zadajte údaje vašej karty a kliknite na „Dokončiť rezerváciu“

Ak platba vopred nie je nutná, ale dané uybtovanie si vyžaduje pri rezervácii autorizáciu vašej platobnej karty, tak potom je nutné taktiež zadať údaje vašej karty a klinúť na „Dokončiť rezerváciu“. V tomto prípade síce kartu zadáte, ale žiadne peniaze vám stiahnuté nebudú. Úhradu urobíte až na priamo mieste.

Po dokončení rezervácie sa vám zobrazí stav – teda uvidíte, či je ubytovanie už potvrdené a rezervované. Niekdy rezerváciu musí potvrdiť ešte samotné ubytovanie. Informáciu o tom vždy nájdete na danej stránke a v e-maile, ktorý ste zadali pri vypĺňaní formulára.

Ak je všetko potvrdené, tak sa začnite tešiť na výlet, relax, dobrodružstvo. Ubytovanie už máte 🙂

2. Ubytovanie cez Airbnb.com

Druhou, veľmi populárnou, na ktorej si môžete rezervovať ubytovanie je Airbnb.com. Podobne ako aj na Booking-u tak aj na airbnb.com si môžete zarezervovať ubytovanie na celom svete.

Rozdiel je však v ponuke typu ubytovania. Na Airbnb nájdete predovšetkým ubytovanie v bytoch a domoch či vilách, ktoré si môžete prenajať buď celé pre seba, alebo ich môžete zdielať napríklad s majiteľmi alebo inými hosťami.

Airbnb ponúka aj ubytovanie v menších penziónoch či rodinných hotelíkoch. Obrovské rezrotové kolosy a 5-hviezdičkové hotely by ste tu však hľadali márne.

Výhodou Airbnb je, že si tu môžete nájsť ubytovanie napríklad aj s kuchynkou alebo iným vybavením, ktoré vám pobyt spríjemní a poskytne vám pocit „domáceho prostredia“. Niekedy je vrúcne privítanie domáceho, ktorý vám dá cenné rady kde, čo a ako viac, než luxus hotelu.

Podobne ako na Booking.com aj na Airbnb.com nájdete rôzne filtry, pomocou ktorých si môžete ponuku okresať presne podľa vašich požiadaviek.

Poďme sa teda pozrieť, ako to funguje.

Ak chcete získať kredit 30€ na vašu prvú rezerváciu cez airbnb.com (rozumej zaplatiť o 30€ menej), potom použite tento špeciálny odkaz a kredit sa vám priráta 🙂

Aby ste získali svoj 30€ kredit, tak je potrebné sa najskôr na Airbnb zaregistrovať. Môžete to urobiť cez Facebook, Google alebo klasicky zadaním mailovej adresy, osobných údajov a hesla.

30-eurový kredit môžu získať len novo registrované účty na Airbnb. Ak náhodou už účet máte, no chcete ušetriť vašich 30€, registrujte si nový účet pod novou e-mailovou adresou 😉 (najlepšie v utajenom -inkognito okne)

Po odoslaní registrácie sa vám spustia ešte ďalšie doplnkové nastavenia vášho účtu, ako napríklad pridanie fotky alebo overenie tel. čísla. Tieto kroky môžete urobiť hneď alebo si ich môžete odložiť na neskôr, keď už si niektoré ubytovanie vyberiete. Skôr či neskôr ich však doplniť bude treba.

Na úvodnej stránke stačí do vyhľadávacieho poľa zadať miesto, kam chcete ísť a spustiť vyhľadávanie. Okrem toho v pravom hornom rohu na vás svieti kredit, ktorý sa vám odráta z ceny ubytovania (Na ubytovanie je to 30€, zvyšných 9 je na zážitky rezervované cez Airbnb)

V ďalšom kroku zvoľte termín, v ktorom si chcete ubytovanie rezervovať. Rovnako pridajte počet hostí. Môžete si zvoliť cenové rozpätie (cena za jednu noc) alebo pridať ďalšie filtre, ktoré vám pomôžu nájsť ubytovanie podľa vašich požiadaviek (napr. vlastná kuchyňa, klimatizácia, práčka a pod.)

Tlačidlo „Okamžitá rezervácia“ vám zobrazí len ubytovania, ktoré budete mať isté ihneď a nemusíte čakať na potvrdenie hostiteľom.

Po kliknutí na niektorú z možností ubytovania sa vám zobrazia opäť detaily. Nájdete tu viac fotiek, informácií o vybavení, pravidlá domu, recenzie iných hostí, ktorí už dané miesto navštívili.

Na pravom boku nájdete zhrnutie rezervácie – teda cena za noc aj celkovú cenu za ubytovanie, termíny, počet osôb. Airbnb si za sprostredkovanie účtuje servisný poplatok. Jeho výška je rôzna, závisí to od toho v akej výške je celková cena ubytovania.

U niektorých hostiteľov sa môžete stretnúť aj s poplatkom za upratovanie – jeho výšku si určuje hostiteľ.

Ďalej tu nájdete aj váš získaný kredit, ktorý sa vám z celkovej čiastky odrátal. A samozrejme tu nechýba ani celková čiastka na úhradu.

Pri rezervovaní cez airbnb je vždy potrebné ubytovanie uhradiť kartou. Možnosť úhrady na mieste tu žiaľ nie je možná. Niekedy je potrebné uhradiť časť ihneď a druhú pár dní pred cestou, alebo uhradíte celú čiastku ihneď pri rezervácii.

V ďalšom kroku nájdete znovu zhrnutie rezervácie a podmienky ubytovania. Kliknite na tlačidlo „Súhlasiť a pokračovať“ a na ďalšej stránke pozdravte svojho hostiteľa a napíšte pár slovami niečo o sebe a o vašej ceste.

Pridajte svoje telefónne číslo a kliknite na tlačidlo overiť. SMS-kou vám príde 4-ciferný kód, ktorý následne zadajte na tejto stránke a kliknite na „Pokračovať“.

Na ďalšej stránke už len zadajte svoje platobné údaje, vyberte si, či chcete zaplatiť celú čiastku ihneď alebo teraz uhradíte len požadovanú časť a zvyšok neskôr (ak to daný hostiteľ umožňuje) a kliknite na „Rezervovať“.

Tadááá, vaša rezervácia je hotová. U niektorých ubytovaniach je potrebné ešte schválenie hostiteľom. Až keď vám príde správa (e-mail) o potvrdení rezervácie hostiteľom, až vtedy máte rezerváciu na sto pro istú 🙂

Informácie o stave vám vždy prídu na váš e-mail.

Rezervačných systémov je samozrejme viac ako len Booking alebo Airbnb. Je len na vás, ktorý si vyberiete. Ja na rezervovanie ubytovania najčastejšie využívam tieto dva. Verím, že vám tento „polopatistický“ návod pomôže nájsť to najlepšie ubytovanie pre vás kdekoľvek na svete.

No a na záver, keď už viete ako si zaistiť ubytko jednoducho a rýchlo, vám prajem krásny výlet a príjemný relax. Nech už je to kdekoľvek 🙂

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info