MILUJEME WELLNESS

Recenzia: wellness v Hoteli Atrium

Wellness- Hotel Atrium

Wellness- Hotel Atrium

Najprv práca, potom pláca… Alebo, tak ako v našom prípade, wellness :).  Po dlhom pracovnom ťažení sme si to namierili opäť do krásneho prostredia vysokých Tatier – do hotela Atrium v Novom Smokovci.

Výlet to bol síce plánovaný, ale akosi sme to už nemohli vydržať a vyrazili sme do Tatier o deň skôr. Chybička sa vlúdila a my sme si zabudli k voučeru, čo sme dostali na dve noci, priobjednať ešte jednu. Zachránil nás verný pomocník a pre niekoho aj spoločník, internet v mobile.

Náš malý tip:

Ak sa chystáte objednávať ubytovanie, porovnajte si ceny na booking.com s ponukou hotela. Môžete totiž ušetriť aj polovicu, tak ako my. Namiesto 90€ na noc, ktorú nám oznámila recepčná hotela Atrium cez telefón, sme rezerváciou cez booking platili len 45€ :).  Pre zahraničných turistov sú zrejme iné taxy :).

wellness hotel Atrium Nový Smokovec Vysoké Tatry

Hotelové wellness v Atriu je pre ubytovaných hostí zdarma. Radovánky v ich saunách si môžu však užiť aj okoloidúci pocestní za cenu 16€ na dve hodiny.

Wellness je v prevádzke v pondelok –piatok v čase 16:00-24:00 a v sobotu – nedeľu v čase 10:00-24:00, čo počas týždňa považujem za malú nevýhodu.

Viem, že je to tak pod Tatrami vo väčšine hotelov, no v prípade, že je škaredé počasie, alebo človek nie je práve športový nadšenec, tak musí hľadať zábavu inde. Plachty sú zdarma a rozdáva ich recepčná hotela.

Wellness v Hoteli Atrium je ďalší z kategórie prerobeného suterénu. Musím však uznať, že táto premena pivnice na wellness sa v skutku podarila. Z wellnessu síce nie je výhľad na úpätia zasnežených  hôr, ale o príjemnú atmosféru sa stará tlmené svetlo, kamenný obklad a horiace sviečky v celom wellnesse.

Vysaunovať sa dá v dvoch fínskych a troch parných saunách (lipová, eukaliptová, bez arómy) a oddychovať sa dá v dvoch tepidáriach alebo jednej veľkej vírivke, do ktorej je mimochodom vstup len v plavkách. Okrem toho je tu zóna zážitkových spŕch s ochladzovacou drevenou kaďou.

wellness hotel Atrium Nový Smokovec Vysoké Tatry - parná sauna

Pohodová relaxačná idylka má však jednu chybu – bowlingové dráhy priamo nad wellnessom. Najmä večer, keď je zábava v bowlingovom bare v plnom prúde a bowling sa hrá o stošesť, sme si vo wellnesse chvíľami pripadali ako diváci v prvej rade.

Na tento „detail“ v Atriu nejako pozabudli a tak sa teda tento útok bowlingových hráčov  občas snažia prekryť hlasnou relaxačnou hudbou. Bohužiaľ, veľmi to nepomáha.

Tento krát nám kľud , mier a pohodu vo wellnesse nepokazil len hluk zhora, ale aj hluk zdola, teda lepšie povedané z východu. V hoteli sa totiž vyrojil autobus ruských turistov.

Možno ste už počuli, že ruskí turisti sú postrachom všetkých hotelov, ale toto bola teda extra vzorka. Okamžite obsadili všetko čo sa dalo a pre nich typickým, veľmi hlučným spôsobom to teda roztočili. Bobríka odvahy udeľujeme personálu, ktorý sa rusov akoby odtrhnutých z reťaze, snažil niekoľkokrát spacifikovať. Škoda, že to na nich veľmi neplatilo.

Plusy Hotela Atrium*** v Novom Smokovci :

 • Rozmanitosť sáun
 • Veľká vírivka
 • Automat na vodu
 • Dizajn
 • Klasické masáže aj masáže Sothys
 • Milý personál

Mínusy Hotela Atrium*** v Novom Smokovci :

 • Bowlingová dráha nad hlavou – hlučná najmä večer
 • Wellness nie je bezplavková zóna (do vírivky je vstup len v plavkách a tak sa mnohým nechce stále prezliekať a saunujú sa v plavkách)
 • Detail ale predsa – nezakryté skrutky vo fínskej saune – pekne som sa na nich zopárkrát popálila
 • Otváracia doba počas týždňa až od 16:00

Plus/Mínus Hotela Atrium*** v Novom Smokovci :

 • Wellness do 18:00 aj pre deti
 • Vstup aj pre verejnosť

[nggallery id=26]

Čo dodať na záver recenzie na Hotel Atrium a jeho wellness?

Wellness v hoteli Atrium v Starom Smokovci môže byť celkom príjemné spestrenie pobytu pod Tatrami. Za cenu 45€ tu môžete prenocovať, naraňajkovať sa a dokonca si do sýtosti užiť aj wellness, ktorého inak príjemnú atmosféru a oku lahodiaci dizajn, kazí len hluk z bowlingovej dráhy nad hlavou. Ako tak sa mu dá vyhnúť počas dňa, pokiaľ však nie je škaredé počasie a turisti netvrdnú na hoteli 🙂

Celkové hodnotenie wellness v Hoteli Atrium

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * *

Skúsili ste už oddych v hoteli Atrium? Boli ste spokojní, alebo by ste niečo zmenili? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch pod článkom.Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info