Neplánované akcie sú najlepšie. Toto známe pravidlo dobre poznáme a pred pracovno – priateľskou návštevou našich kamarátov v Košiciach nás ani vo sne nenapadlo, že si budeme môcť odfajknúť ďalší bod na zozname wellnessov „must visit“ („musíme navštíviť“) – Jaskynné kúpele Miskolc-Tapolca v Maďarsku.

Jaskynné kúpele - Miskolc-Tapolca, Maďarsko

Počas pracovného nasadenia v 30°C letných teplotách ani neviem ako prišla reč na kúpanie. Stačilo pár slov a už sme pozerali cestu z Košíc do jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolca – dedinke či mestskej časti neďaleko Miskolca.  Keďže sme nešli naším autom a naše pohotovostné plavky boli v kufri, rozšírili sme našu zbierku o ďalšie a vybrali sme sa ráno za kúpaním v jaskyni.

Bez Forintov v Maďarských kúpeľoch ani na krok

Pri našom spontánnom rozhodnutí vybrať sa do Maďarska sme pozabudli na jeden malý detailík – na zámenu forintov. Nepripravenosť nás dostihla hneď niekoľko krát. Napriek hojnej početnosti Slovákov na kúpalisku, sa bohužiaľ nedalo nikde platiť eurami a len v jednom bufete sa dalo platiť kartou.

Potrebujete ubytovanie v Podhájskej? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Jaskynné kúpele - Miskolc-Tapolca, Maďarsko

Najviac  „výhodonu kúpou“ však bolo parkovné. Keďže sme nemali forinty a priľahlé parkoviská sú na automaty, tak nás miestny junák s veľkým P na tričku navigoval na iné parkovisko za poplatok 1000 HUF s extra výhodným kurzom za 5€ (podľa kurzového lístka asi 3€). Keďže naša maďarčina zahŕňa asi 3 vety, tak sme nemali ani páru o tom, čo nám hovorí, ale medzinárodnou rečou rúk a nôh sme pochopili, že máme ísť inam.

Zaparkovali sme o pár sto metrov ďalej už v neplatenej zóne, ale kamarát hlavného parkovného organizátora nás prišiel ešte zinkasovať a presunul nás na iné miesto. Povedali sme si OK, aspoň sa nemusíme báť, že dostaneme papuču, alebo nás nebodaj odtiahnu.

Prekvapenie nás však čakalo za stieračom – pokuta za parkovné 10€ (ešte šťastie, že v Maďarsku majú všetko lacnejšie – či vstupné na kúpalisko, alebo pokuty 🙂 )

Hľadáte ubytovanie v blízkosti kúpeľov? Pozrite sa na možnosti ubytovania v Miskolc-Tapolca:Booking.com

Vstupné do jaskynných kúpeľov na 4 hodiny za 2350HUF (cca 7,70€) s príplatkom do sauny za 990HUF ( cca 3€) nás celkom milo prekvapilo. V porovnaní so slovenskými cenami je táto cena veľmi priateľská :).

Aktuálny cenník vstupného nájdete na tejto stránke ›››

Jaskynné kúpele - Miskolc-Tapolca, Maďarsko
Kúpanie v jaskynnom labyrinte

Z fotiek a videí, ktoré sme videli ešte dávnejšie, sme mali od týchto jaskynných kúpeľov v Maďarsku naozaj vysoké očakávania a musíme povedať, že realita bola ešte lepšia. Vodný labyrint, cestičky, vodopády, masážne sprchy a zákutia s bazénikmi v útrobách skál boli naozaj úžasné. V časových intervaloch 10 minút sa striedali vodné atrakcie – jacuzzi, vodopády a vodný prúd v jednej časti labyrintu.

Pre tých, ktorí holdujú skôr pokojnému relaxu, sú v zálohe dva bazény v skalách a dva vnútorné bazény s teplou termálnou vodou. Okrem toho majú v týchto kúpeľoch aj vonkajšie bazény (kľudový, plavecký, perličkový a detský). Svoje telo sme krátko osmahli vonku na tráve v príjemnom areáli.

IMG_1177

Wellness v Jaskynných kúpeľoch v Maďarsku

Po nadšení z kúpania v jaskyni bolo wellness poriadnym sklamaním. Škoda preškoda, že takú skvelú ideu relaxu v skalách nedotiahli do konca až do saunového sveta.

Saunový svet pozostával z jednej veľkej miestnosti s ochladzovacím bazénom v strede, lehátkami okolo a saunovými búdkami po okraji.

Sauny boli v skromnom prevedení, no sklamanie bolo, že z 9 sáun boli v prevádzke len dve – malá fínska a parná sauna.

Na recepcii pri vstupe sme síce dostali sauna uteráky, ktoré tu však všetci mali len aby sa nepovedalo. Zásady správneho saunovania bez plaviek tu mali zjavne všetci takpovediac v paži a veselo sa saunovali v plavkách. Tento zvyk určite podporuje aj nešťastné umiestnenie kresiel okolo ochladzovacieho bazéna tak ako v divadle 🙂

Počas víkendov si tu za príplatok 500 HUF (cca 1,60€) môžete užiť aj saunovú zábavu v podobe saunových ceremoniálov. O toto potešenie sme boli bohužaiľ ukrátení, keďže sme sa na kúpačku vybrali počas týždňa.

Jaskynné kúpele - Miskolc-Tapolca, Maďarsko - wellness

Potrebujete ubytovanie v Podhájskej? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Plusy:

Mínusy:

Plus/Mínus

[nggallery id=35]

Náš názor na Jaskynné kúpele a wellness v Maďarsku

Kúpanie v chodbách a bazénikoch v útrobách skál bol naozaj neobyčajným zážitkom. Vodné atrakcie a rozmanitosť bazénov sľubujú zážitok pre tých, ktorí majú radi zábavu a šantenie aj pre tých, ktorí sú skôr na pokojný relax v teplých bazénoch. Saunová časť bola pre nás miernym sklamaním, ale za cenu 3€ si sem môžete odskočiť z bazénov v skalách. Nevšedný zážitok  z kúpania v jaskyni rozhodne stojí za to! Kúpele v maďarskom Miskolc-Tapolci rozhodne odporúčame 🙂

Celkové hodnotenie jaskynných kúpeľov a wellness v Miskolc-Tapolca v Maďarsku

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena/služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Boli ste už v jaskynných kúpeľoch v Miskolc-Tapolca? Ako sa Vám páčilo kúpania v skalách? Svoje zážitky a postrehy napíšte do komentárov pod článkom 🙂


Booking.com

31 Odpovedí

 1. kupele tapolca 8/82014 kupele pekne doporucujem 4hod vstup gumenne slapky mierne sklamanie celodenne spinave wc a ked nahodou prsi tak nieje kde sadnut podlahy vjaskyni spinave

 2. otrasne miesto, ak si clovek chce ist zaplavat nema kde pretoze najhlbsia voda je meter styridsat a to myslim plavecky bazen ktory je preplneny detskymi nafukovackami, zbytocne drahe a atrakcie slabe, v jaskyni je tak akurat hluk a to je vsetko, proste nikdy viac toto miesto, z opisu hore som cakala nieco uplne ine a preto to bolo uplne sklamanie, absolutne to nezodpoveda cene

  1. Dobrý deň Lucia,

   ďakujeme za Váš názor. Je pravda, že my plavecké bazény využívame naozaj minimálne a recenzie píšeme skôr z hľadiska relaxu a preto sme radi aj za takýto postreh. Tieto kúpele považujeme za zážitkové, pretože prostredie v skalách je naozaj netradičné.

  2. LUCIA zaplavat si treba doma v bazene, alebo na plavarni a nie v takomto skalnatom welnes centre, ktore je vytvorene pre zazitok z niecoho vynimocneho…. Moj nazor

 3. Z hokejového zápasu v Ke sme si cestu domov spríjemnili zastávkou v tomto úžasnom aquaparku a boli sme nadšení. No a musím povedať, že mne sa splnil sen. Keď tak chodíme po slovenských jaskyniach, nie raz ma napadlo, aké by to bolo super kúpať sa v takom jaskynnom teplom jazierku. A tu hľa, jaskyňa s labyrintom, jazierkami, výzdobou, vodopádom a teplučkou vodou. Deti boli úplne uchvátené, lebo konečne sa mohli v nejakej jaskyni dotknúť výzdoby, videli ako mineralizovaná voda postupne mení aj obyčajnú dlážku na hotové umenie. Iba netopiera nenašli, pochopiteľne 🙂 Takéto kúpanie asi ťažko niečo prekoná…
  Čo sa o saunách povedať nedá… Aj teraz fungovali len dve, naďalej sa saunuje v plávkach. Takže nič sa nezmenilo. Možno až na to, že som nedostala ani ten uterák, ale nejakú podozrivú textíliu, čo vyzeralo ako vrchná vrstva detskej plienky a ľuďom sa to lepilo na tie mokré plávky. Nabudúce do takejto sauny rozhodne nepôjdem.
  Ale do Tapolci sa ešte určite rada vrátim.

 4. My sme tu boli cez 40°horucavy,nebolo kde sa zlozit,malo miesta vonku a tien ziadny. Okolo poludnia v stanku s ladovou drtou nemali lad.. Na jedlo cakat asi pol hod.,potom mi hodili na plastovy tanier studeny syr.V jaskyni straaasne vela ludi. V horucavach je super schovat sa do jaskyne,ale ak je preplnena,onicom.

  1. Krásny deň Silvia,
   otváracie hodiny si môžete pozrieť tu: http://www.barlangfurdo.hu/en/opening-hours . Či sú kúpele otvorené aj počas našich štátnych sviatkov Vám povedať neviem, ale myslím, že pokiaľ sviatok nie je v Maďarsku, tak áno. Okrem toho zariadenia ako kúpele a aquaparky bývajú otvorené aj počas sviatkov.

   Verím, že si to v Miskolctapolci užijete 🙂

   Denisa

 5. Boli sme tam síce v auguste 2016 s 3 deťmi, bolo však horšie počasie , zamračené a okolo 22 stupňov, takže vo vonkajších bazénoch bolo skoro prázdno, vo vnútri však „narvané“. Lehátok málo, miesta málo, môžete sa zložiť akurát niekde do kúta, keď je veľa ľudí. Jaskyňa síce pekná a veľká ale pri tom počte ľudí bol všade hluk, krik a tlačenica, takže o nejakom relaxe môžete iba snívať. Stravovanie tiež nič extra – také bufetové. Wellness – taký jednoduchý , zo sáun fungovali iba 2, miesta málo, ale aspoň sa tam dalo trochu zrelaxovať. Verdikt – ak pôjdete mimo prázdnin cez týždeň a v dobrom počasí tak by to mohlo byť OK, inak si to neužijete, ale nečakajte nič extra , sú aj oveľa lepšie miesta – u nás Podhájska, Sklené Teplice, wellness Senec …, v maďarsku Hévíz, Sárvár, Bükk, Györ …,

 6. Dobrý deň, skúsim aktualizovať poznatky:
  01-05-2018 vonku 29 stupňov, slnečno – wellness veru slabý, nebolo preplnené kúpalisko, lebo sezóna ešte nezačala.
  Dá sa platiť kartou už aj v stánkoch vonku, ale až nad 1000 HUF – t.j. cca 3 eur.
  Tiež sa dá platiť kartou za masáže a ak sa Vám podarí, pracuje tam teta slovenka, tak sa dohovoríte a rada Vám poradí, čo, kde a ako.

  1. Ďakujeme krásne, Mária, za hodnotné info 🙂 Určite mnohým pomôže informácia, že sa dá platiť aj kartou 🙂

   1. prosim vas – ako to je teraz na jesen? nieje tam chladno keby sme chceli ist s detmi? viem ze voda je termalna ale ako vonku? dakujem velmi pekne..

 7. Dnes 23.6.2018 sme s rodinou (2 deti – 14 a 5) navštivili toto prekrásne miesto. Kúpanie v teplej vode priamo v útrobách hory je neopísateľný zážitok. Deti boli nadšené. Ľudia samozrejme všade naokolo, ale našli sa chvíle, keď sme boli v nejakom čarokrásnom priestore aj samy. Kartou sa platí už takmer všade a aj menšie čiastky.
  Ku komentáru vyššie musím povedať, že čo sa týka zážitku, tak sa to napr. s Podhájskou alebo Sencom určite nedá zrovnávať. Určite treba prísť vyskúšať.

 8. Nám sa tam veľmi páči niesom plavec a chodím tam kvôli deťom(3 a 5 rokov) celodenna zábava zaručená! S forintmi je to pravda, naposledy sme nejak neodhadli a zmenili málo… …ak sa už da všade platiť kartou tak to je super!!! odporúčam!

 9. Dobry den, chcem sa opytat informaciu, ci je mozne vstup platit kartou. Chceli by sme ist tento tyzden doTapolca s detmi na 4 hodiny.
  Dakujem.

 10. Ahoj, dnes sme sa s deťmi (3,6) boli kúpať v jaskyni. Vrelo odporúčam ísť hneď ráno, boli sme tam sami . Vyjašili sme sa tak za dve hoďky, potom sa to začalo plniť, ale nič tragické. Bazén s hviezdnou oblohou bomba, ostatné zašívacie tiež, ale top bol pre nás protiprúd. Eurá sme ani nemenili, nebolo prečo, jedlo sme nekupovali, najedli sme sa v neďalekej reštike a zaplatili kartou. Rozhodne odporúčam

 11. Všetko záleží na uhle pohľadu. Nedá sa všetko porovnávať.Ak porovnáte ale cenu za vstup 4400 Húf nie je to veľa. Ja som tam bol včera. Lístky môžete zakúpiť aj kartou, stretol som sa s viacerými stánkami kde sa dalo platiť kartou. Najesť lacnejšie ako v areáli sa dá v okolí areálu buď rýchle občerstvenie alebo menu. Nie je problém denné menu 1200 HUF Penzión Európa, stánky halaszle 1100-1500 HUF langoše 380-800 HUF palacinky 280-380 HUF samozrejme že ak hľadáte tak nájdete, záleží na rozpočte. Ale hotovosť v HUF treba ( parkovné, suveníry, zmrzlina a pod ) . Majú aj bezplatné parkovanie ale viac sa naslapete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *