MILUJEME WELLNESS

Hotel Kaskády: wellness, z ktorého sa Vám nebude chcieť odísť

Kaskády hotel & spa rezort

Kaskády hotel & spa rezort

Nie je tomu dávno, čo sme opäť podľahli našej legálnej droge – droge zvanej wellness. Strávili sme dva dni v Kaskády Hotel & Spa rezorte a musím povedať, že sa nás skoro nezbavili 🙂

Hotel Kaskády sa nachádza pri dedinke Sielnica. Nie je náhodu, že tento hotel leží práve tu. Oblasť Slovenska, pár kilometrov severne od Zvolena, je totiž známa svojím tekutým zlatom v podobe liečivých termálnych vôd.

Čo by človek kameňom dohodil, hneď vo vedľajších dedinách nájdete aj známe kúpele Sliač či Kováčová.

Tak ako vždy, tak aj tento krát sme si tento hotel a wellness vopred prelúskali na ich stránkach. Fotky zbytočných detailov zrolovaných uterákov s kvetinkou a sviečkou v celkovom počte nula, naznačovali, že hotel Kaskády sa za takéto nezmysly skrývať nemusí. Čo sme však našli za dverami jeho wellnessu, si nás doslova omotalo okolo prsta!

 Kaskády hotel & spa rezort - tepidárium

Ako ubytovaní hostia sme na izbe mali župany a papučky, tak ako sa na 4* hotel sluší a patrí. Nahodili sme sa do bieleho a na wellness recepcii sme si zamenili poukážky za uteráky. Po krátkej inštrukcii, kde čo nájdeme, sme sa vydali do sveta oddychu.

Kúpele či spa v hoteli Kaskády neskromne podľa seba rozdelím na 4 zóny – vnútorná bazénová časť s veľkým bazénom a menšími relaxačnými bazénmi s masážnymi tryskami a bublinkami, vonkajšia bazénová časť (prístupná len počas letnej sezóny máj-október), wellness zóna so saunami, relaxačnou miestnosťou a vonkajšími vírivkami a ajurvédske centurum.

Môžete hádať, ktorú z nich sme si zamilovali 🙂

Okrem nich majú v Kaskádach aj iné špecialitky, po ktorých bude telo priasť blahom. Veď uznajte sami, také exotické bali spa alebo liečebné telové zábaly naozaj neznejú zle 🙂

 Kaskády hotel & spa rezort - vonkajší bazénik s vírivkou

Wellness ako malý labyrint

Saunová zóna v hoteli Kaskády pripomína svojim vzhľadom a zákutiami malý rímsky labyrint. Vlnky a chodbičky tu vedú k rôznym saunám a zážitkovým sprchám.
Ako „nízkotlakí“ jedinci, ktorým sa po vyjdení zo sauny často krúti hlava, sme ocenili aj vyhrievané lavice, ktoré vypĺňali zákutia a boli hneď pri saunách.

Fínska sauna je naša najobľúbenejšia wellness destinácia a tak sme ako prvú hľadali ju. Nájsť ju nebol žiaden problém, akurát sme sa jemne minuli vekovej a teplotnej kategórii.

Hneď ako sme sa pridali k ostatným dospelákom v saune, tak sme si vraveli, že slabých 65°C je na fínsku naozaj málo. Ako sme však neskôr zistili, nesedeli sme v tej správnej.

 Kaskády hotel & spa rezort - fínska sauna

Malý problém v značení spôsobil, že sme sa síce saunovali vo fínskej ale v detskej saune, kde je pochopiteľne teplota podstatne nižšia.

Tú správnu vyhriatu fínsku saunu sme našli až po ďalšom bádaní uličkami wellnessu. Zjavne sme boli jedni z mála, ktorým sa ju podarilo objaviť, keďže sme v nej boli väčšinou sami. No celkom nám to vyhovovalo 🙂

Exkluzívny relax s atmosférou orientu

Z „exkluzívnych“ či „luxusných“ wellnessov už zopár čiarok v denníčku máme, ale pravdupovediac, mnohé z nich majú exkluzívny len názov. Toto však vôbec neplatí v prípade hotela Kaskády. Po tom, čo sme vošli do relaxačnej miestnosti, vedeli sme, že toto je ono. Toto je miesto, kde budeme v siedmom nebi.

 Kaskády hotel & spa rezort

Priestranná miestnosť s drevenými ležadlami, mäkkou podložkou a dekou vo farbách a vôňach orientu s výhľadom na krásnu záhradu, to je miesto pre relax stvorené. Žblnkot fontánky, oheň v kozube a horiace sviečky.

Čo viac si priať? Možno ešte východ na slnečnú terasu, ktorá tu tiež nechýbala.

K vírivkovým nadšencom sa práve nehlásim, ale bublinky vo vonkajšej jacuzzi pri svetle sviečok a pod holým nebom, to si človek len tak nenechá ujsť.

Bolo vidieť, že ani na kvalite týchto vodných radovánok sa nešetrilo. Dobre rozmiestnené výkonné trysky boli balzamom na môj chrbát.

Saunová zóna hotela Kaskády

V saunovej časti wellnessu v Kaskádach sme okrem fínskej sauny (či už detskej alebo normálnej) a víriviek našli aj iné dobrotky, ktoré určite stoja za zmienku. Repertoár sáun dopĺňajú bylinkové parné sauny, infra sauna, tepidárium, ochladzovací bazénik, zážitkové sprchy a nechýbal ani ľadopád. Za neobmedzený počet plachiet tomuto wellness prideľujem veľké plusové body.

[nggallery id=54]

Plusy:

 • Termálna voda v bazénoch
 • Neobmedzený počet plachiet
 • Pitná voda k dispozícii
 • Príjemná atmosféra (sviečky, vône, hudba)
 • Krásna relaxačná miestnosť s kozubom a výhľadom do upravenej záhrady
 • Veľký výber sáun
 • Veľmi dobre tvarované lavice v parných saunách
 • Vedro s vodou vo fínskej saune a hadica na oplach lavice v parných
 • Ochladzovací bazénik
 • Doplnkové procedúry – ajurvédske centrum, bali spa, zábaly, masáže, akupunktúra…
 • Časopisy v relaxačnej miestnosti
 • Ponuka čajov na wellness bare
 • Vonkajšia terasa
 • Mäkké podložky na lehátkach a k tomu deky
 • Skvele vybavené šatne (žmýkačka plaviek, detská ohrádka, sprchy pre telesne postihnutých…)
 • V posledný deň ubytovania možnosť využiť bazény aj wellness ešte do 13:00 (spolu so županmi 🙂 )
 • Plavčík a vodný výťah do bazéna pre telesne postihnutých, žmýkačka plaviek a ohrádka pre deti v šatniach

[nggallery id=55]

Mínusy:

 • Fínska sauna by si zaslúžila lepšiu navigáciu
 • Ochladzovací bazénik by mohol byť viac napustený, aby voda odtekala cez prepadový odtok

Plus/Mínus:

 • Vstup pre deti do saunovej zóny od 12 rokov
 • Vstup aj pre neubytovaných hostí ( exclusive spa pre neubytovaných 10-16:00 za 13,90/2,5h)

[nggallery id=56]

Naše zhrnutie na wellness v Kaskády hotel & spa rezort

Už sme pochodili naozaj veľa wellnessov, ktoré sa označovali ako „luxury“, „deluxe“ či „exclusive“, ale toto je jedno z mála, ktoré si označenie „exclusive“ naozaj aj zaslúži. Služby, zariadenie aj atmosféra tu boli tip top. Nie sme prívrženci masových wellnessov a pobehovania zo sauny do sauny a aj preto je pre nás wellness v hoteli Kaskády lepší než Grand hotel Permon, ktorý je mnohými označovaný za najlepší na Slovensku. Pokojná atmosféra wellnessu nám prirástla k srdcu a tak Kaskády hotel &spa rezort pripisujeme na zoznam našich obľúbených. Dokonalý relax spôsobil, že z wellnessu v Kaskádach sa nám ani nechcelo odísť.

Boli ste už vo wellnesse v Kaskády hotel & spa rezorte v Sielnici? Je podľa vás lepší než Grand hotel Permon v Podbanksom, alebo nie? napíšte nám o tom do komentárov 🙂

Celkové hodnotenie wellnessu Kaskády hotel & spa rezort:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu:  * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Ubytovanie v kúpeľoch Sliač? Stačí si vybrať:Booking.com

Odporúčanie na iné články

Na Dunaji vznikne nová komunitná sauna! Projekt môžete stále podporiť aj vy

Oživme Bratislavské nábrežie Milí stúpenci kvalitnej saunáže, pomôžte nám postaviť verejnú komunitnú saunu Bobor priamo na nábreží Dunaja, len pár minút od historického centra Bratislavy....
Viac info

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info