MILUJEME WELLNESS

Aquacity Poprad: Čo ukrýva najväčšie wellness na Slovensku?

Je dosť možné, že so spojením „Vision board“ (nástenka cieľov) alebo „bucket list“ (zoznam vecí, ktoré chcete počas života vidieť, zažiť, ochutnať…) ste sa už niekde stretli. A vôbec by ma neprekvapilo, keby vám také niečo dokonca viselo doma na stene 🙂 Ja mám takýto „bucket list“ vo viacerých oblastiach a som veľmi rada, že k tomu wellnessovému na tento rok môžem k wellness v AquaCity Poprad dopísať jednu veľkú zelenú fajku „splnené, zažité, odskúšané“.

AquaCity Poprad bol na mojom zozname celkom dlho. No po tom, čo wellness v AquaCity Poprad po veľkej rekonštrukcii prináleží prívlastok „najväčšie na Slovensku“, jeho poradie v mojom rebríčku poriadne stúplo. Niet asi wellnessáka Slováka, ktorý by o AquaCity Poprad nezachytil aspoň malú zmienku. A ak aj vy rozmýšľate, že toto wellness zaradíte na svoj zoznam wellness, ktoré chcete okúsiť, tak verím, že vám pomôžeme urobiť dobré rozhodnutie či možno aj zbaliť si veci a vyraziť do AquaCity Poprad 🙂

Aquacity Poprad wellness - oddychová miestnosť

Relaxačno-zábavný kolos zvaný aquapark 

Musím povedať, že hneď po príchode na mňa AquaCity spravil dojem dobre riadeného obrovského kolosu. Auto sme odparkovali na bezplatnom parkovisku a vydali sme sa smerom ku vchodu s nápisom AquaCity Poprad. 

Ceduľky vo veľkej vstupnej hale nás hneď nasmerovali eskalátorom na druhé podlažie, kde pri kase, na moje počudovanie, nebola žiadna fronta na vstupenky. 

AquaCity by som veľmi zjednodušene rozdelila do troch hlavných zón – vnútorné bazény, vonkajšie bazény a vitálny svet. V bazénových častiach je o zábavu postarané v každom smere aj v každej vekovej kategórii. Deťuše sú isto celé bez seba pri šantení v bazéne s názvom Ostrov pokladov alebo pri šmýkaní sa na jednom z tobogánov.

Aquapark AquaCity Poprad

Dospelý zas ocenia relax v množstve vírivých a masážnych trysiek, perličiek a chrličov doplnené napríklad o laserovú show. Tí, čo potrebujú energiu pred oddychom ešte vybiť, môžu si zaplávať v 50 metrovom plaveckom bazéne, alebo si dať hodinku vo fitku, ktoré je tiež súčasťou AquaCity Poprad.

AquaCity Poprad: Čo ukrýva najväčšie wellness na Slovensku

Po odbavení vstupeniek sme vo veľkej spoločnej šatni zhodili veci do skrinky a vykročili sme po schodoch do vitálneho sveta.  Cestou sme si letmo obzreli veľký plavecký bazén až sme dorazili k pool/wellness baru. Od oficiálneho vstupu do wellness sveta nás delil už len jeden turniket a oddelená šatňa. Hneď za ňou nám wellness recepčná nadelila uteráky a netradičné čierne saunové plachty. 

Medzitým som stihla okuknúť wellness bar a bolo jasné, že hladom ani smädom tu neodpadneme. Cestou z baru do saunovej zóny sme minuli ešte tri relaxačné „boxy“ oddelené záclonou, pričom každý box mal na stene vlastný televízor 😮 

Wellness AquaCity Poprad - bar

Určite ste už veľmi zvedaví, čo všetko má 3-podlažné wellness v AquaCity v relaxačnom menu. Na ploche viac ako 1500 metrov štvorcových sme tu našli celkovo 8 sáun: bylinkovú parnú saunu, horúcu parnú saunu, eukalyptovú parnú saunu, soľnú saunu, infra saunu, infrasaunu, fínsku saunu a ceremoniálnu saunu. 

Ceremoniálna sauna je v podstate veľká fínska sauna, v ktorej sa aj niekoľkokrát denne konajú saunové ceremoniály. Na našu škodu sme však túto zábavku v saune zmeškali hneď 2 krát. Raz začal tesne pred naším príchodom a druhý raz sme ceremoniál prepásli rochnením vo vírivom bazéne. Avšak za to, že v AquaCity sú na obľúbené saunové ceremoniály pripravení aj na veľký počet návštevníkov, dostávajú od nás slová chvály. 

Saunové ceremoniály sa okrem ceremoniálnej sauny konajú aj v soľnej saune. Ceremoniály vo wellness v AquaCity Poprad sa konajú každý deň, od pondelka do štvrtka 3x denne a od piatka do nedele 4x denne a sú úplne zdarma.

Aquacity Poprad - wellness - ceremoniálna sauna

Ochladzovací bazénik a zážitkové sprchy sú vo wellness takéhoto formátu hádam samozrejmosťou. Čo nás tu však dostalo bola snehová jaskyňa s teplotou -14 stupňov Celzia a stenami zahalenými do snehového kabáta. V takomto mini snehovom kráľovstve sa človek schladí jedna báseň a ako bonus pretrénuje aj svoje dýchacie cesty. 

Po poriadnej saunovačke musí byť aj poriadny relax. Aj v tomto smere je wellness v AquaCity Poprad vybavený natotata. V dvoch  relaxačných miestnostiach s lehátkami s mäkkými poduškami sme si vždy miestečko našli. Moderný dizajn, efektné farebné osvetlenie a bio krb ulahodia každému oku. Jediná vec, ktorú by som však aj z tohto wellness okamžite a bez váhania odstránila sú opäť ďalšie televízory, na ktorých si hostia prepínali správy, seriál či hudobný kanál. I keď bez zvuku, ale predsa… telka do wellness nepatrí.

V malom súkromí a ešte aj bez telky sme si však vychutnali relax na veľkej vodnej posteli, ktorá je ozaj geniálna 🙂 

Vodný relax sa vo wellness v AquaCity Poprad netýka len vodnej postele, ale aj veľkej jacuzzi a bazéna s mnohými zákutiami a masážnymi tryskami. Tento bazén má oficiálne názov „súkromný bazén“. Osobne si však pod označením “ súkromný bazén“ predstavím bazén, v ktorom budem len ja s mojím partnerom či partičkou, s ktorou som do wellness prišla. Po tom, čo sme však do bazéna vošli, sme zistili, že súkromný, v mojom chápaní, nie je ani trochu. 

Vo väčšom bazéne s rôznymi zákutiami a mnohými všakovakými masážnymi tryskami sa spolu s nami máčali aj ostatní návštevníci, dokonca sme pri tom mali výhľad aj na jacuzzi. Jediná vec, ktorá bola na tomto bazéne súkromná, je tzv. „lagúna lásky“.

Lagúna lásky je malá zátoka sa perličkou, do ktorej nie je vidieť zo žiadnej inej časti bazéna (jedine že by niekto vyslovene nakúkol za roh a zahral sa na voayera). Čierne steny, ktoré sú takmer v celom wellness, a veľmi intímne osvetlenie určite prispievajú k tomu, že mnohé páriky tu môžu dostať všelijaké chúťky. Modlím sa však a dúfam, že si ich ohľaduplne odložia na domov.

Ísť či neísť v plavkách do bazéna – to je otázka!

Aj keď v saunách všetci svorne dodržiavali bezplavkovú zónu, v prípade bazéna vo wellness v AquaCity je v tejto veci trochu miš maš. Niektorí návštevníci majú bezplavkovú zónu aj v bazénoch, iný do bazéna chodia v plavkách. Určite si viete predstaviť, aké rozpaky to vyvoláva na oboch frontoch. Nahí si hútajú, prečo tam tí druhí chodia v plavkách, keď vo wellness sa väčšinou chodí bez, lebo je to zdravšie… Plavkoví si zas vravia, že naháči sa potrebujú ukazovať a pohoršene krútia hlavami. 

V prevádzkovom poriadku sme sa napokon dočítali, že do bazénov vo wellness sa odporúča chodiť v plavkách. Slovo odporúča si však v prevádzkovom poriadku prečíta málokto, prípadne si ho vyloží po svojom: „môžem, ale nemusím, tak nebudem…“ alebo aj budem. 

Z pohľadu návštevníka by som ocenila, aby bolo všade jasné označenie, kam s plavkami a kam bez plaviek, tak ako to býva pri jednotlivých saunách.

Koľko stojí vstupné do AquaCity Poprad?

Je vidno, že vstupné sa v Aquacity snažili čo najviac zjednodušiť, aby človek nestrávil pol hodinu pred pokladňou rozmýšľaním, ktorá vstupenka je pre neho tá najlepšia. V ponuke sú v podstate 2 balíčky: Aqua packet do všetkých vnútorných aj vonkajších bazénov (19€ /3 hodiny alebo 22€/celý deň) alebo Vital packet do všetkých vnútorných aj vonkajších bazénov spolu s wellness (29€ /3 hodiny alebo 34€/celý deň). 

Do bazénových častí sú pre rodiny s deťmi v ponuke aj zvýhodnené balíčky.

Plusy wellness Aquacity Poprad:

 • široká ponuka sáun
 • saunové ceremoniály viackrát počas dňa
 • sauny sú bezplavkové
 • hadice s vodou na opláchnutie lavice v parných saunách
 • plachta a uterák zdarma
 • voda s citrónom v oddychovej miestnosti zdarma
 • wellness bar
 • vírivé bazény a množstvo masážnych trysiek vo wellness
 • vodné lôžko a mäkké podušky na oddychových lehátkach
 • super „snehová jaskyňa“
 • detail, ktorý je veľmi dôležitý – množstvo prakticky umiestnených vešiačikov na plachty a uteráky (čudovali by ste sa v koľkých dobrých wellness sa na toto zabudne)
 • možnosť dať si vo wellness masáž, zábaly či iné ošetrenia
 • v ponuke sú aj thajské masáže
 • v cene vstupenky do wellness je aj vstup do vonkajších aj vnútorných bazénov
 • voda v bazénoch je termálna
 • v bazénovej časti aquaparku je množstvo atrakcií pre malých aj veľkých

Mínusy wellness Aquacity Poprad:

 • v ponuke nie je samostatná vstupenka len do wellness (iba kombinovaná s bazénmi za 29/3h alebo 34/celý deň)
 • wellness nie je celé bezplavkové a tak v bazénoch dochádza k rozpakom, či do nich ísť nahý alebo v plavkách, nakoľko polovica ľudí je tak a druhá inak
 • v relaxačných miestnostiach sú televízory

Plusy/Mínusy wellness Aquacity Poprad:

 • vstup do wellness je aj pre deti od 12 rokov

[nggallery id=106]

Náš celkový názor na wellness v aquaparku AquaCity Poprad

Kombinovaná vstupenka Vital pack so vstupom do vnútorných aj vonkajších bazénov a vitálneho saunového sveta má svoje výhody. Najprv sa poriadne vyčvachtáte v zážitkových bazénoch aquaparku a potom zaparkujete v najväčšom wellness na Slovensku – Fire & Water wellness & spa s ôsmymi saunami a saunovými ceremoniálmi. Znie to lákavo, čo poviete? My dávame tomuto relaxu palec hore 🙂 Odporúčame 🙂Booking.com

Odporúčanie na iné články

Do kín prišiel film pre všetkých milovníkov saunovania

V šere estónskej dymovej sauny sa odohráva starodávny očistný rituál, ktorý je oslavou ženskej spolupatričnosti. Dokument estónskej režisérky Anny Hints získal cenu za Najlepší európsky...
Viac info

Medzinárodný deň žien: Príležitosť na to, aby ste sa zamerali na seba a svoje zdravie

Ukázať nežnejšiemu pohlaviu, že je výnimočné a vzácne, by malo byť nielen doménou špeciálnych, ale i bežných dní. Avšak pri množstve povinností, s ktorými sa dennodenne stretávame, na...
Viac info

6 + 2 valentínske wellness a spa tipy

Hovorí sa, že lásku by si partneri mali vyznávať každý deň. Avšak pre mnohých je práve sviatok sv. Valentína dňom, kedy by lásky okolo nás,...
Viac info

Toto sa oplatí zažiť! Hajdúszoboszló – najväčší aquapark v Strednej Európe

V Maďarsku sa nám zapáčilo. Po poslednej návšteve Maďarských jaskynných kúpeľov v Miskolc-Tapolci sme opäť stavili na susedov z juhu a po dvoch týždňoch sme opäť vyrazili do...
Viac info

12 dôvodov, prečo milujeme wellness Infinit Maximus v Brne a zamilujete si ho aj vy

Tým, že sme neskonalými fanúšikmi wellness Infinit Maximus v Brne, sa vôbec netajíme. Je to skrátka podľa nás wellness, ktoré v Čechách a na Slovensku...
Viac info

Wellness z dielne INFINIT – záruka príjemného relaxu po potulkách Prahou

Dá sa spojiť slovné spojenie krásna historická „Stovežatá Praha“ s pojmami ako moderné wellness, relax a oddych mimo typických turistických atrakcií? Samozrejme! Osobne som toto spojenie hľadala dlho,...
Viac info