5 tipov AKo byt v saune za hlupáka alebo ako sa saunovat

Dnešný článok bude z trocha iného súdka.

Dnes vám nebudem prehovárať do duše, aby ste sa saunovali zdravo a správne, ale dozviete sa, ako zo seba v saune spraviť vydareného saunového somára a znepríjemniť tak život ostatným prítomným wellnessákom.

Tak nech sa páči, tu je návod:      

1.  Rozprávajte vždy a všade, nepretržite a nahlas

Tento tip je tip číslo jedna, ako ostatným návštevníkom znepríjemniť život. Je 100%tne spoľahlivý a garantujem vám, že po hodinke vás budú chcieť ostatní umlčať na dne vírivky.

Zoberte do sauny svojho partnera, kamarátku či kolegyňu a začnite sa baviť kto s kým kedy kde a ako robili. Ideálne témy sú napríklad prepieranie špinavej bielizne týkajúcej sa ostatných kolegov v práci alebo vydatú kamarátku, ktorá si včera vyšla s tým fešákom od vedľa. Ďalšie spoľahlivé témy sú „Čo si včera varila?“ alebo „Ako naučiť dieťa chodiť na nočník“.  

Vlastne v podstate je úplne jedno, o čom budete kvákať dve hodiny v kuse, stačí, že budete kvákať. Čím viac, tým lepšie. Keď do toho zapojíte hlasný smiech, tak tento tip dovediete k dokonalosti. Zabudnite, že tam sú aj iní nudní ľudia, ktorí by len po tichu relaxovali. Teraz ste tam vy s kamarátkou či kamarátom, s ktorým ste sa dlho nevideli, tak to predsa musíte patrične využiť! Vôbec si nevšímajte ceduliek na dverách s výrazom „Pssst“.    

TIP AKO BYŤ ZA SLUŠNÉHO:

Sauna je o relaxe. Verím, že mnohí ľudia sú vo svojom živle, keď môžu rozprávať tak, že sa im jazyk nezastaví a je to pre nich svojím spôsobom relax. No wellness je o oddychu tela aj mysle a preto skúste vydržať istý čas potichu a vychutnať si tak pokoj, teplo a relaxačnú hudbu. Zaručujem Vám, že po takomto vypnutí budete odchádzať ako znovuzrodení. Okrem toho nebudete pri relaxe rušiť ostatných návštevníkov a tí na vás nebudú zazerať ako na votrelcov z inej galaxie (to v tom lepšom prípade).    

 2. Očumujte

Aj tento tip je pomerne spoľahlivý. Vo wellnessoch, v ktorých dbajú na zásady zdravého saunovania, je to ako na nudapláži. Nahí saunári v saune, vo vírivke, na lehátku či v sprche. Ak chcete byť v tomto tipe jednotka, nastavte oči na stopky, mierne pootvorte ústa a začnite očumovať  tú dlhonohú blondýnku, ktorá sa saunuje nahá na lavičke oproti vám alebo vystriehnite, keď sa postaví ten chlap vedľa vás a svoj pohľad upriamte na inkrminované intímne miesto. Pridajte úlysný úsmev a vaše skóre na stupnici úchylných saunárov začne stúpať.  Úplne najlepší výsledok dosiahnete, ak budete mať pri tom v saune na sebe plavky. ( O plavkách  ešte hodíme reč v 5. Tipe 🙂 )  

building-337687_640
TIP AKO BYŤ ZA SLUŠNÉHO:

Nahota v saune je v zahraničí úplne normálna vec a nikto tam nerieši, kto ako vyzerá. U nás sa ešte stále na nahých ľudí v saune pozeráme ako na exihibiconistov.

Avšak aj na Slovensku sa začali ľady hýbať a zdravé saunovanie prichádza aj do našich končín.   Pohľad na nahé telo môže byť naozaj pútavý. Ak však už neviete odolať, snažte sa aspoň necivieť.

Buďte taktní a nečumte spolu saunujúcim priamo na intímne miesta a neodhŕňajte očami kúsok plachty, ktorý zakrýva to najdôležitejšie. Prinajmenšom sa tak môžete ušetriť rany od frajera tej blondýnky 🙂  

3. Vybavte si všetko čo potrebujete… Po telefóne!

Na ďalší tip budete potrebovať malú rekvizitu – telefón. V žiadnom prípade ho nenechávajte v skrinke v šatni a už vôbec nevypínajte zvonenie! Telefón vo wellness môžete využiť dvomi spôsobmi:     Prvý a jednoduchší je, že si na telefóne nastavíte hlasitosť vyzváňania na maximum (vyzváňanie môžete oživiť nejakou výstižnou skladbou), telefón necháte vo vrecku župana či v taške na lehátku pekne odložený a vy sa vytratíte aspoň na pol hodinku niekde mimo dosah. Stačí už len nejaký vytrvalý človek, ktorý sa Vám snaží dovolať pol hodiny v kuse a o zábavu ostatných je postarané.   Half-naked man relaxing in sauna

Druhý spôsob, ako využiť telefón vo wellness je aktívny. Sami zdvihnite telefón a začnite obvolávať vašich pracovníkov, manželku či deti. Ak máte stavebnú firmu, tak môžete riešiť, kam zaparkovať báger alebo povyzvedajte kamaráta, ako bolo včera na pive. Hovorte nahlas a môžete sa aj prechádzať.    

TIP AKO BYŤ ZA SLUŠNÉHO:

Telefón vo wellness by mal byť tabu. Riešiť počas relaxu pracovné veci alebo iný denný program vám na oddychu nepridá. A nepridá len vám, ale aj ostatným. Počúvať cudzie hlasné rozhovory alebo ustavičné zvonenie telefónu je naozaj iskra na zápalnú šnúru. Ak už čakáte dôležitý telefonát, vypnite si zvonenie (alebo si dajte len vibračné) a hovor si vyriešte mimo oddychovej zóny, napríklad v šatni.

4. Čľapkajte, prskajte, fŕkajte

Pot vyzrážaný na pokožke na seba v saune nenechá dlho čakať. Keďže sa odporúča pokožku v saune masírovať a poriadne prekrviť, šúchajte si ju rýchlo rukami tak, že kvapky vášho potu zasiahnu aj sediacich na opačnej strane sauny. Môžete sa plieskať, tľapkať, škrabkať, čokoľvek. Hlavné je, aby ste vydávali čo najnepríjemnejšie zvuky a šírili svoj pot po celej saune.    

TIP AKO BYŤ ZA SLUŠNÉHO:

Šúchanie pokožky v saune je veľmi priaznivé – pokožka sa viac prekrví a šúchaním napomáhate odlupovaniu odumretých buniek. Pokožka sa tak lepšie očistí a „omladne“. Na masáž a škrabkanie však použite radšej masážne pomôcky do sauny, ktoré pot aj čiastočne vsiaknu, prípadne ak žiadnu masážnu rukavicu nemáte, postačia aj ruky. Dbajte však na to, aby ste svoj pot nešpliechali na ostatných. Je to naozaj nechutné.    

5. Plavkujte

A na záver prichádza promenáda v plavkách. Byť s inými cudzími ľuďmi v uzavretej miestnosti zahalený len v bielej plachte, veď to je predsa divné… Čo ak by sa vám plachta zošmykla a nedajbože by vás niekto videl nahého?! Plavky si pred saunou nevyzliekajte, pokojne z nich môže ešte kvapkať chlórová voda z vírivky. Určite vám nevadí, že si dopriavate dávku karcinogénov. No a ostatní, tí vás nezaujímajú. Keď sa im nepáči, môžu odísť.    

TIP AKO BYŤ ZA SLUŠNÉHO:

O zásadách zdravého saunovania sme na tejto stránke napísali už naozaj veľa. Pri saunovaní v plavkách sa zo syntetického plavkového textilu uvoľňujú rakovinotvorné látky, ktoré sa vám cez otvorené póry z potenia dostávajú priamo do tela. Pred saunou je dôležité plavky odložiť a ideálne v nich ani do wellnessu nechodiť. Z mnohých wellnessov sa už dnes stávajú bezplavkové zóny. Viac o saunovaní v plavkách a návode, ako si v saune neuškodiť ale saunovať sa zdravo, sa dočítate tu.

Pár slov na záver 🙂

Tento článok bol myslený mierne ironicky… No dobre, tak bol naozaj ironický, no verte či neverte, všetky tieto a aj mnohé iné prípady, sme už v saune zažili. Dúfam, že žiadneho exota testovať tipy ako byť v saune za hlupáka, nenapadne. Ak máte privátne wellness, tak si v saune môžete robiť čo chcete, ale stavím sa, že z relaxu nebudete mať takmer nič. Verím teda, že v pamäti vám utkvejú najmä tie „slušňácke“ tipy a správne saunovanie vám prinesie zdravie a pohodu 🙂


Booking.com

4 Odpovede

  1. Až na pátý bod souhlasím. Lidi v plavkách v sauně nepovažuji za hlupáky, ale za normální lidi. Přijde mi, že středoevropský blok ví nejépe, co je správné. Zamyslete se nad tím, proč si to myslím.

    1. Zamyslel som sa nad tym preco si to myslite, ale nejak na to neviem prist. Ja s piatym bodom nielen suhlasim ale dal by som ho dokonca na prve miesto. Clovek tym totizto skodi nielen sam sebe ale aj vsetkym okolo (skodlive latky z plaviek sa aj odparuju a potom ich vsetci dychaju).

      Inak by som (bohuzial z vlastnej skusenosti) vedel pridat minimalne dalsich 5 bodov typu „ked vydete spoteny zo sauny tak sa zasadne nesprchujte ale skocte rovno do bazena“ alebo „otvorte dvere sauny dokoran a potom sa zacnite s kamaratom dohoadovat ci idete alebo nie“ 🙁

    2. Plavky v saune sú výplod chorej mysle. Uměle vlákno nie je vyrobené na vysoké teploty, nad 45°C. Odparuju sa z nich vtedy škodlivé látky. Spravte si doma saunu pre seba a kľudne sa saunujte aj v kožuchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *