Stalo sa vám niekedy, že ste si hoveli vo svojom obľúbenom (alebo novom) wellness, no niečo tomu akosi chýbalo? Sauny super, relax zóna super, bazénik aj jacuzzi tip top, no stále to nebolo to pravé orechové a nevedeli ste úplne vypnúť?

Nám sa taká situácia občas prihodí… A zistili sme, že šťava, ktorá k dokonalému relaxu chýba, je relaxačná wellness hudba, do ktorej keď sa človek započúva, razom odplaví všetok stres aj myšlienky v hlave.

Wellness-relaxačná-hudba

Viem, že mobil do wellness rozhodne nepatrí, no v režime „lietadlo“, kedy ste úplne odpojení zo siete, takže vás nemôže nikto otravovať a ani vás nebude lákať „lajkovanie“ a kontrolovanie statusov na Facebooku, to môže byť skvelá záchrana od hrobového ticha prerušeného občasným zvukom z vonka.

Môžete si totiž v ňom pustiť relaxačnú hudbu, ktorá vás dovedie k absolútnej blaženosti… A to nepreháňam 🙂

A aby ste to mali s výberom tej najlepšej rajskej hudby pre vaše ušká jednoduchšie, pripravili sme pre vás tento zoznam našich 5 najobľúbenejších (aj niekoľkohodinových) skladieb pre dokonalý oddych.

Takže pustiť tíško repráky či nasadiť slúchadlá, ide sa relaxovať 🙂

1. Hudba prírody

Aká hudba je krajšia než hudba prírody? Po stresovom dni si pustite príjemné tóny so zvukmi žblnkajúceho potôčika, štebotavých vtákov, kukučky…

2. Hlboká relaxácia bambusovej píšťalky

Táto trojhodinová skladba patrí medzi moje naozaj obľúbené. Hlboké vibrácie nízkych tónov v súhre so zvonkohrou vám zatvoria oči a privedú do hlbokého spánku.

3. More a čajky

Spomínate si ešte na ten krásny šum mora počas vlahých letných večerov vašej dovolenky? Pripomeňte si ho s touto hudbou, zatvorte oči, predstavte si ten pocit, keď máte nohy zaborené do teplého piesku, pred vami je nádherné oranžové slnko, ktoré sa skláňa nad morom… Nádhera!

4. Prenádherný ženský vokál

Ako božská spievanka na dobrú noc znie nádherný ženský vokál tejto skladby. Ak máte za sebou ťažký deň, toto je hudba pre vás.

5. Našepkávač uvoľnenia celého tela

Mojou veľmi obľúbenou slovenskou skupinou, ktorá tvorí naozaj úžasnú relaxačnú hudbu, je skupina Maok. Do tohto článku však neprikladám ich zoznam skladieb, ale doslova našepkávača na absolútne uvoľnenie celého tela. Táto skladba vás jednoducho dostane.

Verím, že tento výber vám pomôže uvoľniť telo, vypnúť hlavu a dopriať si stav maximálnej relaxácie. A nemusíte ju počúvať len vo wellness. Pokojne si ju pustite aj vo vani či pred spaním a garantujem vám, že pocit po tom, ako vás uchlácholí po náročnom dni, ju budete počúvať zas a znova 🙂

Na záver mám pre vás ešte dva tipy, ako si hudbu vychutnať ešte viac:

1. Hudbu môžete počúvať cez slúchadlá

Ak nie ste vo wellness sami a myslíte si, že ostatní by boli proti príjemnej wellness hudbe (skutočne si to myslíte???), tak hudbu môžete počúvať cez slúchadlá. Navyše cez slúchadlá budete počuť aj tie najjemnejšie zvukové tóny ako je štebot vtákov či zurčiaci potôčik. Ak totiž nemáte kvalitné reproduktory, zo žblnkotu vody môže byť neidentifikovateľný šum.

 2. Hudbu si stiahnite do počítača alebo do mobilu

Aby ste si mohli počas relaxu na svojom mobile zapnúť režim „lietadlo“ (aby ste neboli nikým a ničím rušený), hudbu si vopred stiahnite do svojho mobilu či pc (USB a pod…) Taktiež platí, že ak si hudbu stiahnete, vyhnete sa otravným reklamám, ktoré hudbu občas prerušia. Hudbu do mobilu stiahnete prostredníctvom rôznych „Download“ aplikácií na sťahovanie. Ak si chcete hudbu stiahnuť najprv do svojho počítača, stačí použiť tento jednoduchý trik >>>

Prajem vám príjemný relax 🙂 A ak sa vám tento článok o wellness hudbe páčil, dajte o ňom vedieť aj svojim kamarátom a známym 🙂

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *