čiapka-do-sauny
Tu na Slovensku je vo zvyku, že keď niekam prídete, väčšina ľudí na Vás pozerá. Prídete do podniku, reštaurácie a už cítite tie pohľady na sebe.
A teraz si predstavte, keď som prvý krát vstúpil s týmto šerblom na hlave do Sai wellness v Senci 🙂 Ľudia nepozerali, doslova čumeli, niektorí sa zasmiali.
Musíte uznať, vyzerá to naozaj vtipne.
Ale za ten pocit, keď vyjdete zo suchej sauny, to stojí. Túto čiapku som vyskúšal 3x, 2x v Sai v Senci a raz v PreRelaxe v Dúbravke, kým som napísal tento článok.

Načo je táto čiapka do sauny?

Saunovacia čapica

Spomínam si na svoju prvú návštevu s čiapkou, prídem do bambusovej sauny a tam sa ma taká mladá žena pýta: Vy tu idete robiť nejaký ceremoniál? Ja nato: nie, idem si ľahnúť. Ona: aha, lebo vyzeráte ako zamestnanec.

K môjmu podivu sa ma okrem tejto slečny nikto nič nepýtal, nikoho nezaujímalo na čo to je. To mi aj vyhovovalo, veď chodím do sauny oddychovať 🙂

Kde kúpiť čiapku do sauny?

Mne túto čiapku do sauny doniesol kamarát z Ruska. U nich je to bežná vec oproti nám. Prekvapil ma pán v saune v Dúbravke, mal ju tiež a takisto na ňu nedal dopustiť.

Kvalita čiapky závisí od materiálu. Umelým sa radšej vyhýbajte, najlepšia je z bavlny, zo zajačej srsti či  ovčej vlny. Skrátka prírodné materiály, aby sa nestalo, že si dáte na hlavu nejaký šmejd a potom sa budete celý večer škrabať.

Saunovacie čiapky sa dajú zohnať už aj na Slovenesku. Pozeral som ich na internete a zoženiete ich cez e-shop. Ceny sú rôzne, cca 11-35€. Napr. našiel som jednu z bavlny za 11€ a tú istú na inej stránke za 29€. Rôzne e-shopy = rôzne ceny, treba to poriadne preskúmať.

Stačí dať do google: čiapka do sauny alebo klobúk do sauny a už si stačí len vybrať 🙂

Starostlivosť o čiapku do sauny:

Vždy, keď prídem domov zo sauny, čapicu preperiem v rukách s tekutým mydlom, vyžmíkam a dám ju sušiť. To úplne stačí.

Prajem Vám príjemný pobyt v saune s čiapkou, a budem rád, keď túto čiapku do sauny vyskúšate, opäť otvoríte tento článok a Vašu skúsenosť napíšete do komentára. Alebo ak už čiapku máte, napíšte Váš postreh, resp. ak máte nejakú dobrú radu.

Potrebujete oddych? Stačí zadať vytúženú destináciu:Booking.com

3 Odpovede

    1. Pekný deň 🙂
      sú ľudia, ktorí si hlavu potápajú a sú ľudia, ktorí nie. Ja osobne to nerobím, ani to neodporúčam, lebo hlava je centrum, mala by sa držať v teple. Preto aj keď sa otužilci kúpu, tak majú na hlave čapice a hlavu si neponárajú. Ale je to na Vás, poznám veľa ľudí, čo si ju ponárajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *