Našimi výletnými úletmi sme u priateľov už celkom známi. Zastávky na ceste a neplánované spestrenia našich wellness výletov sú pre nás to, čo dáva ceste autom šmrnc. Inak tomu nebolo ani na ceste do Vodného Raja Vyhne.

Prvou našou zastávkou z Pezinka bola Nitra, kde sme sa stretli s naším kamarátom Miškom Kopeckým, expertom na balenie báb 🙂 (chlapi, ktorí nemáte nežnejšiu polovičku, môžete od neho čerpať inšpiráciu 😉 ).

Cesta do Banskej Štiavnice

Dali sme si super obed v Hoferke – Rybárskej bašte. Vždy keď sme v Nitre, tak sa tu zastavíme na niečo dobré pod zub. 2 hodinový obed a nevyčerpateľná téma našich projektov… Ak by sme nešli do Vyhní, tak by sme dali aj rekord v obedovaní.

Dobre napapkaní vydali sme sa R jednotkou smerom Vyhne. Vyhne ležia asi 6 km od zjazdu z diaľnice pri obci Bzenica. (Mimochodom, ak by vás niekedy lákala Koliba Bzenica na kus jedla, tak pokiaľ nemáte hlad na odpadnutie, vydržte. Atmosféru koliby, jedlo a ani obsluha tu za to nestoja.) V Bzenici hneď za odbočkou nájdete skutočný unikát – Valašsko- Kubánksy šenk. Pri tomto skvoste sme sa jednoducho museli zastaviť a chceli si dať valašské mojito na Južnom Slovensku, no bohužiaľ bolo zatvorené.

Wellness Vodný Raj Vyhne bol síce príjemný, avšak taký oddych, aký máme radi, sme si tu veľmi neužili. Aspoň však máme daľšiu trofej v našej zbierke :).

Valašsko-kubánksy šenk v Bzenici po ceste do Vyhní

Po wellnesse a vykúpaní vydali sme sa krásnou cestou cez Štiavnické hory do Banskej Štiavnice (cca 10km). Malebná krajina bola neskutočne nádherná. Túto cestu sme si naozaj vychutnávali – vôňa lesa a rastúcich hríbov nás lákala na hubársku prestávku, ale keďže už bol čas pokročilý, odolali sme.

O tom, že Banská Štiavnica je skvostom medzi Slovenskými mestami a mestečkami, nie je žiadnych pochýb. Nie len pre to, že sa tu kedysi dolovalo zlato, ale najme pre svoju neopakovateľnú atmosféru.

O tradičných turistických pamiatkach tohto mesta píše hádam každý turistický sprievodca, a však o tých netradičných, sa dozviete len náhodou (alebo od nás :)).

Počuli ste o Divnej Pani?

O nejakej „divnej pani“ už asi počul každý, avšak o tej banskoštiavnickej až tak veľa ľudí nie. Divná Pani je kaviareň, čajovňa, čokoládovňa a všetko, čo len budete chcieť, je to miesto ako z krajiny zázrakov. Nostalgia tejto kaviarne bola skutočným zážitkom a tak domácim len tíško závidím, že si túto pohodu môžu užívať hoci aj každý deň. Nájdete ju kúsok od hlavnej pamiatky – Námestia Svätej trojice.

[nggallery id=15]

Hneď na začiatku tohto námestia je dom Maríny – lásky a múzy Andreja Sládkoviča. Nemusíte sa vydávať práve po stopách histórie a slovenskej literatúry, no za povšimnutie na tomto dome určite stojí miesto, kde môžete na znak svojej lásky, ktorá má byť navždy, uzamknúť zámok a kľúče odhodiť. (Takéto miesta, zábradlia a mosty sa začínajú v poslednej dobe množiť, jeden je aj v Prahe na Malej strane, na ktorom máme aj my svoj zámok lásky :)). Týmto má byť vaša láska spečatená naveky amen, pokiaľ však zámok niekto neotvorí.

Štôlňa Bartolomej v Banskej Štiavnici

Pre znalcov piva a gurmánov je v Štiavnici Pivovar Erb, v ktorom varia vychytené pivo (dodávajú ho len do 30 najlepších slovenských reštaurácií, mimo iných napr. do Kempinski) a varia lahodné jedlá. Nie nadarmo získal ocenenie „Gurmán awards“, čím sa zaraďuje medzi najlepšie slovenské reštaurácie.

Aj keď pivu práve neholdujeme, zastavili sme sa na jedno malé čierne – a káva to nebola :). Ak prídete v správnom čase, môžete vidieť sládka pri varení práve v akcii. Okrem toho má Erb aj vlastné divadlo.

Štiavnické vrchy s banskou históriu sú prevŕtané vrchom, spodom, ako taký ementál. Kúsok z čias zlatej horúčky sme zažili ešte na predchádzajúcom výlete v Banskom skanzene a štôlni Bartolomej, avšak pre spestrenie, dopĺňam jednu fotku aj z tohto výletu.

Wellness výlet do Vodného raja Vyhne a Banskej Štiavnice bol pre nás opäť jedným krásnym dňom, v ktorom sme zažili niečo výnimočné. Budeme radi, ak sa nami necháte inšpirovať, urobíte si podobný výlet a prežijete skvelý deň.

Ak máte tipy, ktoré sa v okolí Banskej Štiavnice oplatia vidieť a zažiť, môžete nám o nich napísať do komentárov pod článkom. Takisto sa môžete podeliť so svojimi výletnými zážitkami v tejto oblasti.Booking.com

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *